2023-as magyar úszóbajnokság
Magyar úszóbajnokság (2023) (CXXV. Úszó Országos Bajnokság Széchy Tamás emlékére) | |||
Adatok | |||
Ország | Magyarország | ||
Rendező város | Kaposvár | ||
Dátum | április 19–április 22. | ||
Fő helyszín | Csík Ferenc Versenyuszoda | ||
Versenyszámok | 42 | ||
|
A 2023-as magyar úszóbajnokságot, amely a 125. magyar bajnokság, teljes nevén CXXV. Úszó Országos Bajnokság Széchy Tamás emlékére, 2023. április 19 és 22. között tartották meg Kaposváron. A verseny helyszíne a Csík Ferenc Versenyuszoda volt. A selejtezőket délelőtt 9 órától, a döntőket 17 órától rendezték.
Eredmények
Férfiak
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
50 m gyorsúszás Döntő: április 20. | Szabó Szebasztián Győri US | 21,82 | Milák Kristóf Bp. Honvéd | 22,06 | Németh Nándor BVSC-Zugló | 22,29 |
100 m gyorsúszás Döntő: április 19. | Milák Kristóf Bp. Honvéd | 48,40 | Németh Nándor BVSC-Zugló | 48,75 | Mészáros Dániel BVSC-Zugló | 49,18 |
200 m gyorsúszás Döntő: április 21. | Milák Kristóf Bp. Honvéd | 1:46,68 | Németh Nándor BVSC-Zugló | 1:47,13 | Holló Balázs BVSC-Zugló | 1:47,76 |
400 m gyorsúszás Döntő: április 20. | Rasovszky Kristóf Balaton UK | 3:47,33 | Holló Balázs BVSC-Zugló | 3:48,15 | Betlehem Dávid Balaton UK | 3:48,33 |
800 m gyorsúszás Döntő: április 22. | Betlehem Dávid Balaton UK | 7:49,59 | Rasovszky Kristóf Balaton UK | 7:53,67 | Gálicz László Ferencvárosi TC | 8:01,42 |
1500 m gyorsúszás Döntő: április 19. | Rasovszky Kristóf Balaton UK | 14:55,46 | Betlehem Dávid Balaton UK | 14:59,65 | Kovács-Seres Hunor Dunaújvárosi KSE | 15:20,50 |
50 m hátúszás Döntő: április 19. | Kovács Benedek BVSC-Zugló | 25,20 | Bohus Richárd BVSC-Zugló | 25,42 | Székely Áron BVSC-Zugló | 25,52 |
100 m hátúszás Döntő: április 20. | Kovács Benedek BVSC-Zugló | 53,67 | Jászó Ádám Pécsi SN | 54,18 | Bohus Richárd BVSC-Zugló | 54,42 |
200 m hátúszás Döntő: április 22. | Kovács Benedek BVSC-Zugló | 1:56,11 | Telegdy Ádám Kőbánya SC | 1:57,35 | Kováts Alex Kaposvári SI | 1:58,24 |
50 m mellúszás Döntő: április 22. | Gál Olivér HÓD USE | 28,32 | Horváth Álmos Levente Szekszárdi SK | 28,99 | Egri Martin Marcos BVSC-Zugló | 29,02 |
100 m mellúszás Döntő: április 19. | Takács Tamás BVSC-Zugló | 1:02,92 | Egri Martin Marcos BVSC-Zugló | 1:03,55 | Verrasztó Dávid Ferencvárosi TC | 1:03,72 |
200 m mellúszás Döntő: április 21. | Török Dominik Márk BVSC-Zugló | 2:16,31 | Bujdosó Zsombor Vasas SC | 2:16,80 | Verrasztó Dávid Ferencvárosi TC | 2:16,93 |
50 m pillangóúszás Döntő: április 21. | Szabó Szebasztián Győri US | 22,93 | Milák Kristóf Bp. Honvéd | 23,27 | Nell Olivér Stamina | 24,25 |
100 m pillangóúszás Döntő: április 22. | Milák Kristóf Bp. Honvéd | 50,80 | Márton Richárd Bp. Honvéd | 51,70 | Németh Nándor BVSC-Zugló | 52,86 |
200 m pillangóúszás Döntő: április 20. | Milák Kristóf Bp. Honvéd | 1:52,88 | Márton Richárd Bp. Honvéd | 1:55,62 | Török Dominik Márk BVSC-Zugló | 1:59,63 |
200 m vegyes úszás Döntő: április 19. | Zombori Gábor Újpesti TE | 1:58,94 | Telegdy Ádám Kőbánya SC | 1:59,20 | Holló Balázs BVSC-Zugló | 1:59,40 |
400 m vegyes úszás Döntő: április 21. | Zombori Gábor Újpesti TE | 4:14,14 | Holló Balázs BVSC-Zugló | 4:21,97 | Versitz Ákos Ferencvárosi TC | 4:24,33 |
4 × 100 m gyorsváltó Döntő: április 21. | BVSC-Zugló Bohus Richárd Mészáros Dániel Magda Boldizsár Németh Nándor | 3:18,91 | Győri US Szabó Szebasztián Andor Benedek Giczi Mátyás Krstulovic Vladimir | 3:21,13 | Kaposvári SI Kakuk Koppány Kováts Alex Harsányi Mátyás Kardos Dániel | 3:26,53 |
4 × 200 m gyorsváltó Döntő: április 22. | BVSC-Zugló Mészáros Dániel Holló Balázs Bóna Benedek Németh Nándor | 7:21,85 | Balaton UK Rasovszky Kristóf Pintér Ádám Hajagos Ákos Betlehem Dávid | 7:27,00 | Kaposvári SI Harsányi Mátyás Kakuk Koppány Kováts Alex Kardos Dániel | 7:28,85 |
4 × 100 m vegyes váltó Döntő: április 20. | BVSC-Zugló Kovács Benedek Takáts Tamás Németh Nándor Mészáros Dániel | 3:38,83 | Kőbánya SC Telegdy Ádám Sámóczi Milán Mizsei Márk Tompos Zoltán | 3:44,94 | Győri US Vonyik András Herman Szabó Péter Giczi Mátyás Szabó Szebasztián | 3:48,48 |
Nők
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
50 m gyorsúszás Döntő: április 20. | Senánszky Petra Debreceni Sportcentrum | 24,97 | Verrasztó Evelyn A Jövő SC | 26,03 | Ábrahám Lilla Minna Újpesti TE | 26,20 |
100 m gyorsúszás Döntő: április 19. | Senánszky Petra Debreceni Sportcentrum | 54,43 | Pádár Nikolett Szegedi UE | 55,01 | Ugrai Panna HÓD USE | 55,39 |
200 m gyorsúszás Döntő: április 21. | Pádár Nikolett Szegedi UE | 1:57,81 | Késely Ajna BVSC-Zugló | 1:58,21 | Fábián Bettina Ferencvárosi TC | 1:59,78 |
400 m gyorsúszás Döntő: április 20. | Késely Ajna BVSC-Zugló | 4:06,35 | Fábián Bettina Ferencvárosi TC | 4:08,86 | Pádár Nikolett Szegedi UE | 4:11,23 |
800 m gyorsúszás Döntő: április 22. | Késely Ajna BVSC-Zugló | 8:29,71 | Fábián Bettina Ferencvárosi TC | 8:37,33 | Flück Nóra A Jövő SC | 8:39,01 |
1500 m gyorsúszás Döntő: április 19. | Mihályvári-Farkas Viktória Ferencvárosi TC | 16:23,14 | Flück Nóra A Jövő SC | 16:26,81 | Fábián Bettina Ferencvárosi TC | 16:32,17 |
50 m hátúszás Döntő: április 19. | Komoróczy Lora Iron Swim SE | 28:48 | Szabó-Feltóthy Eszter Vasas SC Ugrai Panna HÓD USE | 29,10 | ||
100 m hátúszás Döntő: április 20. | Ugrai Panna HÓD USE | 1:01,20 | Szabó-Feltóthy Eszter Vasas SC | 1:01,61 | Molnár Dóra Budafóka | 1:01,80 |
200 m hátúszás Döntő: április 22. | Szabó-Feltóthy Eszter Vasas SC | 2:08,85 | Burián Katalin Ferencvárosi TC | 2:10,92 | Molnár Dóra Budafóka | 2:11,31 |
50 m mellúszás Döntő: április 22. | Sebestyén Dalma Győri US | 31,26 | Sztankovics Anna NYSC | 31,44 | Kalmár Alíz Szombathelyi SK | 31,55 |
100 m mellúszás Döntő: április 19. | Kalmár Alíz Szombathelyi SK | 1:08,61 | Halmai Petra Kaposvári SI | 1:08,83 | Békési Eszter BVSC-Zugló | 1:08,86 |
200 m mellúszás Döntő: április 21. | Békési Eszter BVSC-Zugló | 2:26,45 | Kalmár Alíz Szombathelyi SK | 2:30,73 | Péter Virág Pécsi Vörös Meteor | 2:32,02 |
50 m pillangóúszás Döntő: április 21. | Ollé Mónika Stamina | 27,06 | Komoróczy Lora Iron Swim | 27,25 | Szokol Szonja Vasas SC | 27,32 |
100 m pillangóúszás Döntő: április 22. | Ugrai Panna HÓD USE | 59,00 | Sebestyén Dalma Győri US | 59,29 | Jakabos Zsuzsanna Győri US | 1:00,47 |
200 m pillangóúszás Döntő: április 20. | Telegdy-Kapás Boglárka Újpesti TE | 2:08,86 | Sebestyén Dalma Győri US | 2:09,70 | Jakabos Zsuzsanna Győri US | 2:10,67 |
200 m vegyes úszás Döntő: április 19. | Sebestyén Dalma Győri US | 2:11,48 | Ábrahám Lilla Minna Újpesti TE | 2:13,88 | Elekes Tamara BVSC-Zugló | 2:18,60 |
400 m vegyes úszás Döntő: április 21. | Telegdy-Kapás Boglárka Újpesti TE | 4:40,12 | Jackl Vivien -TVSE | 4:42,96 | Jakabos Zsuzsanna Győri US | 4:44,24 |
4 × 100 m gyorsváltó Döntő: április 21. | Győri US Lakó Dorina Safrankó Sára Jakabos Zsuzsanna Sebestyén Dalma | 3:47,25 | Budafóka Vanek Zsófia Rátkai Zsófia Flórián Natália Molnár Dóra | 3:48,91 | Vasas SC Zbisko Evelin Szokol Szonja Szimcsák Mira Gyurinovics Lili | 3:50,71 |
4 × 200 m gyorsváltó Döntő: április 22. | Újpesti TE Telegdy-Kapás Boglárka Veres Laura Nyirádi Réka Ábrahám Lilla Minna | 8:09,55 | Ferencvárosi TC Mihályvári-Farkas Viktória Burián Katalin Orbán Boróka Fábián Bettina | 8:16,66 | BVSC-Zugló Békési Eszter Elekes Tamara Nahalka Regina Késely Ajna | 8:17,46 |
4 × 100 m vegyes váltó Döntő: április 20. | Vasas SC Szabó-Feltóthy Eszter Olajos Dorottya Szokol Szonja Gyurinovics Lili | 4:09,80 | Győri US Bíró Dominika Sebestyén Dalma Zámbó Virág Lakó Dorina | 4:12,62 | BVSC-Zugló Elekes Tamara Békési Eszter Nahalka Regina Késely Ajna | 4:14,06 |
Mix
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
4 × 100 m gyorsváltó Döntő: április 19. | BVSC-Zugló Mészáros Dániel Németh Nándor Elekes Tamara Késely Ajna | 3:31,66 | Győri US Andor Benedek Szabó Szebasztián Lakó Dorina Sebestyén Dalma | 3:34,94 | Ferencvárosi TC Mészáros Dániel Szűcs Ádám Mihályvári-Farkas Viktória Fábián Bettina | 3:38,46 |
4 × 100 m vegyes váltó Döntő: április 19. | BVSC-Zugló Kovács Benedek Békési Eszter Magda Boldizsár Kontér Lora | 3:55,01 | Győri US Bíró Dominika Sebestyén Dalma Giczi Mátyás Szabó Szebasztián | 3:58,74 | Ferencvárosi TC Burián Katalin Kutasi Máté Mészáros Dániel Orbán Boróka | 3:58,99 |
Források
- Úszás: Rasovszky és Betlehem olimpiai A-szintet úszott 1500 gyorson. www.nemzetisport.hu (2023. április 19.) (Hozzáférés: 2023. április 20.)
- Úszás: Milák Kristóf 1:52-es idővel nyerte a 200 pillangót az ob-n. www.nemzetisport.hu (2023. április 20.) (Hozzáférés: 2023. április 23.)
- Úszás: Pádár Nikolett megvédte címét 200 gyorson az ob-n. www.nemzetisport.hu (2023. április 21.) (Hozzáférés: 2023. április 23.)
- Úszás: Kötelességem megmutatni, a világ legjobbja vagyok 200 pillangón - Millák. www.nemzetisport.hu (2023. április 22.) (Hozzáférés: 2023. április 23.)
- Jegyzőkönyv. live.musz.hu (Hozzáférés: 2023. április 23.)
- Sportportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap