Juniorasiamesterskapet i friidrett 2018
Juniorasiamesterskapet i friidrett 2018 var det 18. Juniorasiamesterskapet i friidrett som ble arrangert. Mesterskapet var for utøvere født fra 1999 til 2002, og ble arrangert fra 7. til 10. juni 2018 på Gifu Nagaragawa Stadium i Gifu i Japan.
Medaljetabell
Vertland
Nr. | Land | Gull | Sølv | Bronse | Totalt |
---|---|---|---|---|---|
1 | Japan Japan | 14 | 15 | 12 | 41 |
2 | Kina Kina | 11 | 8 | 5 | 24 |
3 | India India | 5 | 2 | 10 | 17 |
4 | Kinesisk Taipei Kinesisk Taipei | 4 | 5 | 3 | 12 |
5 | Sri Lanka | 3 | 4 | 2 | 9 |
6 | Qatar Qatar | 3 | 3 | 0 | 6 |
7 | Iran | 1 | 1 | 3 | 5 |
8 | Indonesia Indonesia | 1 | 1 | 0 | 2 |
9 | Irak Irak | 1 | 0 | 1 | 2 |
Vietnam Vietnam | 1 | 0 | 1 | 2 | |
11 | Sør-Korea Sør-Korea | 0 | 3 | 1 | 4 |
12 | Kasakhstan Kasakhstan | 0 | 1 | 2 | 3 |
13 | Thailand Thailand | 0 | 1 | 1 | 2 |
14 | Malaysia | 0 | 0 | 2 | 2 |
15 | Hongkong Hongkong | 0 | 0 | 1 | 1 |
Totalt | 44 | 44 | 44 | 132 |
Medaljevinnere
Menn
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 meter | Lalu Muhammad Zohri Indonesia | 10,27 | Daisuke Miyamoto Japan | 10,35 | Muhammad Ismail Malaysia | 10,46 |
200 meter | Wei Tai-sheng Kinesisk Taipei | 21,05 | Shin Minkyu Sør-Korea | 21,06 | Justin Junpei Tsukamoto Japan | 21,09 PB |
400 meter | Aruna Dharshana Sri Lanka | 45,79 CR NJR | Pasindu Kodikara Sri Lanka | 46,96 | Syuji Mori Japan | 47,08 |
800 meter | Anu Kumar India | 1:54,11 | Abdolrahim Dorzadeh Iran | 1:54,23 | Fuki Torii Japan | 1:54,55 |
1500 meter | Saife Saifeldin Qatar | 3:49,30 | Reito Hanzawa Japan | 3:49,66 | Hussein Lafta Irak | 3:49,75 |
5000 meter | Ajeet Kumar India | 14:15,24 PB | Ren Tazawa Japan | 14:17,26 | Seyedamir Zamanpour Iran | 14:25,25 PB |
10.000 meter | Suolang Cairen Kina | 30:01,51 PB | Yuhi Nakaya Japan | 30:04,24 | Kartik Kumar India | 30:05,30 PB |
110 m hekk | Lu Hao-hua Kinesisk Taipei | 13,61 PB | Rikuto Higuchi Japan | 13,71 | David Yefremov Kasakhstan | 13,81 |
400 m hekk | Yusuke Shirao Japan | 50,52 | Bassem Hemeida Qatar | 50,55 | Mahdi Pirjahan Iran | 51,18 PB |
3000 m hinder | Saife Saifeldin Qatar | 8:51,97 | Takumi Yoshida Japan | 8:52,79 | Trung Cuong Nguyen Vietnam | 8:59,32 PB |
10.000 m kappgang | Gong Hao Kina | 42:47,98 | Sho Sakazaki Japan | 42:53,56 | Kim Min-gyu Sør-Korea | 43:06,89 |
4×100 m stafett | Yuki Takagi Daisuke Miyamoto Satoru Fukushima Justin Junpei Tsukamoto Japan | 39,65 | Lin Yu-tang Wei Tai-sheng Lu Hao-hua Yeh Shou-po Kinesisk Taipei | 39,72 | Prajwal Ravi Akash Kumar Nithin Balakumar Gurindervir Singh India | 40,75 |
4×400 m stafett | Pabasara Niku Pasindu Kodikara Ravishka Indrajith Aruna Dharshana Sri Lanka | 3:08,70 | Potchara Petchkaew Thipthanet Sripha Yanakorn Munrot Phitchaya Sunthonthuam Thailand | 3:09,20 | Luqmanual Khairul Akmal Muhammad Suhaimi Safwan Saifuddin Abdul Roslan Malaysia | 3:09,60 |
Høydehopp | Kyohei Tomori Japan | 2,16 m PB | Nuh Anuh Qatar | 2,14 m | Zhang Hao Kina | 2,12 m |
Stavsprang | Syunto Ozaki Japan | 5,20 m PB | Idan Richsan Indonesia | 5,15 m | Kasinpob Chomchanad Thailand | 5,00 m |
Lengdehopp | Yugo Sakai Japan | 7,61 m | Zhou Keqi Kina | 7,54 m | M Sreeshankar India | 7,47 m |
Tresteg | Kamalraj Kanagaraj India | 15,75 m | Yu Gyumin Sør-Korea | 15,56 m PB | Syunsuke Izumiya Japan | 15,47 m |
Kulestøt | Moaaz Ibrahim Qatar | 18,57 m PB | Yeo Jin-seong Sør-Korea | 18,25 m | Ashish Bhalothia India | 18,22 m PB |
Diskos | Hossein Rasouli Iran | 62,29 m CR | Mohamed Ibrahim Moaaz Qatar | 61,50 m | Kosei Yamashita Japan | 56,51 m |
Sleggekast | Ashish Jakhar India | 76,86 m PB | Damneet Singh India | 74,08 m PB | Masanobu Hattori Japan | 69,34 m |
Spydkast | Liu Zhekai Kina | 70,53 m | Masafumi Azechi Japan | 68,76 m | Kentaro Nakamura Japan | 65,36 m |
Tikamp | Wang Chen-yu Kinesisk Taipei | 7200 pts PB | Wang Yu-shiang Kinesisk Taipei | 6704 pts PB | Rin Haraguchi Japan | 6693 pts |
Kvinner
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 meter | Feng Lulu Kina | 11,68 | Amasha De Silva Sri Lanka | 11,71 PB | Mei Kodama Japan | 11,98 |
200 meter | Tao Yanan Kina | 24,01 | Amasha De Silva Sri Lanka | 24,47 PB | Jisna Mathew India | 24,48 |
400 meter | Jisna Mathew India | 53,26 PB | Dilshi Kumarasinghe Sri Lanka | 54,03 PB | Yang Jui-hsuan Kinesisk Taipei | 54,74 |
800 meter | Ayaka Kawata Japan | 2:04,14 | Ayano Shiomi Japan | 2:04,50 | Dilshi Kumarasinghe Sri Lanka | 2:04,53 PB NJR |
1500 meter | Ririka Hironaka Japan | 4:17,62 PB | Tomomi Takamatsu Japan | 4:21,65 | Durga Deore India | 4:24,56 |
3000 meter | Nozomi Tanaka Japan | 9:04,36 CR | Yuna Wada Japan | 9:14,13 | Liu Fang Kina | 9:35,69 |
5000 meter | Mikuni Yada Japan | 16:31,65 | Niu Lihua Kina | 16:55,54 | Poonam Sonune India | 17:03,75 |
100 m hekk | Yuiri Yoshida Japan | 13,45 CR PB | Lin Yuwei Kina | 13,55 PB | Lin Hsiao-hui Kinesisk Taipei | 13,61 PB |
400 m hekk | Kasumi Yoshida Japan | 58,43 | Yang Jui-hsuan Kinesisk Taipei | 58,89 PB | Natsumi Murakami Japan | 58,92 |
3000 m hinder | Maristela Wasanthi Sri Lanka | 10:21,54 PB NJR | Tian Wanhua Kina | 10:28,24 | Yuka Nosue Japan | 10:38,30 |
10.000 m kappgang | Ma Li Kina | 45:20,59 CR | Nanako Fuhii Japan | 45:24,35 PB | Li Wenxiu Kina | 47:38,46 |
4×100 m stafett | Lin Yuwei Zhu Cuiwei Tao Yanan Feng Lulu Kina | 45,06 | Yuiri Yoshida Miku Yamada Yuri Okumura Mei Kodama Japan | 45,95 | Leung Wing Hei Wu Yi Lam Leung Kwan Yi Chan Pui Kei Hongkong | 47,00 |
4×400 m stafett | Ayano Shiomi Kasumi Yoshida Natsumi Murakami Ayaka Kawata Japan | 3:38,20 CR | Subha Venkatesan Rachna Nidhi Singh Jisna Mathew India | 3:41,11 | Ishara Adittya Sachini Divyanjali Amasha De Silva Dilshi Kumarasinghe Sri Lanka | 3:45,16 |
Høydehopp | Maryam Abdulelah Irak | 1,80 m | Tsai Ching-jung Kinesisk Taipei | 1,78 m | Abhinaya Shetty India | 1,75 m PB |
Stavsprang | Wu Zuocheng Kina | 4,00 m | Anastasya Ermakova Kasakhstan | 3,60 m | Wu Chia-ju Kinesisk Taipei | 3,60 m |
Lengdehopp | Ayaka Kora Japan | 6,44 m PB | Zhong Jiawei Kina | 6,44 m | Mirei Yoshioka Japan | 5,92 m |
Tresteg | Thi Ngoc Ha Vu Vietnam | 13,22 m | Pan Youqi Kina | 13,21 m | Priyadarshini Suresh India | 13,09 m PB |
Kulestøt | Zhang Linru Kina | 16,05 m | Honoka Oyama Japan | 15,54 m PB | Guo Pei-yu Kinesisk Taipei | 14,76 m |
Diskos | Yang Huanhuan Kina | 51,53 m | Yin Yuanyuan Kina | 51,17 m | Arpandeep Bajwa India | 46,57 m |
Sleggekast | Zhou Mengyuan Kina | 64,81 m | Li Jiangyan Kina | 61,44 m PB | Reyhaneh Arani Iran | 55,46 m PB |
Spydkast | Li Hui-jun Kinesisk Taipei | 55,36 m | Sae Takemoto Japan | 54,16 m | Dai Qianqian Kina | 53,29 m |
Sjukamp | Karin Odama Japan | 5133 p | Chen Cai-juan Kinesisk Taipei | 4925 p | Diana Geints Kasakhstan | 4804 p PB |
Referanser
Kilder
- Resultater Arkivert 14. september 2018 hos Wayback Machine. (PDF)
Eksterne lenker
- Offisiell hjemmeside