Junior-VM i alpint 1987
Det 6. Junior-VM i alpint ble arrangert 20. til 22. mars 1987 i Sälen i Sverige. Utforrennene ble arrangert 26. mars 1987 i Hemsedal i Norge.
Herrer
Utfor
Plass | Land | Utøver | Tid |
---|---|---|---|
1 | Sveits | Urs Lehmann | 1.25,72 min |
2 | USA | Tommy Moe | 1.25,80 min |
3 | Østerrike | Wolfgang Erharter | 1.25,86 min |
4 | Italia | Roger Pramotton | 1.25,90 min |
5 | Tsjekkoslovakia | Adrian Bires | 1.25,91 min |
6 | Italia | Kristian Ghedina | 1.25,92 min |
Dato: 26. mars
Sted: Hemsedal
Storslalåm
Plass | Land | Utøver | Tid |
---|---|---|---|
1 | Sveits | Thomas Wolf | 2.31,70 min |
2 | Østerrike | Wolfgang Erharter | 2.32,30 min |
3 | Tsjekkoslovakia | Adrian Bires | 2.33,38 min |
4 | USA | Tommy Moe | 2.33,42 min |
5 | Sveits | Michael von Grünigen | 2.33,46 min |
6 | Italia | Patrick Holzer | 2.33,69 min |
Dato: 22. mars
Sted: Sälen
Slalåm
Plass | Land | Utøver | Tid |
---|---|---|---|
1 | Italia | Roger Pramotton | 1.50,95 min |
2 | Sveits | Michael von Grünigen | 1.51,16 min |
3 | Tsjekkoslovakia | Adrian Bires | 1.51,46 min |
4 | Italia | Fabrizio Tescari | 1.52,00 min |
5 | Østerrike | Wolfgang Erharter | 1.52,19 min |
6 | Vest-Tyskland | Tobias Barnerssoi | 1.52,75 min |
Dato: 21. mars
Sted: Sälen
Kombinasjon
Keine Resultate vorhanden.
Damer
Utfor
Plass | Land | Utøver | Tid |
---|---|---|---|
1 | Østerrike | Marika Daxer | 1.29,50 min |
2 | Østerrike | Sabine Ginther | 1.29,81 min |
3 | Italia | Deborah Compagnoni | 1.29,85 min |
4 | Sovjetunionen | Olga Kurdachenko | 1.30,09 min |
5 | Vest-Tyskland | Carola Spatschil | 1.30,40 min |
6 | Italia | Roberta Serra | 1.30,83 min |
Dato: 26. mars
Sted: Hemsedal
Storslalåm
Plass | Land | Utøver | Tid |
---|---|---|---|
1 | Italia | Deborah Compagnoni | 2.22,07 min |
2 | Østerrike | Petra Kronberger | 2.22,80 min |
3 | Sovjetunionen | Olga Kurdachenko | 2.22,93 min |
4 | Østerrike | Sabine Ginther | 2.23,27 min |
5 | Østerrike | Elfi Eder | 2.23,45 min |
6 | Frankrike | Régine Cavagnoud | 2.23,78 min |
Dato: 20. mars
Sted: Sälen
Slalåm
Plass | Land | Utøver | Tid |
---|---|---|---|
1 | Østerrike | Ingrid Stöckl | 1.39,41 min |
2 | USA | Heidi Voelker | 1.39,74 min |
3 | USA | Kimberly Schmidinger | 1.39,84 min |
4 | Jugoslavia | Katjuša Pusnik | 1.39,93 min |
5 | Østerrike | Petra Kronberger | 1.39,99 min |
6 | USA | Monique Pelletier | 1.40,67 min |
Dato: 21. mars
Sted: Sälen
Kombinasjon
Plass | Land | Utøver |
---|---|---|
1 | Østerrike | Sabine Ginther |
2 | Sovjetunionen | Olga Kurdachenko |
3 | Vest-Tyskland | Carola Spatschil |
4 | USA | Kimberly Schmidinger |
5 | USA | Heidi Voelker |
6 | Tsjekkoslovakia | Pavlina Schimmerova |
Dato: 20./ 26. mars
Medaljeoversikt
Plass | Land | Gull | Sølv | Bronse | Totalt |
---|---|---|---|---|---|
1 | Østerrike | 3 | 3 | 1 | 7 |
2 | Sveits | 2 | 1 | - | 3 |
3 | Italia | 2 | - | 1 | 3 |
4 | USA | - | 2 | 1 | 3 |
5 | Sovjetunionen | - | 1 | 1 | 2 |
6 | Tsjekkoslovakia | - | - | 2 | 2 |
7 | Vest-Tyskland | - | - | 1 | 1 |
Kilder
- Resultater Sälen www.fis-ski.com
- Resultater Hemsedal www.fis-ski.com
- v
- d
- r
- Auron 1982
- Sestriere 1983
- Sugarloaf 1984
- Jasná 1985
- Bad Kleinkirchheim 1986
- Sälen/Hemsedal 1987
- Madonna di Campiglio 1988
- Aleyska 1989
- Zinal 1990
- Geilo 1991
- Maribor 1992
- Monte Campione 1993
- Lake Placid 1994
- Voss 1995
- Hoch-Ybrig 1996
- Schladming 1997
- Megève 1998
- Pra Loup 1999
- Québec 2000
- Verbier 2001
- Tarvisio 2002
- Briançonnais 2003
- Maribor 2004
- Bardonecchia 2005
- Québec 2006
- Altenmarkt 2007
- Formigal 2008
- Garmisch-Partenkirchen 2009
- Megève, Les Houches og Les Planards 2010
- Crans-Montana 2011
- Roccaraso 2012
- Québec 2013
- Jasná 2014
- Hafjell og Kvitfjell 2015
- Sotsji 2016
- Åre 2017
- Davos 2018
- Fassadalen 2019
- Narvik 2020
- Bansko 2021
- Panorama 2022
- St. Anton 2023
- Haute-Savoie 2024
Autoritetsdata