Polen under VM i friidrett 2023
Polen under VM i friidrett | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| ||||||||
Polen under VM i friidrett 2023 i Budapest | ||||||||
Deltakere | 67 (30 menn, 37 kvinner) | |||||||
Medaljer: Rang: 24 | Gull 0 | Sølv 2 | Bronse 0 | Totalt 2 | ||||
VM i friidrett | ||||||||
1983 · 1991 · 1993 · 1995 · 1997 · 1999 · 2001 · 2003 · 2005 · 2007 · 2009 · 2011 · 2013 · 2015 · 2017 · 2019 · 2022 · 2023 |
Polen deltok under VM i friidrett 2023 (utendørs) fra 19. til 27. august 2023 i Budapest i Polen.[1]
Medaljevinnere
Medalje | Utøver | Øvelse | Resultat | Dato |
---|---|---|---|---|
02 | Wojciech Nowicki | Sleggekast menn | 81,02 | 20. august |
02 | Natalia Kaczmarek | 400 meter kvinner | 49,57 | 23. august |
Resultater
Polend var påmeldt med 67 utøvere.[2][3]
Menn
- Bane- og landeveisøvelser
Utøver | Øvelse | Forsøksheat | Semifinale | Finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Resultat | Plass | Resultat | Plass | Resultat | Plass | ||
Dominik Kopeć | 100 meter | 10,12 | 4 q | 10,15 | 7 | Gikk ikke videre | |
Albert Komański | 200 meter | 21,16 | 7 | Gikk ikke videre | |||
Karol Zalewski | 400 meter | 46,53 | 6 | Gikk ikke videre | |||
Mateusz Borkowski | 800 meter | 1.45,40 | 1 Q | 1.44,30 PB | 8 | Gikk ikke videre | |
Filip Ostrowski | 1.45,76 | 4 q | 1.45,30 PB | 20 | Gikk ikke videre | ||
Michał Rozmys | 1500 meter | 3.36,26 SB | 11 | Gikk ikke videre | |||
Adam Nowicki | Maraton | N/A | 2.16.22 | 34 | |||
Damian Czykier | 110 meter hekk | 13,49 SB | 3 Q | 13,97 | 7 | Gikk ikke videre | |
Krzysztof Kiljan | 14,09 | 8 | Gikk ikke videre | ||||
Jakub Szymański | 13,65 | 7 | Gikk ikke videre | ||||
Artur Brzozowski | 35 km kappgang | N/A | DQ | ||||
Jakub Jelonek | N/A | 2.38.45 | 26 | ||||
Dawid Tomala | N/A | DNF | |||||
Adam Burda Dominik Kopeć Albert Komański Mateusz Siuda Marek Zakrzewski Łukasz Żak | 4 × 100 meter stafett | DNF | N/A | Gikk ikke videre |
- Tekniske øvelser
Utøver | Øvelse | Kvalifisering | Finale | ||
---|---|---|---|---|---|
Resultat | Plass | Resultat | Plass | ||
Norbert Kobielski | Høydehopp | 2,28 SB | 12 q | 2,25 | 10 |
Piotr Lisek | Stavsprang | 5,75 | =9 q | 5,75 | =9 |
Robert Sobera | 5,75 SB | =9 q | 5,55 | =12 | |
Paweł Wojciechowski | 5,35 | =22 | Gikk ikke videre | ||
Konrad Bukowiecki | Kulestøt | 19,21 | 28 | Gikk ikke videre | |
Michał Haratyk | 19,51 | 25 | Gikk ikke videre | ||
Oskar Stachnik | Diskoskast | 61,96 | 25 | Gikk ikke videre | |
Robert Urbanek | 61,30 | 28 | Gikk ikke videre | ||
Paweł Fajdek | Sleggekast | 77,98 | 5 Q | 80,00 SB | 4 |
Wojciech Nowicki | 78,04 | 4 Q | 81,02 | 02 | |
Marcin Wrotyński | 68,65 | 33 | Gikk ikke videre | ||
Cyprian Mrzygłód | Spydkast | 78,49 | 15 | Gikk ikke videre | |
Dawid Wegner | 81,25 | 7 q | 80,75 | 9 |
Kvinner
- Bane- og landeveisøvelser
Utøver | Øvelse | Forsøksheat | Semifinale | Finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Resultat | Plass | Resultat | Plass | Resultat | Plass | ||
Magdalena Stefanowicz | 100 meter | 11,43 | 6 | Gikk ikke videre | |||
Ewa Swoboda | 10,98 | 1 Q | 11,01 | 3 q | 10.97 PB | 6 | |
Krystsina Tsimanouskaya | 11,32 | 5 | Gikk ikke videre | ||||
Martyna Kotwiła | 200 meter | 23,34 | 6 | Gikk ikke videre | |||
Krystsina Tsimanouskaya | 22,88 | 5 q | 23,34 | 23 | Gikk ikke videre | ||
Natalia Kaczmarek | 400 meter | 50,02 | 1 Q | 49,50 | 1 Q | 49,57 | 02 |
Margarita Koczanowa | 800 meter | 2.03,23 | 8 | Gikk ikke videre | |||
Angelika Sarna | 2.01,78 | 6 | Gikk ikke videre | ||||
Anna Wielgosz | 2.03,61 | 8 | Gikk ikke videre | ||||
Sofia Ennaoui | 1500 meter | 4.06,47 | 10 | Gikk ikke videre | |||
Eliza Megger | 4.09,22 | 11 | Gikk ikke videre | ||||
Aleksandra Płocińska | 4.06,39 PB | 9 | Gikk ikke videre | ||||
Monika Jackiewicz | Maraton | N/A | 2.37.18 | 40 | |||
Aleksandra Lisowska | N/A | DNF | |||||
Klaudia Siciarz | 100 meter hekk | 13,25 | 8 | Gikk ikke videre | |||
Pia Skrzyszowska | 12,65 | 2 Q | 12,71 | 4 | Gikk ikke videre | ||
Alicja Konieczek | 3000 meter hinder | 9.23,45 PB | 6 | N/A | Gikk ikke videre | ||
Aneta Konieczek | 9.45,61 | 11 | N/A | Gikk ikke videre | |||
Katarzyna Zdziebło | 20 km kappgang | N/A | DQ | ||||
Olga Chojecka | 35 km kappgang | N/A | 2.46.48 PB | 8 | |||
Agnieszka Ellward | N/A | 2.56.51 PB | 18 | ||||
Katarzyna Zdziebło | N/A | DQ | |||||
Nikola Horowska Martyna Kotwiła Aleksandra Piotrowska Monika Romaszko Magdalena Stefanowicz Ewa Swoboda Krystsina Tsimanouskaya | 4 × 100 meter stafett | 42,65 SB | 8 q | N/A | 42,66 | 5 | |
Aleksandra Formella Natalia Kaczmarek Marika Popowicz-Drapała Alicja Wrona-Kutrzepa Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka | 4 × 400 meter stafett | 3.24,05 SB | 7 q | N/A | 3.24,93 | 6 |
- Tekniske øvelser
Utøver | Øvelse | Kvalifisering | Finale | ||
---|---|---|---|---|---|
Resultat | Plass | Resultat | Plass | ||
Adrianna Laskowska | Tresteg | 13,69 | 21 | Gikk ikke videre | |
Klaudia Kardasz | Kulestøt | 17,27 | 24 | Gikk ikke videre | |
Daria Zabawska | Diskoskast | 59,28 | 16 | Gikk ikke videre | |
Malwina Kopron | Sleggekast | 72,35 SB | 9 q | NM | |
Aleksandra Śmiech | 69,76 | 19 | Gikk ikke videre | ||
Anita Włodarczyk | 71,17 | 13 | Gikk ikke videre |
- Mangekamp – Sjukamp
Utøver | Øvelse | 100H | Høyde | Kule | 200 m | Lengde | Spyd | 800 m | Resultat | Plass |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Paulina Ligarska | Resultater | 14,31 | 1,71 | 13,71 | 25,41 | 5,66 | 40,57 | DNS | DNF | |
Poeng | 935 | 867 | 775 | 850 | 747 | 678 | 0 |
Blandet
- Baneøvelse
Utøvere | Øvelse | Heat | Finale | ||
---|---|---|---|---|---|
Resultat | Plass | Resultat | Plass | ||
Igor Bogaczyński Kajetan Duszyński* Marika Popowicz-Drapała Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka Karol Zalewski | 4 × 400 meter stafett | 3.14,63 | 14 qR | 3.15,49 | 8 |
Referanser
- ^ Change of dates for World Athletics Championships Budapest 2023, Executive Board appoints three new members World Athletics
- ^ «Entry List» (PDF). World Athletics. Besøkt 14. september 2023.
- ^ «Reprezentacja Polski na lekkoatletyczne MŚ 2023» (polsk). Polski Komitet Olimpijski. Besøkt 14. september 2023.
- v
- d
- r
- Algerie
- Angola
- Benin
- Botswana
- Burkina Faso
- Burundi
- Djibouti
- Egypt
- Elfenbenskysten
- Eritrea
- Eswatini
- Etiopia
- Gabon
- Gambia
- Ghana
- Guinea-Bissau
- Kamerun
- Kapp Verde
- Kenya
- Komorene
- Republikken Kongo
- Den demokratiske republikken Kongo
- Lesotho
- Liberia
- Libya
- Madagaskar
- Malawi
- Mali
- Marokko
- Mauritania
- Mauritius
- Mosambik
- Namibia
- Niger
- Nigeria
- Rwanda
- São Tomé og Príncipe
- Senegal
- Den sentralafrikanske republikk
- Seychellene
- Sierra Leone
- Somalia
- Sør-Afrika
- Sør-Sudan
- Tanzania
- Togo
- Tsjad
- Tunisia
- Uganda
- Zambia
- Zimbabwe
- Afghanistan
- Bahrain
- Bangladesh
- Filippinene
- De forente arabiske emirater
- Hongkong
- India
- Indonesia
- Irak
- Iran
- Israel
- Japan
- Jemen
- Jordan
- Kasakhstan
- Kina
- Kinesisk Taipei
- Kirgisistan
- Kuwait
- Laos
- Libanon
- Macao
- Malaysia
- Maldivene
- Mongolia
- Myanmar
- Nepal
- Oman
- Pakistan
- Palestina
- Qatar
- Saudi-Arabia
- Singapore
- Sri Lanka
- Sør-Korea
- Tadsjikistan
- Thailand
- Turkmenistan
- Usbekistan
- Vietnam
- Øst-Timor
- Albania
- Andorra
- Armenia
- Aserbajdsjan
- Belgia
- Bosnia-Hercegovina
- Bulgaria
- Danmark
- Estland
- Finland
- Frankrike
- Georgia
- Gibraltar
- Hellas
- Irland
- Island
- Italia
- Kosovo
- Kroatia
- Kypros
- Latvia
- Litauen
- Luxembourg
- Malta
- Moldova
- Monaco
- Montenegro
- Nederland
- Nord-Makedonia
- Norge
- Polen
- Portugal
- Romania
- San Marino
- Serbia
- Slovakia
- Slovenia
- Spania
- Storbritannia
- Sveits
- Sverige
- Tsjekkia
- Tyrkia
- Tyskland
- Ukraina
- Ungarn
- Østerrike
- Anguilla
- Antigua og Barbuda
- Aruba
- Bahamas
- Barbados
- Belize
- Bermuda
- Canada
- Caymanøyene
- Costa Rica
- Cuba
- Dominica
- Den dominikanske republikk
- El Salvador
- Grenada
- Guatemala
- Haiti
- Honduras
- Jamaica
- De amerikanske Jomfruøyer
- De britiske Jomfruøyer
- Mexico
- Nicaragua
- Puerto Rico
- Saint Kitts og Nevis
- Saint Lucia
- Saint Vincent og Grenadinene
- Trinidad og Tobago
- Turks- og Caicosøyene
- USA