VM i padling 2013
VM i padling 2013 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Padling | ||
Vertsby | Duisburg | ||
Vertsland | Tyskland | ||
Arena(er) | Duisburg | ||
Dato | 2013 | ||
Utgavenummer | 35 | ||
Deltakere | 956 | ||
Nettsted | Offisielt nettsted |
VM i padling 2013 (verdensmesterskapet i padling) ble arrangert i Duisburg i Tyskland i 2013.
Medaljevinnere
Menn
Ikke-olympiske øvelser
Kano
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
C–1 200 m[1] | Valentin Demyanenko (AZE) | 38.462 | Ivan Shtyl (RUS) | 38.717 | Alfonso Benavides (ESP) | 39.060 |
C–1 500 m[2] | Isaquias Queiroz (BRA) | 1:50.940 | Vadim Menkov (UZB) | 1:51.939 | Erik Leue (GER) | 1:53.032 |
C–1 1000 m[3] | Attila Vajda (HUN) | 4:09.123 | Sebastian Brendel (GER) | 4:10.365 | Isaquias Queiroz (BRA) | 4:14.154 |
C–1 5000 m[4] | Sebastian Brendel (GER) | 22:17.864 | Attila Vajda (HUN) | 22:24.149 | Mark Oldershaw (CAN) | 22:44.535 |
C–2 200 m m[5] | Tyskland Robert Nuck Stefan Holtz | 36.331 | Russland Russland Aleksandr Kovalenko Nikolay Lipkin | 36.551 | Belarus Belarus Dzmitry Rabchanka Aleksandr Vauchetskiy | 36.654 |
C–2 500 m[6] | Russland Russland Viktor Melantyev Ivan Shtyl | 1:44.285 | Ungarn Ungarn Henrik Vasbányai Róbert Mike | 1:44.575 | Tsjekkia Tsjekkia Jaroslav Radoň Filip Dvořák | 1:45.082 |
C–2 1000 m[7] | Ungarn Ungarn Henrik Vasbányai Róbert Mike | 3:52.602 | Russland Russland Viktor Melantyev Ilya Pervukhin | 3:53.934 | Tsjekkia Tsjekkia Jaroslav Radoň Filip Dvořák | 3:54.788 |
C–4 1000 m[8] | Tyskland Kurt Kuschela Erik Leue Erik Rebstock Peter Kretschmer | 3:28.502 | Belarus Belarus Dzmitry Rabchanka Dzmitry Vaitsishkin Dzianis Harazha Aleksandr Vauchetskiy | 3:29.297 | Ungarn Ungarn Dávid Korisánszky Péter Korisánszky András Vass Dávid Varga | 3:30.568 |
C–1 200 m stafett[9] | Russland Russland Andrey Kraitor Viktor Melantev Andrey Ganin Ivan Shtyl | 2:48.255 | Tyskland Robert Nuck Stefan Holtz Stefan Kiraj Sebastian Brendel | 2:50.205 | Canada Canada Jason McCoombs Mark Oldershaw Gabriel Beauchesne-Sévigny Benjamin Russel | 2:51.579 |
Kajakk
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
K–1 200 m[10] | Petter Öström (SWE) | 34.644 | Mark de Jonge (CAN) | 34.674 | Saúl Craviotto (ESP) | 34.896 |
K–1 500 m[11] | Tom Liebscher (GER) | 1:40.514 | René Holten Poulsen (DEN) | 1:41.628 | Arnaud Hybois (FRA) | 1:41.802 |
K–1 1000 m[12] | Max Hoff (GER) | 3:44.210 | Ken Wallace (AUS) | 3:44.652 | Bence Dombvári (HUN) | 3:44.680 |
K–1 5000 m[13] | Ken Wallace (AUS) | 19:44.059 | Daniel Dal Bo (ARG) | 19:46.138 | Edward Rutherford (GBR) | 19:47.275 |
K–2 200 m[14] | Russland Russland Yury Postrigay Alexander Dyachenko | 31.182 | Storbritannia Storbritannia Liam Heath Jon Schofield | 31.755 | Tyskland Ronald Rauhe Jonas Ems | 31.901 |
K–2 500 m[15] | Portugal Portugal Emanuel Silva João Ribeiro | 1:32.622 | Belarus Belarus Raman Piatrushenka Vadzim Makhneu | 1:32.711 | Frankrike Frankrike Sébastien Jouve Maxime Beaumont | 1:33.023 |
K–2 1000 m[16] | Tyskland Max Rendschmidt Marcus Gross | 3:22.331 | Belarus Belarus Pavel Miadzvedzeu Aleh Yurenia | 3:23.002 | Ungarn Ungarn Rudolf Dombi Roland Kökény | 3:23.021 |
K–4 1000 m[17] | Russland Russland Vitaly Yurchenko Vasily Pogreban Anton Vasilev Oleg Zhestkov | 2:58.692 | Tsjekkia Tsjekkia Daniel Havel Lukáš Trefil Josef Dostál Jan Štěrba | 2:59.375 | Australia Australia Tate Smith David Smith Murray Stewart Jacob Clear | 2:59.942 |
K–1 200 m stafett[18] | Polen Polen Piotr Siemionowski Denis Amroziak Sebastian Szypula Dawid Putto | 2:27.605 | Russland Russland Yury Postrigay Maxim Molochkov Oleg Kharitonov Alexander Dyachenko | 2:27.967 | Ungarn Ungarn Miklós Dudás Sándor Tótka Péter Molnár Dávid Hérics | 2:28.092 |
Kvinner
Ikke-olympiske øvelser
Kano
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
C–1 200 m[19] | Laurence Vincent-Lapointe (CAN) | 51.330 | Staniliya Stamenova (BUL) | 52.028 | Zsanett Lakatos (HUN) | 52.527 |
C–2 500 m m[20] | Canada Canada Laurence Vincent-Lapointe Sara-Jane Caumartin | 2:03.004 | Ungarn Ungarn Zsanett Lakatos Kincső Takács | 2:04.842 | Chile Chile Nancy Millan Maria Mailliard | 2:07.876 |
Kajakk
Referanser
- ^ Men's C–1 200 m Results
- ^ Men's C–1 500 m Results
- ^ Men's C–1 1000 m Results
- ^ Men's C–1 5000 m Results
- ^ Men's C–2 200 m Results
- ^ Men's C–2 500 m Results
- ^ Men's C–2 1000 m Results
- ^ Men's C–4 1000 m Results
- ^ Men's C–1 200 m Relay Results
- ^ Men's K–1 200 m Results
- ^ Men's K–1 500 m Results
- ^ Men's K–1 1000 m Results
- ^ Men's K–1 5000 m Results
- ^ Men's K–2 200 m Results
- ^ Men's K–2 500 m Results
- ^ Men's K–2 1000 m Results
- ^ Men's K–4 1000 m Results
- ^ Men's K–1 200 m Relay Results
- ^ Women's C–1 200 m Results
- ^ Women's C–2 500 m Results
- ^ Women's K–1 200 m Results
- ^ Women's K–1 500 m Results
- ^ Women's K–1 1000 m Results
- ^ Women's K–1 5000 m Results
- ^ Women's K–2 200 m Results
- ^ Women's K–2 500 m Results
- ^ Women's K–2 1000 m Results
- ^ Women's K–4 500 m Results
- ^ Women's K–1 200 m Relay Results