VM i padling 1998
VM i padling 1998 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Padling | ||
Vertsby | Szeged | ||
Vertsland | Ungarn | ||
Arena(er) | Szeged regatta basin | ||
Dato | 1998 |
VM i padling 1998 (verdensmesterskapet i padling) ble arrangert i Szeged i Ungarn i 1998.
Medaljevinnere
Menn
Kano
Øvelse | Gull | Tid | Sølv | Tid | Bronse | Tid |
---|---|---|---|---|---|---|
C-1 200 m | Martin Doktor (CZE) | Slavomír Kňazovický (SVK) | Michał Śliwiński (UKR) | |||
C-1 500 m | Maxim Opalev (RUS) | Andreas Dittmer (GER) | Michał Śliwiński (UKR) | |||
C-1 1000 m | Steve Giles (CAN) | Martin Doktor (CZE) | Andreas Dittmer (GER) | |||
C-2 200 m | Tyskland Thomas Zereske Christian Gille | Ungarn Ungarn Miklós Buzál Attila Végh | Russland Russland Vladislav Polzounov Andrey Kabanov | |||
C-2 500 m | Ungarn Ungarn György Kolonics Csaba Horváth | Polen Polen Daniel Jędraszko Paweł Baraszkiewicz | Tyskland Thomas Zereske Christian Gille | |||
C-2 1000 m | Russland Russland Aleksandr Kovalyov Aleksandr Kostoglod | Romania Romania Gheorghe Andriev Florin Popescu | Ungarn Ungarn György Zala Endre Ipacs | |||
C-4 200 m | Tsjekkia Tsjekkia Petr Procházka Tomáš Křivánek Petr Fuksa Karel Kožíšek | Belarus Belarus Aleksandr Masseykov Andrey Beliayev Anatoliy Reneiskiy Vladimir Marinov | Russland Russland Pavel Konovalov Konstantin Fomichev Vladimir Ladocha Aleksandr Kostoglod | |||
C-4 500 m | Ungarn Ungarn György Kolonics Csaba Horváth Csaba Hüttner László Szuszkó | Romania Romania Gheorghe Andriev Florin Popescu Cosmin Pasca Ionel Averian | Russland Russland Aleksandr Kostoglod Pavel Konovalov Vladislav Polzounov Vladimir Ladocha | |||
C-4 1000 m | Ungarn Ungarn Csaba Horváth Béla Belicza Csaba Hüttner László Szuszkó | Russland Russland Konstantin Fomichev Vasiliy Mailov Andrey Kabanov Ignat Kovalev | Tsjekkia Tsjekkia Martin Doktor Petr Netušil Jan Macháč Viktor Jiráský |
Kajakk
Øvelse | Gull | Tid | Sølv | Tid | Bronse | Tid |
---|---|---|---|---|---|---|
K-1 200 m | Michael Kolganov (ISR) | Oleskey Slivinskiy (UKR) | Ognjen Filipović (YUG) | |||
K-1 500 m | Ákos Vereckei (HUN) | Michael Kolganov (ISR) | Lutz Liwowski (GER) | |||
K-1 1000 m | Lutz Liwowski (GER) | Knut Holmann (NOR) | Javier Correa (ARG) | |||
K-2 200 m | Ungarn Ungarn Vince Fehérvári Róbert Hegedűs | Russland Russland Sergey Verlin Anatoliy Tishchenko | Romania Romania Geza Magyar Romică Şerban | |||
K-2 500 m | Slovakia Slovakia Michal Riszdorfer Juraj Bača | Italia Italia Beniamino Bonomi Luca Negri | Ungarn Ungarn Krisztián Bártafai Gábor Horvárth | |||
K-2 1000 m | Italia Italia Antonio Rossi Luca Negri | Jugoslavia Jugoslavia Mićo Janić Stjepan Janić | Ungarn Ungarn Attila Adám Krisztián Veréb | |||
K-4 200 m | Ungarn Ungarn Gyula Kajner Vince Fehérvári István Beé Róbert Hegedűs | Italia Italia Antonio Rossi Beniamino Bonomi Ivano Lussignoli Luca Negri | Norge Norge Andreas Gjersø Nils Olav Fjeldheim Knut Holmann Robby Roarsen Hangli | |||
K-4 500 m | Tyskland Torsten Gutsche Mark Zabel Björn Bach Stefan Ulm | Ungarn Ungarn Botond Storcz Krisztián Bártafai Zsolt Szádoszki Márton Bauer | Russland Russland Andrey Tissin Andrey Shchegolikhin Vitaliy Gankin Roman Zaroubin | |||
K-4 1000 m | Tyskland Torsten Gutsche Mark Zabel Björn Bach Stefan Ulm | Ungarn Ungarn Botond Storcz Krisztián Bártafai Zsolt Szádoszki Márton Bauer | Russland Russland Anatoliy Tishchenko Sergey Verlin Georgiy Tsyboulinikov Aleksandr Ivannik |
Kvinner
Kajakk
Øvelse | Gull | Tid | Sølv | Tid | Bronse | Tid |
---|---|---|---|---|---|---|
K-1 200 m | Caroline Brunet (CAN) | Josefa Idem (ITA) | Éva Dónusz (HUN) | |||
K-1 500 m | Caroline Brunet (CAN) | Katrin Borchert (AUS) | Josefa Idem (ITA) | |||
K-1 1000 m | Josefa Idem (ITA) | Caroline Brunet (CAN) | Katrin Borchert (AUS) | |||
K-2 200 m | Canada Canada Marie-Josée Gibeau-Ouimet Karen Furneaux | Ungarn Ungarn Kinga Dékány Rita Kőbán | Spania Spania Beatriz Manchón Izaskun Aramburu | |||
K-2 500 m | Australia Australia Anna Wood Katrin Borchert | Tyskland Birgit Fischer Anett Schuck | Ungarn Ungarn Kinga Dékány Rita Kőbán | |||
K-2 1000 m | Australia Australia Anna Wood Katrin Borchert | Tyskland Birgit Fischer Ute Plessman | Sverige Sverige Anna Karlsson Susanne Gunnarsson | |||
K-4 200 m | Ungarn Ungarn Kinga Dékány Erzsébet Viski Rita Kőbán Katalin Kovács | Sverige Sverige Anna Karlsson Susanne Gunnarsson Ingela Eriksson Maria Haglund | Russland Russland Natalya Gouily Yelena Tissina Larissa Peisakhovich Tatyana Tischenko | |||
K-4 500 m | Tyskland Birgit Fischer Anett Schuck Manuela Mucke Marcela Bednar | Ungarn Ungarn Kinga Dékány Szilvia Szabó Andrea Barocsi Katalin Kovács | Spania Spania Beatriz Manchón Izaskun Aramburu Ana María Penas Belen Sánchez |
Referanser
- ICF medalists for Olympic and World Championships - Part 1: flatwater (now sprint): 1936-2007.
- ICF medalists for Olympic and World Championships - Part 2: rest of flatwater (now sprint) and remaining canoeing disciplines: 1936-2007.