2005-ös magyar úszóbajnokság
magyar úszóbajnokság (2005) (CVII. T-Mobile Országos Bajnokság) | |||
Adatok | |||
Ország | Magyarország | ||
Rendező város | Budapest | ||
Dátum | június 23. – 26. | ||
Versenyszámok | 40 | ||
|
A 2005-ös magyar úszóbajnokságot – amely a 107. magyar bajnokság volt – júniusban rendezték meg Budapesten.
Eredmények
Férfiak
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
50 m gyorsúszás | Takács Krisztián Dunaferr SE | 23,38 | Gáspár Zsolt FTC | 23,45 | Flaskay Mihály Delfin SE | 23,98 |
100 m gyorsúszás | Zubor Attila Kőbánya SC | 50,38 | Takács Krisztián Dunaferr SE | 51,31 | Makány Balázs Kőbánya SC | 51,55 |
200 m gyorsúszás | Kerékjártó Tamás Delfin SE | 1:51,67 | Gercsák Balázs A Jövő SC | 1:52,67 | Makány Balázs Kőbánya SC | 1:54,29 |
400 m gyorsúszás | Kis Gergő Rája '94 | 3:55,18 | Kiss Boldizsár FTC | 4:00,01 | Gercsák Balázs A Jövő SC | 4:03,97 |
800 m gyorsúszás | Kis Gergő Rája '94 | 8:07,33 | Nagy Péter Rája '94 | 8:08,63 | Verrasztó Dávid A Jövő SC | 8:19,80 |
1500 m gyorsúszás | Kis Gergő Rája '94 | 15:38,84 | Nagy Péter Rája '94 | 15:44,10 | Verrasztó Dávid A Jövő SC | 16:01,25 |
50 m hátúszás | Cseh László Kőbánya SC | 25,68 | Szabó János Bp. Honvéd | 26,98 | Bodrogi Viktor Százhalombattai VUK | 27,03 |
100 m hátúszás | Cseh László Kőbánya SC | 55,96 | Rudolf Roland Kőbánya SC | 56,80 | Szabó János Bp. Honvéd | 58,09 |
200 m hátúszás | Cseh László Kőbánya SC | 1:58,54 | Rudolf Roland Kőbánya SC | 2:01,27 | Bodrogi Viktor Százhalombattai VUK | 2:05,49 |
50 m mellúszás | Bodor Richárd USK-TÁSI | 28,60 | Máté Hunor Kőbánya SC | 28,75 | Financsek Gábor USK-TÁSI | 28,91 |
100 m mellúszás | Bodor Richárd USK-TÁSI | 1:01,5 | Rácz Ákos Eger VUK | 1:02,9 | Financsek Gábor USK-TÁSI | 1:03,0 |
200 m mellúszás | Molnár Ákos A Jövő SC | 2:14,89 | Bodor Richárd USK-TÁSI | 2:15,08 | Financsek Gábor USK-TÁSI | 2:15,09 |
50 m pillangóúszás | Cseh László Kőbánya SC | 24,36 | Gáspár Zsolt FTC | 24,69 | Takács Krisztián Dunaferr SE | 25,56 |
100 m pillangóúszás | Cseh László Kőbánya SC | 54,00 | Gáspár Zsolt FTC | 54,26 | Hős Péter A Jövő SC | 55,55 |
200 m pillangóúszás | Cseh László Kőbánya SC | 1:59,13 | Kis Gergő Rája '94 | 2:01,28 | Kiss Boldizsár FTC | 2:01,29 |
200 m vegyes úszás | Cseh László Kőbánya SC | 2:01,31 | Kerékjártó Tamás Delfin SE | 2:01,61 | Nagy Péter Rája '94 | 2:05,18 |
400 m vegyes úszás | Cseh László Kőbánya SC | 4:17,83 | Kerékjártó Tamás Delfin SE | 4:19,10 | Verrasztó Dávid A Jövő SC | 4:19,76 |
4 × 100 m gyorsváltó | Kőbánya SC Cseh László Makány Balázs Batházi István Zubor Attila | 3:26,21 | A Jövő SC Fekete István Gyurta Dániel Hős Péter Gercsák Balázs | 3:30,13 | Delfin SE Kerékjártó Tamás Kolozár Dávid Mészáros Gergely Batházi Tamás | 3:30,22 |
4 × 200 m gyorsváltó | Kőbánya SC Makány Balázs Rudolf Roland Leposa Milán Cseh László | 7:34,65 | A Jövő SC Gercsák Balázs Gyurta Dániel Verrasztó Dávid Hős Péter | 7:39,30 | Delfin SE Kolozár Dávid Batházi Tamás Mészáros Gergely Kerékjártó Tamás | 7:40,90 |
4 × 100 m vegyes váltó | Kőbánya SC Rudolf Roland Máté Hunor Cseh László Tóth Pál | 3:46,52 | A Jövő SC Sallai Márk Molnár Ákos Hős Péter Fekete István | 3:47,54 | Delfin SE Kerékjártó Tamás Flaskay Mihály Mészáros Gergely Batházi Tamás | 3:53,86 |
Nők
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
50 m gyorsúszás | Szél Friderika Szegedi UE | 26,72 | Miskovicz Zsuzsa Dunaferr SE | 26,77 | Jakabos Zsuzsanna ANK Úszóklub Pécs | 26,79 |
100 m gyorsúszás | Szél Friderika Szegedi UE | 57,39 | Miskovicz Zsuzsa Dunaferr SE | 58,45 | Mutina Ágnes Eger VUK | 58,49 |
200 m gyorsúszás | Hosszú Katinka Bajai Spartacus | 2:03,02 | Risztov Éva Kőbánya SC | 2:03,29 | Verrasztó Evelyn A Jövő SC | 2:03,40 |
400 m gyorsúszás | Nagy Réka Rája '94 | 4:15,76 | Risztov Éva Kőbánya SC | 4:19,49 | Hosszú Katinka Bajai Spartacus | 4:19,66 |
800 m gyorsúszás | Risztov Éva Kőbánya SC | 8:44,89 | Nagy Réka Rája '94 | 8:45,45 | Hosszú Katinka Bajai Spartacus | 8:49,87 |
1500 m gyorsúszás | Nagy Réka Rája '94 | 16:44,93 | Risztov Éva Kőbánya SC | 17:08,09 | Szeder Fanni Százhalombattai VUK | 17:11,38 |
50 m hátúszás | Szepesi Nikolett Kőbánya SC | 29,87 | Maxim Dóra Szombathelyi VSE | 30,58 | Kalicz Helga A Jövő SC | 30,71 |
100 m hátúszás | Szepesi Nikolett Kőbánya SC | 1:03,10 | Maxim Dóra Szombathelyi VSE | 1:04,01 | Kalicz Helga A Jövő SC | 1:04,71 |
200 m hátúszás | Szepesi Nikolett Kőbánya SC | 2:15,28 | Verrasztó Evelyn A Jövő SC | 2:15,93 | Kalicz Helga A Jövő SC | 2:17,43 |
50 m mellúszás | Kovács Krisztina Bp. Honvéd | 33,86 | Reményi Diána BVSC | 33,88 | Veisz Kitti Bp. Honvéd | 34,41 |
100 m mellúszás | Reményi Diána BVSC | 1:11,69 | Kovács Krisztina Bp. Honvéd | 1:13,11 | Veisz Kitti Bp. Honvéd | 1:14,22 |
200 m mellúszás | Reményi Diána BVSC | 2:31,31 | Bor Katalin A Jövő SC | 2:36,45 | Kovács Krisztina Bp. Honvéd | 2:37,55 |
50 m pillangóúszás | Boulsevicz Bea BVSC | 27,97 | Hornyák Judit Dunaferr SE | 28,24 | Jakabos Zsuzsanna ANK Úszóklub Pécs | 28,75 |
100 m pillangóúszás | Boulsevicz Bea BVSC | 59,89 | Hornyák Judit Dunaferr SE | 1:01,51 | Papp Renáta FTC | 1:03,30 |
200 m pillangóúszás | Boulsevicz Bea BVSC | 2:09,00 | Jakabos Zsuzsanna ANK Úszóklub Pécs | 2:09,80 | Lipcsei Krisztina Kőbánya SC | 2:10,37 |
200 m vegyes úszás | Jakabos Zsuzsanna ANK Úszóklub Pécs | 2:15,84 | Nagy Réka Rája '94 | 2:18,17 | Hosszú Katinka Bajai Spartacus | 2:18,75 |
400 m vegyes úszás | Jakabos Zsuzsanna ANK úszóklub Pécs | 4:40,83 | Hosszú Katinka Bajai Spartacus VSC | 4:45,34 | Risztov Éva Kőbánya SC | 4:46,42 |
4 × 100 m gyorsváltó | Kőbánya SC Királyhidi Panna Pálmai Andrea Risztov Éva Lipcsei Krisztina | 3:56,71 | Dunaferr SE Miskovicz Zsuzsa Kiss Annamária Oláh Gerda Hornák Judit | 3:57,32 | A Jövő SC Kovács Emese Dara Eszter Dobár Éva Verrasztó Evelyn | 3:58,00 |
4 × 200 m gyorsváltó | Kőbánya SC Risztov Éva Szepesi Nikolett Szalai Boglárka Lipcsei Krisztina | 8:25,85 | A Jövő SC Kovács Emese Csajági Tímea Dara Eszter Verrasztó Evelyn | 8:29,90 | Dunaferr SE Miskovicz Zsuzsa Urbán Kata Oláh Gerda Kiss Annamária | 8:38,03 |
4 × 100 m vegyes váltó | BVSC Tannel Nikolett Reményi Diána Boulsevicz Bea Tompa Orsolya | 4:17,81 | Kőbánya SC Szepesi Nikolett Szalai Boglárka Lipcsei Krisztina Risztov Éva | 4:19,59 | A Jövő SC Kalicz Helga Bor Katalin Dara Eszter Verrasztó Evelyn | 4:20,2 |
Források
- CVII. T-Mobile Országos Bajnokság. users.atw.hu (Hozzáférés: 2016. augusztus 28.)
- Magyar sportévkönyv 2006, 262. oldal
- Sportportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap