VM i padling 2005
VM i padling 2005 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Padling | ||
Vertsby | Zagreb | ||
Vertsland | Kroatia | ||
Arena(er) | Zagreb | ||
Dato | 2005 | ||
Nettsted | Offisielt nettsted |
VM i padling 2005 (verdensmesterskapet i padling) ble arrangert i Zagreb i Kroatia i 2005.
Medaljevinnere
Menn
Ikke-olympiske øvelser
Kano
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
C-1 200 m | Valentin Demyanenko (UKR) | 39.264 | Maxim Opalev (RUS) | 39.588 | Zhomart Satubaldin (KAZ) | 39.984 |
C-1 500 m | Andreas Dittmer (GER) | 1:48.409 | Paweł Baraszkiewicz (POL) | 1:49.065 | Maxim Opalev (RUS) | 1:49.609 |
C1 1000 m | Andreas Dittmer (GER) | 3:57.119 | David Cal (ESP) | 3:58.421 | Richard Dalton (CAN) | 4:00.617 |
C-2 200 m | Russland Russland Evgeny Ignatov Nikolay Lipkin | 36.978 | Tyskland Christian Gille Tomasz Wylenzek | 37.002 | Cuba Cuba Serguey Torres Karel Aguilar | 37.242 |
C-2 500 m | Tyskland Christian Gille Tomasz Wylenzek | 1:39.851 | Ungarn Ungarn György Kozmann György Kolonics | 1:40.175 | Cuba Cuba Serguey Torres Karel Aguilar | 1:40.271 |
C-2 1000 m | Tyskland Christian Gille Tomasz Wylenzek | 3:37.048 | Cuba Cuba Serguey Torres Karel Aguilar | 3:38.080 | Ungarn Ungarn György Kozmann György Kolonics | 3:39.130 |
C-4 200 m | Russland Russland Aleksandr Kovalyov Alexander Kostoglod Roman Kruglyakov Maxim Opalev | 33.867 | Tsjekkia Tsjekkia Petr Procházka Petr Fuksa Petr Netušil Jan Břečka | 34.017 | Belarus Belarus Aliaksandr Kurliandchyk Aliaksandr Zhukouski Semen Saponenko Aliaksandr Bahdanovich | 30.565 |
C-4 500 m | Romania Romania Loredan Popa Silviu Simioncencu Florin Popescu Iosif Chirila | 1:30.602 | Belarus Belarus Dzmitry Rabchanka Dzmitry Vaitsishkin Konstantin Shcharbak Aleksandr Vauchetskiy | 1:31.298 | Polen Polen Andrzej Jezierski Michał Śliwiński Michał Gajownik Adam Ginter | 1:31.916 |
C-4 1000 m | Polen Polen Wojciech Tyszyński Michał Śliwiński Andrzej Jezierski Michał Gajownik | 3:17.407 | Romania Romania Constantin Popa Loredan Popa Florin Mironcic Petre Condrat | 3:17.863 | Tyskland Robert Nuck Stefan Holtz Thomas Luck Stephan Breuing | 3:20.479 |
Kajakk
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
K-1 200 m | Carlos Pérez (ESP) | 35.289 | Tomasz Mendelski (POL) | 35.697 | Anton Ryakhov (RUS) | 35.733 |
K-1 500 m | Nathan Baggaley (AUS) | 1:36.980 | Lutz Altepost (GER) | 1:37.076 | Adam Van Koeverden (CAN) | 1:37.082 |
K-1 1000 m | Eirik Verås Larsen (NOR) | 3:29.165 | Adam Van Koeverden (CAN) | 3:29.841 | Nathan Baggaley (AUS) | 3:30.069 |
K-2 200 m | Serbia og Montenegro Dragan Zorić Ognjen Filipović | 32.253 | Litauen Litauen Alvydas Duonėla Egidijus Balčiūnas | 32.277 | Polen Polen Marek Twardowski Adam Wysocki | 32.499 |
K-2 500 m | Tyskland Ronald Rauhe Tim Wieskötter | 1:27.583 | Polen Polen Marek Twardowski Adam Wysocki | 1:29.005 | Litauen Litauen Alvydas Duonėla Egidijus Balčiūnas | 1:29.347 |
K-2 1000 m | Ungarn Ungarn Roland Kökény Gábor Kucsera | 3:18.692 | Tyskland Andreas Ihle Marco Herszel | 3:18.722 | Norge Norge Mattis Næss Jacob Norenberg | 3:18.836 |
K-4 200 m | Ungarn Ungarn Viktor Kadler István Beé Balázs Babella Gergely Gyertyános | 30.211 | Tyskland Norman Bröckl Björn Bach Björn Goldschmidt Jonas Ems | 30.301 | Belarus Belarus Raman Piatrushenka Aleksey Abalmasov Dziamyan Turchyn Vadzim Makhneu | 30.565 |
K-4 500 m | Belarus Belarus Raman Piatrushenka Aleksey Abalmasov Dziamyan Turchyn Vadzim Makhneu | 1:20.898 | Slovakia Slovakia Michal Riszdorfer Juraj Tarr Andrej Wiebauer Róbert Erban | 1:20.994 | Italia Italia Franco Benedini Jaka Jazbec Luca Piemonte Antonio Scaduto | 1:22.634 |
K-4 1000 m | Tyskland Lutz Altepost Norman Bröckl Björn Bach Arnd Goldschmidt | 2:56.282 | Slovakia Slovakia Michal Riszdorfer Richard Riszdorfer Erik Vlček Róbert Erban | 2:56.558 | Polen Polen Paweł Baumann Marek Twardowski Adam Wysocki Przemyslaw Gawrych | 2:57.848 |
Kvinner
Ikke-olympiske øvelser
Kajakk
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
K-1 200 m | Maria Teresa Portela (ESP) | 40.756 | Szilvia Szabó (HUN) | 41.380 | Karen Furneaux (CAN) | 41.542 |
K-1 500 m | Nicole Reinhardt (GER) | 1:50.407 | Karen Furneaux (CAN) | 1:51.379 | Erzsébet Viski (HUN) | 1:51.565 |
K-1 1000 m | Katrin Wagner-Augustin (GER) | 4:00.494 | Dalma Benedek (HUN) | 4:01.406 | Karen Furneaux (CAN) | 4:03.200 |
K-2 200 m | Ungarn Ungarn Katalin Kovács Nataša Janić | 37.101 | Spania Spania Maria Teresa Portela Jana Smidakova | 38.013 | Tyskland Birgit Fischer Fanny Fischer | 38.127 |
K-2 500 m | Ungarn Ungarn Katalin Kovács Nataša Janić | 1:39.704 | Østerrike Østerrike Petra Schlitzer Viktoria Schwarz | 1:42.458 | Frankrike Frankrike Anne-Laure Viard Marie Delattre | 1:43.118 |
K-2 1000 m | Ungarn Ungarn Katalin Kovács Nataša Janić | 3:40.861 | Tyskland Maike Nollen Nadine Opgen-Rhein | 3:42.931 | Polen Polen Aneta Białkowska Joanna Skowroń | 3:43.003 |
K-4 200 m | Tyskland Carolin Leonhardt Nicole Reinhardt Judith Hörmann Katrin Wagner-Augustin | 35.151 | Polen Polen Iwona Pyzalska Małgorzata Czajczyńska Joanna Skowroń Beata Sokołowska-Kulesza | 36.111 | Spania Spania Isabel García Ana Varela Jana Smidakova Maria Teresa Portela | 36.189 |
K-4 500 m | Tyskland Carolin Leonhardt Conny Waßmuth Judith Hörmann Katrin Wagner-Augustin | 1:31.686 | Polen Polen Aneta Białkowska Aneta Konieczna Joanna Skowroń Iwona Pyzalska | 1:32.442 | Ungarn Ungarn Tímea Paksy Dalma Benedek Szilvia Szabó Kinga Bóta | 1:32.952 |
K-4 1000 m | Ungarn Ungarn Tímea Paksy Szilvia Szabó Erzsébet Viski Kinga Bóta | 3:20.701 | Romania Romania Florica Vulpeş Mariana Ciobanu Lidia Talpă Alina Platon | 3:21.889 | Tyskland Birgit Fischer Maren Knebel Judith Hörmann Carolin Leonhardt | 3:21.901 |
Referanser
- ICF medalists for Olympic and World Championships - Part 1: flatwater (now sprint): 1936-2007.
- ICF medalists for Olympic and World Championships - Part 2: rest of flatwater (now sprint) and remaining canoeing disciplines: 1936-2007.