2009-es magyar úszóbajnokság
magyar úszóbajnokság (2009) (CXI. Allianz Országos Bajnokság) | |||
Adatok | |||
Ország | Magyarország | ||
Rendező város | Eger | ||
Dátum | június 25. – 28. | ||
Versenyszámok | 40 | ||
|
A 2009-es magyar úszóbajnokságot – amely a 111. magyar bajnokság volt – júniusban rendezték meg Egerben.
Eredmények
Férfiak
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
50 m gyorsúszás | Takács Krisztián Dunaferr-DVSI | 22,20 | Kozma Dominik Kőbánya SC | 22,93 | Keresztes Mátyás Bácsvíz-KVSC | 23,54 |
100 m gyorsúszás | Kozma Dominik Kőbánya SC | 49,55 | Povázsai Zoltán Delfin SE | 50,52 | Sincki Ádám Dunaferr-DVSI | 50,93 |
200 m gyorsúszás | Cseh László Kőbánya SC | 1:47,12 | Kis Gergő Rája '94 | 1:47,89 | Povázsai Zoltán Delfin SE | 1:48,25 |
400 m gyorsúszás | Kis Gergő Rája '94 | 3:46,38 | Gercsák Balázs A Jövő SC | 3:31,95 | Povázsai Zoltán Delfin SE | 3:56,32 |
800 m gyorsúszás | Kis Gergő Rája '94 | 8:08,99 | Gercsák Balázs A Jövő SC | 8:14,40 | Rákos Patrik Balaton UK Veszprém | 8:15,65 |
1500 m gyorsúszás | Kis Gergő Rája '94 | 15:54,33 | Papp Márk A Jövő SC | 15:56,84 | Gercsák Csaba A Jövő SC | 15:58,32 |
50 m hátúszás | Cseh László Kőbánya SC | 25,41 | Szilágyi Ádám Százhalombattai VSE | 26,12 | Balog Gábor Bácsvíz-KVSC | 26,98 |
100 m hátúszás | Cseh László Kőbánya SC | 53,88 | Szilágyi Ádám Százhalombattai VSE | 55,49 | Balog Gábor Bácsvíz-KVSC | 56,33 |
200 m hátúszás | Bernek Péter Kőbánya SC | 1:58,66 | Cseh László Kőbánya SC | 1:59,61 | Verrasztó Dávid A Jövő SC | 2:01,05 |
50 m mellúszás | Szele Dávid FTC | 27,87 | Bodor Richárd Pécsi VSE | 28,01 | Financsek Gábor Kaposvári SI | 28,60 |
100 m mellúszás | Bodor Richárd Pécsi VSE | 1:01,53 | Gyurta Dániel A Jövő SC | 1:01,58 | Molnár Ákos A Jövő SC | 1:01,72 |
200 m mellúszás | Gyurta Dániel A Jövő SC | 2:11,18 | Molnár Ákos A Jövő SC | 2:11,29 | Tejes Péter Bácsvíz-KVSC | 2:19,95 |
50 m pillangóúszás | Cseh László Kőbánya SC | 23,57 | Takács Krisztián Dunaferr-DVSI | 24,26 | Hős Péter A Jövő SC | 24,32 |
100 m pillangóúszás | Cseh László Kőbánya SC | 52,49 | Hős Péter A Jövő SC | 53,18 | Zubcsek Dénes A Jövő SC | 54,02 |
200 m pillangóúszás | Kis Gergő Rája '94 | 1:56,81 | Cseh László Kőbánya SC | 1:56,93 | Zubcsek Dénes A Jövő SC | 1:58,02 |
200 m vegyes úszás | Kis Gergő Rája '94 | 1:58,63 | Verrasztó Dávid A Jövő SC | 1:59,89 | Nagy Péter Delfin SE | 2:04,84 |
400 m vegyes úszás | Cseh László Kőbánya SC | 4:17,25 | Kis Gergő Rája '94 | 4:18,37 | Pulai Bence Kőbánya SC | 4:25,45 |
4 × 100 m gyorsváltó | Kőbánya SC Kozma Dominik Kovács Norbert Bernek Péter Cseh László | 3:25,54 | Dunaferr-DVSI Takács Krisztián Szabó Attila Füzesy Dávid Sincki Ádám | 3:26,79 | Delfin SE Povázsai Zoltán Kiss Boldizsár Rácz Ákos Nagy Péter | 3:27,29 |
4 × 200 m gyorsváltó | Kőbánya SC Kovács Norbert Kozma Dominik Bernek Péter Cseh László | 7:26,29 | A Jövő SC Gercsák Balázs Zámbó Balázs Bozsa Bence Verrasztó Dávid | 7:29,05 | Dunaferr-DVSI Füzesy Dávid Szabó Attila Sincki Ádám Takács Krisztián | 7:46,07 |
4 × 100 m vegyes váltó | Kőbánya SC Bernek Péter Kozma Dominik Pulai Bence Cseh László | 3:42,03 | A Jövő SC Verrasztó Dávid Gyurta Dániel Hős Péter Zubcsek Dénes | 3:42,47 | FTC Király Attila Szele Dávid Bordás Péter Perlaky László | 3:47,58 |
Nők
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
50 m gyorsúszás | Verrasztó Evelyn A Jövő SC | 25,28 | Dara Eszter Kőbánya SC | 25,31 | Szél Friderika Szegedi UE | 26,48 |
100 m gyorsúszás | Verrasztó Evelyn A Jövő SC | 54,51 | Mutina Ágnes A Jövő SC | 55,78 | Dara Eszter Kőbánya SC | 55,84 |
200 m gyorsúszás | Mutina Ágnes A Jövő SC | 1:58,48 | Dara Eszter Kőbánya SC | 1:59,73 | Jakabos Zsuzsanna ANK Úszóklub Pécs | 2:03,09 |
400 m gyorsúszás | Mutina Ágnes A Jövő SC | 4:12,89 | Kádas Vivien Kőbánya SC | 4:15,00 | Farkas Marianna Veszprémi Egyetem UK | 4:15,30 |
800 m gyorsúszás | Hosszú Katinka Bajai Spartacus VSC | 8:40,32 | Kádas Vivien Kőbánya SC | 8:42,91 | Hajnal Erika Delfin SE | 8:53,14 |
1500 m gyorsúszás | Hajnal Erika Delfin SE | 17:02,20 | Olasz Anna Szegedi UE | 17:04,14 | Kiss Dóra A Jövő SC | 17:09,34 |
50 m hátúszás | Verrasztó Evelyn A Jövő SC | 29,52 | Povázsai Eszter Bp. Honvéd | 29,57 | Dara Eszter Kőbánya SC | 29,92 |
100 m hátúszás | Verrasztó Evelyn A Jövő SC | 1:02,23 | Povázsai Eszter Bp. Honvéd | 1:02,66 | Szekeres Dorina Zalavíz UK | 1:04,10 |
200 m hátúszás | Verrasztó Evelyn A Jövő SC | 2:13,04 | Jakabos Zsuzsanna ANK Úszóklub Pécs | 2:14,19 | Szekeres Dorina Zalavíz UK | 2:15,25 |
50 m mellúszás | Verrasztó Evelyn A Jövő SC | 32,66 | Pecz Réka A Jövő SC | 32,98 | Bíró Dorottya Szombathelyi VSC | 33,91 |
100 m mellúszás | Pecz Réka A Jövő SC | 1:10,98 | Jakabos Zsuzsanna ANK Úszóklub Pécs | 1:12,59 | Czifra Cecilia Széchy SE | 1:13,77 |
200 m mellúszás | Kovács Emese A Jövő SC | 2:34,77 | Sztankovics Anna A Jövő SC | 2:35,33 | Bucz Eszter BVSC | 2:36,51 |
50 m pillangóúszás | Dara Eszter Kőbánya SC | 26,87 | Bordás Beatrix Dunaferr-DVSI | 27,19 | Jakabos Zsuzsanna ANK Úszóklub Pécs | 27,73 |
100 m pillangóúszás | Dara Eszter Kőbánya SC | 58,87 | Hosszú Katinka Bajai Spartacus | 1:00,12 | Tompa Orsolya A Jövő SC | 1:000,29 |
200 m pillangóúszás | Hosszú Katinka Bajai Spartacus | 2:07,48 | Mutina Ágnes A Jövő SC | 2:11,59 | Ambrus Diána Szegedi UE | 2:13,01 |
200 m vegyes úszás | Verrasztó Evelyn A Jövő SC | 2:09,87 | Hosszú Katinka Bajai Spartacus | 2:10,36 | Bucz Eszter BVSC | 2:20,59 |
400 m vegyes úszás | Hosszú Katinka Bajai Spartacus | 4:38,01 | Jakabos Zsuzsanna ANK Úszóklub Pécs | 4:42,22 | Hajnal Erika Delfin SE | 4:56,34 |
4 × 100 m gyorsváltó | A Jövő SC Tompa Orsolya Bucz Ágnes Mutina Ágnes Verrasztó Evelyn | 3:45,93 | Kőbánya SC Dara Eszter Kádas Vivien Zombai Annamária Orosz Viktória | 3:52,30 | BVSC Kovács Anett Kapás Boglárka Mór Baranyai Erika Böszörményi Borbála | 3:53,97 |
4 × 200 m gyorsváltó | A Jövő SC Tompa Orsolya Bucz Ágnes Verrasztó Evelyn Mutina Ágnes | 8:10,15 | Kőbánya SC Dara Eszter Orosz Viktória Zombai Annamária Kádas Vivien | 8:22,63 | Szegedi UE Olasz Anna Stefán Gréta Lábody Alexandra Szél Friderika | 8:28,01 |
4 × 100 m vegyes váltó | A Jövő SC Verrasztó Evelyn Pecz Réka Tompa Orsolya Mutina Ágnes | 4:10,07 | Kőbánya SC Dara Eszter Kovács Réka Orosz Viktória Kádas Vivien | 4:17,16 | BVSC Kapás Boglárka Böszörményi Borbála Lennert Dorottya Kovács Anett | 4:19,76 |
Források
- CXI. Allianz Országos Bajnokság Széchy Tamás emlékére. users.atw.hu (Hozzáférés: 2016. szeptember 3.)
- Magyar sportévkönyv 2010, 224–225. oldal
- Sportportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap