Junior-VM i alpint 1997
Det 16. Junior-VM i alpint ble arrangert 26. februar til 1. mars 1997 i Schladming i Østerrike.
Herrer
Utfor
Plass | Land | Utøver | Tid |
---|---|---|---|
1 | Italia | Matteo Berbenni | 1.32,21 min |
2 | Sveits | Silvano Beltrametti | 1.32,42 min |
3 | Norge | Andreas Damstuen | 1.32,68 min |
4 | Østerrike | Andreas Buder | 1.33,04 min |
5 | Østerrike | Marco Perger | 1.33,21 min |
6 | Østerrike | Harald Pachner | 1.33,36 min |
Dato: 26. februar
Super-G
Plass | Land | Utøver | Tid |
---|---|---|---|
1 | Østerrike | Martin Stocker | 1.14,96 min |
2 | Østerrike | Harald Pachner | 1.15,05 min |
3 | Sverige | Markus Larsson | 1.15,08 min |
4 | Norge | Sondre Elvestad | 1.15,20 min |
5 | Sveits | Silvano Beltrametti | 1.15,26 min |
6 | Frankrike | Benoît Jacqmin | 1.15,27 min |
Dato: 27. februar
Storslalåm
Plass | Land | Utøver | Tid |
---|---|---|---|
1 | Østerrike | Benjamin Raich | 2.00,57 min |
2 | Italia | Patrick Thaler | 2.00,98 min |
3 | Sverige | Markus Larsson | 2.01,95 min |
4 | Tyskland | Florian Eckert | 2.02,48 min |
5 | Slovenia | Mitja Valenčič | 2.02,53 min |
6 | Sverige | Gustav Lindner | 2.03,43 min |
Dato: 28. februar
Slalåm
Plass | Land | Utøver | Tid |
---|---|---|---|
1 | Slovenia | Mitja Dragšič | 1.34,80 min |
2 | Østerrike | Martin Stocker | 1.35,16 min |
3 | Tyskland | Florian Eckert | 1.35,17 min |
4 | Sverige | Markus Larsson | 1.35,25 min |
5 | Frankrike | Yannick Favières | 1.37,43 min |
6 | Østerrike | Pierre Egger | 1.38,60 min |
Dato: 1. mars
Kombinasjon
Plass | Land | Utøver | Punkte |
---|---|---|---|
1 | Sverige | Markus Larsson | 48,87 |
2 | Østerrike | Pierre Egger | 78,33 |
3 | Kroatia | Ivica Kostelić | 97,98 |
Dato: 26. februar/ 1. mars
Kombinasjonen bestod av utfor, storslalåm og slalåm.
Damer
Utfor
Plass | Land | Utøver | Tid |
---|---|---|---|
1 | Tyskland | Monika Bergmann | 1.37,45 min |
2 | Østerrike | Karin Blaser | 1.38,02 min |
3 | Sveits | Nadia Styger | 1.38,29 min |
4 | Østerrike | Kerstin Reisenhofer | 1.38,30 min |
5 | Østerrike | Karin Truppe | 1.39,02 min |
6 | Italia | Antonella Marquis | 1.39,05 min |
Dato: 26. februar
Super-G
Plass | Land | Utøver | Tid |
---|---|---|---|
1 | Italia | Karen Putzer | 1.19,96 min |
2 | Østerrike | Karin Blaser | 1.20,69 min |
3 | Finland | Tanja Poutiainen | 1.21,52 min |
4 | USA | Jonna Mendes | 1.21,70 min |
5 | USA | Tatum Skoglund | 1.21,98 min |
6 | Canada | Britt Janyk | 1.22,05 min |
Dato: 27. februar
Storslalåm
Plass | Land | Utøver | Tid |
---|---|---|---|
1 | Italia | Karen Putzer | 1.56,62 min |
2 | Frankrike | Ingrid Jacquemod | 1.58,92 min |
3 | Italia | Antonella Marquis | 1.59,50 min |
4 | Canada | Allison Forsyth | 1.59,67 min |
5 | Finland | Tanja Poutiainen | 1.59,97 min |
6 | Østerrike | Martina Lechner | 2.00,01 min |
Dato: 1. mars
Slalåm
Plass | Land | Utøver | Tid |
---|---|---|---|
1 | Finland | Tanja Poutiainen | 1.38,88 min |
2 | USA | Sarah Schleper | 1.39,70 min |
3 | Finland | Pia Käyhkö | 1.39,92 min |
4 | Tyskland | Stefanie Wolf | 1.40,40 min |
5 | Norge | Bente Giljarhus | 1.40,47 min |
6 | Frankrike | Céline Martin | 1.41,46 min |
Dato: 28. februar
Kombinasjon
Plass | Land | Utøver | Punkte |
---|---|---|---|
1 | Italia | Karen Putzer | 62,32 |
2 | Østerrike | Martina Lechner | 77,28 |
3 | Slovenia | Dalia Lorbek | 98,47 |
Dato: 26. februar/ 1. mars
Kombinasjonen bestod av utfor, storslalåm og slalåm.
Medaljeoversikt
Plass | Land | Gull | Sølv | Bronse | Totalt |
---|---|---|---|---|---|
1 | 4 | 1 | 1 | 6 | |
2 | 2 | 6 | - | 8 | |
3 | 1 | - | 2 | 3 | |
1 | - | 2 | 3 | ||
5 | 1 | - | 1 | 2 | |
1 | - | 1 | 2 | ||
7 | - | 1 | 1 | 2 | |
8 | - | 1 | - | 1 | |
- | 1 | - | 1 | ||
10 | - | - | 1 | 1 | |
- | - | 1 | 1 |
Kilder
- Resultater www.fis-ski.com
- v
- d
- r
- Auron 1982
- Sestriere 1983
- Sugarloaf 1984
- Jasná 1985
- Bad Kleinkirchheim 1986
- Sälen/Hemsedal 1987
- Madonna di Campiglio 1988
- Aleyska 1989
- Zinal 1990
- Geilo 1991
- Maribor 1992
- Monte Campione 1993
- Lake Placid 1994
- Voss 1995
- Hoch-Ybrig 1996
- Schladming 1997
- Megève 1998
- Pra Loup 1999
- Québec 2000
- Verbier 2001
- Tarvisio 2002
- Briançonnais 2003
- Maribor 2004
- Bardonecchia 2005
- Québec 2006
- Altenmarkt 2007
- Formigal 2008
- Garmisch-Partenkirchen 2009
- Megève, Les Houches og Les Planards 2010
- Crans-Montana 2011
- Roccaraso 2012
- Québec 2013
- Jasná 2014
- Hafjell og Kvitfjell 2015
- Sotsji 2016
- Åre 2017
- Davos 2018
- Fassadalen 2019
- Narvik 2020
- Bansko 2021
- Panorama 2022
- St. Anton 2023
- Haute-Savoie 2024
Autoritetsdata