VM i friidrett 2023 – 4 × 400 meter stafett blandet
VM i friidrett 2023 – 4 × 400 meter stafett blandet | |||
---|---|---|---|
Nemzeti Atlétikai Központ | |||
Konkurranse | 4 × 400 meter stafett blandet | ||
Arrangement | VM i friidrett 2023 | ||
Sted | Budapest, Ungarn | ||
Arena | Nemzeti Atlétikai Központ | ||
Dato | 19. august (forsøksheat & finale) | ||
Vinnertid | 3.08,80 VR | ||
Medaljevinnere | |||
USA Justin Robinson, Rosey Effiong, Matthew Boling, Alexis Holmes | |||
Storbritannia Lewis Davey, Laviai Nielsen Rio Mitcham, Yemi Mary John | |||
Tsjekkia Matej Krsek, Tereza Petržilková Patrik Šorm, Lada Vondrová | |||
Forrige | Eugene 2022 | ||
Neste | Tokyo 2025 |
Øvelser ved VM i friidrett 2023 | |||
Løpsøvelser | |||
---|---|---|---|
100 m | menn | kvinner | |
200 m | menn | kvinner | |
400 m | menn | kvinner | |
800 m | menn | kvinner | |
1500 m | menn | kvinner | |
5000 m | menn | kvinner | |
10 000 m | menn | kvinner | |
100 m hekk | kvinner | ||
110 m hekk | menn | ||
400 m hekk | menn | kvinner | |
3000 meter hinder | menn | kvinner | |
4×100 m stafett | menn | kvinner | |
4×400 m stafett | menn | blandet | kvinner |
Landeveisøvelser | |||
Maraton | menn | kvinner | |
20 km kappgang | menn | kvinner | |
35 km kappgang | menn | ||
Tekniske øvelser | |||
Lengdehopp | menn | kvinner | |
Tresteg | menn | kvinner | |
Høydehopp | menn | kvinner | |
Stavsprang | menn | kvinner | |
Kulestøt | menn | kvinner | |
Diskoskast | menn | kvinner | |
Spydkast | menn | kvinner | |
Sleggekast | menn | kvinner | |
Sammensatte øvelser | |||
Sjukamp | kvinner | ||
Tikamp | menn | ||
|
Øvelsen 4 × 400 meter stafett blandet i VM i friidrett 2023 ble avholdt på Nemzeti Atlétikai Központ (Nasjonale friidrettssenter) i Budapest, Ungarn 19. august 2023.[1]
Program
Lokal tid (UTC+1)
Dato | Klokkeslett | Runde |
---|---|---|
19. august | 11:05 | Forsøksheat |
19. august | 21:47 | Finale |
Resultater
Forsøksheat
De tre første i hvert heat (Q) og de to raskeste ellers (q) kvalifiserte seg til finalen.[2]
Plass | Heat | Nasjon | Utøvere | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|---|
1 | 1 | USA | Ryan Willie, Rosey Effiong, Justin Robinson, Alexis Holmes | 3.10,41 | Q, WL |
2 | 1 | Storbritannia | Joseph Brier, Laviai Nielsen, Rio Mitcham, Yemi Mary John | 3.11,19 | Q, NR |
3 | 1 | Belgia | Robin Vanderbemden, Imke Vervaet, Florent Mabille, Camille Laus | 3.11,81 | Q, SB |
4 | 2 | Nederland | Isaya Klein Ikkink, Lieke Klaver, Terrence Agard, Femke Bol | 3.12,12 | Q, SB |
5 | 2 | Frankrike | Gilles Biron, Louise Maraval, Téo Andant, Amandine Brossier | 3.12,25 | Q, NR |
6 | 2 | Tsjekkia | Matěj Krsek, Tereza Petržilková, Patrik Šorm, Lada Vondrová | 3.12,52 | Q |
7 | 2 | Tyskland | Manuel Sanders, Alica Schmidt, Jean Paul Bredau, Skadi Schier | 3.13,25 | q, SB |
8 | 1 | Irland | Jack Raftery, Sophie Becker, Christopher O’Donnell, Sharlene Mawdsley | 3.13,90 | q, SB |
9 | 2 | Jamaica | Demish Gaye, Natoya Goule-Toppin, Malik James-King, Stacey Ann Williams | 3.14,05 | SB |
10 | 1 | Ungarn | Attila Molnár, Bianka Kéri, Zoltán Wahl, Janka Molnár | 3.14,08 | NR |
11 | 2 | Sveits | Lionel Spitz, Giula Senn, Ricky Petrucciani, Julia Niederberger | 3.14,38 | |
12 | 2 | Nigeria | Dubem Nwachukwu, Patience Okon George, Ezekiel Nathaniel, Imaobong Nse Uko | 3.14,38 | SB |
13 | 1 | Italia | Lorenzo Benati, Ayomide Folorunso, Riccardo Meli, Alice Mangione | 3.14,56 | |
14 | 2 | Polen | Karol Zalewski, Marika Popowicz-Drapała, Kajetan Duszyński, Patrycja Wyciszkiewicz | 3.14,63 | q, gjeninnsatt etter protest |
15 | 1 | Kenya | Zablon Ekhal Ekwam, Milicent Ndoro, Wyclife Kinyamal, Mercy Oketch | 3.15,47 | |
16 | 1 | Portugal | Omar Elkhatib, Cátia Azevedo, Ricardo dos Santos, Fatoumata Binta Diallo | 3.15,75 | |
17 - | 1 | Den dominikanske republikk | DNS |
Finale
Plass | Bane | Nasjon | Utøvere | Tid | Kommentar |
---|---|---|---|---|---|
01 | 6 | USA | Justin Robinson, Rosey Effiong, Matthew Boling, Alexis Holmes | 3:08.80 | VR |
02 | 8 | Storbritannia | Lewis Davey, Laviai Nielsen, Rio Mitcham, Yemi Mary John | 3:11.06 | NR |
03 | 4 | Tsjekkia | Matěj Krsek, Tereza Petržilková, Patrik Šorm, Lada Vondrová | 3:11.98 | NR |
4 | 5 | Frankrike | Gilles Biron, Louise Maraval, Téo Andant, Amandine Brossier | 3:12.99 | |
5 | 9 | Belgia | Robin Vanderbemden, Imke Vervaet, Jonathan Borlée, Camille Laus | 3:13.83 | |
6 | 3 | Irland | Jack Raftery, Sophie Becker, Christopher O’Donnell, Sharlene Mawdsley | 3:14.13 | |
7 | 2 | Tyskland | Manuel Sanders, Alica Schmidt, Jean Paul Bredau, Elisa Lechletiner | 3:14.27 | |
8 | 1 | Polen | Igor Bogaczyński, Patrycja Wyciszkiewicz, Karol Zalewski, Marika Popowicz-Drapała | 3:15.49 | |
8 | 7 | Nederland | Liemarvin Bonevacia, Lieke Klaver, Isaya Klein Ikkink, Femke Bol | DNF |
Referanser
Autoritetsdata