VM i padling 2021
VM i padling 2021 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Padling | ||
Vertsby | København | ||
Vertsland | Danmark | ||
Arena(er) | København | ||
Dato | 16. - 19. september 2021 | ||
Utgavenummer | 46 |
VM i padling 2021 ble arrangert i København i Danmark fra 16. til 19. september 2021.[1]
Medaljevinnere
Menn
Ikke-olympiske klasser
Kano
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
C–1 500 m | Conrad-Robin Scheibner Tyskland | 1:46.55 | Martin Fuksa Tsjekkia | 1:47.58 | Oleg Tarnovschi Moldova | 1:48.50 |
C–1 1000 m | Conrad-Robin Scheibner Tyskland | 3:50.73 | Martin Fuksa Tsjekkia | 3:51.39 | Balázs Adolf Ungarn | 3:51.69 |
C–1 5000 m | Balázs Adolf Ungarn | 23:08.62 | Sebastian Brendel Tyskland | 23:09.28 | Kirill Sjamsjurin RCF | 23:30.18 |
C–2 500 m | Italia Italia Nicolae Craciun Daniele Santini | 1:39.90 | Ungarn Ungarn Jonatán Hajdu Ádám Fekete | 1:40.20 | RCF RCF Viktor Melantjev Vladislav Tsjebotar | 1:40.92 |
C–2 1000 m | RCF RCF Kirill Sjamsjurin Vladislav Tsjebotar | 3:32.83 | Polen Polen Wiktor Głazunow Tomasz Barniak | 3:34.38 | Cuba Cuba Serguey Torres Fernando Jorge | 3:35.22 |
C–4 500 m | Ukraina Ukraina Vitalij Vergeles Andrij Rybatsjok Jurij Vandjuk Taras Misjtsjuk | 1:31.20 | Polen Polen Aleksander Kitewski Arsen Śliwiński Michał Łubniewski Norman Zezula | 1:31.31 | RCF RCF Pavel Petrov Mikhail Pavlov Viktor Melantjev Ivan Sjtyl | 1:31.55 |
Kajakk
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
K–1 200 m | Andrea Di Liberto Italia | 34.78 | Petter Menning Sverige | 34.81 | Roberts Akmens Latvia | 34.95 |
K–1 500 m | Mikita Borykaw Belarus | 1:38.87 | João Ribeiro Portugal | 1:39.88 | Moritz Florstedt Tyskland | 1:40.04 |
K–1 1000 m | Fernando Pimenta Portugal | 3:25.82 | Bálint Kopasz Ungarn | 3:26.49 | Aljeh Jurenja Belarus | 3:30.47 |
K–1 5000 m | Bálint Noé Ungarn | 20:02.96 | Fernando Pimenta Portugal | 20:03.19 | Mads Pedersen Danmark | 20:13.25 |
K–2 500 m | Spania Spania Marcus Walz Rodrigo Germade | 1:29.04 | Tyskland Tobias-Pascal Schultz Martin Hiller | 1:30.01 | Slovakia Slovakia Samuel Baláž Denis Myšák | 1:30.09 |
K–2 1000 m | Sverige Sverige Dennis Kernen Martin Nathell | 3:13.70 | Danmark Danmark Simon Jensen Morten Graversen | 3:14.46 | Ungarn Ungarn Bálint Noé Tamás Kulifai | 3:14.83 |
K–4 500 m | Ukraina Ukraina Oleh Kukharyk Dmytro Danylenko Igor Trunov Ivan Semykin | 1:20.19 | Slovakia Slovakia Samuel Baláž Denis Myšák Csaba Zalka Adam Botek | 1:20.59 | Tsjekkia Tsjekkia Jakub Špicar Daniel Havel Jan Vorel Radek Šlouf | 1:20.69 |
Kvinner
Ikke-olympiske klasser
Kano
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
C–1 200 m | Katie Vincent Canada | 46.52 | Antía Jácome Spania | 46.79 | Dorota Borowska Polen | 46.90 |
C–1 500 m | María Mailliard Chile | 2:05.09 | Ljudmyla Luzan Ukraina | 2:05.77 | Aljena Nazdrova Belarus | 2:05.86 |
C–1 5000 m | Volha Klimava Belarus | 26:18.94 | Zsófia Kisbán Ungarn | 26:37.32 | María Mailliard Chile | 26:39.51 |
C–2 200 m | Spania Spania Patricia Coco María Corbera | 43.88 | Cuba Cuba Yarisleidis Cirilo Duboys Katherin Nuevo Segura | 43.89 | Ungarn Ungarn Giada Bragato Bianka Nagy | 44.37 |
C–2 500 m | Ukraina Ukraina Ljudmyla Luzan Anastasija Tsjetverikova | 1:55.85 | Belarus Belarus Aljena Nazdrova Nadzeya Makarchanka | 1:57.12 | Cuba Cuba Yarisleidis Cirilo Duboys Katherin Nuevo Segura | 1:57.70 |
C–4 500 m | Belarus Belarus Aljena Nazdrova Nadzjeja Makartsjanka Aljaksandra Kalaur Volha Klimava | 1:48.62 | Ungarn Ungarn Virág Balla Kincső Takács Laura Göncöl Réka Opavszky | 1:49.50 | Ukraina Ukraina Ljudmyla Luzan Olena Tsyhankova Julija Kolesnyk Anastasija Tsjetverikova | 1:49.79 |
Kajakk
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
K–1 200 m | Emma Jørgensen Danmark | 39.98 | Anna Lucz Ungarn | 40.71 | Natalja Podolskaja RCF | 40.79 |
K–1 500 m | Aimee Fisher New Zealand | 1:48.08 | Tamara Csipes Ungarn | 1:49.00 | Emma Jørgensen Danmark | 1:49.85 |
K–1 1000 m | Alida Dóra Gazsó Ungarn | 3:56.04 | Lizzie Broughton Storbritannia | 3:59.29 | Pernille Knudsen Danmark | 4:00.32 |
K–1 5000 m | Emese Kőhalmi Ungarn | 22:57.48 | Jennifer Egan Irland | 22:58.58 | Lizzie Broughton Storbritannia | 22:59.45 |
K–2 200 m | RCF RCF Kristina Kovnir Anastasija Dolgova | 37.41 | Ungarn Ungarn Blanka Kiss Anna Lucz | 37.65 | Polen Polen Dominika Putto Katarzyna Kołodziejczyk | 37.67 |
K–2 500 m | Ungarn Ungarn Danuta Kozák Tamara Csipes | 1:40.52 | Belarus Belarus Volha Khudzienka Maryna Litvintsjuk | 1:40.70 | Belgia Belgia Hermien Peters Lize Broekx | 1:42.15 |
K–4 500 m | Belarus Belarus Marharyta Makhnjeva Nadzieja Ljapjesjka Volha Khudzienka Maryna Litvintsjuk | 1:32.55 | Ungarn Ungarn Danuta Kozák Tamara Csipes Anna Kárász Alida Dóra Gazsó | 1:32.71 | RCF RCF Svetlana Tsjernigovskaja Jelena Anjusjina Kira Stepanova Anastasija Pantsjenko | 1:35.30 |
Referanser
- ^ «2021 ICF CANOE SPRINT WORLD CHAMPIONSHIPS».
Eksterne lenker
- Artikkelen har ingen egenskaper for offisielle lenker i Wikidata