2006-os síkvízi kajak-kenu világbajnokság
Síkvízi kajak-kenu világbajnokság (2006) | |||
Adatok | |||
Ország | Magyarország | ||
Rendező város | Szeged | ||
Dátum | augusztus 17. – 20. | ||
Fő helyszín | Maty-ér | ||
Versenyszámok | 27 | ||
|
A 2006-os síkvízi kajak-kenu világbajnokságot Szegeden rendezték 2006. augusztus 17-e és augusztus 20-a között. A Montenegrótól különvált Szerbia első világbajnoki aranyát és egy bronzérmet szerzett. Szlovénia első világbajnoki ezüstérmét szerezte. Ez a harmincötödik kajak-kenu világbajnokság volt.
Éremtáblázat
* Magyarország
Helyezés | Ország | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen |
---|---|---|---|---|---|
1. | Magyarország | 12 | 2 | 4 | 18 |
2. | Németország | 4 | 9 | 2 | 15 |
3. | Oroszország | 4 | 1 | 1 | 6 |
4. | Lengyelország | 1 | 3 | 2 | 6 |
5. | Fehéroroszország | 1 | 1 | 3 | 5 |
6. | Csehország | 1 | 1 | 1 | 3 |
7. | Svédország | 1 | 0 | 1 | 2 |
Szerbia | 1 | 0 | 1 | 2 | |
9. | Mexikó | 1 | 0 | 0 | 1 |
Szlovákia | 1 | 0 | 0 | 1 | |
11. | Kanada | 0 | 3 | 1 | 4 |
12. | Ukrajna | 0 | 2 | 2 | 4 |
13. | Kína | 0 | 1 | 3 | 4 |
14. | Egyesült Királyság | 0 | 1 | 0 | 1 |
Olaszország | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Spanyolország | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Szlovénia | 0 | 1 | 0 | 1 | |
18. | Litvánia | 0 | 0 | 2 | 2 |
Románia | 0 | 0 | 2 | 2 | |
20. | Finnország | 0 | 0 | 1 | 1 |
Új-Zéland | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Összesen | 27 | 27 | 27 | 81 |
Eredmények
Férfiak
Kenu
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
C1 200 m | Nyikolaj Lipkin Oroszország | 39,789 | Valentin Demjanenko Ukrajna | 40,137 | Jevgenij Šuklin Litvánia | 40,441 |
C1 500 m | Makszim Opalev Oroszország | 1:49,727 | Jurij Cseban Ukrajna | 1:50,459 | Wenjun Yang Kína | 1:50,603 |
C1 1000 m | Cristóbal Everardo Mexikó | 4:07,855 | Andreas Dittmer Németország | 4:10,741 | Vajda Attila Magyarország | 4:11,347 |
C2 200 m | Jevgenyij Ignatov Ivan Stil Oroszország | 36,494 | Christian Gille Tomasz Wylenzek Németország | 36,978 | Raimundas Labuckas Tomas Gadeikis Litvánia | 37,058 |
C2 500 m | Alekszandr Kosztoglod Szergej Ulegin Oroszország | 1:41,520 | Stefan Holtz Robert Nuck Németország | 1:42,792 | Kozmann György Kolonics György Magyarország | 1:42,942 |
C2 1000 m | Kozmann György Kolonics György Magyarország | 3:43,781 | Attila Buday Tamas Buday Kanada | 3:46,151 | Makszim Prokopenko Szerhij Bezuhlij Ukrajna | 3:46,769 |
C4 200 m | Petr Prochazka Petr Fuksa Jiri Heller Jan Brečka Csehország | 34,052 | Aljakszandr Vavzsecki Kansztancin Scsarbak Dzmitrij Rabcsanka Dzmitrij Vajciskin Fehéroroszország | 34,132 | Sarudi Pál Joób Márton Horváth Gábor Balázs Péter Magyarország | 34,336 |
C4 500 m | Dzmitrij Rabcsanka Dzmitrij Vajciskin Kansztancin Scsarbak Aljakszandr Vavzsecki Fehéroroszország | 1:31,820 | Lukasz Woszczynski Pawel Barszkiewicz Marcin Grzybowsky Pawel Skowronski Lengyelország | 1:32,360 | Gabriel Talpa Florin Mironcic Loredan Popa Silviu Simoncencu Románia | 1:33,710 |
C4 1000 m | Robert Nuck Stefan Holtz Thomas Lück Stephan Breuing Németország | 3:27,422 | Andrew James Russell Thomas Hall Kyle Jeffery Dmitri Joukovski Kanada | 3:28,394 | Aljakszandr Kurljandcsik Aljakszandar Zsukovszki Aljakszandr Bahdanovics Andrej Bahdanovics Fehéroroszország | 3:28,880 |
Kajak
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
K1 200 m | Ronald Rauhe Németország | 35,200 | Carlos Pérez Rial Spanyolország | 35,396 | Mikola Kremer Ukrajna | 35,516 |
K1 500 m | Marek Twardowski Lengyelország | 1:38,596 | Anton Rjahov Oroszország | 1:38,698 | Lutz Altepost Németország | 1:39,832 |
K1 1000 m | Marcus Oscarsson Svédország | 3:39,359 | Tim Brabants Egyesült Királyság | 3:39,419 | Ben Fouhy Új-Zéland | 3:39,443 |
K2 200 m | Tim Wieskötter Ronald Rauhe Németország | 32,660 | Marek Twardowski Adam Wysocki Lengyelország | 32,804 | Dragan Zorić Ognjen Filipović Szerbia | 32,912 |
K2 500 m | Ronald Rauhe Tim Wieskötter Németország | 1:27,791 | Richard Dessureault Andrew Willows Kanada | 1:28,631 | Kucsera Gábor Kammerer Zoltán Magyarország | 1:29,063 |
K2 1000 m | Kammerer Zoltán Kucsera Gábor Magyarország | 3:17,791 | Andreas Ihle Rupert Wagner Németország | 3:19,075 | Tomasz Gorski Adam Seroczynski Lengyelország | 3:19,837 |
K4 200 m | Milan Djenadić Ognjen Filipović Bora Sibinkić Dragan Zorić Szerbia | 29,965 | Kadler Viktor Beé István Babella Balázs Gyertyános Gergely Magyarország | 30,033 | Szergej Koszilov Konsztantyin Visnyjakov Sztyepan Sevcsuk Szergej Hovanszkij Oroszország | 30,401 |
K4 500 m | Michal Riszdorfer Richard Riszdorfer Robert Erban Erik Vicek Szlovákia | 1:20,606 | Csamangó Attila Bozsik Gábor Boros Attila Sík Márton Magyarország | 1:21,188 | Adam Wysocki Pawel Baumann Przmyslaw Gawrych Tomasz Mendelski Lengyelország | 1:21,536 |
K4 1000 m | Vereckei Ákos Kökény Roland Gyökös Lajos Horváth Gábor Magyarország | 2:56,523 | Pawel Baumann Marek Twardowski Adam Wysocki Tomasz Mendelski Lengyelország | 2:57,873 | Vadzim Mahnev Dzjamjan Turcsin Aljakszej Abalmaszav Raman Pjatrusenka Fehéroroszország | 2:57,897 |
Nők
Kajak
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
K1 200 m | Paksy Tímea Magyarország | 40,203 | Spela Ponomarenko Szlovénia | 40,947 | Karen Furneaux Kanada | 41,071 |
K1 500 m | Benedek Dalma Magyarország | 1:52,287 | Josefa Idem Olaszország | 1:53,265 | Hongyan Zhong Kína | 1:53,307 |
K1 1000 m | Benedek Dalma Magyarország | 4:04,683 | Katrin Wagner Németország | 4:06,933 | Michala Mruzková Csehország | 4:07,293 |
K2 200 m | Kovács Katalin Janics Natasa Magyarország | 37,423 | Fanny Fischer Katrin Wagner Németország | 37,919 | Anne Rikala Jenni Honkanen Finnország | 37,983 |
K2 500 m | Kovács Katalin Janics Natasa Magyarország | 1:41,998 | Jana Blahová Michala Mruzková Csehország | 1:43,408 | Fanny Fischer Gesine Ruge Németország | 1:43,432 |
K2 1000 m | Kovács Katalin Janics Natasa Magyarország | 3:48,982 | Minyuan Zhu Yali Yang Kína | 3:49,756 | Hanna Puskova Natalja Bandarenka Fehéroroszország | 3:51,664 |
K4 200 m | Paksy Tímea Patyi Melinda Janics Natasa Kovács Katalin Magyarország | 34,650 | Carolin Leonhardt Nicole Reinhardt Judith Hormann Conny Wasmuth Németország | 35,090 | Josefin Nordlöw Sofia Paldanius Karin Johansson Anna Karlsson Svédország | 36,046 |
K4 500 m | Paksy Tímea Janics Natasa Kovács Katalin Fazekas Krisztina Magyarország | 1:31,763 | Carolin Leonhardt Conny Wassmuth Judith Hörmann Katrin Wagner Németország | 1:31,817 | Mariana Ciobanu Lidia Talpa Florica Vulpes Alina Platon Románia | 1:34,535 |
K4 1000 m | Paksy Tímea Janics Natasa Kovács Katalin Keresztesi Alexandra Magyarország | 3:23,488 | Miriam Frenken Tanja Schuk Silke Hörmann Carolin Leonhardt Németország | 3:24,106 | Lamei Yu Feng Wang Jinmei Zhang Jing He Kína | 3:25,012 |
A magyar csapat
A 2006-os magyar vb keret tagjai:
|
|
|
Források
- Hivatalos eredmények
- Hivatalos éremtáblázat
- A kajak-kenu VB hírei és fotói
- ICF medalists for Olympic and World Championships - Part 1: flatwater (now sprint): 1936-2007.
- ICF medalists for Olympic and World Championships - Part 2: rest of flatwater (now sprint) and remaining canoeing disciplines: 1936-2007.
- Magyar sportévkönyv 2007. Budapest: Aréna 2000. 2007. 185. o.