VM i padling 1983
VM i padling 1983 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Padling | ||
Vertsby | Tammerfors | ||
Vertsland | Finland | ||
Arena(er) | Tammerfors | ||
Dato | 1983 |
VM i padling 1983 (verdensmesterskapet i padling) ble arrangert i Tammerfors i Finland i 1983.
Medaljevinnere
Menn
Kano
Øvelse | Gull | Tid | Sølv | Tid | Bronse | Tid |
---|---|---|---|---|---|---|
C-1 500 m | Costicǎ Olaru (ROU) | Ulrich Papke (GDR) | Anatoliy Volkov (URS) | |||
C-1 1000 m | Vassily Beresa (URS) | Costicǎ Olaru (ROU) | Jiří Vrdlovec (TCH) | |||
C-1 10000 m | Jiří Vrdlovec (TCH) | Gheorghe Titu (ROU) | Tamás Wichmann (HUN) | |||
C-2 500 m | Jugoslavia Jugoslavia Matija Ljubek Mirko Nišović | Sovjetunionen Sovjetunionen Ivan Klementiev Sergey Ossadzhiy | Romania Dumitru Betiu Flodor Gurei | |||
C-2 1000 m | Romania Ivan Patzaichin Toma Simionov | Øst-Tyskland Øst-Tyskland Olaf Heukrodt Alexander Schuck | Jugoslavia Jugoslavia Matija Ljubek Mirko Nišović | |||
C-2 10000 m | Ungarn Tamás Buday László Vaskúti | Romania Ivan Patzaichin Toma Simionov | Sovjetunionen Sovjetunionen Sergey Petrenko Yuriy Laptikov |
Kajakk
Øvelse | Gull | Tid | Sølv | Tid | Bronse | Tid |
---|---|---|---|---|---|---|
K-1 500 m | Vladimir Parfenovich (URS) | Ian Ferguson (NZL) | Andreas Stähle (GDR) | |||
K-1 1000 m | Rüdiger Helm (GDR) | Arturas Veta (URS) | Alan Thompson (NZL) | |||
K-1 10000 m | Einar Rasmussen (NOR) | Milan Janić (YUG) | Rick Daman (NED) | |||
K-2 500 m | Øst-Tyskland Øst-Tyskland Frank Fischer André Wohllebe | Sovjetunionen Sovjetunionen Vladimir Parfenovich Sergey Superata | Canada Canada Hugh Fisher Alwyn Morris | |||
K-2 1000 m | Øst-Tyskland Øst-Tyskland Frank Fischer André Wohllebe | Sovjetunionen Sovjetunionen Vladimir Parfenovich Sergey Superata | Østerrike Østerrike Werner Bachmeyer Wolfgang Hartl | |||
K-2 10000 m | Storbritannia Storbritannia Stephen Jackson Alan Williams | Ungarn István Szabó István Tóth | Sverige Sverige Bengt Andersson Karl-Axel Sundqvist | |||
K-4 500 m | Øst-Tyskland Øst-Tyskland Andreas Stähle Peter Hempel Harald Marg Rüdiger Helm | Sovjetunionen Sovjetunionen Sergey Kolokolov Sergey Zhuchray Arturas Veta Aleksandr Vodovatov | Ungarn István Imai Attila Császár Zoltán Lorinczy András Rajna | |||
K-4 1000 m | Romania Ionel Constantin Nicolae Fedosel Ionel Letcae Angelin Velea | Øst-Tyskland Øst-Tyskland Andreas Stähle Peter Hempel Rüdiger Helm Harald Marg | Sovjetunionen Sovjetunionen Sergey Kolokolov Sergey Zhuchray Arturas Veta Aleksandr Vodovatov | |||
K-4 10000 m | Sovjetunionen Sovjetunionen Nikolay Astapkovich Aleksandr Avdeyev Nikolaj Baranov Alexander Yermilov | Norge Norge Harald Amudsen Geir Kvillum Lars Ivar Gran Arne B. Sletsjøe | Polen Polen Ireneusz Ciurzyński Andrzej Klimaszewski Ryszard Oborski Krzysztof Szczepański |
Kvinner
Kajakk
Øvelse | Gull | Tid | Sølv | Tid | Bronse | Tid |
---|---|---|---|---|---|---|
K-1 500 m | Birgit Fischer (GDR) | Vania Gesheva (BUL) | Maria Ştefan (ROU) | |||
K-2 500 m | Øst-Tyskland Øst-Tyskland Birgit Fischer Carsta Kühn | Ungarn Katalin Povázsán Erika Géczi | Sverige Sverige Agneta Andersson Susanne Wiberg | |||
K-4 500 m | Øst-Tyskland Øst-Tyskland Birgit Fischer Carsta Kühn Ramona Walther Kathrin Giese | Sovjetunionen Sovjetunionen Inna Zhipulina Nelli Yefremova Natalya Kalasnikova Galina Alekseyeva | Romania Tecia Borzanea Agafia Burhaev Natasia Ionescu Maria Ştefan |
Referanser
- ICF medalists for Olympic and World Championships - Part 1: flatwater (now sprint): 1936-2007.
- ICF medalists for Olympic and World Championships - Part 2: rest of flatwater (now sprint) and remaining canoeing disciplines: 1936-2007.