Tyskland under VM i friidrett 2023
Tyskland under VM i friidrett | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| ||||||||
Tyskland under VM i friidrett 2023 i Budapest | ||||||||
Deltakere | 75 (38 menn, 37 kvinner) | |||||||
Medaljer: | Gull 0 | Sølv 0 | Bronse 0 | Totalt 0 | ||||
VM i friidrett | ||||||||
1991 · 1993 · 1995 · 1997 · 1999 · 2001 · 2003 · 2005 · 2007 · 2009 · 2011 · 2013 · 2015 · 2017 · 2019 · 2022 · 2023 |
Tyskland deltok under VM i friidrett 2023 (utendørs) fra 19. til 27. august 2023 i Budapest i Ungarn.[1]
Resultater
Tyskland var påmeldt med 75 utøvere.[2][3]
Menn
- Bane- og landeveisøvelser
Utøver | Øvelse | Forsøksheat | Semifinale | Finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Resultat | Plass | Resultat | Plass | Resultat | Plass | ||
Julian Wagner | 100 meter | 10,31 | 5 | Gikk ikke videre | |||
Joshua Hartmann | 200 meter | 20,51 | 4 | Gikk ikke videre | |||
Manuel Sanders | 400 meter | 45,34 | 4 | Gikk ikke videre | |||
Amos Bartelsmeyer | 1500 meter | 3.35,44 | 7 | Gikk ikke videre | |||
Sam Parsons | 5 000 meter | 14.03,14 | 39 | N/A | Gikk ikke videre | ||
Nils Voigt | 10 000 meter | N/A | 29.06,79 | 21 | |||
Johannes Motschmann | Maraton | N/A | 2.14.19 | 26 | |||
Haftom Welday | N/A | 2.11.25 | 15 | ||||
Joshua Abuaku | 400 meter hekk | 48,32 PB | 1 Q | 48,39 | 4 q | 48,53 | 8 |
Emil Agyekum | 49,00 | 6 q | 48,71 PB | 5 | Gikk ikke videre | ||
Constantin Preis | 49,45 | 6 | Gikk ikke videre | ||||
Karl Bebendorf | 3000 meter hinder | 8.22,33 | 8 | N/A | Gikk ikke videre | ||
Christopher Linke | 20 km kappgang | N/A | 1.18.12 NR | 5 | |||
Carl Dohmann | 35 km kappgang | N/A | DNF | ||||
Karl Junghannß | N/A | 2.27.08 PB | 9 | ||||
Christopher Linke | N/A | 2.25.35 NR | 5 | ||||
Lucas Ansah-Peprah Robin Ganter Joshua Hartmann Kevin Kranz Julian Wagner Yannick Wolf | 4 × 100 meter stafett | DNF | N/A | Gikk ikke videre | |||
Jean Paul Bredau Fabian Dammermann Marc Koch Manuel Sanders Marvin Schlegel Patrick Schneider | 4 × 400 meter stafett | 3.00,67 SB | 6 | N/A | Gikk ikke videre |
- Tekniske øvelser
Utøver | Øvelse | Kvalifisering | Finale | ||
---|---|---|---|---|---|
Resultat | Plass | Resultat | Plass | ||
Tobias Potye | Høydehopp | 2,28 | 8 q | 2,33 | 5 |
Gillian Ladwig | Stavsprang | 5,35 | =22 | Gikk ikke videre | |
Oleg Zernikel | 5,70 SB | 14 | Gikk ikke videre | ||
Max Heß | Tresteg | 16,48 | 18 | Gikk ikke videre | |
Henrik Janssen | Diskoskast | 63,79 | 11 q | 63,80 | 8 |
Daniel Jasinski | 63,36 | 17 | Gikk ikke videre | ||
Steven Richter | 63,37 | 16 | Gikk ikke videre | ||
Merlin Hummel | Sleggekast | NM | Gikk ikke videre | ||
Sören Klose | 7,23 | 22 | Gikk ikke videre | ||
Julian Weber | Spydkast | 82,39 | 4 q | 85,79 | 4 |
- Mangekamp – Tikamp
Utøver | Øvelse | 100 m | Lengde | Kule | Høyde | 400 m | 110 m hekk | Diskos | Stav | Spyd | 1500 m | Sammenlagt | Plass |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Manuel Eitel | Resultater | 10,44 | 7,14 | 14,85 | 1,99 | 48,47 | 14,39 | 41,30 | 4,70 | 60,12 | 4.33,70 PB | 8191 | 11 |
Poeng | 989 | 847 | 780 | 794 | 886 | 925 | 691 | 819 | 740 | 720 | |||
Niklas Kaul | Resultater | 11,20 SB | 7,16 | 14,85 SB | 2,02 | DNS | N/A | DNF | |||||
Poeng | 817 | 852 | 780 | 822 | N/A | ||||||||
Leo Neugebauer | Resultater | 10,69 | 8,00 PB | 17,04 PB | 2,02 | 47,99 | 14,75 | 47,63 | 5,10 | 57,95 PB | 4.43,93 SB | 8645 | 5 |
Poeng | 931 | 1061 | 916 | 822 | 910 | 880 | 821 | 941 | 707 | 656 |
Kvinner
- Bane- og landeveisøvelser
Utøver | Øvelse | Forsøksheat | Semifinale | Finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Resultat | Plass | Resultat | Plass | Resultat | Plass | ||
Rebekka Haase | 100 meter | 11,43 | 6 | Gikk ikke videre | |||
Gina Lückenkemper | 11,21 | 3 Q | 11,18 | =5 | Gikk ikke videre | ||
Christina Hering | 800 meter | 2.00,06 SB | 2 Q | 2.01,66 | 7 | Gikk ikke videre | |
Majtie Kolberg | 2.01,41 | 7 | Gikk ikke videre | ||||
Melat Yisak Kejeta | Maraton | N/A | 2.29.04 | 11 | |||
Eileen Demes | 400 meter hekk | 55,29 PB | 5 q | 56,71 | 8 | Gikk ikke videre | |
Carolina Krafzik | 54,53 | 3 Q | 54,58 | 5 | Gikk ikke videre | ||
Olivia Gürth | 3000 meter hinder | 9.24,28 PB | 5 Q | N/A | 9.20,08 PB | 14 | |
Saskia Feige | 20 km kappgang | N/A | 1.34.49 | 29 | |||
Bianca Maria Dittrich | 35 km kappgang | N/A | 3.03.05 | 29 | |||
Louise Wieland Sina Mayer Gina Lückenkemper Rebekka Haase | 4 × 100 meter stafett | 42,78 SB | 4 qR | N/A | 42,98 | 6 | |
Luna Thiel Alica Schmidt Mona Mayer Carolina Krafzik | 4 × 400 meter stafett | 3.27,74 SB | 7 | N/A | Gikk ikke videre |
- Tekniske øvelser
Utøver | Øvelse | Kvalifisering | Finale | ||
---|---|---|---|---|---|
Resultat | Plass | Resultat | Plass | ||
Johanna Göring | Høydehopp | 1,85 | =23 | Gikk ikke videre | |
Christina Honsel | 1,89 | =12 q | 1,94 | 8 | |
Anjuli Knäsche | Stavsprang | 4,35 | 27 | Gikk ikke videre | |
Mikaëlle Assani | Lengdehopp | 6,47 | 20 | Gikk ikke videre | |
Maryse Luzolo | 6,66 | 10 q | 6,58 | 9 | |
Kira Wittmann | Tresteg | 13,64 | =26 | Gikk ikke videre | |
Sara Gambetta | Kulestøt | 18,70 | 9 q | 18,71 | 12 |
Yemisi Ogunleye | 19,44 PB | 3 Q | 18,97 | 10 | |
Julia Ritter | 18,41 SB | 15 | Gikk ikke videre | ||
Shanice Craft | Diskoskast | 63,42 | 6 q | 65,47 | 7 |
Kristin Pudenz | 62.71 | 10 q | 65,96 | 6 | |
Claudine Vita | 64,51 | 4 Q | 63,19 | 10 |
- Mangekamp – Sjukamp
Utøver | Øvelse | 100H | Høyde | Kule | 200 m | Lengde | Spyd | 800 m | Resultat | Plass |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Vanessa Grimm | Resultater | 14,00 | 1,74 | 14,43 | 24,91 | 6,10 | 42,08 | 2.14,36 | 6088 | 14 |
Poeng | 978 | 903 | 823 | 895 | 880 | 707 | 902 | |||
Carolin Schäfer | Resultater | 13,60 | 1,77 | 13,98 | DNS | DNF | ||||
Poeng | 1036 | 941 | 793 | 0 | ||||||
Sophie Weißenberg | Resultater | 13,58 | 1,86 | 13,97 | 23,88 | 6,10 | 48,51 | 2.18,03 | 6438 | 7 |
Poeng | 1039 | 1054 | 792 | 992 | 880 | 831 | 850 |
Blandet
- Baneøvelse
Utøver | Øvelse | Heat | Finale | ||
---|---|---|---|---|---|
Resultat | Plass | Resultat | Plass | ||
Jean Paul Bredau Elisa Lechleitner Manuel Sanders Skadi Schier* Alica Schmidt | 4 × 400 meter stafett | 3.13,25 SB | 7 q | 3.14,27 | 7 |
Referanser
- ^ Change of dates for World Athletics Championships Budapest 2023, Executive Board appoints three new members World Athletics
- ^ «Entry List» (PDF). World Athletics. Besøkt 17. september 2023.
- ^ «DLV beruft 75 Athletinnen und Athleten ins WM-Team für Budapest». Deutscher Leichtathletik-Verband. Besøkt 17. september 2023.
- v
- d
- r
- Algerie
- Angola
- Benin
- Botswana
- Burkina Faso
- Burundi
- Djibouti
- Egypt
- Elfenbenskysten
- Eritrea
- Eswatini
- Etiopia
- Gabon
- Gambia
- Ghana
- Guinea-Bissau
- Kamerun
- Kapp Verde
- Kenya
- Komorene
- Republikken Kongo
- Den demokratiske republikken Kongo
- Lesotho
- Liberia
- Libya
- Madagaskar
- Malawi
- Mali
- Marokko
- Mauritania
- Mauritius
- Mosambik
- Namibia
- Niger
- Nigeria
- Rwanda
- São Tomé og Príncipe
- Senegal
- Den sentralafrikanske republikk
- Seychellene
- Sierra Leone
- Somalia
- Sør-Afrika
- Sør-Sudan
- Tanzania
- Togo
- Tsjad
- Tunisia
- Uganda
- Zambia
- Zimbabwe
- Afghanistan
- Bahrain
- Bangladesh
- Filippinene
- De forente arabiske emirater
- Hongkong
- India
- Indonesia
- Irak
- Iran
- Israel
- Japan
- Jemen
- Jordan
- Kasakhstan
- Kina
- Kinesisk Taipei
- Kirgisistan
- Kuwait
- Laos
- Libanon
- Macao
- Malaysia
- Maldivene
- Mongolia
- Myanmar
- Nepal
- Oman
- Pakistan
- Palestina
- Qatar
- Saudi-Arabia
- Singapore
- Sri Lanka
- Sør-Korea
- Tadsjikistan
- Thailand
- Turkmenistan
- Usbekistan
- Vietnam
- Øst-Timor
- Albania
- Andorra
- Armenia
- Aserbajdsjan
- Belgia
- Bosnia-Hercegovina
- Bulgaria
- Danmark
- Estland
- Finland
- Frankrike
- Georgia
- Gibraltar
- Hellas
- Irland
- Island
- Italia
- Kosovo
- Kroatia
- Kypros
- Latvia
- Litauen
- Luxembourg
- Malta
- Moldova
- Monaco
- Montenegro
- Nederland
- Nord-Makedonia
- Norge
- Polen
- Portugal
- Romania
- San Marino
- Serbia
- Slovakia
- Slovenia
- Spania
- Storbritannia
- Sveits
- Sverige
- Tsjekkia
- Tyrkia
- Tyskland
- Ukraina
- Ungarn
- Østerrike
- Anguilla
- Antigua og Barbuda
- Aruba
- Bahamas
- Barbados
- Belize
- Bermuda
- Canada
- Caymanøyene
- Costa Rica
- Cuba
- Dominica
- Den dominikanske republikk
- El Salvador
- Grenada
- Guatemala
- Haiti
- Honduras
- Jamaica
- De amerikanske Jomfruøyer
- De britiske Jomfruøyer
- Mexico
- Nicaragua
- Puerto Rico
- Saint Kitts og Nevis
- Saint Lucia
- Saint Vincent og Grenadinene
- Trinidad og Tobago
- Turks- og Caicosøyene
- USA