2001-es magyar úszóbajnokság
magyar úszóbajnokság (2001) | |||
Adatok | |||
Ország | Magyarország | ||
Rendező város | Székesfehérvár | ||
Dátum | június 21. – 24. | ||
Versenyszámok | 40 | ||
|
A 2001-es magyar úszóbajnokságot – amely a 103. magyar bajnokság volt – júniusban rendezték meg Székesfehérváron.
Eredmények
Férfiak
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
50 m gyorsúszás Döntő: június 21. | Zubor Attila Bp. Spartacus | 22,96 | Flaskay Mihály Egri Városi UK | 23,79 | Nagy Péter BVSC | 24,18 |
100 m gyorsúszás Döntő: június 24. | Zubor Attila Bp. Spartacus | 51,45 | Horváth Péter Sport + SE | 52,59 | Nagy Péter BVSC | 53,52 |
200 m gyorsúszás Döntő: június 23. | Szűcs Tamás Ferencvárosi TC | 1:51,17 | Simon Jácint Ferencvárosi TC | 1:51,92 | Batházi Tamás Bp. Spartacus | 1:52,18 |
400 m gyorsúszás Döntő: június 21. | Simon Jácint Ferencvárosi TC | 3:58,14 | Batházi Tamás Bp. Spartacus | 4:01,38 | Tóth Pál Bp. Spartacus | 4:05,31 |
800 m gyorsúszás Döntő: június 23. | Tószegi Márton A Jövő SC | 8:25,73 | Cselényi Balázs BVSC | 8:39,44 | Tóth Pál Bp. Spartacus | 8:39,46 |
1500 m gyorsúszás Döntő: június 21. | Cselényi Balázs BVSC | 16:33,56 | Fekete László RÁJA ’94 UK | 16:33,72 | Nagy Péter RÁJA ’94 UK | 16:34,43 |
50 m hátúszás Döntő: június 22. | Horváth Péter Sport + SE | 26,78 | Pető Csaba OSC | 27,47 | Cseh László Bp. Spartacus | 27,59 |
100 m hátúszás Döntő: június 22. | Cseh László Bp. Spartacus | 58,26 | Pető Csaba OSC | 58,56 | Szentesi Szabolcs Szegedi UE | 59,89 |
200 m hátúszás Döntő: június 24. | Bodrogi Viktor Százhalombattai VSE | 2:00,38 | Bálint Patrik OSC | 2:08,97 | Makány Balázs ANK UK Pécs | 2:10,84 |
50 m mellúszás Döntő: június 24. | Flaskay Mihály Eger Városi UK | 28,66 | Güttler Károly Bp. Spartacus | 29,04 | Bodor Richárd Pécsi TÁSI | 29,23 |
100 m mellúszás Döntő: június 22. | Güttler Károly Bp. Spartacus | 1:02,93 | Bodor Richárd Pécsi TÁSI | 1:03,18 | Flaskay Mihály Eger Városi UK | 1:04,18 |
200 m mellúszás Döntő: június 23. | Bodor Richárd Pécsi TÁSI | 2:18,20 | Bessenyei Tamás Ferencvárosi TC | 2:23,62 | Székely Tóth Gergő Bp. Honvéd | 2:23,99 |
50 m pillangóúszás Döntő: június 23. | Gáspár Zsolt Ferencvárosi TC | 24,60 | Horváth Péter Sport + SE | 24,97 | Nagy Péter BVSC | 26,22 |
100 m pillangóúszás Döntő: június 23. | Gáspár Zsolt Ferencvárosi TC | 53,63 | Horváth Péter Sport + SE | 55,49 | Kolozár Dávid Bp. Spartacus | 56,65 |
200 m pillangóúszás Döntő: június 22. | Bodrogi Viktor Százhalombattai VSE | 2:00,44 | Kolozár Dávid Bp. Spartacus | 2:00,96 | Tószegi Márton A Jövő SC | 2:05,88 |
200 m vegyesúszás Döntő: június 23. | Bodrogi Viktor Százhalombattai VSE | 2:00,44 | Kolozár Dávid Bp. Spartacus | 2:00,96 | Tószegi Márton A Jövő SC | 2:05,88 |
400 m vegyesúszás Döntő: június 24. | Kerékjártó Tamás Miskolci Vízművek SC | 4:21,12 | Batházi István Bp. Spartacus | 4:24,89 | Kiss Boldizsár Ferencvárosi TC | 4:28,53 |
4 × 100 m gyorsváltó Döntő: június 21. | Ferencvárosi TC Gáspár Zsolt Szűcs Tamás Simon Jácint Mészáros Gergely | 3:26,42 | Bp. Spartacus Zubor Attila Batházi Tamás Kolozár Dávid Batházi István | 3:27,15 | Szegedi UE Molnár János Máté Zsolt Fekete András Szentesi Szabolcs | 3:38,67 |
4 × 200 m gyorsváltó Döntő: június 23. | Ferencvárosi TC Gáspár Zsolt Szűcs Tamás Kiss Boldizsár Simon Jácint | 7:32,13 | Bp. Spartacus Batházi Tamás Batházi István Kolozár Dávid Zubor Attila | 7:47,29 | BVSC Nagy Péter Zubcsek Dénes Cselényi Balázs Venczl Tamás | 8:07,05 |
4 × 100 m vegyes váltó Döntő: június 24. | Ferencvárosi TC Vanek Bálint Bessenyei Tamás Mészáros Gergely Simon Jácint | 3:50,95 | Bp. Spartacus Cseh László Batházi István Kolozár Dávid Batházi Tamás | 3:52,24 | OSC Rudolf Roland Nagy István Németh Dániel Pető Csaba | 4:00,97 |
Nők
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
50 m gyorsúszás Döntő: június 24. | Lakos Gyöngyvér Ferencvárosi TC | 26,74 | Nyíri Anna Ferencvárosi TC | 26,80 | Molnár Viktória Dunaferr SE | 27,15 |
100 m gyorsúszás Döntő: június 23. | Lakos Gyöngyvér Ferencvárosi TC | 57,14 | Dabi Katalin Bp. Honvéd | 58,21 | Molnár Viktória Dunaferr SE | 58,42 |
200 m gyorsúszás Döntő: június 23. | Lipcsei Krisztina Bp. Spartacus | 2:04,13 | Molnár Viktória Dunaferr SE | 2:04,88 | Dabi Katalin Bp. Honvéd | 2:05,74 |
400 m gyorsúszás Döntő: június 24. | Risztov Éva Bp. Spartacus | 4:17,38 | Lipcsei Krisztina Bp. Spartacus | 4:19,36 | Molnár Katalin Bp. Spartacus | 4:22,70 |
800 m gyorsúszás Döntő: június 21. | Risztov Éva Bp. Spartacus | 9:14,63 | Lipcsei Krisztina Bp. Spartacus | 9:17,15 | Barsi Claudia Bp. Spartacus | 9:18,57 |
1500 m gyorsúszás Döntő: június 23. | Nagy Réka RÉJA ’94 UK | 17:02,3 | Barsi Claudia Bp. Spartacus | 17:24,0 | Katona Kitti Szegedi UE | 18:12,3 |
50 m hátúszás Döntő: június 24. | Szepesi Nikolett Bp. Spartacus | 29,96 | Decsi Eszter Delfin SE | 30,85 | Baranyai Tímea BVSC | 30,90 |
100 m hátúszás Döntő: június 22. | Szepesi Nikolett Bp. Spartacus | 1:04,05 | Decsi Eszter Delfin SE | 1:05,34 | Baranyai Tímea BVSC | 1:06,86 |
200 m hátúszás Döntő: június 23. | Szepesi Nikolett Bp. Spartacus | 2:17,48 | Pálmai Andrea Bp. Honvéd | 2:19,20 | Szép Edina Hullám ’91 UE | 2:21,35 |
50 m mellúszás Döntő: június 21. | Kovács Ágnes Bp. Spartacus | 32,95 | Reményi Diána Bp. Spartacus | 33,35 | Kovács Krisztina Bp. Honvéd | 33,44 |
100 m mellúszás Döntő: június 22. | Kovács Ágnes Bp. Spartacus | 1:09,13 | Kovács Krisztina Bp. Honvéd | 1:11,64 | Reményi Diána Bp. Spartacus | 1:11,98 |
200 m mellúszás Döntő: június 24. | Kovács Ágnes Bp. Spartacus | 2:26,78 | Reményi Diána Bp. Spartacus | 2:32,66 | Kovács Krisztina Bp. Honvéd | 2:33,10 |
50 m pillangóúszás Döntő: június 22. | Nyíry Anna Ferencvárosi TC | 28,19 | Ferenczy Orsolya Bp. Honvéd | 28,59 | Zalai Zita Szegedi UE | 29,00 |
100 m pillangóúszás Döntő: június 24. | Ferenczy Orsolya Bp. Honvéd | 1:02,48 | Boulsevicz Beatrix Római SE | 1:02,85 | Taray Kata Bp. Spartacus | 1:03,49 |
200 m pillangóúszás Döntő: június 23. | Risztov Éva Bp. Spartacus | 2:16,97 | Papp Renáta Delfin SE | 2:17,73 | Barsi Claudia Bp. Spartacus | 2:18,06 |
200 m vegyesúszás Döntő: június 23. | Risztov Éva Bp. Spartacus | 2:17,77 | Molnár Katalin Bp. Spartacus | 2:18,18 | Nagy-Pál Tímea Fűzfői AK | 2:24,18 |
400 m vegyesúszás Döntő: június 23. | Risztov Éva Bp. Spartacus | 4:45,22 | Molnár Katalin Bp. Spartacus | 4:47,34 | Reményi Diána Bp. Spartacus | 4:55,35 |
4 × 100 m gyorsváltó Döntő: június 21. | Ferencvárosi TC Csobánki Zsuzsa Dörnyei Veronika Nyíry Anna Lakos Gyöngyvér | 3:53,66 | Bp. Honvéd Dabi Katalin Szántó Szintia Pálmai Andrea Ferenczy Orsolya | 3:59,24 | DunaferrSE Molnár Viktória Miskovicz Zsuzsa Troppert Nikolett Kiss Annamária | 4:00,06 |
4 × 200 m gyorsváltó Döntő: június 22. | Bp. Spartacus Kovács Ágnes Risztov Éva Barsi Claudia Lipcsei Krisztina | 8:26,97 | Dunaferr SE Miskovicz Zsuzsa Kiss Annamária Urbán Kata Molnár Viktória | 8:47,04 | Delfin SE Szilárd Bea Madár Éva Papp Renáta Decsi Eszter | 8:52,93 |
4 × 100 m vegyes váltó Döntő: június 24. | Bp. Spartacus Szepesi Nikolett Kovács Ágnes Risztov Éva Lipcsei Krisztina | 4:14,30 | Bp. Honvéd Pálmai Andrea Kovács Krisztina Ferenczy Orsolya Dabi Katalin | 4:20,82 | Ferencvárosi TC Gazda Annamária Bunford Nóra Nyíry Anna Lakos Gyöngyvér | 4:22,04 |
Források
- Úszás 2000–2001, 287–299. o.
- Sportportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap