VM i padling 1973
VM i padling 1973 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Padling | ||
Vertsby | Tammerfors | ||
Vertsland | Finland | ||
Arena(er) | Tammerfors | ||
Dato | 1973 |
VM i padling 1973 (verdensmesterskapet i padling) ble arrangert i Tammerfors i Finland i 1973.
Medaljevinnere
Menn
Kano
Øvelse | Gull | Tid | Sølv | Tid | Bronse | Tid |
---|---|---|---|---|---|---|
C-1 500 m | Miklós Darvas (HUN) | Nikolay Fedulov (URS) | Ivan Patzaichin (ROU) | |||
C-1 1000 m | Ivan Patzaichin (ROU) | Romualdas Vinojinidis (URS) | Tamás Wichmann (HUN) | |||
C-1 10000 m | Vasiliy Yurchenko (URS) | Lipat Varabiev (ROU) | Tamás Wichmann (HUN) | |||
C-2 500 m | Sovjetunionen Oleg Kaidov Vitaliy Slobodenyuk | Romania Georghe Danielov Gheorghe Simionov | Polen Polen Jerzy Opara Andrzej Gronowicz | |||
C-2 1000 m | Romania Ivan Patzaichin Serghei Covaliov | Sovjetunionen Vladas Česiūnas Yuriy Lobanov | Ungarn Tamás Wichmann Gyula Petrikovics | |||
C-2 10000 m | Sovjetunionen Vladas Česiūnas Yuriy Lobanov | Romania Vasile Serghei Cherasim Munteanu | Ungarn Tamás Buday Gábor Haraszti |
Kajakk
Øvelse | Gull | Tid | Sølv | Tid | Bronse | Tid |
---|---|---|---|---|---|---|
K-1 500 m | Géza Csapó (HUN) | Vitaliy Trukshin (URS) | Grzegorz Śledziewski (POL) | |||
K-1 1000 m | Géza Csapó (HUN) | Grzegorz Śledziewski (POL) | Aleksandr Shaparenko (URS) | |||
K-1 10000 m | Aleksandr Shaparenko (URS) | Péter Völgyi (HUN) | Jörgen Andersen (DEN) | |||
K-1 4 x 500 m relay | Sovjetunionen Vitaliy Trukshin Anatoliy Kobrisev Sergey Nikolskiy Oleg Zhegoyev | Ungarn István Csizmadia Zoltán Angyal Robert Schaffhauser Géza Csapó | Romania Atanase Sciotnic Vasile Simioncenco Roman Vartolomeu Mihail Zaifu | |||
K-2 500 m | Sovjetunionen Nikolay Gogol Pytor Greshta | Ungarn József Deme János Rátkai | Romania Ion Dragulsci Ernst Pavel | |||
K-2 1000 m | Ungarn József Deme János Rátkai | Romania Ion Dragulsci Ernst Pavel | Øst-Tyskland Øst-Tyskland Herbert Laabs Joachim Mattern | |||
K-2 10000 m | Ungarn Zoltán Bakó Géza Csapó | Romania Ion Terente Antrop Variabev | Belgia Belgia Jos Broeckx Paul Stinckens | |||
K-4 1000 m | Ungarn József Deme János Rátkai Csongor Vargha Csaba Giczi | Sovjetunionen Yuriy Filatov Volodymyr Morozov Nikolay Gogol Valeriy Didenko | Øst-Tyskland Øst-Tyskland Norbert Paschke Peter Korsch Jürgen Lehnert Harald Marg | |||
K-4 10000 m | Ungarn Csaba Giczi Tibor Nagy Csongor Vargha Géza Kralován | Vest-Tyskland Vest-Tyskland Hans-Erich Pasch Horst Mattern Rudolf Blass Eduard Fischer | Romania Atanase Sciotnic Cuprian Macareanu Costel Coşniţă Vasilie Simioncenco |
Kvinner
Kajakk
Øvelse | Gull | Tid | Sølv | Tid | Bronse | Tid |
---|---|---|---|---|---|---|
K-1 500 m | Nina Gopova (URS) | Petra Borzym (GDR) | Victoria Dumitru (ROU) | |||
K-2 500 m | Øst-Tyskland Øst-Tyskland Ilse Kaschube Petra Borzym | Sovjetunionen Lyudmila Pinayeva Nina Gopova | Ungarn Anna Pfeffer Ilona Tözser | |||
K-4 500 m | Sovjetunionen Lyudmila Pinayeva Nina Gopova Larissa Kabakova Tamara Popova | Ungarn Anna Pfeffer Ilona Tözser Erzsabet Horvárth Mária Zakariás | Romania Victoria Dumitru Maria Nichoforov Maria Cosma Maria Ivanov |
Referanser
- ICF medalists for Olympic and World Championships - Part 1: flatwater (now sprint): 1936-2007.
- ICF medalists for Olympic and World Championships - Part 2: rest of flatwater (now sprint) and remaining canoeing disciplines: 1936-2007.