Polska na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2024
Kod MKOl | POL | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2024 Paryż | ||||||
Chorąży | ||||||
Liczba zawodników | 211 w 28 konkurencjach w 22 dyscyplinach | |||||
|
Polska na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2024 – reprezentacja Polski na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2024, które zostały rozegrane w dniach 26 lipca – 11 sierpnia 2024 roku w Paryżu, liczyła 211 zawodników[1]. Na chorążych reprezentacji wybrani zostali Anita Włodarczyk oraz Przemysław Zamojski[2].
Skład reprezentacji Polski został oficjalnie ogłoszony przez Polski Komitet Olimpijski 15 lipca 2024 roku[2].
Zdobyte medale
Polacy zdobyli dziesięć medali – jeden złoty, cztery srebrne i pięć brązowych w 9 dyscyplinach. Najwięcej – 2, w tym 1 złoty i 1 brązowy, wywalczyły wspinaczki sportowe. W pozostałych 8 dyscyplinach Polacy zdobyli po jednym medalu. Kobiety wywalczyły 8 medali – 1 złoty, 3 srebrne i 4 brązowe. Mężczyźni zdobyli 2 medale – 1 srebrny i 1 brązowy.
Najbardziej utytułowanym polskim zawodnikiem igrzysk została wspinaczka sportowa Aleksandra Mirosław – jedyna polska mistrzyni olimpijska w 2024.
Był to siedemnasty wynik w dotychczasowej historii startów Polski na letnich igrzyskach olimpijskich i najsłabszy występ od igrzysk w Melbourne w 1956[a], gdzie Polacy poprzedni raz zdobyli 1 złoty medal olimpijski. Reprezentacja Polski uplasowała się na najniższym miejscu w historii w klasyfikacji medalowej letnich igrzysk.
Medale według dni | |||||
---|---|---|---|---|---|
Dzień | Data | ||||
Dzień 0 | 26.07 | — | — | — | — |
Dzień 1 | 27.07 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Dzień 2 | 28.07 | 0 | 1 | 0 | 1 |
Dzień 3 | 29.07 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Dzień 4 | 30.07 | 0 | 0 | 1 | 1 |
Dzień 5 | 31.07 | 0 | 0 | 1 | 1 |
Dzień 6 | 1.08 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Dzień 7 | 2.08 | 0 | 0 | 1 | 1 |
Dzień 8 | 3.08 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Dzień 9 | 4.08 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Dzień 10 | 5.08 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Dzień 11 | 6.08 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Dzień 12 | 7.08 | 1 | 0 | 1 | 2 |
Dzień 13 | 8.08 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Dzień 14 | 9.08 | 0 | 0 | 1 | 1 |
Dzień 15 | 10.08 | 0 | 2 | 0 | 2 |
Dzień 16 | 11.08 | 0 | 1 | 0 | 1 |
Reprezentanci
Boks
- Osobny artykuł: Boks na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2024.
Zawodnik | Konkurencja | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | Źródło | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Miejsce | |||
Damian Durkacz | -71 kg (m) | Kiwan P 0-5 | NQ | 17. | [12] | |||
Mateusz Bereźnicki | -92 kg (m) | — | Marley P 1-4 | NQ | 9. | [13] | ||
Julia Szeremeta | -57 kg (k) | Alcala W 4-1 | Rahimi W 5-0 | Lozada W 5-0 | Petecio W 4-1 | Lin P 0-5 | [14] | |
Aneta Rygielska | -66 kg (k) | Eccles W 3-2 | Sürmeneli P 1-4 | NQ | 9. | [15] | ||
Elżbieta Wójcik | -75 kg (k) | — | O'Rourke W 3-2 | Bylon P 2-3 | NQ | 5. | [16] |
Golf
- Osobny artykuł: Golf na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2024.
Zawodnik | Konkurencja | Runda 1 | Runda 2 | Runda 3 | Runda 4 | Łącznie | Źródło | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Wynik | Wynik | Wynik | Wynik | Par | Pozycja | |||
Adrian Meronk | Mężczyźni | 73 | 71 | 72 | 71 | 287 | +3 | 49. | [17] |
Jeździectwo
- Osobny artykuł: Jeździectwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2024.
- Ujeżdżenie
Zawodnik | Konkurencja | Koń | Grand Prix | Grand Prix Special | Grand Prix Freestyle | Finał | Źródło | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Poz. | Wynik | Poz. | Technicznie | Artystycznie | Wynik | Poz. | ||||
Katarzyna Milczarek | Indywidualnie | Guapo | 66,910 | 48. | — | NQ | 66,910 | 48. | [18] | ||
Aleksandra Szulc | Breakdance | 60,078 | 58. | NQ | 60,078 | 58. | |||||
Sandra Sysojeva | Maxima Bella | 73,416 | 18. | 73,893 | 86,257 | 80,075 | 15. | ||||
Katarzyna Milczarek Sandra Sysojeva Aleksandra Szulc | Drużynowo | jak wyżej | 200,404 | 14. | NQ | — | 200,404 | 14. | [19] |
- Skoki przez przeszkody
Zawodnik | Konkurencja | Koń | Kwalifikacje | Finał | Dogrywka | Suma | Źródło | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kary | Poz. | Kary | Czas | Poz. | Kary | Czas | Poz. | Kary | Poz. | ||||
Adam Grzegorzewski | Indywidualnie | ISSEM | 8 | 52. | NQ | 8 | 52. | [20] | |||||
Dawid Kubiak | Flash Blue B | 8 | 53. | NQ | 8 | 53. | |||||||
Maksymilian Wechta | Chepettano | 12 | 58. | NQ | 12 | 58. | |||||||
Adam Grzegorzewski Dawid Kubiak Maksymilian Wechta | Drużynowo | jak wyżej | 53 | 17. | NQ | 53 | 17. | [21] |
- WKKW
Zawodnik | Konkurencja | Koń | Ujeżdżenie | Cross country | Skoki | Razem | Źródło | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kwalifikacje | Finał | |||||||||||||||
Kary | Poz. | Kary | Suma | Poz. | Kary | Suma | Poz. | Kary | Suma | Poz. | Kary | Poz. | ||||
Małgorzata Korycka | Indywidualnie | Canvalencia | 39,40 | 57. | 21,20 | 60,60 | 44. | 10,00 | 70,60 | 39. | NQ | 70,60 | 39. | [22] | ||
Robert Powała | Tosca del Castegno | 34,70 | 39. | 60,00 | 94,70 | 54. | 1,60 | 96,30 | 48. | NQ | 96,30 | 48. | ||||
Jan Kamiński | Jard | 35,80 | 46. | 200,00 | Wyeliminowany | NQ | DNF | |||||||||
Małgorzata Korycka Robert Powała Jan Kamiński Wiktoria Knap | Drużynowo | Canvalencia Tosca del Castegno Jard Quintus 134 | 109,90 | 15. | 281,20 | 391,10 | 16. | 54,40 | 445,50 | 16. | — | 445,50 | 16. | [23] |
Judo
- Osobny artykuł: Judo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2024.
Zawodnik | Konkurencja | 1/16 finału | 1/8 finału | Ćwierćfinał | Półfinał | Repasaże | Finał / 3. miejsce | Źródła | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | |||
Adam Stodolski | -73 kg (m) | Lombardo P 00-10 | NQ | 17. | [24] | ||||
Piotr Kuczera | -100 kg (m) | Briceño W 10-00 | Kocojew P 00-10 | NQ | 9. | [25] | |||
Angelika Szymańska | -63 kg (k) | Russo W 01-00 | Awiti Alcaraz P 00-10 | NQ | 9. | [26] | |||
Beata Pacut-Kłoczko | -78 kg (k) | Niragira W 10-00 | Steenhuis P 00-01 | NQ | 9. | [27] |
Kajakarstwo
- Osobny artykuł: Kajakarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2024.
- Kajakarstwo klasyczne
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał A/B | Pozycja | Źródło | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Pozycja | Czas | Pozycja | Czas | Pozycja | Czas | Pozycja | ||||
Wiktor Głazunow | C-1 1000 m (m) | 3:48,40 | 1. | BYE | 3:45,30 | 3. | 3:49,05 | 6. Finał A | 6. | [28] | |
Przemysław Korsak Jakub Stepun | K-2 500 m (m) | 1:28,84 | 1. | BYE | 1:30,95 | 8. | 1:32,05 | 5. Finał B | 13. | [29] | |
Katarzyna Szperkiewicz | C-1 200 m (k) | 47,49 | 4. | 47,74 | 3. | NQ | 17. | [30] | |||
Dorota Borowska | 47,92 | 1. | BYE | 46,52 | 6. | 46,36 | 2. Finał B | 10. | |||
Dorota Borowska Sylwia Szczerbińska | C-2 500 m (k) | 1:58,42 | 3. | 1:55,39 | 1. | 1:57,19 | 4. | 1:55,75 | 5. Finał A | 5. | [31] |
Dominika Putto | K-1 500 m (k) | 1:52,49 | 3. | 1:51,82 | 1. | 1:51,43 | 5. | 1:52.85 | 2. Finał C | 18. | [32] |
Martyna Klatt Helena Wiśniewska | K-2 500 m (k) | 1:40,95 | 1. | BYE | 1:40,73 | 6. | 1:43,82 | 3. Finał B | 11. | [33] | |
Karolina Naja Anna Puławska | 1:39,18 | 2. | BYE | 1:42,14 | 7. | 1:44,50 | 4. Finał B | 12. | |||
Adrianna Kąkol Karolina Naja Anna Puławska Dominika Putto | K-4 500 m (k) | 1:33,87 | 3. | — | BYE | 1:33,17 | 4. Finał A | 4. | [34][35] |
- Kajakarstwo górskie
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Półfinały | Finał | Pozycja | Źródło | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
P 1 | M. | P 2 | M. | Razem | M. | Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | ||||
Mateusz Polaczyk | Slalom K-1 (m) | 87,89 | 10. | 139,58 | 23. | 87,89 | 13. | 98.49 | 13 | NQ | 13. | [36] | |
Grzegorz Hedwig | Slalom C-1 (m) | 94,08 | 7. | 100,30 | 13. | 94,08 | 8. | 104,24 | 12. | 105,81 | 10. | 10. | [37][38][39] |
Klaudia Zwolińska | Slalom C-1 (k) | 106,84 | 6. | 107,89 | 9. | 106,84 | 10. | 117,64 | 17. | NQ | 17. | [40][41] | |
Slalom K-1 (k) | 96,33 | 5. | 93,03 | 2. | 93,03 | 2. | 99,84 | 2. | 97,53 | 2. | [42][43][44] |
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | Runda 1 | Repasaże | Eliminacje | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | Pozycja | Źródło | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Miejsce | Miejsce | Miejsce | Miejsce | Miejsce | Miejsce | Miejsce | ||||
Grzegorz Hedwig | Cross K-1 (m) | 81,42 | 35. | 4. | 1. | 2. | 4. | NQ | 16. | [45] | |
Mateusz Polaczyk | 68,11 | 9. | 2. | BYE | 2. | 2. | 4. | 4. Finał B | 8. | ||
Klaudia Zwolińska | Cross K-1 (k) | 75,19 | 18. | 3. | 1. | 3. | NQ | 22. | [46] |
Kolarstwo
- Osobny artykuł: Kolarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2024.
Kolarstwo szosowe
Zawodnik | Konkurencja | Czas | Pozycja | Źródło |
---|---|---|---|---|
Stanisław Aniołkowski | Wyścig ze startu wspólnego (m) | 6:38:03 | 61. | [47] |
Michał Kwiatkowski | Jazda indywidualna na czas (m) | 38:49,60 | 23. | [48] |
Marta Lach | Wyścig ze startu wspólnego (k) | 4:02:50 | 10. | [49] |
Katarzyna Niewiadoma | 4:02:07 | 8. | ||
Agnieszka Skalniak-Sójka | 4:07:16 | 45. | ||
Marta Lach | Jazda indywidualna na czas (k) | 43:03,43 | 18. | [50] |
Agnieszka Skalniak-Sójka | 42:24,62 | 12. |
Kolarstwo torowe
- Madison
Zawodnik | Konkurencja | Punkty | Okrążenia | Pozycja | Źródło |
---|---|---|---|---|---|
Daria Pikulik Wiktoria Pikulik | Kobiety | 14 | 0 | 7. | [51] |
- Omnium
Zawodnik | Konkurencja | Scratch | Wyścig tempowy | Wyścig eliminacyjny | Wyścig punktowy | Suma punktów | Pozycja | Źródło | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Miejsce | Punkty | Miejsce | Punkty | Miejsce | Punkty | Sprint | Okrążenia | Miejsce | |||||
Alan Banaszek | Mężczyźni | 19. | 4 | 17. | 8 | 9. | 24 | 5 | 0 | 21. | 41 | 18. | [52] |
Daria Pikulik | Kobiety | 14. | 14 | 3. | 36 | 10. | 22 | 19 | 40 | 1. | 131 | [53] |
- Keirin
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Repasaże | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | Źródło |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Miejsce | Miejsce | Miejsce | Miejsce | Miejsce | |||
Mateusz Rudyk | Mężczyźni | 2. | BYE | 3. | 6. | 10. | [54][55][56][57] |
Marlena Karwacka | Kobiety | 3. | 3. | NQ | [58][59] | ||
Urszula Łoś | 3. | 3. | NQ |
- Sprint
Zawodnik | Konk. | Kwalifikacje | Runda 1 | Repasaż 1 | Runda 2 | Repasaż 2 | Runda 3 | Repasaż 3 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał / 3. miejsce | Źródło | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas Prędkość (km/h) | Poz. | Przeciwnik Czas Prędkość (km/h) | Przeciwnik Czas Prędkość (km/h) | Przeciwnik Czas Prędkość (km/h) | Przeciwnik Czas Prędkość (km/h) | Przeciwnik Czas Prędkość (km/h) | Przeciwnik Czas Prędkość (km/h) | Przeciwnik Czas Prędkość (km/h) | Przeciwnik Czas Prędkość (km/h) | Przeciwnik Czas Prędkość (km/h) | Poz. | |||
Mateusz Rudyk | Mężczyźni | 9,416 76,466 | 11. | Dakin W 9,906 72,683 | BYE | Hoogland P 10,074 71,471 | Tjon En Fa W 9,868 72,963 | Richardson P 9,892 72,786 | Jakowlew Awang W 9,966 72,246 | Lavreysen P | NQ | Obara Turnbull Ota W | 5. | [60][61] |
Marlena Karwacka | Kobiety | 10,758 66,927 | 23. | Finucane P 11,804 11,804 | Kouamé Cuadrado P 9,966 72,246 | NQ | [62] | |||||||
Nikola Sibiak | 10,945 65,783 | 25. | NQ |
- Sprint drużynowy
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | Półfinały | Finał | Źródło | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas Prędkość (km/h) | Miejsce | Przeciwnik Wynik Prędkość (km/h) | Miejsce | Przeciwnik Wynik Prędkość (km/h) | Miejsce | |||
Marlena Karwacka Urszula Łoś Nikola Sibiak | Kobiety | 47,284 57,102 | 7. | Nowa Zelandia P 47,022 57,420 | 8. | Kanada W 47,175 57,234 | 7. | [63][64][65][66] |
Kolarstwo górskie
Zawodnik | Konkurencja | Czas | Pozycja | Źródło |
---|---|---|---|---|
Krzysztof Łukasik | Cross-country (m) | 1:33,55 | 27. | [67] |
Paula Gorycka | Cross-country (k) | LAP | 27. | [68] |
Koszykówka
- Osobny artykuł: Koszykówka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2024.
- Turniej 3×3
- Reprezentacja mężczyzn
- Adrian Bogucki
- Filip Matczak
- Michał Sokołowski
- Przemysław Zamojski
Konkurencja | Faza grupowa | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | Pozycja | Źródło | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | |||
Mężczyźni | Francja P 19-21 | Stany Zjednoczone W 19-17 | Litwa P 12-21 | Chiny W 22-17 | Holandia P 17-21 | Serbia P 12-21 | Łotwa P 16-22 | 6. | Litwa P 15-21 | NQ | 6. | [69] |
Lekkoatletyka
- Osobny artykuł: Lekkoatletyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2024.
Konkurencje biegowe
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Repasaże | Półfinał | Finał | Pozycja | Źródło | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | ||||
Oliwer Wdowik | 100 m (m) | 11,53 | 9. | — | NQ | 69. | [70] | ||||
Albert Komański | 200 m (m) | 20,77 | 8. | 20,90 | 5. | NQ | 35. | [71][72] | |||
Mateusz Borkowski | 800 m (m) | 1:47,50 | 7. | 1:45,27 | 7. | NQ | 25. | [73][74] | |||
Filip Rak | 1500 m (m) | 3:38,12 | 11. | 3:34,53 | 7. | NQ | 25. | [75] | |||
Maciej Wyderka | 3:38,79 | 12. | 3:36,79 | 9. | NQ | 38. | |||||
Damian Czykier | 110 m przez płotki (m) | 13,99 | 8. | 13,71 | 5. | NQ | 33. | [76][77] | |||
Krzysztof Kiljan | 13,67 | 8. | 13,73 | 6. | NQ | 34. | |||||
Jakub Szymański | 13,75 | 7. | 13,63 | 4. | NQ | 31. | |||||
Kajetan Duszyński Daniel Sołtysiak Maksymilian Szwed Karol Zalewski | Sztafeta 4 × 400 m (m) | 3:01,21
| 7. | — | NQ | 12. | |||||
Maher Ben Hlima | Chód na 20 km (m) | — | 1:22:34 | 29. | 29. | [78] | |||||
Artur Brzozowski | 1:22:11 | 27. | 27. | ||||||||
Magdalena Stefanowicz | 100 m (k) | 11,47 | 7. | — | NQ | 49. | [79][80] | ||||
Ewa Swoboda | 10,99 | 1. | 11,08 | 4. | NQ | 9. | |||||
Martyna Kotwiła | 200 m (k) | 23,43 | 6. | 23,50 | 4. | NQ | 38. | [81][82] | |||
Kryscina Cimanouska | 23,30 | 5. | 23,01 | 2. | NQ | 25. | |||||
Natalia Kaczmarek | 400 m (k) | 49,98 | 1. | BYE | 49,45 | 1. | 48,98 | 3. | [83][84][85] | ||
Justyna Święty-Ersetic | 50,95 | 4. | 50,89 | 2. | NQ | 25. | |||||
Anna Wielgosz | 800 m (k) | 2:02,54 | 8. | 2:05,77 | 7. | NQ | 44. | [86][87] | |||
Klaudia Kazimierska | 1500 m (k) | 4:03,49 | 4. | BYE | 4:00,21 | 5. | 4:00,12 | 10 | 10. | [88][89] | |
Weronika Lizakowska | 4:01,54 | 5. | BYE | 3:57,31 | 7. | NQ | 13. | ||||
Aleksandra Płocińska | 4:10,12 | 14. | 4:09,47 | 9. | NQ | 38. | |||||
Pia Skrzyszowska | 100 m przez płotki (k) | 12,82 | 3. | BYE | 12,55 | 3. | NQ | 9. | [90] | ||
Alicja Konieczek | 3000 m z przeszkodami (k) | 9:16,51 | 4. | — | 9:21,31 | 13. | 13. | [91][92] | |||
Aneta Konieczek | 9:24,43 | 9. | NQ | 22. | |||||||
Kinga Królik | 9:26,61 | 8. | NQ | 25. | |||||||
Magdalena Niemczyk Magdalena Stefanowicz Ewa Swoboda Kryscina Cimanouska | Sztafeta 4 × 100 m (k) | 42,86 | 5. | — | NQ | 12. | |||||
Aleksandra Formella Anastazja Kuś Justyna Święty-Ersetic Alicja Wrona-Kutrzepa | Sztafeta 4 × 400 m (k) | 3:26,69 | 6. | — | NQ | 10. | |||||
Aleksandra Lisowska | Maraton (k) | — | 2:31,10 | 36. | 36. | ||||||
Angelika Mach | 2:37,56 | 64. | 64. | ||||||||
Katarzyna Zdziebło | Chód na 20 km (k) | — | 1:33:52 | 30. | 30. | [93] | |||||
Maksymilian Szwed Karol Zalewski Justyna Święty-Ersetic Alicja Wrona-Kutrzepa | Sztafeta mieszana 4 × 400 m | 3:11,43 | 7. | — | 3:12,39 | 7. | 7. | [94][95] | |||
Maher Ben Hlima Olga Chojecka | Sztafeta mieszana w chodzie na dystansie maratonu | — | 3:00:55 | 16. | 16. | [96] |
Konkurencje techniczne
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | Finał | Źródło | ||
---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | |||
Piotr Lisek | Skok o tyczce (m) | 5,60 | 15. | NQ | [97] | |
Robert Sobera | 5,60 | 15. | NQ | |||
Konrad Bukowiecki | Pchnięcie kulą (m) | 18,83 | 28. | NQ | [98] | |
Michał Haratyk | 19,94 | 19. | NQ | |||
Marcin Krukowski | Rzut oszczepem (m) | 82.34 | 14. | NQ | [99] | |
Cyprian Mrzygłód | 78.50 | 23. | NQ | |||
Dawid Wegner | 76.89 | 26. | NQ | |||
Paweł Fajdek | Rzut młotem (m) | 76,56 | 9. | 78,80 | 5. | [100][101] |
Wojciech Nowicki | 76,32 | 10. | 77,42 | 7. | ||
Nikola Horowska | Skok w dal (k) | 6.31 | 27. | NQ | [102] | |
Maria Żodzik | Skok wzwyż (k) | 1,83 | 28. | NQ | [103] | |
Klaudia Kardasz | Pchnięcie kulą (k) | 17,45 | 19. | NQ | [104] | |
Daria Zabawska | Rzut dyskiem (k) | 60,86 | 20. | NQ | [105] | |
Malwina Kopron | Rzut młotem (k) | 67,68 | 23. | NQ | [106][107] | |
Anita Włodarczyk | 71,06 | 12. | 74,23 | 4. | ||
Maria Andrejczyk | Rzut oszczepem (k) | 65,52 | 1. | 62,44 | 8. | [108] |
- Siedmiobój
Zawodnik | Konkurencja | 100 m | HJ | SP | 200 m | LJ | JT | 800 m | Razem | Pozycja | Źródło |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Adrianna Sułek | Rezultat | 13,32 | 1,77 | 13,94 | 24,20 | 6,22 | 36,63 | 2:12,06 | 6226 | 12. | |
Punkty | 1077 | 941 | 790 | 962 | 918 | 603 | 935 |
Łucznictwo
- Osobny artykuł: Łucznictwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2024.
Zawodnik | Konkurencja | Runda rankingowa | 1/32 finału | 1/16 finału | 1/8 finału | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | Źródło | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | |||
Wioleta Myszor | Indywidualnie (k) | 626 | 54. | Bhakat W 6-4 | Kaur P 0-6 | NQ | 17. | [109][110] |
Pięciobój nowoczesny
- Osobny artykuł: Pięciobój nowoczesny na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2024.
Zawodnik | Konkurencja | Szermierka | Pływanie | Jazda konna | Kombinacja: strzelanie/bieg przełajowy | Suma punktów | Pozycja | Źródło | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik (wygrane) | M. | Punkty | Czas | M. | Punkty | M. | Punkty | Czas | M. | Punkty | |||||
Łukasz Gutkowski | Mężczyźni | 20 | 8 | 225 | 02:05.28 | 13 | 300 | 15 | 286 | 10:19.70 | 14 | 681 | 1492 | 15. | [111] |
Kamil Kasperczak | 20 | 9 | 225 | 2:13.73 | 18 | 285 | 8 | 292 | 00:00.00 | 18 | 0 | 802 | NQ | [112] | |
Natalia Dominiak | Kobiety | 14 | 32 | 195 | 02:16.84 | 8 | 277 | 17 | 286 | 12:09.40 | 12 | 571 | 1329 | NQ | [113] |
Anna Maliszewska | 16 | 20 | 205 | 02:18.56 | 10 | 273 | 8 | 293 | 11:38.96 | 8 | 602 | 1373 | NQ | [114] |
Pływanie
- Osobny artykuł: Pływanie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2024.
Podnoszenie ciężarów
- Osobny artykuł: Podnoszenie ciężarów na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2024.
Zawodnik | Konkurencja | Rwanie | Podrzut | Razem | Pozycja | Źródło | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | |||||
Weronika Zielińska-Stubińska | -81 kg (k) | DNF |
Siatkówka
- Osobny artykuł: Piłka siatkowa na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2024.
Konkurencja | Faza grupowa | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | Pozycja | Źródło | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | |||
Mężczyźni | Egipt W 3-0 | Brazylia W 3-2 | Włochy P 1-3 | 2. | Słowenia W 3-1 | Stany Zjednoczone W 3-2 | Francja P 0-3 | [136] | |
Kobiety | Japonia W 3-1 | Kenia W 3-0 | Brazylia P 0-3 | 2. | Stany Zjednoczone P 0-3 | NQ | 5. | [137] |
Siatkówka plażowa
Zawodnik | Konkurencja | Faza grupowa | 1/8 finału | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | Źródło | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Poz. | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Poz. | |||
Michał Bryl Bartosz Łosiak | Mężczyźni | Hodges / Schubert W 2:0 | Bassereau / Lyneel W 2:0 | Ehlers / Wickler P 0:2 | 2. | Herrera / Gavira P 0:2 | NQ | 9. | [138] |
Skoki do wody
- Osobny artykuł: Skoki do wody na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2024.
Zawodnik | Konkurencja | Preliminacje | Półfinał | Finał | Źródło | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Punkty | Miejsce | Punkty | Miejsce | Punkty | Miejsce | |||
Robert Łukaszewicz | Wieża 10 m indywidualnie (m) | 336,05 | 18. | 396,45 | 14. | NQ |
Strzelectwo
- Osobny artykuł: Strzelectwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2024.
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | Finał | Źródło | ||
---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | |||
Tomasz Bartnik | Karabin pneumatyczny, 10 m (m) | 626,1 | 36. | NQ | [139] | |
Maciej Kowalewicz | 627,8 | 25. | NQ | |||
Tomasz Bartnik | Karabin małokalibrowy, trzy postawy, 50 m (m) | 591-40x | 6. | 408,8 | 7. | [140][141] |
Maciej Kowalewicz | 579-26x | 37. | NQ | |||
Aneta Stankiewicz | Karabin pneumatyczny, 10 m (k) | 627,4 | 21. | NQ | [142] | |
Julia Piotrowska | 629,3 | 13. | NQ | |||
Natalia Kochańska | Karabin małokalibrowy, trzy postawy, 50 m (k) | 589-30x | 6. | 418,5 | 6. | [143][144] |
Aleksandra Pietruk | 582-30x | 20. | NQ | |||
Klaudia Breś | Pistolet pneumatyczny, 10 m (k) | 573-14x | 14. | NQ | [145] | |
Pistolet sportowy, 25 m (k) | 573-17x | 29. | NQ | [146] | ||
Tomasz Bartnik Aneta Stankiewicz | Karabin pneumatyczny, 10 m (mikst) | 626,9 | 10. | NQ | [147] | |
Maciej Kowalewicz Julia Piotrowska | 623,7 | 23. | NQ |
Szermierka
- Osobny artykuł: Szermierka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2024.
Zawodnik | Konkurencja | 1/32 finału | 1/16 finału | 1/8 finału | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał/o 3. miejsce | Źródło | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | |||
Jan Jurkiewicz | Floret indywidualnie (m) | Heroui W 15-8 | Hamza P 14-15 | NQ | 29. | [148] | |||
Michał Siess | BYE | Choupenitch P 3-15 | NQ | 25. | |||||
Adrian Wojtkowiak | Tofalides P 10-15 | NQ | 34. | ||||||
Jan Jurkiewicz Andrzej Rządkowski Michał Siess Adrian Wojtkowiak | Floret drużynowo (m) | — | Włochy P 39-45 | Egipt W 45-36 | Chiny P 30-45 | 6. | [149] | ||
Martyna Jelińska | Floret indywidualnie (k) | Zekrani W 15-3 | Kiefer P 13-15 | NQ | 31. | [150] | |||
Hanna Łyczbińska | BYE | Volpi P 11-15 | NQ | 30. | |||||
Julia Walczyk-Klimaszyk | BYE | Thibus W 15-12 | Harvey P 6-15 | NQ | 9. | ||||
Martyna Jelińska Hanna Łyczbińska Martyna Synoradzka Julia Walczyk-Klimaszyk | Floret drużynowo (k) | — | Japonia P 30-45 | Egipt W 45-21 | Francja P 44-45 | 6. | [151] | ||
Alicja Klasik | Szpada indywidualnie (k) | BYE | Rizzi W 12-11 | Differt P 10-11 | NQ | 15. | [152] | ||
Renata Knapik-Miazga | BYE | Vitalis P 9-15 | NQ | 25. | |||||
Martyna Swatowska-Wenglarczyk | BYE | Song P 11-15 | NQ | 28. | |||||
Aleksandra Jarecka Alicja Klasik Renata Knapik-Miazga Martyna Swatowska-Wenglarczyk | Szpada drużynowo (k) | — | Stany Zjednoczone W 31-29 | Francja P 39-45 | Chiny W 32-31 | [8] |
Tenis stołowy
- Osobny artykuł: Tenis stołowy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2024.
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | 1/32 finału | 1/16 finału | 1/8 finału | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | Źródło | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | |||
Miłosz Redzimski | Singel (m) | BYE | El Beiali W 4-0 | Lind P 3-4 | NQ | 17. | [153] | |||
Natalia Bajor | Singel (k) | BYE | Sawettabut W 4-3 | Fu W 4-3 | Cheng P 0-4 | NQ | 9. | [154][155][156] | ||
Katarzyna Węgrzyn | Fathimath W 4-0 | Bergström P 1-4 | NQ | 33. | ||||||
Natalia Bajor Anna Węgrzyn Zuzanna Wielgos | Drużynowo (k) | — | Japonia P 0-3 | NQ | 9. | [157] |
Tenis ziemny
- Osobny artykuł: Tenis ziemny na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2024.
Zawodnik | Konkurencja | 1/32 finału | 1/16 finału | 1/8 finału | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał/Mecz o 3. miejsce | Źródło | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | |||
Magdalena Fręch | Singel (k) | Tomowa P 0-2 (4:6, 6:7) | NQ | 33. | [158] | ||||
Magda Linette | Andriejewa W 2-0 (6:3, 6:4) | Paolini P 0-2 (4:6, 1:6) | NQ | 17. | |||||
Iga Świątek | Begu W 2-0 (6:2, 7:5) | Parry W 2-0 (6:1, 6:1) | Wang W 2-0 (6:3, 6:4) | Collins W 2-1 (6:1, 2:6, 4:1k) | Zheng P 0-2 (2:6, 5:7) | Schmiedlová W 2-0 (6:2, 6:1) | |||
Magda Linette Alicja Rosolska | Debel (k) | — | Kostiuk Jastremśka P 0-2 (4:6, 1:6) | NQ | 17. | [159] |
Triathlon
- Osobny artykuł: Triathlon na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2024.
Zawodnik | Konkurencja | Pływanie | Zmiana 1 | Jazda na rowerze | Zmiana 2 | Bieg | Czas | Pozycja | Źródło |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Roksana Słupek | Kobiety | 23:33 | 00:57 | 58:18 | 00:29 | 33:59 | 01:57:16 | 13. | [160] |
Wioślarstwo
- Osobny artykuł: Wioślarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2024.
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Repasaż | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | Miejsce | Źródło | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | M. | Czas | M. | Czas | M. | Czas | M. | Czas | M. | ||||
Fabian Barański Mateusz Biskup Dominik Czaja Mirosław Ziętarski | M4x | 5:44,39 | 2. | — | 5:44,59 | 3. | [161][162] | ||||||
Martyna Radosz Katarzyna Wełna | LW2x | 7:11,14 | 4. | 7:16,26 | 1. | — | 7:06,69 | 4. | 7:08,47 Finał B | 3. | 9. | [163] |
Wspinaczka sportowa
- Osobny artykuł: Wspinaczka sportowa na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2024.
- Wspinaczka na czas
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | 1/8 finału | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał / 3. miejsce | Źródło | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Miejsce | Przeciwnik Czas | Przeciwnik Czas | Przeciwnik Czas | Przeciwnik Czas | Pozycja | |||
Aleksandra Kałucka | Kobiety | 6,389 | 3. | Tetzlaff W 6,65 | Zhou W 6,49 | Mirosław P 6,34 | Sallsabillah W 6,53 | [3] | |
Aleksandra Mirosław | 6,06 | 1. | Holder W 6,10 | Romero W 6,49 | Kałucka W 6,19 | Deng W 6,10 |
Zapasy
- Osobny artykuł: Zapasy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2024.
Zawodnik | Konkurencja | 1/8 finału | Ćwierćfinał | Półfinał | Repasaż | Finał/ Pojedynek o 3. miejsce | Źródło | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | |||
Zbigniew Baranowski | -97 kg st. wolny (m) | Lefter W 3-1 | Magomiedow P 1-3 | NQ | 8. | [164] | ||
Robert Baran | -125 kg st. wolny (m) | Batyrmurzajew W 3-1 | Petriaszwili P 1-3 | NQ | Chocianiwski W 3-0 | Meszwildiszwili P 3-9 | 5. | [165] |
Arkadiusz Kułynycz | -87 kg st. klasyczny (m) | Cengiz W 3-1 | Mohmadi P 1-4 | NQ | Muñoz W 3-1 | Bełeniuk P 1-3 | 5. | [166] |
Anhelina Łysak | -57 kg (k) | Hruszyna-Akobija P 1-3 | NQ | 10. | [167] | |||
Wiktoria Chołuj | -68 kg (k) | Zhou W 3-1 | Elor P 0-3 | NQ | Tosun P 1-3 | NQ | 8. | [168] |
Żeglarstwo
- Osobny artykuł: Żeglarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2024.
- Konkurencje eliminacyjne
Zawodnik | Konkurencja | Wyścig | Pozycja | Źródło | ||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | QF | SF1 | SF2 | SF3 | SF4 | SF5 | SF6 | F1 | F2 | F3 | F4 | F5 | F6 | ||||
Paweł Tarnowski | iQFoil (m) | 3 | 6 | 2 | 9 | 2 | 5 | 5 | 10 | 10 | 3 | 11 | — | 7 | NQ | 10. | [169] | |||||||||||||
Maksymilian Żakowski | Formuła Kite (m) | 11 | 14 | 11 | 14 | 10 | — | NQ | 16. | [170] | ||||||||||||||||||||
Maja Dziarnowska | iQFoil (k) | 7 | 10 | 13 | 8 | 6 | 11 | 14 | 12 | 8 | 4 | 7 | 2 | 5 | NQ | 8. | [171] | |||||||||||||
Julia Damasiewicz | Formuła Kite (k) | 6 | 8 | 11 | 7 | 11 | DNS | — | 3 | — | NQ | 7. | [172] |
- Konkurencje z wyścigiem medalowym
Zawodnik | Konkurencja | Wyścig | Punkty | Finałowa pozycja | Źródło | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | M* | |||||
Michał Krasodomski | ILCA 7 | 36 | 37 | 38 | 37 | 31 | 17 | 38 | — | NQ | 276 | 40. | [173] | ||||
Dominik Buksak Szymon Wierzbicki | 49er | 10 | 8 | 6 | 1 | 14 | 8 | 1 | 13 | 8 | 5 | 7 | 5 | 93 | 5. | [174] | |
Agata Barwińska | ILCA 6 | 12 | 30 | 20 | 6 | 19 | 2 | 20 | 11 | — | NQ | 154 | 15. | [175] | |||
Sandra Jankowiak Aleksandra Melzacka | 49erFX | 18 | 3 | 19 | 11 | 18 | 14 | 7 | 12 | RET | 2 | 19 | NQ | 144 | 18. | [176] |
M – Wyścig medalowy
Uwagi
- ↑ nie licząc igrzysk w Los Angeles w 1984, które Polska zbojkotowała
Przypisy
- ↑ Skład Olimpijskiej Reprezentacji Polski Paryż 2024. olimpijski.pl. [dostęp 2024-07-18].
- ↑ a b Poznaliśmy Olimpijską Reprezentację Polski Paryż 2024 oraz jej chorążych. olimpijski.pl, 15 lipca 2024. [dostęp 2024-07-18]. [zarchiwizowane z tego adresu (2024-07-18)].
- ↑ a b c Women's Speed [online], olympics.com, 2 sierpnia 2024 [dostęp 2024-08-07] (ang.).
- ↑ Canoe Slalom - Women's Canoe Single - Event Summary. olympics.com. [dostęp 2024-07-28]. (ang.).
- ↑ Volleyball - Men - Competition Summary - Preliminary Round. olympics.com. [dostęp 2024-07-26]. (ang.).
- ↑ Boxing - Women's 57kg - Draw Sheet. olympics.com. [dostęp 2024-07-26]. (ang.).
- ↑ Women's Omnium. olympics.com. [dostęp 2024-08-11]. (ang.).
- ↑ a b Fencing - Women's Épée Team - Results Bracket. olympics.com. [dostęp 2024-07-26]. (ang.).
- ↑ Men's Quadruple Sculls. olympics.com. [dostęp 2024-07-31]. (ang.).
- ↑ Women's Singles Bronze Medal Match Scorecard [online], olympics.com, 2 sierpnia 2024 [dostęp 2024-08-02] (ang.).
- ↑ Women's 400m [online], olympics.com, 2 sierpnia 2024 [dostęp 2024-08-09] (ang.).
- ↑ Boxing - Men's 71kg - Draw Sheet. olympics.com. [dostęp 2024-07-26]. (ang.).
- ↑ Boxing - Men's 92kg - Draw Sheet. olympics.com. [dostęp 2024-07-26]. (ang.).
- ↑ Boxing - Women's 57kg - Draw Sheet. olympics.com. [dostęp 2024-07-26]. (ang.).
- ↑ Boxing - Women's 66kg - Draw Sheet. olympics.com. [dostęp 2024-07-26]. (ang.).
- ↑ Boxing - Women's 75kg - Draw Sheet. olympics.com. [dostęp 2024-07-26]. (ang.).
- ↑ Golf - Men's Individual Stroke Play - Results. olympics.com. [dostęp 2024-08-08]. (ang.).
- ↑ Equestrian - Dressage Individual - Grand Prix - Qualifier. olympics.com. [dostęp 2024-08-01]. (ang.).
- ↑ Equestrian - Dressage Team - Grand Prix - Qualifier. olympics.com. [dostęp 2024-08-01]. (ang.).
- ↑ Equestrian - Jumping Individual - Results Summary. olympics.com. [dostęp 2024-08-08]. (ang.).
- ↑ Equestrian - Jumping Team - Qualifier. olympics.com. [dostęp 2024-08-01]. (ang.).
- ↑ Equestrian - Eventing Individual - Final Results. olympics.com. [dostęp 2024-07-29]. (ang.).
- ↑ Equestrian - Eventing Team - Final Results. olympics.com. [dostęp 2024-07-28]. (ang.).
- ↑ Judo - Men -73 kg - Draw Sheet. olympics.com. [dostęp 2024-07-26]. (ang.).
- ↑ Judo - Men -100 kg - Draw Sheet. olympics.com. [dostęp 2024-07-26]. (ang.).
- ↑ Judo - Women -63 kg - Draw Sheet. olympics.com. [dostęp 2024-07-26]. (ang.).
- ↑ Judo - Women -78 kg - Draw Sheet. olympics.com. [dostęp 2024-07-26]. (ang.).
- ↑ Canoe Sprint - Men's Canoe Single 1000m. olympics.com. [dostęp 2024-08-08]. (ang.).
- ↑ Canoe Sprint - Men's Kayak Double 500m. olympics.com. [dostęp 2024-08-08]. (ang.).
- ↑ Canoe Sprint - Women's Canoe Single 200m. olympics.com. [dostęp 2024-08-08]. (ang.).
- ↑ Canoe Sprint - Women's Canoe Double 500m. olympics.com. [dostęp 2024-08-08]. (ang.).
- ↑ Canoe Sprint - Women's Kayak Single 500m. olympics.com. [dostęp 2024-08-08]. (ang.).
- ↑ Canoe Sprint - Women's Kayak Double 500m. olympics.com. [dostęp 2024-08-08]. (ang.).
- ↑ Canoe Sprint - Women's Kayak Four 500m. olympics.com. [dostęp 2024-08-08]. (ang.).
- ↑ Canoe Sprint - Women's Kayak Four 500m - Final A. olympics.com. [dostęp 2024-08-08]. (ang.).
- ↑ Men's Kayak Single Heats - 1st and 2nd Run. olympics.com. [dostęp 2024-07-31]. (ang.).
- ↑ Canoe Slalom - Men's Canoe Single - Heats - 1st and 2nd Run. olympics.com. [dostęp 2024-07-28]. (ang.).
- ↑ Canoe Slalom - Men's Canoe Single - Semifinal. olympics.com. [dostęp 2024-07-29]. (ang.).
- ↑ Canoe Slalom - Men's Canoe Single - Final. olympics.com. [dostęp 2024-07-29]. (ang.).
- ↑ Women's Canoe Single Heats - 1st and 2nd Run. olympics.com. [dostęp 2024-07-31]. (ang.).
- ↑ Women's Canoe Single Semifinal. olympics.com. [dostęp 2024-07-31]. (ang.).
- ↑ Canoe Slalom - Women's Kayak Single - Heats - 1st and 2nd Run. olympics.com. [dostęp 2024-07-28]. (ang.).
- ↑ Canoe Slalom - Women's Canoe Single - Semifinal - Results. olympics.com. [dostęp 2024-07-28]. (ang.).
- ↑ Canoe Slalom - Women's Canoe Single - Event Summary. olympics.com. [dostęp 2024-07-28]. (ang.).
- ↑ Canoe Slalom - Men's Kayak Cross - Qualification Phase. olympics.com. [dostęp 2024-08-02]. (ang.).
- ↑ Canoe Slalom - Women's Kayak Cross - Time Trial. olympics.com. [dostęp 2024-08-02]. (ang.).
- ↑ Cycling Road - Men's Road Race. olympics.com. [dostęp 2024-07-27]. (ang.).
- ↑ Cycling Road - Men's Individual Time Trial Results. olympics.com. [dostęp 2024-07-27]. (ang.).
- ↑ Cycling Road - Women's Road Race. olympics.com. [dostęp 2024-08-08]. (ang.).
- ↑ Cycling Road - Women's Individual Time Trial Results. olympics.com. [dostęp 2024-07-27]. (ang.).
- ↑ Women's Madison. olympics.com. [dostęp 2024-08-09]. (ang.).
- ↑ Men's Omnium. olympics.com. [dostęp 2024-08-10]. (ang.).
- ↑ Women's Omnium. olympics.com. [dostęp 2024-08-11]. (ang.).
- ↑ Men's Keirin First Round. olympics.com. [dostęp 2024-08-11]. (ang.).
- ↑ Men's Keirin Quaterfinals. olympics.com. [dostęp 2024-08-11]. (ang.).
- ↑ Men's Keirin Semifinals. olympics.com. [dostęp 2024-08-11]. (ang.).
- ↑ Men's Keirin. olympics.com. [dostęp 2024-08-11]. (ang.).
- ↑ Cycling Track - Women's Keirin - First Round. olympics.com. [dostęp 2024-08-08]. (ang.).
- ↑ Cycling Track - Women's Keirin - Repechages. olympics.com. [dostęp 2024-08-08]. (ang.).
- ↑ Cycling Track - Men's Sprint - Qualifying. olympics.com. [dostęp 2024-08-08]. (ang.).
- ↑ Cycling Track - Men's Sprint - Results Bracket. olympics.com. [dostęp 2024-08-08]. (ang.).
- ↑ Women's Sprint. olympics.com. [dostęp 2024-08-11]. (ang.).
- ↑ Cycling Track - Women's Team Sprint - Qualifying. olympics.com. [dostęp 2024-08-08]. (ang.).
- ↑ Cycling Track - Women's Team Sprint - First Round. olympics.com. [dostęp 2024-08-08]. (ang.).
- ↑ Cycling Track - Women's Team Sprint - First Round. olympics.com. [dostęp 2024-08-08]. (ang.).
- ↑ Cycling Track - Women's Team Sprint - Final Classification. olympics.com. [dostęp 2024-08-08]. (ang.).
- ↑ Cycling Mountain Bike - Men's Cross Country - Results. olympics.com. [dostęp 2024-07-29]. (ang.).
- ↑ Cycling Mountain Bike - Women's Cross Country - Results. olympics.com. [dostęp 2024-07-27]. (ang.).
- ↑ 3x3 Basketball - Men - Tournament Summary. olympics.com. [dostęp 2024-07-26]. (ang.).
- ↑ Athletics - Men's 100m - Round 1. olympics.com. [dostęp 2024-07-27]. (ang.).
- ↑ Athletics - Men's 200m - Round 1. olympics.com. [dostęp 2024-08-08]. (ang.).
- ↑ Athletics - Men's 200m - Repechage Round. olympics.com. [dostęp 2024-08-08]. (ang.).
- ↑ Athletics - Men's 800m - Round 1. olympics.com. [dostęp 2024-08-08]. (ang.).
- ↑ Athletics - Men's 800m - Repechage Round. olympics.com. [dostęp 2024-08-08]. (ang.).
- ↑ Athletics - Men's 1500m - Round 1. olympics.com. [dostęp 2024-08-02]. (ang.).
- ↑ Athletics - Men's 110m Hurdles - Round 1. olympics.com. [dostęp 2024-08-08]. (ang.).
- ↑ Athletics - Men's 110m Hurdles - Repechage Round. olympics.com. [dostęp 2024-08-08]. (ang.).
- ↑ Athletics - Men's 20km Race Walk. olympics.com. [dostęp 2024-08-01]. (ang.).
- ↑ Athletics - Women's 100m - Round 1. olympics.com. [dostęp 2024-08-02]. (ang.).
- ↑ Athletics - Women's 100m - Semi-Final. olympics.com. [dostęp 2024-08-08]. (ang.).
- ↑ Athletics - Women's 200m - Round 1. olympics.com. [dostęp 2024-08-08]. (ang.).
- ↑ Athletics - Women's 200m - Repechage Round. olympics.com. [dostęp 2024-08-08]. (ang.).
- ↑ Athletics - Women's 400m - Round 1. olympics.com. [dostęp 2024-08-08]. (ang.).
- ↑ Athletics - Women's 400m - Repechage Round. olympics.com. [dostęp 2024-08-08]. (ang.).
- ↑ Athletics - Women's 400m - Semi-Final. olympics.com. [dostęp 2024-08-08]. (ang.).
- ↑ Athletics - Women's 800m - Round 1. olympics.com. [dostęp 2024-08-08]. (ang.).
- ↑ Athletics - Women's 800m - Repechage Round. olympics.com. [dostęp 2024-08-08]. (ang.).
- ↑ Athletics - Women's 1500m - Round 1. olympics.com. [dostęp 2024-08-08]. (ang.).
- ↑ Athletics - Women's 1500m - Repechage Round. olympics.com. [dostęp 2024-08-08]. (ang.).
- ↑ Athletics - Women's 100m Hurdles - Round 1. olympics.com. [dostęp 2024-08-08]. (ang.).
- ↑ Athletics - Women's 3000m Steeplechase - Round 1. olympics.com. [dostęp 2024-08-08]. (ang.).
- ↑ Athletics - Women's 3000m Steeplechase - Final. olympics.com. [dostęp 2024-08-08]. (ang.).
- ↑ Athletics - Women's 20km Race Walk. olympics.com. [dostęp 2024-08-01]. (ang.).
- ↑ Athletics - 4 x 400m Relay Mixed - Round 1. olympics.com. [dostęp 2024-08-08]. (ang.).
- ↑ Athletics - 4 x 400m Relay Mixed - Final. olympics.com. [dostęp 2024-08-08]. (ang.).
- ↑ Athletics - Marathon Race Walk Relay Mixed - Final. olympics.com. [dostęp 2024-08-08]. (ang.).
- ↑ Athletics - Men's Pole Vault - Qualification. olympics.com. [dostęp 2024-08-08]. (ang.).
- ↑ Athletics - Men's Shot Put - Qualification. olympics.com. [dostęp 2024-08-08]. (ang.).
- ↑ Athletics - Men's Javelin Throw - Qualification. olympics.com. [dostęp 2024-08-08]. (ang.).
- ↑ Athletics - Men's Hammer Throw - Qualification. olympics.com. [dostęp 2024-08-02]. (ang.).
- ↑ Athletics - Men's Hammer Throw - Final. olympics.com. [dostęp 2024-08-08]. (ang.).
- ↑ Athletics - Women's Long Jump - Qualification. olympics.com. [dostęp 2024-08-08]. (ang.).
- ↑ Athletics - Women's High Jump - Qualification. olympics.com. [dostęp 2024-08-02]. (ang.).
- ↑ Athletics - Women's Shot Put - Qualification. olympics.com. [dostęp 2024-08-08]. (ang.).
- ↑ Athletics - Women's Discus Throw - Qualification. olympics.com. [dostęp 2024-08-08]. (ang.).
- ↑ Athletics - Women's Hammer Throw - Qualification. olympics.com. [dostęp 2024-08-08]. (ang.).
- ↑ Athletics - Women's Hammer Throw - Final. olympics.com. [dostęp 2024-08-08]. (ang.).
- ↑ Athletics - Women's Jevelin Throw - Qualification. olympics.com. [dostęp 2024-08-08]. (ang.).
- ↑ Archery - Women's Individual - Ranking Round. olympics.com. [dostęp 2024-07-26]. (ang.).
- ↑ Archery - Women's Individual - Brackets - Elimination Rounds. olympics.com. [dostęp 2024-07-26]. (ang.).
- ↑ Modern Pentathlon Final Men. www.uipmworld.org. [dostęp 2024-08-25]. (ang.).
- ↑ Modern Pentathlon Semi Final B Men. www.uipmworld.org. [dostęp 2024-08-25]. (ang.).
- ↑ Modern Pentathlon Semi Final B Women. www.uipmworld.org. [dostęp 2024-08-25]. (ang.).
- ↑ Modern Pentathlon Semi Final B Women. www.uipmworld.org. [dostęp 2024-08-25]. (ang.).
- ↑ Swimming - Men's 50m Freestyle - Heats. olympics.com. [dostęp 2024-08-01]. (ang.).
- ↑ Swimming - Men's 100m Freestyle - Heats. olympics.com. [dostęp 2024-07-30]. (ang.).
- ↑ Swimming - Men's 100m Butterfly - Heats. olympics.com. [dostęp 2024-08-02]. (ang.).
- ↑ Men's 1500m Freestyle. olympics.com. [dostęp 2024-08-03]. (ang.).
- ↑ Swimming - Men's 200m Butterfly - Final. olympics.com. [dostęp 2024-07-31]. (ang.).
- ↑ Swimming - Men's 100m Backstroke - Heats. olympics.com. [dostęp 2024-07-28]. (ang.).
- ↑ Swimming - Men's 100m Backstroke - Semifinals. olympics.com. [dostęp 2024-07-29]. (ang.).
- ↑ Swimming - Men's 200m Backstroke - Heats. olympics.com. [dostęp 2024-07-31]. (ang.).
- ↑ Swimming - Men's 100m Breaststroke - Heats. olympics.com. [dostęp 2024-07-28]. (ang.).
- ↑ Swimming - Men's 200m Breaststroke - Heats. olympics.com. [dostęp 2024-07-31]. (ang.).
- ↑ Swimming - Men's 4 x 100m Freestyle Relay - Results Summary. olympics.com. [dostęp 2024-07-28]. (ang.).
- ↑ Swimming - Women's 50m Freestyle - Heats. olympics.com. [dostęp 2024-08-08]. (ang.).
- ↑ Swimming - Women's 50m Freestyle - Semifinals. olympics.com. [dostęp 2024-08-08]. (ang.).
- ↑ Swimming - Women's 50m Freestyle - Final. olympics.com. [dostęp 2024-08-08]. (ang.).
- ↑ Swimming - Women's 100m Freestyle - Heats. olympics.com. [dostęp 2024-07-31]. (ang.).
- ↑ Swimming - Women's 100m Backstroke - Heats. olympics.com. [dostęp 2024-07-29]. (ang.).
- ↑ Swimming - Women's 200m Backstroke - Heats. olympics.com. [dostęp 2024-08-01]. (ang.).
- ↑ Swimming - Women's 100m Breaststroke - Heats. olympics.com. [dostęp 2024-07-28]. (ang.).
- ↑ Swimming - Women's 4 x 100m Freestyle Relay - Results Summary. olympics.com. [dostęp 2024-07-28]. (ang.).
- ↑ https://olympics.com/en/paris-2024/results/swimming/women-s-4-x-100m-medley-relay/heat--------
- ↑ Swimming - Mixed 4 x 100m Medley Relay - Heats. olympics.com. [dostęp 2024-08-02]. (ang.).
- ↑ Volleyball - Men - Competition Summary - Preliminary Round. olympics.com. [dostęp 2024-07-26]. (ang.).
- ↑ Volleyball - Women - Competition Summary - Preliminary Round. olympics.com. [dostęp 2024-07-26]. (ang.).
- ↑ Beach Volleyball - Men - Results Table - Preliminary Phase. olympics.com. [dostęp 2024-07-26]. (ang.).
- ↑ Shooting - 10m Air Rifle Men - Qualification. olympics.com. [dostęp 2024-07-28]. (ang.).
- ↑ Shooting - 50m Rifle 3 Positions Men - Qualification. olympics.com. [dostęp 2024-07-31]. (ang.).
- ↑ Shooting - 50m Rifle 3 Positions Men - Final. olympics.com. [dostęp 2024-08-01]. (ang.).
- ↑ Shooting - 10m Air Rifle Women - Qualification. olympics.com. [dostęp 2024-07-28]. (ang.).
- ↑ Shooting - 50m Rifle 3 Positions Women - Qualification. olympics.com. [dostęp 2024-08-01]. (ang.).
- ↑ Shooting - 50m Rifle 3 Positions Women - Final. olympics.com. [dostęp 2024-08-02]. (ang.).
- ↑ Shooting - 10m Air Pistol Women - Qualification. olympics.com. [dostęp 2024-07-28]. (ang.).
- ↑ Shooting - 25m Pistol Women - Qualification. olympics.com. [dostęp 2024-08-02]. (ang.).
- ↑ Shooting - 10m Air Rifle Mixed Team Qualification Results. olympics.com. [dostęp 2024-07-27]. (ang.).
- ↑ Fencing - Men's Foil Individual - Results Bracket. olympics.com. [dostęp 2024-07-26]. (ang.).
- ↑ Fencing - Men's Foil Team - Results Bracket. olympics.com. [dostęp 2024-07-26]. (ang.).
- ↑ Fencing - Women's Foil Individual - Results Bracket. olympics.com. [dostęp 2024-07-26]. (ang.).
- ↑ Fencing - Women's Foil Team - Results Bracket. olympics.com. [dostęp 2024-07-26]. (ang.).
- ↑ Fencing - Women's Épée Individual - Results Bracket. olympics.com. [dostęp 2024-07-26]. (ang.).
- ↑ Table Tennis - Men's Singles - Draw - Initial Rounds. olympics.com. [dostęp 2024-07-26]. (ang.).
- ↑ Table Tennis - Women's Singles - Draw - Preliminary Round. olympics.com. [dostęp 2024-07-26]. (ang.).
- ↑ Table Tennis - Women's Singles - Draw - Initial Rounds. olympics.com. [dostęp 2024-07-26]. (ang.).
- ↑ Table Tennis - Women's Singles - Draw - Final Rounds. olympics.com. [dostęp 2024-07-31]. (ang.).
- ↑ Table Tennis - Women's Team - Draw. olympics.com. [dostęp 2024-07-26]. (ang.).
- ↑ Tennis – Women’s Singles – Draw. olympics.com. [dostęp 2024-07-26]. (ang.).
- ↑ Tennis – Women’s Doubles – Draw. olympics.com. [dostęp 2024-07-26]. (ang.).
- ↑ Triathlon - Women's Individual. olympics.com. [dostęp 2024-07-31]. (ang.).
- ↑ Rowing - Men's Quadruple Sculls - Results Summary by Event. olympics.com. [dostęp 2024-07-28]. (ang.).
- ↑ Men's Quadruple Sculls - Final A. olympics.com. [dostęp 2024-07-31]. (ang.).
- ↑ Rowing - Lightweight Women's Double Sculls - Results Summary by Event. olympics.com. [dostęp 2024-07-28]. (ang.).
- ↑ Men's Freestyle 97kg. olympics.com. [dostęp 2024-08-10]. (ang.).
- ↑ Wrestling - Men's Freestyle 125kg. olympics.com. [dostęp 2024-08-08]. (ang.).
- ↑ Wrestling - Men's Greco-Roman 87kg. olympics.com. [dostęp 2024-08-08]. (ang.).
- ↑ Wrestling - Women's Freestyle 57kg. olympics.com. [dostęp 2024-08-08]. (ang.).
- ↑ Wrestling - Women's Freestyle 68kg. olympics.com. [dostęp 2024-08-08]. (ang.).
- ↑ Sailing - Men's Windsurfing. olympics.com. [dostęp 2024-07-29]. (ang.).
- ↑ Sailing - Men's Kite. olympics.com. [dostęp 2024-08-08]. (ang.).
- ↑ Sailing - Women's Windsurfing. olympics.com. [dostęp 2024-07-29]. (ang.).
- ↑ Sailing - Women's Kite. olympics.com. [dostęp 2024-08-08]. (ang.).
- ↑ Sailing - Men's Dinghy. olympics.com. [dostęp 2024-08-01]. (ang.).
- ↑ Sailing - Men's Skiff. olympics.com. [dostęp 2024-07-29]. (ang.).
- ↑ Sailing - Women's Dinghy. olympics.com. [dostęp 2024-08-01]. (ang.).
- ↑ Sailing - Women's Skiff. olympics.com. [dostęp 2024-07-29]. (ang.).
- p
- d
- e
- ↑ ze względu na bojkot Polska nie wzięła udziału w tych igrzyskach
- p
- d
- e