Asiamesterskapet i friidrett 2019
Asiamesterskapet i friidrett 2019 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Friidrett | ||
Arrangør | Asian Athletics Association | ||
Vertsby | Doha | ||
Vertsland | Qatar | ||
Arena(er) | Doha | ||
Dato | 21. - 24. april 2019 | ||
Utgavenummer | 23 | ||
Nettsted | Offisielt nettsted (en) |
Asiamesterskapet i friidrett 2019 ble arrangert i Doha i Qatar fra 21. til 24. april 2019.[1]
Resultater
Menn
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 meter | Yoshihide Kiryū Japan | 10.10 | Lalu Muhammad Zohri Indonesia | 10.13 NR | Wu Zhiqiang Kina | 10.18 PB |
200 meter | Xie Zhenye Kina | 20.33 | Yuki Koike Japan | 20.55 | Yaqoob Eid Salem Bahrain | 20.84 |
400 meter | Yousef Karam Kuwait | 44.84 NR | Abbas Abubakar Abbas Bahrain | 45.14 PB | Mikhail Litvin Kasakhstan | 45.25 NR |
800 meter | Abubaker Haydar Abdalla Qatar | 1:44.33 PB, WL | Ebrahim Al-Zofairi Kuwait | 1:46.88 SB | Jamal Hairane Qatar | 1:47.27 |
1500 meter | Abraham Rotich Bahrain | 3:42.85 SB | Ajay Kumar Saroj India | 3:43.18(.174) SB | Adam Ali Mousab Qatar | 3:43.18(.180) SB |
5000 meter | Birhanu Balew Bahrain | 13:37.42 | Albert Rop Bahrain | 13:37.57 | Hiroki Matsueda Japan | 13:45.44 |
10,000 meter | Dawit Fikadu Bahrain | 28:26.30 PB | Hassan Chani Bahrain | 28:31.30 SB | Gavit Murli Kumar India | 28:38.34 PB |
110 meter hekk | Xie Wenjun Kina | 13.21 CR, PB, WL | Yaqoub Al-Youha Kuwait | 13.35 NR | Chen Kuei-ru Kinesisk Taipei | 13.39 NR |
400 meter hekk | Abderrahman Samba Qatar | 47.51 CR, WL | Chen Chieh Kinesisk Taipei | 48.92 PB | Jabir Madari Palliyalil India | 49.13 PB |
3000 meter hinder | John Kibet Koech Bahrain | 8:25.87 WL | Avinash Sable India | 8:30.19 | Kazuya Shiojiri Japan | 8:32.25 |
4×100 meter stafett | Thailand (THA) Ruttanapon Sowan Bandit Chuangchai Jirapong Meenapra Siripol Punpa | 38.99 | Kinesisk Taipei (TPE) Wei Yi-ching Wang Wei-hsu Yang Chun-han Lin Hung-min | 39.18 SB | Oman (OMA) Mohammed Al-Balushi Barakat Al-Harthi Mohamed Obaid Al-Saadi Ammar Al-Saifi | 39.36 NR |
4×400 meter stafett | Japan (JPN) Julian Walsh Kentaro Sato Rikuya Ito Kota Wakabayashi | 3:02.94 | Kina (CHN) Lu Zhiquan Wu Lei Yang Lei Wu Yuang | 3:03.55 NR | Qatar (QAT) Ashraf Hussein Osman Abubaker Haydar Abdalla Bassem Hemeida Abderrahman Samba | 3:03.95 |
Høydehopp | Majededdin Ghazal Syria | 2.31 m =WL | Takashi Eto Japan | 2.29 m | Naoto Tobe Japan | 2.26 m |
Stavsprang | Ernest Obiena Filippinene | 5.71 m CR, NR | Zhang Wei Kina | 5.66 m PB | Huang Bokai Kina | 5.66 m SB |
Lengdehopp | Yuki Hashioka Japan | 8.22 m PB, =WL | Zhang Yaoguang Kina | 8.13 m SB | Huang Changzhou Kina | 7.97 m SB |
Tresteg | Ruslan Kurbanov Usbekistan | 16.93 m PB | Zhu Yaming Kina | 16.87 m *SB | Xu Xiaolong Kina | 16.81 m |
Kulestøt | Tejinder Pal Singh Toor India | 20.22 m SB | Wu Jiaxing Kina | 20.03 m PB | Ivan Ivanov Kasakhstan | 19.09 m |
Diskoskast | Ehsan Haddadi Iran | 65.95 m CR | Behnam Shiri Iran | 60.89 m | Musaeb Al-Momani Jordan | 58.27 m SB |
Sleggekast | Dilshod Nazarov Tadsjikistan | 76.14 m SB | Ashraf Amgad El-Seify Qatar | 73.76 m | Suhrob Khodjaev Usbekistan | 72.85 m |
Spydkast | Cheng Chao-tsun Kinesisk Taipei | 86.72 m CR, WL | Shivpal Singh India | 86.23 m PB | Ryohei Arai Japan | 81.93 m |
Tikamp | Keisuke Ushiro Japan | 7872 pts SB | Majed Radhi Al-Sayed Kuwait | 7838 pts NR | Akihiko Nakamura Japan | 7837 pts SB |
Kvinner
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 meter | Olga Safronova Kasakhstan | 11.17 CR, SB | Liang Xiaojing Kina | 11.28 | Wei Yongli Kina | 11.37 |
200 meter | Salwa Eid Naser Bahrain | 22.74 CR, PB | Olga Safronova Kasakhstan | 22.87 SB | Dutee Chand India | 23.24 SB |
400 meter | Salwa Eid Naser Bahrain | 51.34 SB | Elina Mikhina Kasakhstan | 53.19 SB | M. R. Poovamma India | 53.21 |
800 meter | Gomathi Marimuthu India | 2:02.70 PB | Wang Chunyu Kina | 2:02.96 SB | Margarita Mukasheva Kasakhstan | 2:03.83 SB |
1500 meter | P. U. Chitra India | 4:14.56 | Tigist Gashaw Bahrain | 4:14.81 | Winfred Yavi Bahrain | 4:16.18 SB |
5000 meter | Winfred Mutile Yavi Bahrain | 15:28.87 PB | Bontu Rebitu Bahrain | 15:29.60 SB | Parul Chaudhary India | 15:36.03 PB |
10,000 meter | Shitaye Habtegebrel Bahrain | 31:15.62 CR, SB | Hitomi Niiya Japan | 31:22.63 SB | Sanjivani Jadhav India | 32:44.96 PB |
100 meter hekk | Ayako Kimura Japan | 13.13 | Chen Jiamin Kina | 13.24 PB | Masumi Aoki Japan | 13.28 |
400 meter hekk | Quách Thị Lan Vietnam | 56.10 SB | Aminat Yusuf Jamal Bahrain | 56.39 SB | Sarita Gayakwad India | 57.22 |
3000 meter hinder | Winfred Yavi Bahrain | 9:46.18 SB | Xu Shuangshuang Kina | 9:51.76 SB | Tigest Mekonen Bahrain | 9:53.96 SB |
4×100 meter stafett | Kina (CHN) Liang Xiaojing Wei Yongli Kong Lingwei Ge Manqi | 42.87 CR, WL | Kasakhstan (KAZ) Rima Kashafutdinova Elina Mikhina Svetlana Golendova Olga Safronova | 43.36 | Bahrain (BHR) Edidiong Odiong Iman Essa Jassim Hajar Al-Khaldi Salwa Eid Naser | 43.61 |
4×400 meter stafett | Bahrain (BHR) Aminat Yusuf Jamal Iman Essa Jassim Zainab Mohammed Salwa Eid Naser | 3:32.10 SB | India (IND) Prachi M. R. Poovamma Sarita Gayakwad V. K. Vismaya | 3:32.21 SB | Japan (JPN) Mae Hirosawa Seika Aoyama Konomi Takeishi Yuna Iwata | 3:34.88 SB |
Høydehopp | Nadiya Dusanova Usbekistan | 1.90 m | Nadezhda Dubovitskaya Kasakhstan | 1.88 m PB | Svetlana Radzivil Usbekistan | 1.88 m |
Stavsprang | Li Ling Kina | 4.61 m SB | Xu Huiqin Kina | 4.36 m SB | Natalie Uy Filippinene | 4.20 m |
Lengdehopp | Lu Minjia Kina | 6.38 m SB | Ayaka Kora Japan | 6.16 m | Yue Ya Xin Hongkong | 6.15 m |
Tresteg | Parinya Chuaimaroeng Thailand | 13.72 m SB | Zeng Rui Kina | 13.65 m | Vidusha Lakshani Sri Lanka | 13.53 m SB |
Kulestøt | Gong Lijiao Kina | 19.18 m SB | Noora Salem Jasim Bahrain | 18.00 m NR | Song Jiayuan Kina | 17.70 m |
Diskoskast | Feng Bin Kina | 65.36 m CR, PB | Chen Yang Kina | 61.87 m SB | Subenrat Insaeng Thailand | 58.20 m SB |
Sleggekast | Wang Zheng Kina | 75.66 m CR, SB | Luo Na Kina | 72.23 m | Akane Watanabe Japan | 63.54 m |
Spydkast | Lü Huihui Kina | 65.83 m CR | Annu Rani India | 60.22 m | Natta Nachan Thailand | 56.01 m PB |
Sjukamp | Yekaterina Voronina Usbekistan | 6198 pts WL | Swapna Barman India | 5993 pts SB | Wang Qingling Kina | 5829 pts SB |
Mixed
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
4×400 meter stafett | Bahrain (BHR) Musa Isah Aminat Yusuf Jamal Salwa Eid Naser Abbas Abubakar Abbas | 3:15.75 | India (IND) Mohammad Anas M. R. Poovamma Vismaya Velluvakoroth Arokia Rajiv | 3:16.47 | Japan (JPN) Kota Wakabayashi Konomi Takeishi Mayu Inaoka Kentaro Sato | 3:20.29 |
Referanser
- ^ «Doha to host 23rd Asian Athletics Championship». The Peninsula.
Eksterne lenker
- (en) Offisielt nettsted
- Resultater
Autoritetsdata