X Spadochronowe Mistrzostwa Polski w Akrobacji Zespołowej RW-4 Ostrów Wielkopolski 2002
| |||
Data | 29–30 sierpnia 2002 | ||
---|---|---|---|
Gospodarz | Aeroklub Ostrowski | ||
Miejscowość | |||
Organizator | Aeroklub Ostrowski | ||
Liczba konkurencji | 1 | ||
Liczba zawodników | 40 | ||
Liczba reprezentacji | 8 |
X Spadochronowe Mistrzostwa Polski w Akrobacji Zespołowej RW-4 Ostrów Wielkopolski 2002 – odbyły 29–30 sierpnia 2002 na lotnisku Ostrów Wielkopolski-Michałków. Gospodarzem Mistrzostw był Aeroklub Ostrowski i Pyrlandia Boogie, a organizatorem Aeroklub Ostrowski, Pyrlandia Boogie i Aeroklub Polski[a]. Do dyspozycji skoczków był samolot An-28 Skytruck. Skoki wykonywano z wysokości 3 050 metrów (10 000 stóp) i opóźnieniem 35 sekund. Wykonano 6 kolejek skoków.
Rozegrane kategorie
Mistrzostwa rozegrano w jednej kategorii:
Kierownictwo Mistrzostw
- Sędzia Główny – Ryszard Koczorowski.
- Źródło:[1]
Medaliści
Medalistów X Spadochronowych Mistrzostw Polski w Akrobacji Zespołowej RW-4 Ostrów Wielkopolski 2002 podano za: Lidia Kosk: Wyniki Mistrzostw Polski w Formation Skydiving, lata 1989–2014. [dostęp 2021-02-08]. (pol.).
Konkurencja | Złoto | Srebro | Brąz |
Akrobacja zespołowa RW-4 | PSYCHO TEAM Aeroklub Poznański | 6 BDSz Wawel Kraków | WOSSP Oleśnica–Bydgoszcz |
Wyniki
Wyniki Uczestników X Międzynarodowych Spadochronowych Mistrzostw Polski w Akrobacji Zespołowej RW-4 Ostrów Wielkopolski 2002 podano za: JanJ. Isielenis JanJ., Archiwum Sekcji Spadochronowej Aeroklubu Gliwickiego, 2002 .
W Mistrzostwach brało udział 40 zawodników reprezentujących 8 zespołów .
Klasyfikacja – Akrobacja zespołowa RW-4 | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Miejsce | Drużyna | Kolejka | Razem | |||||
I | II | II | IV | V | VI | |||
1 | PSYCHO TEAM Aeroklub Poznański Marek Nowakowski[b], Sebastian Dratwa, Bartosz Staśkiewicz, Grzegorz Kucharczyk, Piotr Walasek (kamera) | 7 | 5 | 7 | 5 | 7 | 9 | 40 |
2 | 6 BDSz/Wawel Kraków Marcin Bielecki, Stanisław Gruszka, Rafał Zgierski, Mariusz Nowak, Piotr Gądek | 3 | 7 | 7 | 8 | 5 | 1 | 31 |
3 | WOSSP Oleśnica-Bydgoszcz Andrzej Lamach, Dariusz Kapela, Piotr Augustyniak, Piotr Błażewicz, Piotr Wojtania | 4 | 7 | 0 | 5 | 4 | 6 | 26 |
4–5 | DRIM TIM Aeroklub Gliwicki Marcin Wilk, Aleksandra Knapik, Krzysztof Szawerna, Ziemowit Nowak, Damian Ragus (kamera) | 3 | 5 | 3 | 3 | 5 | 5 | 24 |
4–5 | LSD Zielona Góra Zuzanna Zamecznik, Arkadiusz Bienias, Maciej Brożko, Maciej Machowicz, Piotr Biskupski (kamera) | 4 | 7 | 2 | 3 | 4 | 4 | 24 |
6 | WILD STREAM Białystok Cezary Subieta, Robert Łuckiewicz, Sławomir Sieńczuk, Dariusz Sołowiej, Dawid Wiśniewski (kamera) | 3 | 5 | 2 | 4 | 4 | 5 | 23 |
7 | PARA FUN Aeroklub Białostocki Cezary Bołdak, Seweryn Bołdak, Grzegorz Jankiewicz, Adam Minta, Tomasz Lulewicz (kamera) | 3 | 2 | 2 | 0 | 3 | 3 | 13 |
8 | 4 FUN Aeroklub Poznański Iwona Maćkowiak, Marta Pietrzyk, Tomasz Pietrzyk, Paweł Kulpa, Leszek Potempa | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Uwagi
- ↑ I Spadochronowe Mistrzostwa Polski w Akrobacji Zespołowej RW-4 odbyły się 21–28 sierpnia 1989 w Jeleniej Górze (Lidia Kosk ↓ ).
- ↑ Kapitan drużyny.
Przypisy
Bibliografia
- JanJ. Isielenis JanJ., Archiwum Sekcji Spadochronowej Aeroklubu Gliwickiego, Gliwice: Aeroklub Gliwicki, 2002 .
- Lidia Kosk: Wyniki Mistrzostw Polski w Formation Skydiving, lata 1989–2014. [dostęp 2021-02-08]. (pol.).
- p
- d
- e