2018-as gyorsasági kajak-kenu világbajnokság
Gyorsasági kajak-kenu világbajnokság (2018) | |||
Adatok | |||
Ország | Portugália | ||
Rendező város | Montemor-o-Velho | ||
Dátum | augusztus 22–26. | ||
|
A 2018-as gyorsasági kajak-kenu világbajnokságot Portugáliában, Montemor-o-Velhóban rendezték augusztus 22. és 26. között. Ez volt a 44. kajak-kenu világbajnokság. Magyarország 6 arany-, 1 ezüst-, és 2 bronzéremmel az éremtáblázat második helyén végzett.[1]
Ezen a világbajnokságon szerezte legelső világbajnoki bronzérmét és az első világbajnoki érmét Írország női K1 5000 méteren, Jennifer Egan által.
A magyar csapat
A 2018-as magyar vb keret tagjai:[2]
|
|
Érmesek
Kajak-kenu
Éremtáblázat
Az alábbi táblázat a kajak-kenu szakág éremtáblázatát mutatja.
* Rendező * Magyarország
Helyezés | Ország | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen |
---|---|---|---|---|---|
1. | Németország | 7 | 4 | 2 | 13 |
2. | Magyarország | 6 | 1 | 2 | 9 |
3. | Oroszország | 3 | 3 | 5 | 11 |
4. | Fehéroroszország | 3 | 2 | 3 | 8 |
5. | Kanada | 3 | 0 | 1 | 4 |
6. | Brazília | 2 | 0 | 1 | 3 |
7. | Portugália | 2 | 0 | 0 | 2 |
8. | Új-Zéland | 1 | 4 | 0 | 5 |
9. | Spanyolország | 1 | 3 | 1 | 5 |
10. | Csehország | 1 | 1 | 2 | 4 |
11. | Egyesült Királyság | 1 | 1 | 0 | 2 |
12. | Lengyelország | 0 | 3 | 3 | 5 |
13. | Dánia | 0 | 2 | 0 | 2 |
Kuba | 0 | 2 | 0 | 2 | |
15. | Litvánia | 0 | 1 | 2 | 3 |
Szerbia | 0 | 1 | 2 | 3 | |
17. | Ukrajna | 0 | 1 | 1 | 2 |
18. | Szlovákia | 0 | 1 | 0 | 1 |
19. | Chile | 0 | 0 | 1 | 1 |
Dél-afrikai Köztársaság | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Írország | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Norvégia | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Olaszország | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Svédország | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Összesen | 30 | 30 | 31 | 91 |
Férfiak
Kajak
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
K1 200 m | Carlos Garrote Spanyolország | 35.259 | Arturas Seja Litvánia | 35.366 | Jevgenyij Lukancov Oroszország | 35.512 |
K2 200 m | Balaska Márk Birkás Balázs Magyarország | 31.873 | Saúl Craviotto Cristian Toro Spanyolország | 32.133 | Nebojša Grujić Marko Novaković Szerbia | 32.156 |
K1 500 m | Josef Dostál Csehország | 1:37.905 | Tom Liebscher Németország | 1:38.912 | Nádas Bence Magyarország | 1:39.516 |
K2 500 m | Artem Kuzakhmetov Vlagyiszlav Blincov Oroszország | 1:30.666 | Stefan Vekić Vladimir Torubarov Szerbia | 1:30.953 | Ricardas Nekriosius Andrej Olijnik Litvánia | 1:31.449 |
K4 500 m | Max Rendschmidt Ronald Rauhe Tom Liebscher Max Lemke Németország | 1:20.056 | Saúl Craviotto Cristian Toro Marcus Walz Rodrigo Germade Spanyolország | 1:20.423 | Tótka Sándor Dudás Miklós Molnár Péter Kuli István Magyarország | 1:21.480 |
K1 1000 m | Fernando Pimenta Portugália | 3:27.666 | Max Rendschmidt Németország | 3:28.391 | Josef Dostál Csehország | 3:29.177 |
K2 1000 m | Max Hoff Marcus Gross Németország | 3:15.797 | Francisco Cubelos Iñigo Peña Spanyolország | 3:16.617 | Marko Tomićević Milenko Zorić Szerbia | 3:17.407 |
K4 1000 m | Gecső Tamás Jacob Schöpf Jakob Thordsen Lukas Reuschenbach Németország | 2:57.947 | Samuel Baláž Vlček Erik Tarr György Jakubik Gábor Szlovákia | 2:58.914 | Francisco Cubelos Pelayo Roza Rubén Millán Iñigo Peña Spanyolország | 2:59.341 |
K1 5000 m | Fernando Pimenta Portugália | 21:42.196 | René Poulsen Dánia | 21:43.723 | Eivind Vold Norvégia | 21:44.849 |
Kenu
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
C1 200 m | Artsem Kozyr Fehéroroszország | 39.810 | Ivan Stil Oroszország | 39.970 | Henrikas Žustautas Litvánia | 40.043 |
C2 200 m | Hleb Saladukha Dzianis Makhlai Fehéroroszország | 37.646 | Arsen Sliwinski Michal Lubniewski Lengyelország | 37.816 | Alexander Kovalenko Ivan Shtyl Oroszország | 37.993 |
C1 500 m | Isaquias dos Santos Brazília | 1:49.203 | Sebastian Brendel Németország | 1:49.496 | Martin Fuksa Csehország | 1:50.143 |
C2 500 m | Erlon Silva Isaquias dos Santos Brazília | 1:40.043 | Viktor Melantyev Vlagyiszlav Csebotar Oroszország | 1:41.590 | Arsen Sliwinski Michal Lubniewski Lengyelország | 1:41.787 |
C4 500 m | Pavel Petrov Mihail Pavlov Viktor Melantyev Ivan Stil Oroszország | 1:35.606 | Jurij Vangyuk Andrii Rybachok Oleh Borovik Eduard Semetilo Ukrajna | 1:36.726 | Daniele Santini Nicolae Craciun Sergiu Craciun Luca Incollingo Olaszország | 1:37.196 |
C1 1000 m | Sebastian Brendel Németország | 3:48.390 | Martin Fuksa Csehország | 3:49.625 | Isaquias dos Santos Brazília | 3:50.190 |
C2 1000 m | Yul Oeltze Peter Kretschmer Németország | 3:38.207 | Serguey Madrigal Fernando Enrique Kuba | 3:39.462 | Kirill Samsurin Ilja Pervuhin Oroszország | 3:40.647 |
C1 5000 m | Sebastian Brendel Németország | 23:40.857 | Fernando Enrique Kuba | 23:46.646 | Kirill Samsurin Oroszország | 24:09.504 |
Nők
Kajak
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
K1 200 m | Lisa Carrington Új-Zéland | 38.821 | Emma Jørgensen Dánia | 40.548 | Linnea Stensils Svédország | 40.585 |
K2 200 m | Franziska Weber Tina Dietze Németország | 37.157 | Kayla Imrie Aimee Fisher Új-Zéland | 37.197 | Marija Kicsaszova Anasztaszija Horlova Ukrajna | 37.294 |
K1 500 m | Kozák Danuta Magyarország | 1:47.254 | Lisa Carrington Új-Zéland | 1:47.984 | Volha Hudzenka Fehéroroszország | 1:48.724 |
K2 500 m | Kárász Anna Kozák Danuta Magyarország | 1:43.065 | Lisa Carrington Caitlin Ryan Új-Zéland | 1:43.088 | Jasmin Fritz Steffi Kriegenstein Németország | 1:45.589 |
K4 500 m | Kárász Anna Kozák Danuta Medveczky Erika Bodonyi Dóra Magyarország | 1:33.758 | Lisa Carrington Kayla Imrie Aimee Fisher Caitlin Ryan Új-Zéland | 1:33.771 | Karolina Naja Anna Pulawska Helena Wisniewska Katarzyna Kolodziejczyk Lengyelország | 1:34.568 |
K1 1000 m | Bodonyi Dóra Magyarország | 4:02.892 | Lizzie Broughton Egyesült Királyság | 4:03.927 | Bridgitte Hartley Dél-afrikai Köztársaság | 4:04.017 |
K2 1000 m | Csipes Tamara Medveczky Erika Magyarország | 3:39.811 | Justyna Iskrzycka Paulina Paszek Lengyelország | 3:43.758 | Sarah Brüssler Melanie Gebhardt Németország | 3:45.091 |
K1 5000 m | Lizzie Broughton Egyesült Királyság | 24:01.737 | Marina Litvincsuk Fehéroroszország | 24:12.014 | Jennifer Egan Írország | 24:15.075 |
Kenu
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
C1 200 m | Laurence Vincent-Lapointe Kanada | 45.567 | Oleszja Romaszenko Oroszország | 46.242 | Dorota Borowska Lengyelország Alena Nazdrova Fehéroroszország | 46.812 |
C2 200 m | Alena Nazdrova Kamila Bobr Fehéroroszország | 45.234 | Sylwia Szczerbinska Dorota Borowska Lengyelország | 46.158 | Kseniia Kurach Oleszja Romaszenko Oroszország | 46.668 |
C1 500 m | Kseniia Kurach Oroszország | 2:10.991 | Alena Nazdrova Fehéroroszország | 2:11.631 | Katie Vincent Kanada | 2:12.148 |
C2 500 m | Laurence Vincent-Lapointe Katie Vincent Kanada | 1:56.395 | Balla Virág Takács Kincső Magyarország | 1:58.632 | Nadzeja Makarcsanka Volha Klimava Fehéroroszország | 2:00.485 |
C1 5000 m | Laurence Vincent-Lapointe Kanada | 27:43.020 | Annika Loske Németország | 27:52.541 | Maria Mailliard Chile | 27:59.547 |
Parakenu
Éremtáblázat
Az alábbi táblázat a parakenu szakág éremtáblázatát mutatja.
* Rendező * Magyarország
Helyezés | Ország | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen |
---|---|---|---|---|---|
1 | Egyesült Királyság | 2 | 2 | 3 | 7 |
2 | Ukrajna | 2 | 1 | 1 | 4 |
3 | Ausztrália | 2 | 1 | 0 | 3 |
4 | Brazília | 1 | 3 | 1 | 5 |
5 | Olaszország | 1 | 1 | 1 | 3 |
6 | Oroszország | 1 | 0 | 3 | 4 |
7 | Németország | 1 | 0 | 0 | 1 |
Svédország | 1 | 0 | 0 | 1 | |
9 | Chile | 0 | 1 | 0 | 1 |
Magyarország | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Új-Zéland | 0 | 1 | 0 | 1 | |
12 | Románia | 0 | 0 | 1 | 1 |
Összesen | 11 | 11 | 10 | 32 |
Férfiak
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
KL1 200 m | Esteban Farias Olaszország | 49.796 | Suba Róbert Magyarország | 50.606 | Luis Silva Brazília | 51.376 |
KL2 200 m | Curtis McGrath Ausztrália | 41.735 | Scott Martlew Új-Zéland | 42.360 | Mykola Syniuk Ukrajna | 43.230 |
KL3 200 m | Szerhij Jemeljanov Ukrajna | 39.031 | Caio Carvalho Brazília | 39.761 | Leonid Krylov Oroszország | 40.896 |
VL1 200 m | Peter Happ Németország | 1:18.764 | Robinson Mendez Chile | 1:34.300 | nem osztottak | |
VL2 200 m | Igor Tofalini Brazília | 54.316 | Luis Silva Brazília | 54.911 | Marius Ciustea Olaszország | 55.246 |
VL3 200 m | Curtis McGrath Ausztrália | 47.642 | Caio Carvalho Brazília | 48.837 | Jack Eyers Egyesült Királyság | 49.492 |
Nők
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
KL1 200 m | Maryna Mazhula Ukrajna | 55.665 | Eleonora De Paolis Olaszország | 56.795 | Jeanette Chippington Egyesült Királyság | 57.050 |
KL2 200 m | Charlotte Henshaw Egyesült Királyság | 52.627 | Emma Wiggs Egyesült Királyság | 53.402 | Nadezda Andreeva Oroszország | 56.412 |
KL3 200 m | Helene Ripa Svédország | 53.671 | Amanda Reynolds Ausztrália | 53.881 | Mihaela Lulea Románia | 54.826 |
VL2 200 m | Emma Wiggs Egyesült Királyság | 57.766 | Jeanette Chippington Egyesült Királyság | 1:00.491 | Mariia Nikiforova Oroszország | 1:00.546 |
VL3 200 m | Larisa Volik Oroszország | 1:06.262 | Nataliia Lahutenko Ukrajna | 1:06.397 | Charlotte Henshaw Egyesült Királyság | 1:06.407 |
Jegyzetek
- ↑ Kajak-kenu vb: érem nélkül 5000-en, 2. hely az éremtáblán. Nemzeti Sport Online, 2018. augusztus 26. (Hozzáférés: 2018. augusztus 26.)
- ↑ A portugáliai kajak-kenu világbajnokságra utazó keret. Magyar Kajak-Kenu Szövetség, 2018. július 24. [2018. július 25-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2018. július 24.)
Források
- Hivatalos weboldal
- Sportportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap