2002-es síkvízi kajak-kenu világbajnokság
Síkvízi kajak-kenu világbajnokság (2002) | |||
Adatok | |||
Ország | Spanyolország | ||
Rendező város | Sevilla | ||
Dátum | augusztus 29. – szeptember 1. | ||
Fő helyszín | Guadalquivir | ||
Versenyszámok | 27 | ||
|
A 2002-es síkvízi kajak-kenu világbajnokságot a spanyolországi Sevillában rendezték meg. Ez volt a 32. kajak-kenu világbajnokság.
Éremtáblázat
* Rendező * Magyarország
Helyezés | Ország | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen |
---|---|---|---|---|---|
1. | Magyarország | 6 | 1 | 4 | 11 |
2. | Németország | 3 | 5 | 4 | 12 |
3. | Lengyelország | 3 | 4 | 3 | 10 |
4. | Oroszország | 3 | 2 | 1 | 6 |
5. | Spanyolország | 3 | 1 | 3 | 7 |
6. | Szlovákia | 3 | 0 | 0 | 3 |
7. | Kuba | 2 | 1 | 0 | 3 |
8. | Románia | 1 | 1 | 2 | 4 |
9. | Norvégia | 1 | 1 | 0 | 2 |
10. | Litvánia | 1 | 0 | 1 | 2 |
11. | Ausztrália | 1 | 0 | 0 | 1 |
Svédország | 1 | 0 | 0 | 1 | |
13. | Kanada | 0 | 3 | 2 | 5 |
14. | Csehország | 0 | 2 | 0 | 2 |
15. | Bulgária | 0 | 1 | 2 | 3 |
16. | Fehéroroszország | 0 | 1 | 1 | 2 |
Üzbegisztán | 0 | 1 | 1 | 2 | |
18. | Argentína | 0 | 1 | 0 | 1 |
Kína | 0 | 1 | 0 | 1 | |
20. | Olaszország | 0 | 0 | 2 | 2 |
21. | Izrael | 0 | 0 | 1 | 1 |
Összesen | 28 | 26 | 27 | 81 |
Eredmények
Férfiak
Kenu
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
C1 200 m | Makszim Opalev Oroszország | 39,25 | Andrzej Jezierski Lengyelország | 39,84 | Christian Gille Németország | 40,17 |
C1 500 m | Makszim Opalev Oroszország | 1:50,59 | Kolonics György Magyarország | 1:51,63 | Andreas Dittmer Németország | 1:51,84 |
C1 1000 m | Andreas Dittmer Németország | 3:49,03 | Makszim Opalev Oroszország | 3:49,64 | Steve Giles Kanada | 3:50,73 |
C2 200 m | Ibrahim Rojas Ledi Balceiro Kuba | 37,02 | Petr Fuksa Petr Netušil Csehország | 37,10 | Mikhail Vartolemei Ionel Averian Románia | 37,24 |
C2 500 m | Ibrahim Rojas Ledi Balceiro Kuba | 1:43,46 | Florian Popescu Silviu Simioncencu Románia | 1:43,96 | Szergej Ulegin Alekszandr Kosztoglod Oroszország | 1:44,28 |
C2 1000 m | Marcin Kobierski Michał Śliwiński Lengyelország | 3:32,45 | Ibrahim Rojas Ledi Balceiro Kuba | 3:33,67 | Richard Dalton Mike Scarola Kanada | 3:33,96 |
C4 200 m | Makszim Opalev Roman Krugljakov Szergej Ulegin Alekszandr Kosztoglod Oroszország | 33,65 | Petr Fuksa Jan Břečka Petr Procházka Karel Kožíšek Csehország | 33,96 | Mikhail Vartolemei Ionel Averian Mitică Pricop Petra Condrat Románia | 34,23 |
C4 500 m | Mikhail Vartolemei Ionel Averian Mitică Pricop Florin Popescu Románia | 1:34,75 | Konsztantyin Fomicsov Alekszandr Artyemida Roman Krugljakov Andrej Kabanov Oroszország | 1:35,23 | Daniel Jędraszko Adam Ginter Michał Śliwiński Marcin Grzybowski Lengyelország | 1:35,33 |
C4 1000 m | Andrzej Jezierski Adam Ginter Michal Gajowink Roman Rykiewicz Lengyelország | 3:17,79 | Dimitri Joukovski Maxim Boilard Tamas Buday Attila Buday Kanada | 3:18,12 | Aljakszandar Zsukovszki Aljakszandr Kurljandcsik Aljakszandr Bahdanovics Szjamjon Szapanenka Fehéroroszország | 3:18,42 |
A C1 200 méteren eredetileg ezüstérmes ukrán Dmitro Sablint megfosztották érmétől, mert szervezetében marihuánaszármazékot mutattak ki.[1]
Kajak
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
K1 200 m | Ronald Rauhe Németország | 35,13 | Anton Ryakhov Üzbegisztán | 35,41 | Romas Petrukanecas Litvánia | 35,66 |
K1 500 m | Nathan Baggaley Ausztrália | 1:39,90 | Petar Merkov Bulgária | 1:40,20 | Anton Ryakhov Üzbegisztán | 1:40,56 |
K1 1000 m | Eirik Verås Larsen Norvégia | 3:27,58 | Javier Correa Argentína | 3:28,27 | Adam Seroczyński Lengyelország | 3:28,40 |
K2 200 m | Alvydas Duonėla Egidijus Balčiūnas Litvánia | 32,40 | Marek Twardowski Adam Wysocki Lengyelország | 32,55 | Ronald Rauhe Tim Wieskötter Németország | 32,78 |
K2 500 m | Ronald Rauhe Tim Wieskötter Németország | 1:31,90 | Adam Wysocki Marek Twardowski Lengyelország | 1:32,45 | Kammerer Zoltán Storcz Botond Magyarország | 1:32,79 |
K2 1000 m | Markus Oscarsson Henrik Nilsson Svédország | 3:12,62 | Eirik Verås Larsen Nils Fjeldheim Norvégia | 3:13,69 | Vereckei Ákos Veréb Krisztián Magyarország | 3:14,43 |
K4 200 m | Martin Chorváth Rastislav Kužel Ladislav Belovič Juraj Lipták Szlovákia Manuel Muñoz Jaime Acuña Aike González Oier Aizpurua Spanyolország | 30,154 | Fehérvári Vince Hegedűs Róbert Horváth Gábor Beé István Magyarország | 30,37 | ||
K4 500 m | Richard Riszdorfer Michal Riszdorfer Vlček Erik Juraj Bača Szlovákia | 1:22,89 | Raman Petrusenka Aljakszej Szkurkovszkij Aljakszej Abalmaszav Vadzim Mahnev Fehéroroszország | 1:23,21 | Manuel Muñoz Jaime Acuña Aike González Oier Aizpurua Spanyolország | 1:23,65 |
K4 1000 m | Richard Riszdorfer Michal Riszdorfer Vlček Erik Juraj Bača Szlovákia | 2:52,83 | Mark Zabel Björn Bach Stefan Ulm Andreas Ihle Németország | 2:52,91 | Petar Merkov Milko Kazanov Ivan Hristov Yordano Yordanov Bulgária | 2:53,99 |
Nők
Kajak
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
K1 200 m | Teresa Portela Spanyolország | 40,69 | Caroline Brunet Kanada | 41,42 | Elżbieta Urbańczyk Lengyelország | 41,71 |
K1 500 m | Kovács Katalin Magyarország | 1:52,11 | Caroline Brunet Kanada | 1:52,48 | Josefa Idem Olaszország | 1:53,06 |
K1 1000 m | Kovács Katalin Magyarország | 3:53,34 | Katrin Wagner Németország | 3:53,92 | Josefa Idem Olaszország | 3:54,77 |
K2 200 m | Beatriz Manchon Sonia Molanes Spanyolország | 37,67 | Aneta Pastuszka Joanna Skowroń Lengyelország | 37,83 | Bonka Pindzseva Deljana Dacseva Bulgária | 37,89 |
K2 500 m | Szabó Szilvia Bóta Kinga Magyarország | 1:43,60 | Katrin Wagner Manuela Mucke Németország | 1:44,69 | Sonia Molanes Beatriz Manchón Spanyolország | 1:45,25 |
K2 1000 m | Szabó Szilvia Bóta Kinga Magyarország | 3:37,25 | Nadine Opgen-Rhein Manuela Mucke Németország | 3:38,57 | Adi Gafni Larissa Pessakhovitch Izrael | 3:42,16 |
K4 200 m | Janics Natasa Szabó Szilvia Bóta Kinga Paksy Tímea Magyarország | 34,48 | Teresa Portela Sonia Molanes Beatriz Manchón María Isabel García Spanyolország | 34,64 | Katrin Wagner Anett Schuck Manuela Mucke Maike Nollen Németország | 35,85 |
K4 500 m | Kovács Katalin Szabó Szilvia Bóta Kinga Viski Erzsébet Magyarország | 1:35,72 | Katrin Wagner Anett Schuck Manuela Mucke Maike Nollen Németország | 1:37,17 | Teresa Portela Sonia Molanes Beatriz Manchón María Isabel García Spanyolország | 1:37,33 |
K4 1000 m | Aneta Pastuszka Joanna Skowroń Karolina Sadalska Aneta Białkowska Lengyelország | 3:17,00 | Zhong Hongyan Fan Lina Gao Li Xu Linbei Kína | 3:17,19 | Paksy Tímea Moni Katalin Keresztesi Alexandra Viski Erzsébet Magyarország | 3:18,48 |
A magyar csapat
A 2002-es magyar vb keret tagjai:
|
|
|
Jegyzetek
- ↑ Sablin doppingolt. Nemzeti Sport, XIV. évf. 125. sz. (2003. május 9.) 14. o.
Források
- ICF medalists for Olympic and World Championships - Part 1: flatwater (now sprint): 1936-2007
- ICF medalists for Olympic and World Championships - Part 2: rest of flatwater (now sprint) and remaining canoeing disciplines: 1936-2007.
- Magyar sportévkönyv 2003. Budapest: Aréna 2000. 2003. 191. o.