VM i padling 1989
VM i padling 1989 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Padling | ||
Vertsby | Plovdiv | ||
Vertsland | Bulgaria | ||
Arena(er) | Plovdiv | ||
Dato | 1989 |
VM i padling 1989 (verdensmesterskapet i padling) ble arrangert i Plovdiv i Bulgaria i 1989.
Medaljevinnere
Menn
Kano
Øvelse | Gull | Tid | Sølv | Tid | Bronse | Tid |
---|---|---|---|---|---|---|
C-1 500 m | Michał Śliwiński (URS) | Olaf Heukrodt (GDR) | Martin Marinov (BUL) | |||
C-1 1000 m | Ivan Klementiev (URS) | Larry Cain (CAN) | Gáspár Boldizsár (HUN) | |||
C-1 10000 m | Ivan Klementiev (URS) | Zsolt Bohács (HUN) | Jan Bartůněk (TCH) | |||
C-2 500 m | Sovjetunionen Sovjetunionen Viktor Reneisky Nicolae Juravschi | Polen Polen Tomasz Goliasz Marek Łbik | Frankrike Frankrike Joël Bettin Philippe Renaud | |||
C-2 1000 m | Danmark Danmark Arne Nielsson Christian Frederiksen | Frankrike Frankrike Olivier Bolvin Didier Hoyer | Sovjetunionen Sovjetunionen Yuriy Gurin Valeriy Veshko | |||
C-2 10000 m | Danmark Danmark Arne Nielsson Christian Frederiksen | Frankrike Frankrike Olivier Bolvin Didier Hoyer | Storbritannia Storbritannia Andrew Train Stephen Train | |||
C-4 500 m | Sovjetunionen Sovjetunionen Viktor Reneisky Nicolae Juravschi Yuriy Gurin Valeriy Veshko | Ungarn Attila Szabó Zsolt Varga György Zala Ervin Hoffmann | Frankrike Frankrike Bénoît Bernard Joël Bettin Philippe Renaud Pascal Sylvoz | |||
C-4 1000 m | Sovjetunionen Sovjetunionen Viktor Reneisky Nicolae Juravschi Yuriy Gurin Valeriy Veshko | Ungarn Gusztáv Leikep Attila Szabó Gábor Takács Ervin Hoffmann | Bulgaria Dejan Bonev Nikolay Buhalov Hristo Georgiev Paisiy Lubenov |
Kajakk
Øvelse | Gull | Tid | Sølv | Tid | Bronse | Tid |
---|---|---|---|---|---|---|
K-1 500 m | Martin Hunter (AUS) | Kay Bluhm (GDR) | Mike Herbert (USA) | |||
K-1 1000 m | Zsolt Gyulay (HUN) | Torsten Krentz (GDR) | Kalle Sundqvist (SWE) | |||
K-1 10000 m | Attila Szabó (TCH) | Stanislav Boreyko (URS) | José Garcia (POR) | |||
K-2 500 m | Øst-Tyskland Øst-Tyskland Kay Bluhm Torsten Guitsche | Sovjetunionen Sovjetunionen Sergey Kaleshink Anatoliy Tishchenko | Polen Polen Maciej Freimut Wojciech Kurpiewski | |||
K-2 1000 m | Øst-Tyskland Øst-Tyskland Kay Bluhm Torsten Guitsche | Sovjetunionen Sovjetunionen Vladimir Bobrezhov Arturas Veta | Ungarn Attilia Andorvicz Zoltán Berkes | |||
K-2 10000 m | Ungarn Attila Ábrahám Sándor Hódosi | Storbritannia Storbritannia Grayson Bourne Ivan Lawler | Sovjetunionen Sovjetunionen Vladimir Gordilley Gennadiy Vassilenko | |||
K-4 500 m | Sovjetunionen Sovjetunionen Viktor Denisov Sergey Kirsanov Aleksandr Matushenko Viktor Pusev | Vest-Tyskland Vest-Tyskland Volker Kreutzer Thomas Pfrang Reiner Scholl Mario von Appen | Bulgaria Adrian Duschev Petar Godev Nikolay Jordanov Ivan Marinov | |||
K-4 1000 m | Ungarn Ferenc Cspies Attila Ábrahám Zsolt Gyulay Sándor Hódosi | Polen Polen Robert Chwialkoksi Maciej Freimut Grzegorz Krawców Wojciech Kurpiewski | Øst-Tyskland Øst-Tyskland Guido Behling Torsten Krentz Thomas Vaske André Wohllebe | |||
K-4 10000 m | Sovjetunionen Sovjetunionen Vladimir Bobreshov Aleksandr Mizgin Sergey Superata Arturas Veta | Ungarn Gábor Kulcsár Ákos Angyal Ferenc Csipes László Vincze | Polen Polen Andrzej Gajewski Tomasz Franaszek Grzegorz Kaleta Mariusz Rutkowski |
Kvinner
Kajakk
Øvelse | Gull | Tid | Sølv | Tid | Bronse | Tid |
---|---|---|---|---|---|---|
K-1 500 m | Katrin Borchert (GDR) | Izabela Dylewska (POL) | Josefa Idem (FRG) | |||
K-1 5000 m | Katrin Borchert (GDR) | Izabela Dylewska (POL) | Josefa Idem (FRG) | |||
K-2 500 m | Øst-Tyskland Øst-Tyskland Anke Nothnagel Heike Singer | Ungarn Éva Dónusz Erika Mészáros | Sovjetunionen Sovjetunionen Irina Salomykova Galina Savenko | |||
K-2 5000 m | Øst-Tyskland Øst-Tyskland Monika Bunke Ramona Portwich | Romania Marina Bituleanu Lumineta Hertea | Sovjetunionen Sovjetunionen Aleksandra Apanovich Nadezhda Kovalevich | |||
K-4 500 m | Øst-Tyskland Øst-Tyskland Katrin Borchert Monika Bunke Heike Singer Anke Nothnagel | Ungarn Katalin Gyulai Henirette Huber Rita Kőbán Erika Mészáros | Sovjetunionen Sovjetunionen Aleksandra Apanovich Nadezhda Kovalevich Irina Salomykova Galina Savenko |
Referanser
- ICF medalists for Olympic and World Championships - Part 1: flatwater (now sprint): 1936-2007.
- ICF medalists for Olympic and World Championships - Part 2: rest of flatwater (now sprint) and remaining canoeing disciplines: 1936-2007.