Светско првенство у рукомету за жене 1971.
4. Светско првенство у рукомету за жене одржано је у Холандији од 11. децембра до 19. децембра 1971. године.
Учествовало је 9 репрезентација подељених на 3 групе А, Б, Ц, са по три екипе. У групама се играло свако са сваким.
Трећепласиране екипе су формирале нову групу у којој се играло за пласман од 7 до 9 места.
Две првопласиране екипе из група у предтакмичењу формирале су две полуфиналне групе I i II са по три екипе. Групе су формиране тако да су групу I сачињавале екипе првопласираних из група А и Ц, и другопласирани из групе Б, а групу II првопласирани из групе Б и другопласирани из група А и Ц.
Трећепласирани су играли за пето, другопласирани за треће, а прволасирани финалну утакмицу за прво место.
Резултати
Предтакмичење
Група А
1. екипа | Резултат | 2. екипа |
Западна Немачка | 10 : 7 | Јапан |
Данска | 11 : 7 | Јапан |
Данска | 12 : 11 | Западна Немачка |
Табела групе А
Пласман | Екипа | И | П | Н | Г | ДГ | ПГ | Бодови |
1. | Данска | 2 | 2 | 0 | 0 | 23 | 18 | 4 |
2. | Западна Немачка | 2 | 1 | 0 | 1 | 21 | 19 | 2 |
3. | Јапан | 2 | 0 | 1 | 1 | 14 | 21 | 0 |
Легенда:
И =играо, П = победа, Н = нерешено
Г = пораз, ДГ = дати голови, ПГ = примљени голови
Група Б
1. екипа | Резултат | 2. екипа |
СФР Југославија | 14 : 7 | Норвешка |
Румунија | 8 : 6 | Норвешка |
СФР Југославија | 12 : 12 | Румунија |
Табела групе Б
Пласман | Екипа | И | П | Н | Г | ДГ | ПГ | Бодови |
1. | СФР Југославија | 2 | 1 | 1 | 0 | 26 | 19 | 3 |
2. | Румунија | 2 | 1 | 1 | 0 | 20 | 18 | 3 |
3. | Норвешка | 2 | 0 | 0 | 2 | 13 | 22 | 0 |
Група Ц
1. екипа | Резултат | 2. екипа |
Мађарска | 12 : 3 | Холандија |
Источна Немачка | 15 : 8 | Холандија |
Источна Немачка | 9 : 8 | Мађарска |
Табела групе Ц
Пласман | Екипа | И | П | Н | Г | ДГ | ПГ | Бодови |
1. | Источна Немачка | 2 | 2 | 0 | 0 | 24 | 16 | 4 |
2. | Мађарска | 2 | 1 | 0 | 1 | 20 | 12 | 2 |
3. | Холандија | 2 | 0 | 0 | 2 | 11 | 27 | 0 |
Полуфинале
Група I
1. екипа | Резултат | 2. екипа |
Румунија | 11 : 11 | Данска |
Источна Немачка | 12 : 10 | Румунија |
Источна Немачка | 12 : 7 | Данска |
Табела групе I
Пласман | Екипа | И | П | Н | Г | ДГ | ПГ | Бодови |
1. | Источна Немачка | 2 | 2 | 0 | 0 | 24 | 17 | 4 |
2. | Румунија | 2 | 0 | 1 | 1 | 21 | 23 | 1 |
3. | Данска | 2 | 0 | 1 | 1 | 18 | 23 | 1 |
Група II
1. екипа | Резултат | 2. екипа |
СФР Југославија | 11 : 8 | Западна Немачка |
Мађарска | 12 : 10 | Западна Немачка |
СФР Југославија | 12 : 6 | Мађарска |
Табела групе II
Пласман | Екипа | И | П | Н | Г | ДГ | ПГ | Бодови |
1. | СФР Југославија | 2 | 2 | 0 | 0 | 23 | 14 | 4 |
2. | Мађарска | 2 | 1 | 0 | 1 | 18 | 22 | 2 |
3. | Западна Немачка | 2 | 0 | 0 | 2 | 18 | 23 | 0 |
Утакмице за пласман
- Група од 7/9 места
1. екипа | Резултат | 2. екипа |
Норвешка | 12 : 12 | Јапан |
Норвешка | 8 : 7 | Холандија |
Холандија | 13 : 11 | Јапан |
- Табела од 7/9 места
Пласман | Екипа | И | П | Н | Г | ДГ | ПГ | Бодови |
7. | Норвешка | 2 | 1 | 1 | 0 | 20 | 19 | 3 |
8. | Холандија | 2 | 1 | 0 | 1 | 20 | 19 | 2 |
9. | Јапан | 2 | 0 | 1 | 1 | 23 | 25 | 1 |
Финални мечеви
1. екипа | Резултат | 2. екипа | |
за 5 место | Западна Немачка | 13 : 9 | Данска |
за 3 место | Мађарска | 12 : 11 | Румунија |
за 1 место | Источна Немачка | 11 : 8 | СФР Југославија |
Коначан пласман
Злато | Источна Немачка |
Сребро | СФР Југославија |
Бронза | Мађарска |
4. | Румунија |
5. | Западна Немачка |
6. | Данска |
7. | Норвешка |
8. | Холандија |
9. | Јапан |
Победничка екипа
- Hannelore Burrosch, Hannelore Zober, Petra Kahnt, Waltraud Kretzschmaher, Maria Winkler, Adelgeid Dobrunz, Barb Heinz, Brigite Lück, Edelgard Rothe, Bärbel Braun, Bärbel Helbig, Bärbel Stärke, Renate Breuer, Kristina Hochmuth, Liane Michaelis
Тренери: Ханс Бекер, Хари Бекер
Види још
Спољашње везе
- www.ihf.info - SP 1971
- п
- р
- у
- Немачка 1938.
- Шведска 1954.
- Источна Немачка 1958.
- Западна Немачка 1961.
- Чехословачка 1964.
- Шведска 1967.
- Француска 1970.
- Источна Немачка 1974.
- Данска 1978.
- Западна Немачка 1982.
- Швајцарска 1986.
- Чехословачка 1990.
- Шведска 1993.
- Исланд 1995.
- Јапан 1997.
- Египат 1999.
- Француска 2001.
- Португалија 2003.
- Тунис 2005.
- Немачка 2007.
- Хрватска 2009.
- Шведска 2011.
- Шпанија 2013.
- Катар 2015.
- Француска 2017.
- Данска / Немачка 2019.
- Египат 2021.
- Пољска / Шведска 2023.
- Хрватска / Данска / Норвешка 2025.
- Немачка 2027.
- Југославија 1957.
- Румунија 1962.
- Западна Немачка 1965.
- Холандија 1971.
- Југославија 1973.
- СССР 1975.
- Чехословачка 1978.
- Мађарска 1982.
- Холандија 1986.
- Јужна Кореја 1990.
- Норвешка 1993.
- Аустрија / Мађарска 1995.
- Немачка 1997.
- Данска / Норвешка 1999.
- Италија 2001.
- Хрватска 2003.
- Русија 2005.
- Француска 2007.
- Кина 2009.
- Бразил 2011.
- Србија 2013.
- Данска 2015.
- Немачка 2017.
- Јапан 2019.
- Шпанија 2021.
- Данска / Норвешка / Шведска 2023.
- Немачка / Холандија 2025.
- Мађарска 2025.