Junior-VM i alpint 2008
Det 27. Junior-VM i alpint ble arrangert fra 22. februar til 1. mars 2008 i Formigal i Spania.
Herrer
Utfor
Plass | Land | Utøver | Tid |
---|---|---|---|
1 | Italia | Hagen Patscheider | 1.45,31 min |
2 | Norge | Eian Sandvik | 1.45,32 min |
3 | Sveits | Jonas Fravi | 1.45,59 min |
4 | Sverige | Mats Olsson | 1.45,72 min |
USA | Travis Ganong | 1.45,72 min | |
6 | Italia | Paolo Pangrazzi | 1.45,75 min |
Dato: 26. februar
Super-G
Plass | Land | Utøver | Tid |
---|---|---|---|
1 | Tyskland | Andreas Sander | 1.21,02 min |
2 | Østerrike | Matthias Mayer | 1.21,14 min |
3 | Østerrike | Björn Sieber | 1.21,18 min |
4 | Østerrike | Marco Fuchs | 1.21,27 min |
5 | Italia | Hagen Patscheider | 1.21,61 min |
6 | Slovenia | Bostjan Kline | 1.21,65 min |
Dato: 28. februar
Storslalåm
Plass | Land | Utøver | Tid |
---|---|---|---|
1 | Østerrike | Marcel Hirscher | 1.57,00 min |
2 | Norge | Markus Nilsen | 1.57,33 min |
3 | Sverige | Matts Olsson | 1.58,19 min |
4 | USA | Tommy Ford | 1.58,24 min |
5 | Italia | Dominik Paris | 1.58,44 min |
6 | Frankrike | Norman Blanc | 1.58,71 min |
Dato: 29. februar
Slalåm
Plass | Land | Utøver | Tid |
---|---|---|---|
1 | Østerrike | Marcel Hirscher | 1.29,68 min |
2 | Italia | Jacopo Di Ronco | 1.30,61 min |
3 | Japan | Tomoya Ishii | 1.30,83 min |
Norge | Kristian Haug | 1.30,83 min | |
5 | USA | Andrew Phillips | 1.30,91 min |
6 | Norge | Jonathan Nordbotten | 1.31,27 min |
Dato: 27. februar
Kombinasjon
Plass | Land | Utøver | Punkte |
---|---|---|---|
1 | Sverige | Matts Olsson | 28,63 |
2 | Norge | Kristian Haug | 32,65 |
3 | Italia | Hagen Patscheider | 36,90 |
4 | Italia | Paolo Pangrazzi | 39,58 |
5 | Norge | Jonathan Nordbotten | 62,84 |
6 | Tyskland | Andreas Sander | 68,32 |
Dato: 29. februar
Kombinasjonen avgjøres ved å legge sammen utfor-, storslalåm- og slalåmrennene.
Damer
Utfor
Plass | Land | Utøver | Tid |
---|---|---|---|
1 | Slovenia | Ilka Štuhec | 1.50,13 min |
2 | Sveits | Lara Gut | 1.50,73 min |
3 | Tyskland | Viktoria Rebensburg | 1.51,17 min |
4 | Østerrike | Anna Fenninger | 1.51,38 min |
5 | ROM | Edith Miklos | 1.51,73 min |
6 | Tyskland | Isabelle Stiepel | 1.52,08 min |
Dato: 26. februar
Super-G
Plass | Land | Utøver | Tid |
---|---|---|---|
1 | Tyskland | Viktoria Rebensburg | 1.40,19 min |
2 | Østerrike | Anna Fenninger | 1.40,97 min |
3 | Østerrike | Stefanie Moser | 1.41,65 min |
4 | Sveits | Lara Gut | 1.41,77 min |
5 | Tyskland | Lisa-Marie Walz | 1.41,91 min |
6 | Slovenia | Maruša Ferk | 1.42,27 min |
Dato: 23. februar
Storslalåm
Plass | Land | Utøver | Tid |
---|---|---|---|
1 | Østerrike | Anna Fenninger | 1.42,50 min |
2 | Tyskland | Viktoria Rebensburg | 1.42,83 min |
3 | Frankrike | Tessa Worley | 1.42,86 min |
4 | Sverige | Veronica Smed | 1.43,09 min |
5 | Østerrike | Eva-Maria Brem | 1.43,13 min |
6 | Slovenia | Ilka Štuhec | 1.43,29 min |
Dato: 29. februar
Slalåm
Plass | Land | Utøver | Tid |
---|---|---|---|
1 | Østerrike | Bernadette Schild | 1.33,85 min |
2 | Sveits | Celina Hangl | 1.34,76 min |
3 | Frankrike | Nastasia Noens | 1.35,14 min |
4 | Slovenia | Maruša Ferk | 1.35,81 min |
5 | Sverige | Veronica Smed | 1.36,02 min |
6 | SVK | Jana Gantnerová | 1.36,07 min |
Dato: 28. februar
Kombinasjon
Plass | Land | Utøver | Punkte |
---|---|---|---|
1 | Østerrike | Anna Fenninger | 30,20 |
2 | Canada | Larisa Yurkiw | 77,62 |
3 | Østerrike | Eva-Maria Brem | 79,43 |
4 | Tyskland | Monica Hübner | 97,43 |
5 | USA | Kiley Staples | 101,16 |
6 | Østerrike | Michaela Nösig | 104,37 |
Dato: 29. februar
Kombinasjonen avgjøres ved å legge sammen utfor-, storslalåm- og slalåmrennene.
Medaljeoversikt
Plass | Land | Gull | Sølv | Bronse | Totalt |
---|---|---|---|---|---|
1 | 5 | 2 | 3 | 8 | |
2 | 2 | 1 | 1 | 4 | |
3 | 1 | 1 | 1 | 3 | |
1 | 1 | 1 | 3 | ||
5 | 1 | - | - | 1 | |
6 | - | 2 | 1 | 2 | |
- | 2 | 1 | 3 | ||
8 | - | 1 | - | 1 | |
9 | - | - | 2 | 1 | |
10 | - | - | 1 | 1 |
Kilder
- Resultater www.fis-ski.com
- v
- d
- r
- Auron 1982
- Sestriere 1983
- Sugarloaf 1984
- Jasná 1985
- Bad Kleinkirchheim 1986
- Sälen/Hemsedal 1987
- Madonna di Campiglio 1988
- Aleyska 1989
- Zinal 1990
- Geilo 1991
- Maribor 1992
- Monte Campione 1993
- Lake Placid 1994
- Voss 1995
- Hoch-Ybrig 1996
- Schladming 1997
- Megève 1998
- Pra Loup 1999
- Québec 2000
- Verbier 2001
- Tarvisio 2002
- Briançonnais 2003
- Maribor 2004
- Bardonecchia 2005
- Québec 2006
- Altenmarkt 2007
- Formigal 2008
- Garmisch-Partenkirchen 2009
- Megève, Les Houches og Les Planards 2010
- Crans-Montana 2011
- Roccaraso 2012
- Québec 2013
- Jasná 2014
- Hafjell og Kvitfjell 2015
- Sotsji 2016
- Åre 2017
- Davos 2018
- Fassadalen 2019
- Narvik 2020
- Bansko 2021
- Panorama 2022
- St. Anton 2023
- Haute-Savoie 2024
Autoritetsdata