2003-as síkvízi kajak-kenu világbajnokság
Síkvízi kajak-kenu világbajnokság (2003) | |||
A Lake Lanier műhold képe | |||
Adatok | |||
Ország | Egyesült Államok | ||
Rendező város | Gainesville | ||
Dátum | szeptember 10. – 14. | ||
Fő helyszín | Lake Lanier | ||
Versenyszámok | 27 | ||
Honlap | Hivatalos honlap | ||
|
A 2003-as síkvízi kajak-kenu világbajnokságot az egyesült államokbeli Gainesvilleben rendezték 2003. szeptember 10-e és szeptember 14-e között. A verseny helyszíne az atlantai olimpia kajak-kenu versenyeinek is otthont adó Lanier-tó volt. A világbajnokság egyben kvalifikációs verseny is volt az athéni olimpiára is. Ez a harmincharmadik kajak-kenu világbajnokság volt.
Az orosz Szergej Ulegin pozitív doppingtesztje miatt a kenu négyes 200 és 500 méteren és a kenu kettes 500 méteren kizárták az orosz egységeket.[1]
Éremtáblázat
* Magyarország
Helyezés | Ország | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen |
---|---|---|---|---|---|
1. | Magyarország | 10 | 1 | 3 | 14 |
2. | Németország | 4 | 2 | 5 | 11 |
3. | Lengyelország | 2 | 3 | 5 | 10 |
4. | Románia | 2 | 3 | 1 | 6 |
5. | Szlovákia | 2 | 0 | 0 | 2 |
6. | Kanada | 1 | 3 | 1 | 5 |
7. | Oroszország | 1 | 2 | 2 | 5 |
8. | Ausztrália | 1 | 1 | 2 | 4 |
9. | Ukrajna | 1 | 1 | 1 | 3 |
10. | Litvánia | 1 | 0 | 1 | 2 |
11. | Új-Zéland | 1 | 0 | 0 | 1 |
Svédország | 1 | 0 | 0 | 1 | |
13. | Spanyolország | 0 | 5 | 2 | 7 |
14. | Csehország | 0 | 3 | 1 | 4 |
15. | Fehéroroszország | 0 | 1 | 0 | 1 |
Belgium | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Bulgária | 0 | 1 | 0 | 1 | |
18. | Kuba | 0 | 0 | 1 | 1 |
Izrael | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Üzbegisztán | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Összesen | 27 | 27 | 27 | 81 |
Eredmények
Férfiak
Kajak
* Olimpiai kvótaszerző versenyszám
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
K1 200 m[2] | Ronald Rauhe Németország | 35,798 | Fehérvári Vince Ausztrália | 36,411 | Anton Rjahov Üzbegisztán | 36,417 |
K1 500 m[3] | Nathan Baggaley Ausztrália | 1:37,541 | Carlos Pérez Spanyolország | 1:37,961 | Lutz Altepost Németország | 1:38,077 |
K1 1000 m[4] | Ben Fouhy Új-Zéland | 3:28,852 | Adam van Koeverden Kanada | 3:29,720 | Nathan Baggaley Ausztrália | 3:29,909 |
K2 200 m[5] | Alvydas Duonėla Egidijus Balčiūnas Litvánia | 32,972 | Marek Twardowski Adam Wysocki Lengyelország | 33,154 | Ronald Rauhe Tim Weiskotter Németország | 33,385 |
K2 500 m[6] | Ronald Rauhe Tim Weiskotter Németország | 1:27,974 | Roman Petrusenko Vadzim Mahnev Fehéroroszország | 1:28,954 | Alvydas Duonėla Egidijus Balčiūnas Litvánia | 1:29,205 |
K2 1000 m[7] | Markus Oscarsson Henrik Nilsson Svédország | 3:14,157 | Bob Maesen Wouter D'Haene Belgium | 3:14,690 | Tim Huth Marco Herszel Németország | 3:15,142 |
K4 200 m[8] | Olekszij Szlivinszkij Mihajlo Lucsnyik Mikola Zajcsenkov Andrij Borzukov Ukrajna | 31,136 | Vasile Curuzan Marian Babin Alexandru Ceausu Romică Şerban Románia | 31,168 | Manuel Muñoz Jaime Acuña Aike González Oier Aizpurua Spanyolország | 31,260 |
K4 500 m[9] | Richard Riszdorfer Michal Riszdorfer Vlček Erik Juraj Bača Szlovákia | 1:20,409 | Vasile Curuzan Marian Babin Alexandru Ceausu Romică Şerban Románia | 1:21,353 | Alekszandr Ivanyik Anatolij Tiscsenko Oleg Gorobij Vlagyimir Grusihin Oroszország | 1:21,408 |
K4 1000 m[10] | Richard Riszdorfer Michal Riszdorfer Vlček Erik Juraj Bača Szlovákia | 2:55,291 | Kammerer Zoltán Vereckei Ákos Kökény Roland Veréb Krisztián Magyarország | 2:56,795 | Andreas Ihle Mark Zabel Björn Bach Stefan Ulm Németország | 2:57,048 |
Kenu
* Olimpiai kvótaszerző versenyszám
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
C1 200 m[11] | Makszim Opalev Oroszország | 40,896 | Martin Doktor Csehország | 40,929 | Andreas Dittmer Németország | 40,962 |
C1 500 m[12] | Andreas Dittmer Németország | 1:47,277 | Makszim Opalev Oroszország | 1:47,488 | Martin Doktor Csehország | 1:48,030 |
C1 1000 m[13] | Andreas Dittmer Németország | 3:52,482 | David Cal Spanyolország | 3:53,406 | Makszim Opalev Oroszország | 3:55,299 |
C2 200 m[14] | Paweł Baraszkiewicz Daniel Jędraszko Lengyelország | 37,972 | Petr Fuksa Petr Netušil Csehország | 38,012 | Szerhij Klimnyuk Dmitro Szablin Ukrajna | 38,230 |
C2 500 m[1][15] | Paweł Baraszkiewicz Daniel Jędraszko Lengyelország | 1:39,194 | Silviu Simioncencu Florian Popescu Románia | 1:40,824 | Ibrahim Rojas Leobaldo Pereira Kuba | 1:41,136 |
C2 1000 m[16] | Silviu Simioncencu Florian Popescu Románia | 3:34,932 | Alekszandr Kovaljov Alekszandr Kosztoglod Oroszország | 3:35,325 | Kozmann György Kolonics György Magyarország | 3:35,428 |
C4 200 m[1][17] | Malomsoki Sándor Vasali László Kozmann György Kolonics György Magyarország | 34,737 | Petr Fuksa Petr Netušil Jan Břečka Karel Kožíšek Csehország | 35,105 | Silviu Simioncencu Mitică Pricop Florin Popescu Petra Condrat Románia | 35,610 |
C4 500 m[1][18] | Silviu Simioncencu Florin Popescu Mitică Pricop Petre Condrat Románia | 1:32,022 | Adam Ginter Łukasz Woszczyński Marcin Grzybowski Michał Śliwiński Lengyelország | 1:32,185 | Hüttner Csaba Fürdök Gábor Pulai Imre Novák Ferenc Magyarország | 1:33,506 |
C4 1000 m[19] | Hüttner Csaba Joób Márton Pulai Imre Novák Ferenc Magyarország | 3:22,090 | Attila Buday Tamas Buday Maxim Boilard Dimitri Joukovski Kanada | 3:22,332 | Andrzej Jezierski Roman Rykiewicz Adam Ginter Wojciech Tyszyński Lengyelország | 3:22,446 |
Nők
Kajak
* Olimpiai kvótaszerző versenyszám
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
K1 200 m[20] | Caroline Brunet Kanada | 41,344 | Teresa Portela Spanyolország | 41,600 | Paksy Tímea Magyarország | 42,298 |
K1 500 m[21] | Kovács Katalin Magyarország | 1:48,996 | Caroline Brunet Kanada | 1:49,778 | Aneta Pastuszka Lengyelország | 1:49,785 |
K1 1000 m[22] | Kovács Katalin Magyarország | 4:00,955 | Katrin Wagner Németország | 4:02,122 | Lior Karmi Izrael | 4:03,104 |
K2 200 m[23] | Paksy Tímea Patyi Melinda Magyarország | 38,292 | Maria Teresa Portela Beatriz Manchón Spanyolország | 38,521 | Aneta Pastuszka Beata Sokołowska-Kulesza Lengyelország | 38,528 |
K2 500 m[24] | Szabó Szilvia Bóta Kinga Magyarország | 1:39,984 | Bonka Pindzseva Deljana Dacseva Bulgária | 1:40,937 | Beata Sokołowska-Kulesza Joanna Skowroń Lengyelország | 1:41,577 |
K2 1000 m[25] | Paksy Tímea Benedek Dalma Magyarország | 3:41,540 | Nadine Opgen-Rhein Manuela Mucke Németország | 3:41,636 | Caroline Brunet Mylanie Barre Kanada | 3:42,752 |
K4 200 m[26] | Kovács Katalin Szabó Szilvia Viski Erzsébet Bóta Kinga Magyarország | 35,665 | María Isabel García Beatriz Manchón Jana Smidakova Maria Teresa Portela Spanyolország | 35,939 | Karolina Sadalska Aneta Pastuszka Beata Sokołowska-Kulesza Joanna Skowroń Lengyelország | 36,118 |
K4 500 m[27] | Kovács Katalin Szabó Szilvia Viski Erzsébet Bóta Kinga Magyarország | 1:31,632 | Karolina Sadalska Małgorzata Czajczyńska Aneta Białkowska Joanna Skowroń Lengyelország | 1:33,573 | María Isabel García Beatriz Manchón Jana Smidakova Maria Teresa Portela Spanyolország | 1:33,742 |
K4 1000 m[28] | Rasztótsky Eszter Dékány Kinga Fazekas Krisztina Janics Natasa Magyarország | 3:13,296 | Olena Cserevatova Tetyana Szemikina Marija Ralcseva Inna Oszipenko Ukrajna | 3:16,389 | Paula Harvey Chantal Meek Amanda Rankin Katrin Kieseler Ausztrália | 3:16,870 |
A magyar csapat
A magyar világbajnoki csapatba a 2003. júliusi, szolnoki válogatón és az augusztusi, szegedi ob-n elért eredmények alapján lehetett bekerülni. Női 200 méter egyesben, 1000 méter párosban és férfi kenu 1000 méter egyesben harmadik verseny döntött az indulók személyéről. A csapatba hét vb újonc került be (Babella Balázs, Benedek Dalma, Benkő Zoltán, Joób Márton, Kadler Viktor, Molnár Péter, Patyi Melinda). A magyar csapat az aranyérmek tekintetében az addigi legjobb vb szereplését nyújtotta és 16 olimpiai indulási jogot szerzett.
A 2003-as magyar vb keret tagjai:
|
|
|
szövetségi kapitány: Angyal Zoltán
Jegyzetek
- ↑ a b c d Kajak-kenu: arany a kenu négyesnek is! (dunaujvaros.com). (Hozzáférés: 2010. július 10.)
- ↑ Results men 200 K1 final A (lckc.org) (pdf). [2004. október 27-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2010. július 10.)
- ↑ Results men 500 K1 final A (lckc.org) (pdf). [2004. október 27-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2010. július 10.)
- ↑ Results men 1000 K1 final A (lckc.org) (pdf). [2004. október 27-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2010. július 10.)
- ↑ Results men 200 K2 final A (lckc.org) (pdf). [2004. október 27-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2010. július 10.)
- ↑ Results men 500 K2 final A (lckc.org) (pdf). [2004. október 27-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2010. július 10.)
- ↑ Results men 1000 K2 final A (lckc.org) (pdf). [2004. október 27-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2010. július 10.)
- ↑ Results men 200 K4 final A (lckc.org) (pdf). [2004. október 27-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2010. július 10.)
- ↑ Results men 500 K4 final A (lckc.org) (pdf). [2004. október 27-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2010. július 10.)
- ↑ Results men 1000 K4 final A (lckc.org) (pdf). [2004. október 27-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2010. július 10.)
- ↑ Results men 200 C1 final A (lckc.org) (pdf). [2004. október 27-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2010. július 10.)
- ↑ Results men 500 C1 final A (lckc.org) (pdf). [2004. október 26-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2010. július 10.)
- ↑ Results men 1000 C1 final A (lckc.org) (pdf). [2004. október 27-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2010. július 10.)
- ↑ Results men 200 C2 final A (lckc.org) (pdf). [2004. október 27-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2010. július 10.)
- ↑ Results men 500 C2 final A (lckc.org) (pdf). [2004. június 29-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2010. július 10.)
- ↑ Results men 1000 C2 final A (lckc.org) (pdf). [2004. október 27-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2010. július 10.)
- ↑ Results men 200 C4 final A (lckc.org) (pdf). [2004. június 30-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2010. július 10.)
- ↑ Results men 500 C4 final A (lckc.org) (pdf). [2004. június 30-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2010. július 10.)
- ↑ Results men 1000 C4 final A (lckc.org) (pdf). [2004. október 27-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2010. július 10.)
- ↑ Results women 200 K1 final A (lckc.org) (pdf). [2004. október 27-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2010. július 10.)
- ↑ Results women 500 K1 final A (lckc.org) (pdf). [2004. október 27-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2010. július 10.)
- ↑ Results women 1000 K1 final A (lckc.org) (pdf). [2004. október 27-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2010. július 10.)
- ↑ Results women 200 K2 final A (lckc.org) (pdf). [2004. október 27-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2010. július 10.)
- ↑ Results women 500 K2 final A (lckc.org) (pdf). [2004. október 27-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2010. július 10.)
- ↑ Results women 1000 K2 final A (lckc.org) (pdf). [2004. október 27-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2010. július 10.)
- ↑ Results women 200 K4 final A (lckc.org) (pdf). [2004. október 27-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2010. július 10.)
- ↑ Results women 500 K4 final A (lckc.org) (pdf). [2004. október 27-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2010. július 10.)
- ↑ Results women 1000 K4 final A (lckc.org) (pdf). [2004. október 27-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2010. július 10.)
Források
- Results (lckc.org). [2012. március 27-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2010. július 8.)
- ICF medalists for Olympic and World Championships - Part 1: flatwater (now sprint): 1936-2007.
- ICF medalists for Olympic and World Championships - Part 2: rest of flatwater (now sprint) and remaining canoeing disciplines: 1936-2007.
- Magyar sportévkönyv 2004. Budapest: Aréna 2000. 2004. 187. o.