2010-es magyar úszóbajnokság
magyar úszóbajnokság (2010) (CXII. Allianz Országos Bajnokság Széchy Tamás emlékére) | |||
Adatok | |||
Ország | Magyarország | ||
Rendező város | Eger | ||
Dátum | július 7. – 10. | ||
Versenyszámok | 40 | ||
|
A 2010-es magyar úszóbajnokságot – amely a 112. magyar bajnokság volt – júliusban rendezték meg Egerben.
Eredmények
Férfiak
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
50 m gyorsúszás | Takács Krisztián Dunaferr-DVSI | 22,51 | Kozma Dominik Kőbánya SC | 22,86 | Keresztes Mátyás Bácsvíz-KVSC | 23,47 |
100 m gyorsúszás | Kozma Dominik Kőbánya SC | 50,04 | Takács Krisztián Dunaferr-DVSI | 50,15 | Makány Balázs Kőbánya SC | 50,43 |
200 m gyorsúszás | Kozma Dominik Kőbánya SC | 1:05,43 | Bernek Péter Kőbánya SC | 1:50,93 | Gercsák Balázs A Jövő SC | 1:51,67 |
400 m gyorsúszás | Kis Gergő Rája '94 | 3:51,71 | Gyurta Gergely A Jövő SC | 3:54,03 | Gercsák Balázs A Jövő SC | 3:57,33 |
800 m gyorsúszás | Kis Gergő Rája '94 | 8:01,33 | Gyurta Gergely A Jövő SC | 8:03,67 | Rákos Patrik Balaton UK Veszprém | 8:20,04 |
1500 m gyorsúszás | Kis Gergő Rája '94 | 15:25,21 | Gyurta Gergely A Jövő SC | 15:29,36 | Rákos Patrik Balaton UK Veszprém | 15:50,28 |
50 m hátúszás | Cseh László Kőbánya SC | 26,48 | Szilágyi Ádám Százhalombattai VSE | 26,55 | Balog Gábor Bácsvíz-KVSC | 26,87 |
100 m hátúszás | Bernek Péter Kőbánya SC | 56,14 | Szilágyi Ádám Százhalombattai VSE | 56,42 | Balog Gábor Bácsvíz-KVSC | 56,89 |
200 m hátúszás | Bernek Péter Kőbánya SC | 1:59,22 | Balog Gábor Bácsvíz-KVSC | 2:01,32 | Verrasztó Dávid A Jövő SC | 2:03,29 |
50 m mellúszás | Bodor Richárd Pécsi VSE | 28,36 | Szele Dávid FTC | 28,58 | Horváth Zoltán Delfin SE | 29,12 |
100 m mellúszás | Gyurta Dániel A Jövő SC | 1:01,55 | Bodor Richárd Pécsi VSE | 1:01,68 | Molnár Ákos A Jövő SC | 1:02,31 |
200 m mellúszás | Gyurta Dániel A Jövő SC | 2:10,47 | Molnár Ákos A Jövő SC | 2:14,43 | Bodor Richárd Pécsi VSE | 2:16,07 |
50 m pillangóúszás | Takács Krisztián Dunaferr-DVSI | 24,46 | Cseh László Kőbánya SC | 24,62 | Hős Péter A Jövő SC | 24,75 |
100 m pillangóúszás | Cseh László Kőbánya SC | 52,66 | Hős Péter A Jövő SC | 53,86 | Pulai Bence Kőbánya SC | 54,02 |
200 m pillangóúszás | Cseh László Kőbánya SC | 1:57,60 | Biczó Bence Pécsi VSE | 1:57,94 | Bátka Bálint A Jövő SC | 2:00,19 |
200 m vegyes úszás | Cseh László Kőbánya SC | 1:59,14 | Kis Gergő Rája '94 | 2:01,67 | Verrasztó Dávid A Jövő SC | 2:02,11 |
400 m vegyes úszás | Kis Gergő Rája '94 | 4:13,22 | Cseh László Kőbánya SC | 4:13,40 | Gyurta Gergely A Jövő SC | 4:18,35 |
4 × 100 m gyorsváltó | Kőbánya SC Kozma Dominik Makány Balázs Bernek Péter Cseh László | 3:25,79 | Dunaferr-DVSI Takács Krisztián Szabó Attila Füzesy Dávid Sincki Ádám | 3:27,44 | A Jövő SC Gercsák Balázs Gyurta Dániel Hős Péter Verrasztó Dávid | 3:28,79 |
4 × 200 m gyorsváltó | Kőbánya SC Kovács Norbert Kozma Dominik Bernek Péter Cseh László | 7:26,86 | A Jövő SC Gercsák Balázs Molnár Ákos Gyurta Gergely Verrasztó Dávid | 7:34,08 | BVSC Bagaméri Bence Csütörtöki Marcell Dajka Ádám Gáncsos Norbert | 7:46,37 |
4 × 100 m vegyes váltó | Kőbánya SC Bernek Péter Kozma Dominik Cseh László Makány Balázs | 3:42,04 | A Jövő SC Verrasztó Dávid Gyurta Dániel Hős Péter Gercsák Balázs | 3:44,73 | Delfin SE Nagy Péter Horváth Zoltán Egly Dániel Povázsai Zoltán | 3:48,94 |
Nők
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
50 m gyorsúszás | Fehérvári Júlia Békéscsaba Előre | 26,46 | Bordás Beatrix Dunaferr-DVSI | 26,56 | Tompa Orsolya A Jövő SC | 26,62 |
100 m gyorsúszás | Verrasztó Evelyn A Jövő SC | 54,87 | Mutina Ágnes A Jövő SC | 55,43 | Fehérvári Júlia Békéscsaba Előre | 57,07 |
200 m gyorsúszás | Mutina Ágnes A Jövő SC | 1:58,84 | Dara Eszter Kőbána SC | 1:59,38 | Jakabos Zsuzsanna ANK Úszóklub Pécs | 2:01,35 |
400 m gyorsúszás | Verrasztó Evelyn A Jövő SC | 4:12,28 | Kapás Boglárka BVSC | 4:13,99 | Jakabos Zsuzsanna ANK Úszóklub Pécs | 4:14,14 |
800 m gyorsúszás | Mutina Ágnes A Jövő SC | 8:39,51 | Kádas Vivien Kőbánya SC | 8:40,61 | Kapás Boglárka BVSC | 8:40,66 |
1500 m gyorsúszás | Kapás Boglárka BVSC | 16:53,77 | Kádas Vivien Kőbánya SC | 16:54,65 | Olasz Anna Szegedi UE | 17:03,14 |
50 m hátúszás | Dara Eszter Kőbána SC | 29,42 | Verrasztó Evelyn A Jövő SC | 29,69 | Povázsai Eszter Bp. Honvéd | 30,12 |
100 m hátúszás | Dara Eszter Kőbána SC | 1:02,79 | Szekeres Dorina Zalavíz UK | 1:03,33 | Jakabos Zsuzsanna ANK Úszóklub Pécs | 1:03,56 |
200 m hátúszás | Szekeres Dorina Zalavíz UK | 2:13,78 | Szilágyi Liliána A Jövő SC | 2:16,68 | Nagy Réka Delfin SE | 2:18,87 |
50 m mellúszás | Kovács Krisztina Bp. Honvéd | 33,02 | Verrasztó Evelyn A Jövő SC | 33,10 | Sztankovics Anna A Jövő SC | 22,12 |
100 m mellúszás | Sztankovics Anna A Jövő SC | 1:11,73 | Kovács Krisztina Bp. Honvéd | 1:12,89 | Pecz Réka A Jövő SC | 1:13,21 |
200 m mellúszás | Jakabos Zsuzsanna ANK Úszóklub Pécs | 2:35,19 | Sztankovics Anna A Jövő SC | 2:35,73 | Bor Katalin Delfin SE | 2:38,68 |
50 m pillangóúszás | Bordás Beatrix Dunaferr-DVSI | 27,06 | Dara Eszter Kőbánya SC | 27,12 | Tompa Orsolya A Jövő SC | 27,82 |
100 m pillangóúszás | Dara Eszter Kőbánya SC | 59,32 | Jakabos Zsuzsanna ANK Úszóklub Pécs | 1:00,58 | Tompa Orsolya A Jövő SC | 1:00,69 |
200 m pillangóúszás | Jakabos Zsuzsanna ANK Úszóklub Pécs | 2:10,07 | Dara Eszter Kőbánya SC | 2:11,17 | Kapás Boglárka BVSC | 2:11,42 |
200 m vegyes úszás | Verrasztó Evelyn A Jövő SC | 2:12,62 | Kovács Réka Kőbánya SC | 2:18,22 | György Réka Kőbánya SC | 2:19,65 |
400 m vegyes úszás | György Réka Kőbánya SC | 4:53,11 | Kovács Réka Kőbánya SC | 4:55,69 | Szilágyi Liliána A Jövő SC | 5:02,85 |
4 × 100 m gyorsváltó | A Jövő SC Tompa Orsolya Joó Sára Mutina Ágnes Verrasztó Evelyn | 3:47,17 | Kőbánya SC Zombai Annamária Orosz Viktória György Réka Dara Eszter | 3:52,50 | BVSC Mór Baranyai Erika Bucz Ágnes Kovács Anett Kapás Boglárka | 3:54,02 |
4 × 200 m gyorsváltó | A Jövő SC Verrasztó Evelyn Joó Sára Szilágyi Liliána Mutina Ágnes | 8:13,16 | Kőbánya SC Dara Eszter Zombai Annamária Kádas Vivien György Réka | 8:16,27 | BVSC Kapás Boglárka Bucz Ágnes Mór Baranyai Erika Kovács Anett | 8:27,13 |
4 × 100 m vegyes váltó | A Jövő SC Verrasztó Evelyn Sztankovics Anna Tompa Orsolya Mutina Ágnes | 4:16,39 | Bp. Honvéd Povázsai Eszter Kovács Krisztina Földházi Zsófia Ludmerszki Bernadett | 4:20,70 | BVSC Kapás Boglárka Bucz Eszter Lennert Dorottya Mór Baranyai Erika | 4:23,95 |
Források
- CXII. Allianz Országos Bajnokság Széchy Tamás emlékére. users.atw.hu (Hozzáférés: 2016. szeptember 4.) arch
- Magyar sportévkönyv 2011, 213–214. oldal
- CXII. Allianz Országos Bajnokság Széchy Tamás. www.swimmingworldmagazine.com (Hozzáférés: 2020. február 15.)
- Sportportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap