Pływanie na Mistrzostwach Świata w Pływaniu 2017 – 100 m stylem grzbietowym kobiet
Mistrzostwa Świata w Pływaniu 2017 | |||
| |||
Miejsce | Węgry | ||
---|---|---|---|
Termin | 24 lipca 2017 (eliminacje i półfinały) | ||
Liczba ekip | 52 | ||
Liczba sportowców | 59 | ||
Złoty medal | Kylie Masse | ||
Srebrny medal | Kathleen Baker | ||
Brązowy medal | Emily Seebohm |
100 m stylem grzbietowym kobiet – jedna z konkurencji, która odbyła się podczas Mistrzostw Świata w Pływaniu 2017. Eliminacje i półfinały miały miejsce 24 lipca, a finał 25 lipca.
Mistrzynią świata została Kanadyjka Kylie Masse, która czasem 58,10 pobiła rekord świata. Srebrny medal zdobyła Amerykanka Kathleen Baker (58,58), wyprzedzając o 0,01 s Australijkę Emily Seebohm (58,59).
Rekordy
Przed zawodami rekordy świata i mistrzostw wyglądały następująco[1]:
Rekord | Zawodniczka | Czas | Miejsce | Data | |
---|---|---|---|---|---|
Rekord świata | Gemma Spofforth | 58,12 | Rzym | 28 lipca 2009 | |
Rekord mistrzostw świata | Gemma Spofforth | 58,12 | Rzym | 28 lipca 2009 | |
Rekord świata juniorek | Minna Atherton | 59,34 | Brisbane | 2 lipca 2016 | |
Najlepszy wynik w stroju tekstylnym | Kylie Masse | 58,21 | Victoria | 6 kwietnia 2017 | [2] |
W trakcie zawodów ustanowiono następujące rekordy:
Data | Etap konkurencji | Zawodniczka | Czas | Rekord |
---|---|---|---|---|
25 lipca | finał | Kylie Masse | 58,10 | , CR |
Liderki światowego rankingu
W tabeli umieszczono zawodniczki z najlepszymi rezultatami uzyskanymi w 2017 r. do dnia rozpoczęcia mistrzostw świata[3].
Poz. | Zawodniczka | Państwo | Czas | Miasto | Data |
---|---|---|---|---|---|
1. | Masse, KylieKylie Masse | Kanada | 58,21 | Victoria | 04-06 !6 kwietnia |
2. | Baker, KathleenKathleen Baker | Stany Zjednoczone | 58,57 | Indianapolis | 06-30 !30 czerwca |
3. | Seebohm, EmilyEmily Seebohm | Australia | 58,62 | Brisbane | 04-10 !10 kwietnia |
4. | Fu Yuanhui | Chiny | 58,72 | Qingdao | 04-12 !12 kwietnia |
5. | Smoliga, OliviaOlivia Smoliga | Stany Zjednoczone | 59,17 | Indianapolis | 06-30 !30 czerwca |
6. | Davies, GeorgiaGeorgia Davies | Wielka Brytania | 59,34 | Sheffield | 04-19 !19 kwietnia |
7. | Stevens, HannahHannah Stevens | Stany Zjednoczone | 59,40 | Columbia | 04-29 !29 kwietnia |
8. | Chen Jie | Chiny | 59,43 | Qingdao | 04-12 !12 kwietnia |
DeLoof, AliAli DeLoof | Stany Zjednoczone | 59,43 | Mesa | 04-15 !15 kwietnia | |
10. | Jegorowa, PolinaPolina Jegorowa | Rosja | 59,62 | Netanja | 07-02 !2 lipca |
Wyniki
Eliminacje
Eliminacje rozpoczęły się 24 lipca o 9:30[1].
Miejsce | Wyścig | Tor | Zawodniczka | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|---|
1. | 6 | 4 | Masse, KylieKylie Masse | Kanada | 0:58,62 !58,62 | Q |
2. | 5 | 4 | Hosszú, KatinkaKatinka Hosszú | Węgry | 0:58,80 !58,80 | Q, WD |
3. | 6 | 5 | Seebohm, EmilyEmily Seebohm | Australia | 0:58,95 !58,95 | Q |
4. | 4 | 3 | Fiesikowa, AnastasijaAnastasija Fiesikowa | Rosja | 0:59,58 !59,58 | Q |
5. | 4 | 5 | Smoliga, OliviaOlivia Smoliga | Stany Zjednoczone | 0:59,70 !59,70 | Q |
6. | 4 | 4 | Baker, KathleenKathleen Baker | Stany Zjednoczone | 0:59,76 !59,76 | Q |
7. | 6 | 6 | Barratt, HollyHolly Barratt | Australia | 0:59,87 !59,87 | Q |
8. | 5 | 3 | Chen Jie | Chiny | 0:59,88 !59,88 | Q |
5 | 6 | Dawson, KathleenKathleen Dawson | Wielka Brytania | Q | ||
10. | 4 | 6 | Ustinowa, DarjaDarja Ustinowa | Rosja | 0:59,90 !59,90 | Q |
11. | 6 | 3 | Davies, GeorgiaGeorgia Davies | Wielka Brytania | 1:00,24 | Q |
12. | 5 | 7 | Baumrtová, SimonaSimona Baumrtová | Czechy | 1:00,28 | Q |
13. | 4 | 2 | Caldwell, HilaryHilary Caldwell | Kanada | 1:00,37 | Q |
14. | 4 | 7 | Toussaint, KiraKira Toussaint | Holandia | 1:00,52 | Q |
5 | 5 | Fu Yuanhui | Chiny | Q | ||
16. | 6 | 2 | Zewina, DarynaDaryna Zewina | Ukraina | 1:00,59 | Q |
17. | 5 | 8 | Cini, MathildeMathilde Cini | Francja | 1:00,70 | Q |
18. | 6 | 9 | Drakou, TheodoraTheodora Drakou | Grecja | 1:00,88 | |
19. | 3 | 6 | Zamorano, ÁfricaÁfrica Zamorano | Hiszpania | 1:00,89 | |
20. | 4 | 0 | Panziera, MargheritaMargherita Panziera | Włochy | 1:01,03 | |
21. | 5 | 0 | Im Dasol | Korea Południowa | 1:01,07 | |
22. | 4 | 8 | Tchórz, AlicjaAlicja Tchórz | Polska | 1:01,26 | |
23. | 5 | 1 | Jallow, MimosaMimosa Jallow | Finlandia | 1:01,33 | |
24. | 3 | 5 | Lindborg, IdaIda Lindborg | Szwecja | 1:01,40 | |
25. | 4 | 1 | Berrino, AndreaAndrea Berrino | Argentyna | 1:01,63 | |
26. | 6 | 0 | Fa’amausili, GabrielleGabrielle Fa’amausili | Nowa Zelandia | 1:01,80 | |
27. | 3 | 0 | Mažutaitytė, UgnėUgnė Mažutaitytė | Litwa | 1:02,02 | |
28. | 3 | 4 | Gonzalez, MariaMaria Gonzalez | Meksyk | 1:02,03 | |
29. | 4 | 9 | Pilhatsch, CarolineCaroline Pilhatsch | Austria | 1:02,10 | |
6 | 7 | Listopadová, KatarínaKatarína Listopadová | Słowacja | |||
31. | 5 | 9 | Lau, ClaudiaClaudia Lau | Hongkong | 1:02,23 | |
32. | 3 | 1 | Arcila, IsabellaIsabella Arcila | Kolumbia | 1:02,24 | |
5 | 2 | Gastaldello, BérylBéryl Gastaldello | Francja | |||
34. | 6 | 8 | Awramowa, JekaterinaJekaterina Awramowa | Turcja | 1:02,42 | |
35. | 6 | 1 | Rudenko, JekatierinaJekatierina Rudenko | Kazachstan | 1:02,51 | |
36. | 2 | 2 | Ruele, NaomiNaomi Ruele | Botswana | 1:02,96 | |
37. | 3 | 3 | Salcutan, TatianaTatiana Salcutan | Mołdawia | 1:03,08 | |
38. | 3 | 7 | Georgiewa, GabrielaGabriela Georgiewa | Bułgaria | 1:03,56 | |
39. | 3 | 2 | Steina, KristinaKristina Steina | Łotwa | 1:04,03 | |
40. | 3 | 8 | Raheem, KimikoKimiko Raheem | Sri Lanka | 1:04,06 | |
41. | 2 | 5 | Joensen, SignhildSignhild Joensen | Wyspy Owcze | 1:04,50 | |
42. | 2 | 3 | Stickland, LushavelLushavel Stickland | Samoa | 1:04,96 | |
43. | 2 | 6 | Lee, RobynRobyn Lee | Zimbabwe | 1:05,05 | |
44. | 2 | 8 | Cermelli, CarolinaCarolina Cermelli | Panama | 1:05,50 | |
45. | 3 | 9 | Vilorio, KarenKaren Vilorio | Honduras | 1:05,88 | |
46. | 2 | 7 | Fahsi, HibaHiba Fahsi | Maroko | 1:06,08 | |
47. | 2 | 0 | Rova, CheyenneCheyenne Rova | Fidżi | 1:07,10 | |
48. | 1 | 4 | Razafy, ElodieElodie Razafy | Madagaskar | 1:07,49 | |
49. | 2 | 4 | Laird, AlexusAlexus Laird | Seszele | 1:07,67 | |
50. | 2 | 1 | Hew, LaurenLauren Hew | Kajmany | 1:08,38 | |
51. | 1 | 6 | Ricart Martinez, LeaLea Ricart Martinez | Andora | 1:08,60 | |
52. | 1 | 2 | Rizkallah, JenniferJennifer Rizkallah | Liban | 1:10,36 | |
53. | 1 | 8 | Joassaint, BrithenyBritheny Joassaint | Haiti | 1:12,12 | |
54. | 1 | 3 | Ba Matraf, NooranNooran Ba Matraf | Jemen | 1:12,38 | |
55. | 1 | 5 | Chentsova, VictoriaVictoria Chentsova | Mariany Północne | 1:14,32 | |
56. | 1 | 7 | Bayar, YesuiYesui Bayar | Mongolia | 1:14,77 | |
57. | 1 | 0 | Young, RobynRobyn Young | Suazi | 1:16,34 | |
58. | 2 | 9 | Poppe, AmandaAmanda Poppe | Guam | 1:18,24 | |
59. | 1 | 1 | Pinto, AmmaraAmmara Pinto | Malawi | 1:20,95 |
Półfinały
Półfinały rozpoczęły się 24 lipca o 18:24[4].
Półfinał 1
Miejsce | Tor | Zawodniczka | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. | 4 | Emily Seebohm | Australia | 58,85 | Q |
2. | 5 | Olivia Smoliga | Stany Zjednoczone | 59,07 | Q |
3. | 6 | Kathleen Dawson | Wielka Brytania | 59,82 | Q |
4. | 2 | Georgia Davies | Wielka Brytania | 59,94 | |
5. | 3 | Holly Barratt | Australia | 59,95 | |
6. | 7 | Hilary Caldwell | Kanada | 60,29 !1:00,29 | |
7. | 1 | Fu Yuanhui | Chiny | 60,39 !1:00,39 | |
8. | 8 | Mathilde Cini | Francja | 60,44 !1:00,44 |
Półfinał 2
Miejsce | Tor | Zawodniczka | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. | 4 | Kylie Masse | Kanada | 58,18 | Q, , TB |
2. | 3 | Kathleen Baker | Stany Zjednoczone | 59,03 | Q |
3. | 5 | Anastasija Fiesikowa | Rosja | 59,26 | Q |
4. | 7 | Simona Baumrtová | Czechy | 59,65 | Q, |
5. | 2 | Darja Ustinowa | Rosja | 59,74 | Q |
6. | 6 | Chen Jie | Chiny | 59,85 | |
7. | 8 | Daryna Zewina | Ukraina | 60,40 !1:00,40 | |
8. | 1 | Kira Toussaint | Holandia | 60,76 !1:00,76 |
Finał
Finał odbył się o 18:21[5].
Miejsce | Tor | Zawodniczka | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. ! | 4 | Kylie Masse | Kanada | 58,10 | , CR |
2. ! | 3 | Kathleen Baker | Stany Zjednoczone | 58,58 | |
3. ! | 5 | Emily Seebohm | Australia | 58,59 | |
4. | 6 | Olivia Smoliga | Stany Zjednoczone | 58,77 | |
5. | 2 | Anastasija Fiesikowa | Rosja | 58,83 | |
6. | 1 | Darja Ustinowa | Rosja | 59,50 | |
7. | 7 | Simona Baumrtová | Czechy | 59,71 | |
8. | 8 | Kathleen Dawson | Wielka Brytania | 59,90 |
Przypisy
- ↑ a b Wyniki eliminacji. Omega Timing. [dostęp 2017-07-24]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-07-29)]. (ang.).
- ↑ Kylie Masse: 58.21 100 Back A World Textile Best & A Promise 50 Years In The Making. Swim Vortex, 2017-04-06. [dostęp 2017-07-17]. (ang.).
- ↑ Swimming World Ranking. FINA. [dostęp 2017-07-17]. (ang.).
- ↑ Wyniki półfinałów. Omega Timing. [dostęp 2017-07-24]. (ang.).
- ↑ Wyniki finału. Omega Timing. [dostęp 2017-07-25]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-07-28)]. (ang.).