Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Kobiet 2016 (eliminacje)
- Główny artykuł: Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Kobiet 2016.
Kwalifikacje do Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Kobiet 2016 miały na celu wyłonienie żeńskich reprezentacji narodowych w piłce ręcznej, które wystąpią w finałach tego turnieju.
Informacje ogólne
Turniej finałowy organizowanych przez EHF mistrzostw Europy odbędzie się w Szwecji w grudniu 2016 roku i weźmie w nim udział szesnaście drużyn. Zgłoszenia chętnych do udziału zespołów EHF przyjmowała od 11 lutego do 9 marca 2015 roku. Automatycznie do mistrzostw zakwalifikowała się drużyna gospodarzy, pozostałe zaś rywalizowały o piętnaście pozostałych miejsc. W razie konieczności przed fazą grupową miała zostać rozegrana faza preeliminacyjna[1]. Chęć udziału w tym turnieju wyraziły prócz gospodyń trzydzieści dwie reprezentacje, toteż konieczne okazało się zorganizowanie preeliminacji, w których wystąpiło sześć najniżej sklasyfikowanych drużyn podzielonych na dwie trzyzespołowe grupy. Ich zwycięzcy dołączyli do pozostałej dwudziestki szóstki w zasadniczej fazie eliminacji, gdzie rywalizacja odbywała się w siedmiu czterozespołowych grupach, z których awans uzyskały dwie czołowe, a także najlepszy zespół spośród tych z trzecich miejsc. Turnieje preeliminacyjne zaplanowano na połowę czerwca 2015 roku, zaś druga faza eliminacji została rozegrana w sześciu meczowych terminach w październiku 2015 roku oraz marcu i czerwcu 2016 roku[2].
Zakwalifikowane zespoły
Kraj | Strefa kwalifikacyjna | Mistrzostwa 2014 |
---|---|---|
Szwecja | Gospodarz | 3. miejsce |
Norwegia | 1. miejsce w grupie 1 kwalifikacji | 1. miejsce |
Rumunia | 2. miejsce w grupie 1 kwalifikacji | 9. miejsce |
Serbia | 1. miejsce w grupie 2 kwalifikacji | 15. miejsce |
Czechy | 2. miejsce w grupie 2 kwalifikacji | - |
Holandia | 1. miejsce w grupie 3 kwalifikacji | 7. miejsce |
Hiszpania | 2. miejsce w grupie 3 kwalifikacji | 2. miejsce |
Czarnogóra | 1. miejsce w grupie 4 kwalifikacji | 4. miejsce |
Chorwacja | 2. miejsce w grupie 4 kwalifikacji | 13. miejsce |
Węgry | 1. miejsce w grupie 5 kwalifikacji | 6. miejsce |
Polska | 2. miejsce w grupie 5 kwalifikacji | 11. miejsce |
Rosja | 1. miejsce w grupie 6 kwalifikacji | 14. miejsce |
Dania | 2. miejsce w grupie 6 kwalifikacji | 8. miejsce |
Francja | 1. miejsce w grupie 7 kwalifikacji | 5. miejsce |
Niemcy | 2. miejsce w grupie 7 kwalifikacji | 10. miejsce |
Słowenia | Najlepsza drużyna spośród tych, które zajęły 3. miejsca w grupach |
Faza 1
Sześć najniżej sklasyfikowanych drużyn spotkało się w fazie preeliminacyjnej w walce o dwa miejsca premiowane awansem do głównego turnieju eliminacyjnego. Została ona zorganizowana w formie dwóch trzyzespołowych grup rywalizujących systemem kołowym w dniach 12–14 czerwca 2015 roku[3][4].
Losowanie grup zostało zaplanowane na 23 marca 2015 roku w wiedeńskiej siedzibie EHF. Przed losowaniem drużyny zostały podzielone na dwa koszyki według rankingu EHF[3][5].
|
|
|
W wyniku losowania wyłonione zostały dwie grupy[6].
Grupa A | Grupa B |
---|---|
Azerbejdżan | Finlandia |
Bułgaria | Izrael |
Wyspy Owcze | Kosowo |
Grupa A
Poz. | Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | − | +/− | ||||
1. | Bułgaria | 2 | 2 | 0 | 0 | 63 | 50 | +13 | 4 | Awans do fazy 2 |
2. | Azerbejdżan | 2 | 1 | 0 | 1 | 57 | 60 | −3 | 2 | |
3. | Wyspy Owcze | 2 | 0 | 0 | 2 | 50 | 60 | −10 | 0 |
12 czerwca 2015 18:00 | 31:22 | Sportna zala Orłowec, Gabrowo Sędziowie: Marija Ilieva, Silvana Karbeska Widzów: 1000 | |||
Neli Dobreva 11 1× 3× | (12:10) raport | 7 Turið Arge Samuelsen 3× 3× |
13 czerwca 2015 18:00 | 28:29 | Azerbejdżan | Sportna zala Orłowec, Gabrowo Sędziowie: Marija Ilieva, Silvana Karbeska Widzów: 300 | ||
Turið Arge Samuelsen 10 6× 3× | (14:14) raport | 7 Marina Tankaskaya 4× 3× 1× |
14 czerwca 2015 18:00 | Azerbejdżan | 28:32 | Sportna zala Orłowec, Gabrowo Sędziowie: Marija Ilieva, Silvana Karbeska Widzów: 850 | ||
Marina Tankaskaya 7 3× 4× | (12:13) raport | 8 Sonia Bogdanova 2× 3× |
Grupa B
Poz. | Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | − | +/− | ||||
1. | Finlandia | 2 | 2 | 0 | 0 | 53 | 42 | +11 | 4 | Awans do fazy 2 |
2. | Izrael | 2 | 1 | 0 | 1 | 47 | 47 | 0 | 2 | |
3. | Kosowo | 2 | 0 | 0 | 2 | 40 | 51 | −11 | 0 |
12 czerwca 2015 19:00 | 19:27 | Sisu Arena, Karis Sędziowie: Silviya Markovska, Jonko Vutov Widzów: 360 | |||
Kaltrina Beka 7 4× 2× | (6:12) raport | 7 Alexandra Roos 4× 2× |
13 czerwca 2015 16:00 | 24:21 | Sisu Arena, Karis Sędziowie: Silviya Markovska, Jonko Vutov Widzów: 80 | |||
Shira Vikrat 7 1× 2× 1× | (9:8) raport | 5 Burneta Rama 5× 3× |
14 czerwca 2015 12:00 | 26:23 | Sisu Arena, Karis Sędziowie: Silviya Markovska, Jonko Vutov Widzów: 320 | |||
Anna Lindholm 9 4× 3× | (18:15) raport | 6 Shira Vikrat 6 Or Turgeman 2× 3× |
W obu turniejach niepokonane okazały się reprezentacje gospodarzy[7][8][9].
Faza 2
W drugiej fazie odbył się właściwy turniej eliminacyjny z udziałem 28 reprezentacji podzielonych na siedem grup po cztery zespoły. Awans do turnieju finałowego ME uzyskały dwie najlepsze drużyny z każdej grupy oraz najlepszy zespół spośród tych z trzecich miejsc. Przy ustalaniu ich hierarchii brane były pod uwagę jedynie mecze z dwiema najlepszymi drużynami w grupie[10].
Losowanie grup odbyło się 9 kwietnia 2015 roku w szwedzkim Kristianstad. Przed losowaniem drużyny zostały podzielone na cztery koszyki według rankingu EHF obejmującego wyniki turniejów z trzech poprzednich lat – ME 2012, MŚ 2013 i ME 2014[10][5][11].
|
|
|
|
W wyniku transmitowanego w Internecie[11] losowania wyłonionych zostało siedem grup[12]:
Grupa 1 | Grupa 2 | Grupa 3 | Grupa 4 | Grupa 5 | Grupa 6 | Grupa 7 |
---|---|---|---|---|---|---|
Norwegia | Serbia | Hiszpania | Czarnogóra | Węgry | Dania | Francja |
Rumunia | Czechy | Holandia | Chorwacja | Polska | Rosja | Niemcy |
Białoruś | Ukraina | Austria | Macedonia Północna | Słowacja | Turcja | Islandia |
Litwa | Włochy | Bułgaria Zwycięzca grupy A | Słowenia | Finlandia Zwycięzca grupy B | Portugalia | Szwajcaria |
Mecze odbyły się w sześciu terminach[10]:
- Kolejka 1: 7–8 października 2015
- Kolejka 2: 10–11 października 2015
- Kolejka 3: 9–10 marca 2016
- Kolejka 4: 12–13 marca 2016
- Kolejka 5: 1–2 czerwca 2016
- Kolejka 6: 4–5 czerwca 2016
Grupa 1
Poz. | Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | − | +/− | ||||
1. | Norwegia | 6 | 5 | 0 | 1 | 178 | 128 | +50 | 10 | Awans |
2. | Rumunia | 6 | 4 | 0 | 2 | 150 | 137 | +13 | 8 | Awans |
3. | Białoruś | 6 | 3 | 0 | 3 | 159 | 168 | −9 | 6 | |
4. | Litwa | 6 | 0 | 0 | 6 | 140 | 194 | −54 | 0 |
7 października 2015 19:00 | 35:24 | Trondheim Spektrum, Trondheim Sędziowie: Vanja Antić, Jelena Jakovljević Widzów: 3160 | |||
Heidi Løke 7 2× 2× | (19:13) raport | 7 Walentina Nestsiaruk 5× 3× |
8 października 2015 19:00 | 29:20 | Sala Sporturilor Traian, Râmnicu Vâlcea Sędziowie: Jesper Kirkholm Madsen, Henrik Mortensen Widzów: 3000 | |||
Cristina Neagu 8 4× 2× | (16:10) raport | 6 Laima Bernatavičiūtė 4× 3× |
11 października 2015 13:00 | 21:28 | Kauno sporto halė, Kowno Sędziowie: Ferenc Bonifert, Viktor Oláh Widzów: 850 | |||
Laima Bernatavičiūtė 6 4× 2× | (9:13) raport | 5 Nora Mørk 3× 2× |
11 października 2015 15:00 | 23:25 | Pałac Sportu, Mińsk Sędziowie: Maike Schilha, Tanja Schilha Widzów: 3215 | |||
Lilia Arțiuhovici 6 3× 3× | (14:12) raport | 11 Cristina Neagu 2× 3× |
9 marca 2016 19:00 | 21:29 | Kauno sporto halė, Kowno Sędziowie: Tetyana Rakytina, Iryna Tkachuk Widzów: 500 | |||
Diana Šatkauskaitė 9 4× 4× | (10:15) raport | 6 Karyna Yezhykava 5× 3× |
9 marca 2016 20:00 | 25:20 | Sala Polivalentă, Kluż-Napoka Sędziowie: Sasa Pandžić, Boris Šatordžija Widzów: 7 100 | |||
Cristina Neagu 10 8× 3× 1× | (16:9) raport | 6 Nora Mørk 6× 3× |
13 marca 2016 17:00 | 38:35 | Dworiec sporta „Uruczje”, Mińsk Sędziowie: Said Bounouara, Khalid Sami Widzów: 2 650 | |||
Karyna Yezhykava 8 5× 2× | (18:15) raport | 7 Laima Bernatavičiūtė 7 Diana Šatkauskaitė 4× 3× |
13 marca 2016 18:00 | 27:17 | Stavanger Idrettshall, Stavanger Sędziowie: Duarte Santos, Ricardo Fonseca Widzów: 6000 | |||
Heidi Løke 7 3× 2× | (12:8) raport | 6 Patricia Vizitiu 1× 2× |
1 czerwca 2016 19:00 | 22:32 | Dworiec sporta „Uruczje”, Mińsk Sędziowie: Michalis Tzaferopoulos, Andreas Bethmann Widzów: 2200 | |||
Karyna Yezhykava 7 3× 1× | (9:15) raport | 6 Linn Jørum Sulland 2× 3× |
1 czerwca 2016 19:00 | 24:34 | Kauno sporto halė, Kowno Sędziowie: Silviya Markovska, Jonko Vutov Widzów: 500 | |||
Brigita Ivanauskaitė 7 3× | (11:20) raport | 6 Florina Chintoan 9× 2× |
4 czerwca 2016 19:00 | 20:23 | Sala Polivalentă, Kluż-Napoka Sędziowie: Maria Bennani, Safia Bennani Widzów: 3800 | |||
Aneta Udriștioiu 5 2× 4× | (9:9) raport | 9 Karyna Yezhykava 4× 1× 1× |
4 czerwca 2016 19:30 | 36:19 | Oslo Spektrum, Oslo Sędziowie: Yves Schols, Roel Zuijlen Widzów: 3945 | |||
Amanda Kurtović 6 4× 3× | (15:10) raport | 5 Brigita Ivanauskaitė 5 Diana Šatkauskaitė 5× 3× |
Grupa 2
Poz. | Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | − | +/− | ||||
1. | Serbia | 6 | 5 | 1 | 0 | 191 | 141 | +50 | 11 | Awans |
2. | Czechy | 6 | 4 | 1 | 1 | 170 | 142 | +28 | 9 | Awans |
3. | Ukraina | 6 | 2 | 0 | 4 | 174 | 162 | +12 | 4 | |
4. | Włochy | 6 | 0 | 0 | 6 | 113 | 203 | −90 | 0 |
7 października 2015 16:05 | 33:15 | Tipsport Arena, Praga Sędziowie: Viktorija Kijauskaitė, Aušra Žalienė Widzów: 1020 | |||
Michaela Hrbková 5 Markéta Jeřábková 5 3× 2× | (14:5) raport | 8 Anika Niederwieser 7× 3× |
8 października 2015 18:00 | 34:25 | Hala sportova, Kraljevo Sędziowie: Diana Carmen Florescu, Anamaria Stoia Widzów: 1200 | |||
Sanja Radosavljević 9 1× 3× | (14:12) raport | 9 Olha Nikolayenko 2× 3× |
11 października 2015 18:00 | 20:24 | Karpaty Arena Użhorod, Użhorod Sędziowie: Małgorzata Lidacka, Urszula Lesiak Widzów: 1000 | |||
Viktoriya Borshchenko 5 Olga Perederiy 5 7× 3× | (12:8) raport | 7 Kamila Kordovska 3× 3× |
11 października 2015 19:00 | 19:32 | Palazzetto dello Sport, Andria Sędziowie: Alexey Kiyashko, Dmitriy Kiselev Widzów: 1350 | |||
Anika Niederwieser 8 5× 3× | (10:15) raport | 8 Jelena Živković 3× 3× |
9 marca 2016 18:00 | 25:30 | Euronicshala, Zlin Sędziowie: Andre Hansen, Øystein Pettersen Widzów: 1400 | |||
Michaela Hrbková 7 3× 4× | (15:17) raport | 7 Katarina Krpež Slezak 5× 3× |
10 marca 2016 19:00 | 19:37 | PalaGolfo, Follonica Sędziowie: Thomassen, Schmack Widzów: 1350 | |||
Anika Niederwieser 10 3× 3× | (10:18) raport | 10 Viktoriya Borshchenko 2× 3× |
13 marca 2016 15:30 | 36:23 | Karpaty Arena, Użhorod Sędziowie: Praštalo, Todorović Widzów: 800 | |||
Viktoriya Borshchenko 8 7× 3× | (15:6) raport | 5 Eleonora Costa 5 Cristina Gheorghe 5× 3× |
13 marca 2016 18:00 | 28:28 | Hala sportova, Kraljevo Sędziowie: Georgi Doychinov, Yulian Goretsov Widzów: 2000 | |||
Katarina Krpež Slezak 9 5× 3× | (15:15) raport | 5 Michaela Hrbková 3× 4× |
1 czerwca 2016 19:00 | 26:31 | Pałac Sportu w Kijowie, Kijów Sędziowie: Boris Mandák, Mário Rudinský Widzów: 980 | |||
Iryna Glibko 9 4× 2× | (12:15) raport | 7 Katarina Krpež Slezak 7× 3× |
1 czerwca 2016 20:00 | 19:29 | Pala San Giacomo, Bari Sędziowie: Karina Christiansen, Line Hesseldal Hansen Widzów: 1000 | |||
Cristina Gheorghe 8 5× 3× | (11:15) raport | 5 Kamila Kordovska 5 Michaela Hrbková 1× 3× |
4 czerwca 2016 18:00 | 36:18 | Sports Hall, Kraljevo Sędziowie: Ferenc Bonifert, Viktor Oláh Widzów: 700 | |||
Katarina Krpež Slezak 7 4× 3× | (21:10) raport | 6 Cristina Viorica Gheorghe 4× 3× |
4 czerwca 2016 18:10 | 31:30 | Sportovní hala Most, Most Sędziowie: Erdoan Vitaku, Arsim Vitaku Widzów: 925 | |||
Markéta Jeřábková 8 1× 4× | (15:12) raport | 10 Irina Glibko 2× 4× 1× |
Grupa 3
Poz. | Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | − | +/− | ||||
1. | Holandia | 6 | 5 | 0 | 1 | 216 | 140 | +76 | 10 | Awans |
2. | Hiszpania | 6 | 5 | 0 | 1 | 192 | 126 | +66 | 10 | Awans |
3. | Austria | 6 | 2 | 0 | 4 | 160 | 171 | −11 | 4 | |
4. | Bułgaria | 6 | 0 | 0 | 6 | 112 | 243 | −131 | 0 |
7 października 2015 19:30 | 45:24 | Topsportcentrum Rotterdam, Rotterdam Sędziowie: Sirbu, Suponicov Widzów: 2000 | |||
Lois Abbingh 7 3× 3× | (24:16) raport | 8 Elizabeth Omoregie 5× 3× |
7 października 2015 20:45 | 25:15 | Multiúsos Fontes do Sar, Santiago de Compostela Sędziowie: Leandersson, Lindroos Widzów: 2800 | |||
Marta López Herrero 5 2× 3× | (13:6) raport | 5 Katrin Engel 2× 3× |
11 października 2015 17:00 | 14:39 | Sportna zala Orłowec, Gabrowo Sędziowie: Joanna Brehmer, Agnieszka Skowronek Widzów: 500 | |||
Daniela Kotseva 3 1× 3× | (8:20) raport | 6 Nely Carla Alberto 1× 3× |
11 października 2015 18:15 | 25:31 | BSFZ Südstadt, Maria Enzersdorf Sędziowie: Jelena Vujačić, Anđelina Kažanegra Widzów: 800 | |||
Katrin Engel 7 3× 3× | (11:13) raport | 6 Lois Abbingh 5× 2× |
9 marca 2016 18:00 | 20:33 | Sportna zala Orłowec, Gabrowo Sędziowie: Roberto Scevola, Tal Alperan Widzów: 400 | |||
Stefka Agova 5 Gloria Pavlova 5 2× 3× | (10:13) raport | 8 Beate Scheffknecht 3× 3× |
9 marca 2016 19:00 | 31:21 | Topsportcentrum, Almere Sędziowie: Péter Horváth, Balázs Márton Widzów: 3000 | |||
Danick Snelder 7 3× 3× | (13:10) raport | 9 Nerea Pena 4× 2× |
12 marca 2016 13:00 | 32:29 | Palacio de los Deportes de León, León Sędziowie: Christiansen, Hansen Widzów: 3000 | |||
Alexandrina Barbosa 10 4× 3× 1× | (20:11) raport | 7 Yvette Broch 7× 4× |
12 marca 2016 20:25 | 39:27 | Handball-Arena Rieden/Vorkloster, Bregencja Sędziowie: Katsikis, Michailidis Widzów: 1400 | |||
Beate Scheffknecht 8 4× 3× | (19:12) raport | 9 Lora Sarandeva 5× 1× |
1 czerwca 2016 18:00 | 16:45 | Sportna zala Orłowec, Gabrowo Sędziowie: Emil Aghakishi, Ernest Aghakishi Widzów: 250 | |||
Sonya Bogdanova 6 2× 3× | (8:19) raport | 8 Jurswailly Luciano 4× 3× |
1 czerwca 2016 20:25 | 26:33 | Olympiahalle, Innsbruck Sędziowie: Karim Gasmi, Raouf Gasmi Widzów: 1400 | |||
Katrin Engel 9 5× 3× 1× | (12:16) raport | 8 Macarena Aguilar 5× 3× |
4 czerwca 2016 16:00 | 35:22 | Maaspoort Sports & Events, ’s-Hertogenbosch Sędziowie: Marija Ilieva, Silvana Karbeska Widzów: 2600 | |||
Lois Abbingh 9 1× 3× | (18:11) raport | 6 Sonja Frey 6 Katrin Engel 6× 4× |
4 czerwca 2016 18:00 | 42:11 | Polideportivo Ciudad Jardín, Malaga Sędziowie: Marta Sa, Vania Sa Widzów: 2000 | |||
Marta Mangué 6 Ana Isabel Martinez 6 2× 3× | (21:7) raport | 3 Lora Sarandeva 2× 3× |
Grupa 4
Poz. | Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | − | +/− | ||||
1. | Czarnogóra | 6 | 5 | 0 | 1 | 147 | 129 | +18 | 10 | Awans |
2. | Chorwacja | 6 | 4 | 0 | 2 | 173 | 137 | +36 | 8 | Awans |
3. | Słowenia | 6 | 3 | 0 | 3 | 142 | 134 | +8 | 6 | Awans jako najlepsza drużyna z trzecich miejsc |
4. | Macedonia Północna | 6 | 0 | 0 | 6 | 114 | 176 | −62 | 0 |
7 października 2015 19:00 | 27:19 | Školska sportska dvorana, Umag Sędziowie: Jiri Opava, Pavel Válek Widzów: 1000 | |||
Andrea Penezić 10 1× 4× | (14:11) raport | 7 Tamara Mavsar 4× 1× 1× |
7 października 2015 19:30 | 21:14 | Sportska Dvorana Topolica, Bar Sędziowie: Kjersti Arntsen, Guro Røen Widzów: 2200 | |||
Katarina Bulatović 6 2× 1× | (12:8) raport | 4 Elena Gjeorgjievska 2× 3× |
10 października 2015 20:15 | 22:36 | SRC Kale, Skopje Sędziowie: Ana Vranes, Marlis Wenninger Widzów: 800 | |||
Sara Ristovska 8 5× 3× | (11:15) raport | 9 Andrea Penezić 4× 3× |
11 października 2015 16:00 | 20:22 | Športna dvorana Kodeljevo, Lublana Sędziowie: Năstase, Stancu Widzów: 1000 | |||
Tamara Mavsar 6 Barbara Lazović 6 6× 2× | (11:11) raport | 9 Katarina Bulatović 5× 2× |
10 marca 2016 17:30 | 35:17 | Športna dvorana Ljudski Vrt, Maribor Sędziowie: Simone Zendali, Stefano Riello Widzów: 1500 | |||
Barbara Lazović 6 3× | (18:8) raport | 5 Teodora Keramichieva 2× 2× |
10 marca 2016 20:00 | 23:22 | Spaladium Arena, Split Sędziowie: Evgeny Zotin, Nikolay Volodkov Widzów: 4 500 | |||
Andrea Penezić 11 3× 3× | (13:13) raport | 10 Milena Raičević 2× 3× |
12 marca 2016 20:00 | 21:22 | SRC Kale, Skopje Sędziowie: Denis Bolic, Christoph Hurich Widzów: 800 | |||
Simona Stojanovska 5 2× 2× 1× | (10:11) raport | 7 Tamara Mavsar 4× 2× |
12 marca 2016 20:30 | 31:29 | Sportska Dvorana Topolica, Bar Sędziowie: Aleksandar Jović, Nedim Arnautović Widzów: 3200 | |||
Katarina Bulatović 8 2× 3× | (19:15) raport | 8 Andrea Penezić 4× 3× |
1 czerwca 2016 18:00 | 24:23 | Dvorana Golovec, Celje Sędziowie: Péter Horváth, Balázs Marton Widzów: 2200 | |||
Ana Gros 8 Neli Irman 8 6× 4× | (9:11) raport | 8 Sonja Bašić 3× 3× |
2 czerwca 2016 18:00 | 21:27 | SRC Kale, Skopje Sędziowie: Dorian Sirbu, Valentin Suponicov Widzów: 550 | |||
Sara Ristovska 6 3× 3× | (12:13) raport | 7 Đurđina Jauković 2× 3× |
5 czerwca 2016 18:00 | 35:19 | Centar Zamet, Rijeka Sędziowie: Emil Blanck, Andreas Isen Widzów: 900 | |||
Andrea Penezić 7 3× 3× | (17:7) raport | 3 cztery zawodniczki 1× 3× |
5 czerwca 2016 20:00 | 24:22 | Sportska dvorana Nikoljac, Bijelo Polje Sędziowie: Jesper Kirkholm Madsen, Henrik Mortensen Widzów: 2000 | |||
Milena Raičević 11 4× 3× | (13:11) raport | 8 Barbara Lazović 5× 4× |
Grupa 5
Poz. | Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | − | +/− | ||||
1. | Węgry | 6 | 5 | 0 | 1 | 198 | 130 | +68 | 10 | Awans |
2. | Polska | 6 | 5 | 0 | 1 | 163 | 121 | +42 | 10 | Awans |
3. | Słowacja | 6 | 2 | 0 | 4 | 142 | 138 | +4 | 4 | |
4. | Finlandia | 6 | 0 | 0 | 6 | 84 | 198 | −114 | 0 |
7 października 2015 20:00 | 29:12 | Hala widowiskowo-sportowa, Lubin Sędziowie: Dennis Engkebølle Stenrand, Anders Kaerlund Birch Widzów: 3400 | |||
Karolina Kudłacz-Gloc 5 1× 3× | (13:8) raport | 5 Linda Cainberg 2× 3× |
8 października 2015 18:00 | 32:19 | OBO Aréna Dabas, Dabas Sędziowie: Branka Marić, Zorica Mašić Widzów: 2000 | |||
Szabina Mayer 5 3× | (15:8) raport | 5 Simona Szarková 4× 3× |
10 października 2015 18:00 | 21:23 | Mestská športová hala, Šaľa Sędziowie: Victoria Alpaidze, Tatyana Berezkina Widzów: 2127 | |||
Martina Školková 9 1× 4× | (11:14) raport | 5 Iwona Niedźwiedź 4× 4× |
11 października 2015 14:00 | 25:38 | Sisu Arena, Karis Sędziowie: Tatjana Praštalo, Vesna Todorović Widzów: 500 | |||
Pamela Degerman 7 2× 4× | (13:16) raport | 9 Zita Szucsánszki 4× 3× |
9 marca 2016 18:30 | 15:29 | Energia Areena, Vantaa Sędziowie: Maria Bennani, Safia Bennani Widzów: 700 | |||
Martin Genberg 3 Alexandra Roos 3 Ida Väyrynen 3 4× 3× | (8:15) raport | 6 Tetyana Trehubová 6× 3× |
9 marca 2016 20:30 | 24:27 | Hala Widowiskowo-Sportowa, Koszalin Sędziowie: Jelena Vujačić, Anđelina Kažanegra Widzów: 3000 | |||
Karolina Siódmiak 5 2× 4× | (13:13) raport | 6 Szandra Szöllősi-Zácsik 3× 2× |
12 marca 2016 16:00 | 25:8 | Mestská športová hala, Partizánske Sędziowie: Marija Ilieva, Silvana Karbeska Widzów: 1200 | |||
Martina Školková 7 4× 4× | (11:3) raport | 2 Johanna Hilli 2 Annika Näräkkä 1× 4× |
13 marca 2016 18:30 | 25:26 | Érd Aréna, Érd Sędziowie: Viktorija Kijauskaitė, Ausra Žalienė Widzów: 2200 | |||
Krisztina Triscsuk 7 3× 3× | (16:17) raport | 7 Monika Kobylińska 3× 3× |
1 czerwca 2016 18:00 | 23:32 | Chemkostav Aréna, Michalovce Sędziowie: Cristina Nastase, Simona Raluca Stancu Widzów: 1600 | |||
Martina Školková 6 2× 3× | (12:15) raport | 6 Krisztina Triscsuk 4× 2× |
1 czerwca 2016 18:30 | 11:33 | Energia Areena, Vantaa Sędziowie: Ingvar Gudjonsson, Eydun Lindenskov Samuelsen Widzów: 400 | |||
Bettina Lillqvist 2 Johanna Hilli 2 Linda Cainberg 2 1× 3× | (3:17) raport | 9 Karolina Kudłacz-Gloc 1× 3× |
4 czerwca 2016 20:00 | 28:25 | Orlen Arena, Płock Sędziowie: Robin Sager, Stefan Styger Widzów: 1700 | |||
Karolina Kudłacz-Gloc 8 3× | (15:13) raport | 5 Julia Kučerová 2× 4× |
5 czerwca 2016 18:00 | 44:13 | Érd Aréna, Érd Sędziowie: Vagif Aliyev, Alekper Aghakishiyev Widzów: 1500 | |||
Viktória Lukács 6 4× 3× | (21:5) raport | 5 Linda Cainberg 2× 3× |
Grupa 6
Poz. | Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | − | +/− | ||||
1. | Rosja | 6 | 6 | 0 | 0 | 200 | 145 | +55 | 12 | Awans |
2. | Dania | 6 | 4 | 0 | 2 | 162 | 135 | +27 | 8 | Awans |
3. | Turcja | 6 | 1 | 0 | 5 | 157 | 190 | −33 | 2 | |
4. | Portugalia | 6 | 1 | 0 | 5 | 134 | 183 | −49 | 2 |
8 października 2015 19:00 | 39:19 | Pałac Sportu, Rostów nad Donem Sędziowie: Tzaferopoulos, Bethmann Widzów: 3500 | |||
Yekaterina Davydenko 7 4× 3× | (20:10) raport | 5 Erica Isabel Correia Tavares 5 Patricia Emidio Rodrigues 4× 3× |
8 października 2015 20:15 | 28:19 | Ceres Arena, Aarhus Sędziowie: Dzmitry Nabokau, Siarhei Kulik Widzów: 4086 | |||
Ann Grete Osterballe-Nørgaard 6 6× 3× | (16:10) raport | 9 Yasemin Şahin 5× 4× 1× |
11 października 2015 16:10 | 21:26 | Pavilhão Multiusos, Pinhel Sędziowie: Charlotte Bonaventura, Julie Bonaventura Widzów: 1700 | |||
Patricia Emidio Rodrigues 5 6× 3× | (10:14) raport | 4 Maria Fisker 4 Kristina Kristiansen 4× 3× |
11 października 2015 17:00 | 30:44 | THF Spor Salonu, Ankara Sędziowie: Sasa Pandžić, Boris Šatordžija Widzów: 800 | |||
Yasemin Şahin 8 9× 3× 1× | (14:25) raport | 9 Yekaterina Ilyina 6× 3× 1× |
9 marca 2016 19:00 | 31:27 | Sportkompleks Zwiezdnyj, Astrachań Sędziowie: Jiří Opava, Pavel Válek Widzów: 5000 | |||
Anna Wiachiriewa 9 4× 3× | (16:12) raport | 6 Stine Jørgensen 1× 3× |
10 marca 2016 20:00 | 24:23 | Pavilhão Desportivo, São Pedro do Sul Sędziowie: Marco Di Domenico, Lorenzo Fornasier Widzów: 1025 | |||
Claudia Salome Semedo Goncalves Correia 4 Bebiana Rodrigues Sabino 4 1× 3× | (11:11) raport | 7 Ceren Demirçelen 1× 4× |
12 marca 2016 17:10 | 22:24 | Arena Næstved, Næstved Sędziowie: Csaba Kékes, Pál Kékes Widzów: 3011 | |||
Anne Mette Hansen 6 4× 3× | (8:14) raport | 4 Darya Dmitriyeva 4 Anna Wiachiriewa 5× 2× |
13 marca 2016 16:00 | 37:31 | THF Spor Salonu, Ankara Sędziowie: Cristina Năstase, Simona Raluca Stancu Widzów: 550 | |||
Betül Yılmaz 11 3× 3× | (17:18) raport | 7 Monica Oliveira Soares 2× 3× |
1 czerwca 2016 20:00 | 23:26 | Spor Salonu, Rize Sędziowie: Roberto Scevola, Tal Alperan Widzów: 1000 | |||
Serpil İskenderoğlu 8 2× 3× | (11:12) raport | 6 Stine Jørgensen 4× 3× |
2 czerwca 2016 19:45 | 22:25 | Pavilhão Municipal das Travessas, São João da Madeira Sędziowie: Radojko Brkic, Andrei Jusufhodzic Widzów: 1000 | |||
Monica Oliveira Soares 5 4× 3× | (6:13) raport | 6 Antonina Skorobogatchenko 4× 4× |
5 czerwca 2016 16:00 | 37:25 | Pałac Sportu "Olimp", Krasnodar Sędziowie: Angelos Argyridis, Christos Mouttas Widzów: 2200 | |||
Władlena Bobrownikowa 5 3× 3× | (21:14) raport | 7 Betül Yılmaz 4× 3× |
5 czerwca 2016 17:10 | 33:17 | Ceres Arena, Aarhus Sędziowie: Tatjana Praštalo, Vesna Todorović Widzów: 2834 | |||
Anna Sophie Okkels 7 2× 1× | (11:7) raport | 3 Monica Oliveira Soares 3 Maria Ines Da Silva Pereira 4× 3× |
Grupa 7
Poz. | Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | − | +/− | ||||
1. | Francja | 6 | 6 | 0 | 0 | 162 | 113 | +49 | 12 | Awans |
2. | Niemcy | 6 | 4 | 0 | 2 | 149 | 128 | +21 | 8 | Awans |
3. | Islandia | 6 | 1 | 0 | 5 | 112 | 153 | −41 | 2 | |
4. | Szwajcaria | 6 | 1 | 0 | 5 | 122 | 151 | −29 | 2 |
7 października 2015 19:30 | 29:18 | HUK-Coburg Arena, Coburg Sędziowie: Georgios Panayides, Marios Andreou Widzów: 2024 | |||
Kim Naidzinavicius 6 2× 3× | (13:10) raport | 6 Sibylle Scherer 3× 3× |
8 października 2015 19:00 | 27:17 | Azur Arena, Antibes Sędziowie: Javier Álvarez Mata, Yon Bustamante López Widzów: 2800 | |||
Allison Pineau 4 Manon Houette 4 Siraba Dembélé 4 3× 2× | (11:8) raport | 3 cztery zawodniczki 4× 3× |
11 października 2015 15:00 | 19:28 | Sporthalle Birsfelden, Birsfelden Sędziowie: Tomislav Cindrić, Robert Gonzurek Widzów: 950 | |||
Sibylle Scherer 7 3× 3× | (10:15) raport | 7 Manon Houette 6× 3× |
11 października 2015 16:00 | 17:22 | Vodafonevöllur, Reykjavík Sędziowie: Karina Christiansen, Line Hesseldal Hansen Widzów: 960 | |||
Karen Knútsdóttir 4 4× 2× | (11:12) raport | 7 Susann Müller 1× 2× |
9 marca 2016 19:30 | 21:24 | EgeTrans Arena, Bietigheim-Bissingen Sędziowie: Alpaidze, Berezkina Widzów: 3375 | |||
Susann Müller 7 4× 3× | (10:9) raport | 9 Allison Pineau 1× 2× |
10 marca 2016 20:00 | 22:21 | GoEasy Arena, Siggenthal Sędziowie: Vanja Antić, Jelena Jakovljević Widzów: 1420 | |||
Sibylle Scherer 5 4× 2× | (9:10) raport | 6 Karen Knútsdóttir 4× 4× |
12 marca 2016 20:00 | 25:19 | Le Parnasse, Nîmes Sędziowie: Joanna Brehmer, Agnieszka Skowronek Widzów: 3500 | |||
Allison Pineau 8 2× 3× | (13:9) raport | 4 Saskia Lang 4 Anna Loerper 4 Susann Müller 4× 3× |
13 marca 2016 16:30 | 20:19 | Íþróttamiðstöð Haukar, Hafnarfjörður Sędziowie: Diana Carmen Florescu, Anamaria Stoia Widzów: 485 | |||
Ramune Pekarskyte 3 Thea Imani Sturludóttir 3 4× 4× | (10:9) raport | 2 3× |
1 czerwca 2016 19:00 | 23:25 | Sporthalle Kreuzbleiche, St. Gallen Sędziowie: Tetyana Rakytina, Iryna Tkachuk Widzów: 1479 | |||
Xenia Hodel 7 6× 4× | (14:14) raport | 8 Svenja Huber 1× 4× |
1 czerwca 2016 20:00 | 16:30 | Vodafonevöllur, Reykjavík Sędziowie: Vadims Jaskins, Eduards Zabko Widzów: 450 | |||
Karen Knútsdóttir 7 2× 3× | (7:15) raport | 6 Siraba Dembélé 2× |
4 czerwca 2016 20:00 | 28:21 | Beauvais Sędziowie: Marco Di Domenico, Lorenzo Fornasier Widzów: 2000 | |||
Alexandra Lacrabère 6 3× 2× | (15:8) raport | 6 Nicole Dinkel 4× 3× |
5 czerwca 2016 17:00 | 33:21 | Porsche-Arena, Stuttgart Sędziowie: Sigurd Thomassen, Tobias Schmack Widzów: 2308 | |||
Saskia Lang 7 1× 2× | (15:9) raport | 4 Karen Knútsdóttir 4 Sólveig Lára Kjærnested 1× |
Ranking drużyn z trzecich miejsc
Najlepszy zespół z trzeciego miejsca awansował do Mistrzostw Europy 2016. O kolejności decydowała liczba zdobytych punktów wyłączając mecze z ostatnią drużyną w tabeli.
Poz. | Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | − | +/− | ||||
1. | Słowenia | 4 | 1 | 0 | 3 | 85 | 96 | −11 | 2 | Awans |
2. | Białoruś | 4 | 1 | 0 | 3 | 92 | 112 | −20 | 2 | |
3. | Ukraina | 4 | 0 | 0 | 4 | 101 | 120 | −19 | 0 | |
4. | Słowacja | 4 | 0 | 0 | 4 | 88 | 115 | −27 | 0 | |
5. | Austria | 4 | 0 | 0 | 4 | 88 | 124 | −36 | 0 | |
6. | Turcja | 4 | 0 | 0 | 4 | 97 | 135 | −38 | 0 | |
7. | Islandia | 4 | 0 | 0 | 4 | 71 | 112 | −41 | 0 |
Przypisy
- ↑ Registration starts for Women’s EHF EURO 2016 in Sweden. eurohandball.com. [dostęp 2015-03-04]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-02-20)]. (ang.).
- ↑ 32 nations vie for a spot at the Women’s EHF EURO 2016 in Sweden. eurohandball.com. [dostęp 2015-03-20]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-04-02)]. (ang.).
- ↑ a b Procedure for the draw of the Qualification Groups Phase 1. cms.eurohandball.com. [dostęp 2015-03-20]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-03-18)]. (ang.).
- ↑ Six teams embark on Women’s EHF EURO 2016 journey. eurohandball.com. [dostęp 2015-06-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-06-15)]. (ang.).
- ↑ a b EHF WOMEN'S NATIONAL TEAM RANKING Ranking applicable for 2016 EHF EURO. cms.eurohandball.com. [dostęp 2015-03-20]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-03-18)]. (ang.).
- ↑ The road to Sweden 2016 starts in June. eurohandball.com. [dostęp 2015-03-25]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-04-02)]. (ang.).
- ↑ Victorious start for Bulgaria, Finland in Women's EHF EURO 2016 Qualification. eurohandball.com. [dostęp 2015-06-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-06-15)]. (ang.).
- ↑ Israel set up decisive game against Finland. eurohandball.com. [dostęp 2015-06-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-06-15)]. (ang.).
- ↑ Finland, Bulgaria join next phase of Women's EHF EURO 2016 Qualification. eurohandball.com. [dostęp 2015-06-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-06-15)]. (ang.).
- ↑ a b c Procedure for the draw of the Qualification Groups. cms.eurohandball.com. [dostęp 2015-03-20]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-03-18)]. (ang.).
- ↑ a b Kristianstad hosts Women's EHF EURO 2016 Qualification draw on 9 April. eurohandball.com. [dostęp 2015-04-24]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-04-24)]. (ang.).
- ↑ The road to the Women’s EHF EURO 2016 has begun. eurohandball.com. [dostęp 2015-04-24]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-04-24)]. (ang.).
- p
- d
- e