Junior-VM i alpint 1986
Det 5. junior-VM i alpint ble arrangert 20. til 23. februar 1986 i Bad Kleinkirchheim i Østerrike.
Herrer
Utfor
Plass | Land | Utøver | Tid |
---|---|---|---|
1 | Sveits | William Besse | 1.41,03 min |
2 | Østerrike | Andreas Evers | 1.41,09 min |
3 | Østerrike | Roman Siess | 1.41,58 min |
4 | Østerrike | Peter Wirnsberger II | 1.41,64 min |
5 | Italia | Manuel Coppola | 1.41,74 min |
6 | Sveits | Thomas Wolf | 1.42,08 min |
Dato: 20. februar
Storslalåm
Plass | Land | Utøver | Tid |
---|---|---|---|
1 | Italia | Konrad Kurt Ladstätter | 2.24,64 min |
2 | Sverige | Anders Lundqvist | 2.24,94 min |
3 | Østerrike | Richard Kröll | 2.25,01 min |
4 | Østerrike | Roman Siess | 2.26,47 min |
5 | Østerrike | Peter Wirnsberger II | 2.26,65 min |
6 | Østerrike | Thomas Hangl | 2.26,49 min |
Dato: 21. februar
Slalåm
Plass | Land | Utøver | Tid |
---|---|---|---|
1 | Sverige | Anders Lundqvist | 1.53,81 min |
2 | Østerrike | Richard Kröll | 1.56,32 min |
3 | Østerrike | Peter Wirnsberger II | 1.56,51 min |
4 | Italia | Konrad Kurt Ladstätter | 1.56,56 min |
5 | Østerrike | Thomas Hangl | 1.56,74 min |
6 | Japan | Toshinobu Awano | 1.57,47 min |
Dato: 23. februar
Kombinasjon
Plass | Land | Utøver |
---|---|---|
1 | Østerrike | Peter Wirnsberger II |
2 | Østerrike | Richard Kröll |
3 | Italia | Peter Runggaldier |
4 | Tsjekkoslovakia | Adrian Bires |
5 | Jugoslavia | Uroš Markič |
6 | Japan | Toshinobu Awano |
Dato: 20./ 23. februar
Damer
Utfor
Plass | Land | Utøver | Tid |
---|---|---|---|
1 | USA | Hilary Lindh | 1.40,93 min |
2 | Østerrike | Astrid Geisler | 1.41,35 min |
3 | Italia | Deborah Compagnoni | 1.41,45 min |
4 | Tyskland | Ulrike Stanggassinger | 1.42,49 min |
5 | Tsjekkoslovakia | Lucia Medzihradská | 1.42,62 min |
6 | Østerrike | Andrea Salvenmoser | 1.42,67 min |
Dato: 20. februar
Storslalåm
Plass | Land | Utøver | Tid |
---|---|---|---|
1 | Tsjekkoslovakia | Lucia Medzihradská | 2.06,61 min |
2 | Østerrike | Birgit Eder | 2.07,36 min |
3 | Sveits | Annick Chappot | 2.07,59 min |
4 | Jugoslavia | Dasa Šegula | 2.07,90 min |
5 | Østerrike | Astrid Geisler | 2.08,06 min |
6 | Jugoslavia | Katjuša Pusnik | 2.08,45 min |
Dato: 21. februar
Slalåm
Plass | Land | Utøver | Tid |
---|---|---|---|
1 | Østerrike | Christa Hartmann | 1.31,92 min |
2 | Tsjekkoslovakia | Lucia Medzihradská | 1.32,13 min |
3 | Østerrike | Birgit Eder | 1.32.28 min |
4 | Tsjekkoslovakia | Pavlina Schimmerova | 1.32,67 min |
5 | Jugoslavia | Katjuša Pusnik | 1.32,95 min |
6 | Sveits | Sandra Burn | 1.32,98 min |
Dato: 22. februar
Kombinasjon
Plass | Land | Utøver |
---|---|---|
1 | Tsjekkoslovakia | Lucia Medzihradská |
2 | Sveits | Annick Chappot |
3 | Tyskland | Ulrike Stanggassinger |
Dato: 20./ 22. februar
Medaljeoversikt
Plass | Land | Gull | Sølv | Bronse | Totalt |
---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 5 | 4 | 11 | |
2 | 2 | 1 | - | 3 | |
3 | 1 | 1 | 1 | 3 | |
4 | 1 | 1 | - | 2 | |
5 | 1 | - | 2 | 3 | |
6 | 1 | - | - | 1 | |
7 | - | - | 1 | 1 |
Kilder
- Resultater www.fis-ski.com
- v
- d
- r
- Auron 1982
- Sestriere 1983
- Sugarloaf 1984
- Jasná 1985
- Bad Kleinkirchheim 1986
- Sälen/Hemsedal 1987
- Madonna di Campiglio 1988
- Aleyska 1989
- Zinal 1990
- Geilo 1991
- Maribor 1992
- Monte Campione 1993
- Lake Placid 1994
- Voss 1995
- Hoch-Ybrig 1996
- Schladming 1997
- Megève 1998
- Pra Loup 1999
- Québec 2000
- Verbier 2001
- Tarvisio 2002
- Briançonnais 2003
- Maribor 2004
- Bardonecchia 2005
- Québec 2006
- Altenmarkt 2007
- Formigal 2008
- Garmisch-Partenkirchen 2009
- Megève, Les Houches og Les Planards 2010
- Crans-Montana 2011
- Roccaraso 2012
- Québec 2013
- Jasná 2014
- Hafjell og Kvitfjell 2015
- Sotsji 2016
- Åre 2017
- Davos 2018
- Fassadalen 2019
- Narvik 2020
- Bansko 2021
- Panorama 2022
- St. Anton 2023
- Haute-Savoie 2024
Autoritetsdata