Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Kobiet 2022
| |||
Dyscyplina | |||
---|---|---|---|
Organizator | |||
Szczegóły turnieju | |||
Gospodarze | Słowenia | ||
Otwarcie | 4 listopada 2022 | ||
Zamknięcie (finał) | 20 listopada 2022 | ||
Liczba drużyn | 16 (z 1 konfederacji) | ||
Liczba hal | 4 (w 4 miastach) | ||
I miejsce | |||
II miejsce | |||
III miejsce | |||
Statystyki turnieju | |||
Liczba meczów | 47 | ||
Liczba bramek | 2492 (53,02 na mecz) | ||
Oglądalność | 125 545 (2671 na mecz) | ||
Król strzelców | Nora Mørk (50) | ||
Najlepszy zawodnik (MVP) | Henny Ella Reistad |
Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Kobiet 2022 – piętnaste mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet, oficjalny międzynarodowy turniej piłki ręcznej o randze mistrzostw kontynentu organizowany przez EHF, mający na celu wyłonienie najlepszej żeńskiej reprezentacji narodowej w Europie. Odbywał się w dniach od 4 do 20 listopada 2022 roku w Słowenii, Czarnogórze i Macedonii Północnej. W turnieju brało udział szesnaście zespołów.
Logo mistrzostw opublikowano w marcu 2021 roku[1].
Wybór organizatora
Według pierwotnego harmonogramu wstępne zainteresowania organizacją mistrzostw Europejska Federacja Piłki Ręcznej miała przyjmować do 1 maja 2017 roku[2][3]. Na początku lipca 2017 roku, z uwagi na zaplanowane na grudzień 2022 roku Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2022, termin rozegrania zawodów został przesunięty na listopad. Jednocześnie EHF ustaliła nowe ramy czasowe wyboru organizatora – zgodnie z nim ostateczny termin składania wstępnych propozycji, a następnie oficjalnych aplikacji, upływał odpowiednio 1 września i 1 listopada 2017 roku, zaś decyzja, po przeprowadzonych inspekcjach i zatwierdzeniu kandydatur przez Zarząd EHF, miała zostać podjęta na kongresie tej organizacji w Glasgow w czerwcu 2018 roku[4][5][6]. W wyznaczonym terminie wpłynęła wspólna kandydatura Słowenii, Czarnogóry i Macedonii[7][5], która została potwierdzona oficjalną aplikacją[8][9] i zaakceptowana na kongresie EHF[10][11].
Obiekty
Organizatorzy do przeprowadzenia zawodów wytypowali cztery hale[11]. Europejski związek wysuwał zastrzeżenia co do hal w Celje i Podgoricy[12][13].
- Lublana – Arena Stožice (12 480)
- Celje – Dvorana Zlatorog (5800)
- Skopje – Centrum sportowe „Boris Trajkowski” (6173)
- Podgorica – Sportski centar Morača (5000)
Eliminacje
- Osobny artykuł: Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Kobiet 2022 (eliminacje).
Zespoły
Kraj | Strefa kwalifikacyjna | Data kwalifikacji | Mistrzostwa 2020 |
---|---|---|---|
Słowenia | Gospodarz | 20 czerwca 2018 | 16. miejsce |
Czarnogóra | Gospodarz | 20 czerwca 2018 | 8. miejsce |
Macedonia Północna | Gospodarz | 20 czerwca 2018 | – |
Norwegia | Mistrzostwa 2020 | 20 grudnia 2020 | Mistrzostwo |
Holandia | 1. miejsce w grupie 3 kwalifikacji | 4 marca 2022 | 6. miejsce |
Polska | 1. miejsce w grupie 1 kwalifikacji | 4 marca 2022 | 14. miejsce |
Dania | 1. miejsce w grupie 2 kwalifikacji | 5 marca 2022 | 4. miejsce |
Szwajcaria | 2. miejsce w grupie 2 kwalifikacji | 6 marca 2022 | Debiut |
Francja | 1. miejsce w grupie 4 kwalifikacji | 6 marca 2022 | 2. miejsce |
Szwecja | 1. miejsce w grupie 6 kwalifikacji | 20 kwietnia 2022 | 11. miejsce |
Niemcy | 2. miejsce w grupie 3 kwalifikacji | 21 kwietnia 2022 | 7. miejsce |
Hiszpania | 1. miejsce w grupie 5 kwalifikacji | 21 kwietnia 2022 | 9. miejsce |
Węgry | 2. miejsce w grupie 5 kwalifikacji | 21 kwietnia 2022 | 10. miejsce |
Serbia | 2. miejsce w grupie 6 kwalifikacji | 23 kwietnia 2022 | 13. miejsce |
Rumunia | 2. miejsce w grupie 2 kwalifikacji | 24 kwietnia 2022 | 12. miejsce |
Chorwacja | 2. miejsce w grupie 4 kwalifikacji | 24 kwietnia 2022 | 3. miejsce |
Losowanie grup
Losowaine grup turneju na głównego zaplanowano odbyło się w Lublanie.
|
|
|
|
|
|
|
|
Sędziowie
12 par sędziów zostało wybranych 13 czerwca 2022 roku. W październiku doszło do wymiany dwóch par[14].
- Ana Vranes i Marlis Wenninger
- Vesna Balvan i Tatjana Praštalo
- Jelena Mitrovic i Andjelina Kazanegra
- Maike Merz i Tanja Kuttler
- Ismailj Metalari i Nenad Nikołowski
- Igor Covalciuc i Alexei Covalciuc
- Eskil Braseth i Leif Andre Sundet
- Vania Sá i Marta Sá
- Vanja Antić i Jelena Jakovljević
- Ozren Backović i Mirko Palačković
- Javier Álvarez i Ion Bustamante
- Marina Duplij i Ołena Pobedrina
Faza wstępna
Grupa A
Poz. | Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | - | +/- | |||
1. | Norwegia | 3 | 3 | 0 | 0 | 102 | 66 | +36 | 6 |
2. | Chorwacja | 3 | 1 | 1 | 1 | 70 | 76 | -6 | 3 |
3. | Węgry | 3 | 1 | 0 | 2 | 73 | 81 | -8 | 2 |
4. | Szwajcaria | 3 | 0 | 1 | 2 | 75 | 97 | -22 | 1 |
4 listopada 2022 18:00 | 33–28 | Arena Stožice, Lublana Sędziowie: Jelena Vujačić Anđelina Kažanegra ( Czarnogóra) Widzów: 1168 | |||
Katrin Klujber 9 2× | (12–14) raport | 6 Tabea Schmid 3× |
4 listopada 2022 20:30 | 32–23 | Arena Stožice, Lublana Sędziowie: Marina Duplij Ołena Pobedrina ( Ukraina) Widzów: 1179 | |||
Nora Mørk 8 5× | (16–14) raport | 4 Stela Posavec 2× 1× |
6 listopada 2022 18:00 | 21–18 | Arena Stožice, Lublana Sędziowie: Maike Merz Tanja Kuttler ( Niemcy) Widzów: 1424 | |||
Valentina Blažević 9 5× 2× | (10–7) raport | 4 Viktoria Lukácks 1× 2× |
6 listopada 2022 20:30 | 21–38 | Arena Stožice, Lublana Sędziowie: Marta Sá Vânia Sá ( Portugalia) Widzów: 1123 | |||
Mia Emmeneggger 5 1× | (9–19) raport | 6 Stine Oftedal 2× |
8 listopada 2022 18:00 | 26–26 | Arena Stožice, Lublana Sędziowie: Javier Álvarez Ion Bustamante ( Hiszpania) Widzów: 1088 | |||
Tena Japundža 6 5× | (14–12) raport | Mia Emmenegger 7 2× 1× |
8 listopada 2022 20:30 | 32–22 | Arena Stožice, Lublana Sędziowie: Ismalij Metalari Nenad Nikolovski ( Macedonia Północna) Widzów: 1088 | |||
Vilde Ingstad 8 4× | (14–12) raport | Katrin Klujber 6 4× |
Grupa B
Poz. | Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | - | +/- | |||
1. | Szwecja | 3 | 2 | 0 | 1 | 83 | 68 | +15 | 4 |
2. | Dania | 3 | 2 | 0 | 1 | 85 | 72 | +13 | 4 |
3. | Słowenia | 3 | 2 | 0 | 1 | 77 | 83 | +11 | 4 |
4. | Serbia | 3 | 0 | 0 | 3 | 66 | 88 | -19 | 0 |
4 listopada 2022 18:00 | 26–28 | Dvorana Zlatorog, Celje Sędziowie: Javier Álvarez Ion Bustamante ( Hiszpania) | |||
Trine Østergaard Jensen 7 5× 1× | (15–14) raport | 8 Ana Gros 4× |
4 listopada 2022 20:30 | 27–21 | Dvorana Zlatorog, Celje Sędziowie: Marta Sá Vânia Sá ( Portugalia) Widzów: 2878 | |||
Nathalie Hagman 9 5× | (14–9) raport | 6 Aleksandra Stamenić 1× 1× |
6 listopada 2022 18:00 | 22–33 | Dvorana Zlatorog, Celje Sędziowie: Ismalij Metalari Nenad Nikołowski ( Macedonia Północna) Widzów: 3137 | |||
Ana Gros 5 2× | (13–14) raport | 9 Nathalie Hagman 2× |
6 listopada 2022 20:30 | 21–34 | Dvorana Zlatorog, Celje Sędziowie: Marina Duplij Ołena Pobedrina ( Ukraina) Widzów: 3137 | |||
Jovana Stoiljković 6 3× | (11–18) raport | 4 trzy zawodniczki 6× 1× |
8 listopada 2022 18:00 | 27–24 | Dvorana Zlatorog, Celje Sędziowie: Maike Merz Tanja Kuttler ( Niemcy) Widzów: 3027 | |||
Elizabeth Omoregie 6 6× 1× | (13–15) raport | Sanja Radosavljević 6 4× 2× |
8 listopada 2022 20:30 | 25–23 | Dvorana Zlatorog, Celje Sędziowie: Jelena Vujačić Anđelina Kažanegra ( Czarnogóra) Widzów: 3027 | |||
Emma Friis 9 3× | (13–5) raport | Tyra Axnér 9 2× 1× |
Grupa C
Poz. | Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | - | +/- | |||
1. | Francja | 3 | 3 | 0 | 0 | 85 | 59 | +26 | 6 |
2. | Holandia | 3 | 2 | 0 | 1 | 83 | 69 | +14 | 4 |
3. | Rumunia | 3 | 1 | 0 | 2 | 80 | 87 | -7 | 2 |
4. | Macedonia Północna | 3 | 0 | 0 | 3 | 52 | 85 | -33 | 0 |
5 listopada 2022 18:00 | 24–14 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Tatjana Praštalo Vesna Balvan ( Bośnia i Hercegowina) Widzów: 2809 | |||
Coralie Lassource 4 3× | (12–5) raport | 5 Monika Janeska 4× 1× |
5 listopada 2022 20:30 | 29–28 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Eskil Braseth Leif Andre Sundet ( Norwegia) Widzów: 2809 | |||
Laura van der Heijden 7 4× 2× | (14–12) raport | 5 trzy zawodniczki 2× 1× |
7 listopada 2022 18:00 | 15–30 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Ana Vranes Marlis Wenninger ( Austria) Widzów: 2471 | |||
Sara Ristowska 4 5× 1× | (9–17) raport | 7 Inger Smits 5× 2× |
7 listopada 2022 20:30 | 21–35 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Ozren Backović Mirko Palačković ( Słowenia) Widzów: 2471 | |||
Cristina Neagu 5 Sorina Grozav 5 2× 1× | (11–17) raport | 6 Estelle Nze Minko 4× 1× |
9 listopada 2022 18:00 | 23–31 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Vanja Antić Jelena Jakoljević ( Serbia) Widzów: 2289 | |||
Sanja Dabevska 7 2× 1× | (12–13) raport | 10 Cristina Neagu 6× |
9 listopada 2022 20:30 | 26–24 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Igor Covalciuc Alexei Covalciuc ( Mołdawia) Widzów: 2389 | |||
Pauletta Foppa 4 Estelle Nze Minko 4 3× 1× | (14–12) raport | 9 Angela Malestein 2× 1× |
Grupa D
Poz. | Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | - | +/- | |||
1. | Czarnogóra | 3 | 3 | 0 | 0 | 85 | 71 | +14 | 6 |
2. | Hiszpania | 3 | 1 | 0 | 2 | 67 | 73 | -6 | 2 |
3. | Niemcy | 3 | 1 | 0 | 2 | 71 | 75 | -4 | 2 |
4. | Polska | 3 | 1 | 0 | 2 | 68 | 72 | -4 | 2 |
5 listopada 2022 18:00 | 30–23 | Sportski centar Morača, Podgorica Sędziowie: Ana Vranes Marlis Wenninger ( Austria) Widzów: 3019 | |||
Đurđina Jauković 5 Jovanka Radičević 5 4× | (12–9) raport | 5 Alexandrina Barbosa 3× 1× |
5 listopada 2022 20:30 | 23–25 | Sportski centar Morača, Podgorica Sędziowie: Vanja Antić Jelena Jakovljević ( Serbia) Widzów: 3019 | |||
Magda Balsam 5 5× 1× | (12–11) raport | 8 Alina Grijseels 2× 1× |
7 listopada 2022 18:00 | 25–29 | Sportski centar Morača, Podgorica Sędziowie: Igor Covalciuc Alexei Covalciuc ( Mołdawia) Widzów: 3406 | |||
Alina Grijseels 7 Emily Bölk 7 4× 1× 1× | (12–15) raport | 9 Đurđina Jauković 2× |
7 listopada 2022 20:30 | 21–22 | Sportski centar Morača, Podgorica Sędziowie: Tatjana Praštalo Vesna Balvan ( Bośnia i Hercegowina) Widzów: 3406 | |||
Alexandrina Barbosa 7 4× | (12–12) raport | 5 Monika Kobylińska 4× 1× |
9 listopada 2022 18:00 | 23–26 | Sportski centar Morača, Podgorica Sędziowie: Ozern Backović Mirko Palačković ( Słowenia) Widzów: 4317 | |||
Monika Kobylińska 6 4× | (12–12) raport | 12 Jovanka Radičević 2× 2× |
9 listopada 2022 20:30 | 21–23 | Sportski centar Morača, Podgorica Sędziowie: Eskil Braseth Leif Andre Sundet ( Norwegia) Widzów: 4317 | |||
Alina Grijseels 6 3× | (10–11) raport | 6 Carmen Campos 3× 1× |
Faza zasadnicza
Grupa I
Poz. | Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | - | +/- | |||
1. | Norwegia | 4 | 4 | 0 | 0 | 117 | 93 | +24 | 8 |
2. | Dania | 4 | 3 | 0 | 1 | 106 | 95 | +11 | 6 |
3. | Szwecja | 4 | 2 | 0 | 2 | 111 | 99 | +12 | 4 |
4. | Słowenia | 4 | 2 | 0 | 2 | 99 | 103 | -4 | 4 |
5. | Chorwacja | 4 | 1 | 0 | 2 | 79 | 102 | -23 | 2 |
6. | Węgry | 4 | 0 | 0 | 4 | 92 | 112 | -20 | 0 |
10 listopada 2022 18:00 | 18–26 | Arena Stožice, Lublana Sędziowie: Ismailj Metalari Nenad Nikołowski ( Macedonia Północna) Widzów: 4126 | |||
Valentina Blažević 5 2× 1× | (12–13) raport | 7 Ana Gros 2× |
10 listopada 2022 20:30 | 27–29 | Arena Stožice, Lublana Sędziowie: Marta Sá Vania Sá ( Portugalia) Widzów: 4126 | |||
Katrin Klujber 8 3× | (12–14) raport | 7 Emma Friis 2× 2× |
12 listopada 2022 18:00 | 17–26 | Arena Stožice, Lublana Sędziowie: Maike Merz Tanja Kuttler ( Niemcy) Widzów: 1323 | |||
Katrina Pavlović 6 2× | (8–14) raport | 5 Kristina Jørgensen 4× |
12 listopada 2022 20:30 | 27–25 | Arena Stožice, Lublana Sędziowie: Javier Álvarez Ion Bustamante ( Hiszpania) Widzów: 1323 | |||
Henny Ella Reistad 7 3× | (13–13) raport | 9 Jenny Carlson 4× 1× |
14 listopada 2022 18:00 | 26–23 | Arena Stožice, Lublana Sędziowie: Tatjana Praštalo Vesna Balvan ( Bośnia i Hercegowina) Widzów: 5648 | |||
Henny Ella Reistad 10 2× | (16–15) raport | 5 Ana Gros 4× 1× |
14 listopada 2022 20:30 | 25–30 | Arena Stožice, Lublana Sędziowie: Jelena Vujačić Anđelina Kažanegra ( Czarnogóra) Widzów: 5648 | |||
Katrin Klujber 6 3× 1× | (15–18) raport | 9 Jamina Roberts 1× |
16 listopada 2022 15:30 | 29–25 | Arena Stožice, Lublana Sędziowie: Maike Merz Tanja Kuttler ( Niemcy) Widzów: 4263 | |||
Katrin Klujber 9 2× | (14–14) raport | 6 Ana Gros 3× 1× |
16 listopada 2022 18:00 | 27–31 | Arena Stožice, Lublana Sędziowie: Vânia Sá Marta Sá ( Portugalia) Widzów: 4263 | |||
Tena Petika 6 2× 2× | (11–17) raport | 8 Nathalie Hagman 2× |
16 listopada 2022 20:30 | 29–31 | Arena Stožice, Lublana Sędziowie: Ismailj Metalari Nenad Nikolovski ( Macedonia Północna) Widzów: 4263 | |||
Nora Mørk 8 2× 1× | (13–12) raport | 7 Anne Mette Hansen 3× |
Grupa II
Poz. | Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | - | +/- | |||
1. | Francja | 4 | 4 | 0 | 0 | 117 | 85 | +32 | 8 |
2. | Czarnogóra | 4 | 3 | 0 | 1 | 113 | 109 | +4 | 6 |
3. | Hiszpania | 4 | 1 | 1 | 2 | 102 | 108 | -6 | 3 |
4. | Holandia | 4 | 1 | 1 | 2 | 110 | 119 | -9 | 3 |
5. | Niemcy | 4 | 1 | 0 | 3 | 103 | 109 | -6 | 2 |
6. | Rumunia | 4 | 1 | 0 | 3 | 111 | 126 | -15 | 2 |
11 listopada 2022 18:00 | 28–36 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Vanja Antić Jelena Jakovljević ( Serbia) Widzów: 389 | |||
Angela Malestein 8 4× 1× | (13–17) raport | 8 Alina Grijseels 7× |
11 listopada 2022 20:30 | 28–27 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Ozren Backović Mirko Palačković ( Słowenia) Widzów: 389 | |||
Crina Pintea 7 3× 1× | (12–11) raport | 4 Jennifer Gutiérrez Bermejo 4 Lara González Ortega 1× 1× |
13 listopada 2022 18:00 | 29–29 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Marina Duplij Ołena Pobedrina ( Ukraina) Widzów: 973 | |||
Merel Freriks 6 Inger Smits 6 3× | (15–17) raport | 4 Paula Valdivia Monserrat 4 Alexandrina Barbosa 3× |
13 listopada 2022 20:30 | 27–19 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Eskil Braseth Leif Sundet ( Norwegia) Widzów: 973 | |||
Pauletta Foppa 6 3× | (12–9) raport | 6 Jovanka Radičević 1× |
15 listopada 2022 18:00 | 34–35 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Ana Vranes Marlis Wenninger ( Austria) Widzów: 924 | |||
Cristina Neagu 9 6× 1× | (18–18) raport | 8 Itana Grbić 8 Jovanka Radičević 3× |
15 listopada 2022 20:30 | 29–21 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Igor Covalciuc Alexei Covalciuc ( Mołdawia) Widzów: 924 | |||
Orlane Kanor 5 4× | (13–9) raport | 7 Alina Grijseels 1× |
16 listopada 2022 15:30 | 28–32 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Marina Duplii Olena Pobedrina ( Ukraina) Widzów: 770 | |||
Cristina Neagu 7 3× 1× | (14–16) raport | 10 Johanna Stockschläder 2× |
16 listopada 2022 18:00 | 42–25 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Ozren Backović Mirko Palačković ( Słowenia) Widzów: 842 | |||
Inger Smits 7 4× | (21–15) raport | 11 Đurđina Jauković 4× |
16 listopada 2022 20:45 | 36–23 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Vanja Antić Jelena Jakovljević ( Serbia) Widzów: 842 | |||
Chloé Valentini 6 1× | (17–9) raport | 5 Carmen Campos 2× |
Faza finałowa
Mecze o miejsca 1–4
Półfinały | Finał | |||||||
18 listopada | ||||||||
Dania | 27 | |||||||
20 listopada | ||||||||
Czarnogóra | 23 | |||||||
Dania | 25 | |||||||
18 listopada | ||||||||
Norwegia | 27 | |||||||
Norwegia | 28 | |||||||
Francja | 20 | |||||||
Mecz o 3. miejsce | ||||||||
20 listopada | ||||||||
Czarnogóra | 27 (dogr.) | |||||||
Francja | 25 | |||||||
Półfinały
18 listopada 2022 17:45 | 27–23 | Arena Stožice, Lublana Sędziowie: Igor Covalciuc Alexei Covalciuc ( Mołdawia) Widzów: 3600 | |||
Emma Friis 7 5× | (14–10) raport | 7 Itana Grbić 7 Đurđina Jauković 4× |
18 listopada 2022 20:30 | 28–20 | Arena Stožice, Lublana Sędziowie: Maike Merz Tanja Kuttler ( Niemcy) Widzów: 3600 | |||
Nora Mørk 8 1× | (12–11) raport | 5 Grâce Zaadi 2× 2× |
Mecz o 5. miejsce
18 listopada 2022 15:00 | 37–32 | Arena Stožice, Lublana Sędziowie: Marta Sá Vânia Sá ( Portugalia) Widzów: 3600 | |||
Nathalie Hagman 9 | (20–16) raport | 5 trzy zawodniczki |
Mecz o 3. miejsce
20 listopada 2022 17:45 | 27–25 dogr. | Arena Stožice, Lublana Sędziowie: Tatjana Praštalo Vesna Balvan ( Bośnia i Hercegowina) Widzów: 5380 | |||
Jovanka Radičević 6 Đurđina Jauković 6 5× 1× | (13–12) Pełny czas: 22–22 po dogrywce: 27–25 raport | 4 Estelle Nze Minko 4 Lucie Granier 5× 1× |
Finał
20 listopada 2022 20:30 | 25–27 | Arena Stožice, Lublana Sędziowie: Javier Álvarez Ion Bustamante ( Hiszpania) Widzów: 5380 | |||
Louise Burgaard 6 2× 1× | (15–12) raport | 8 Nora Mørk 3× 1× |
Klasyfikacja końcowa
Miejsce | Reprezentacja | Uwagi |
---|---|---|
Norwegia | awans: MŚ 2023 i IO 2024 | |
Dania | awans: MŚ 2023 | |
Czarnogóra | awans: MŚ 2023 | |
4. | Francja | awans: MŚ 2023 |
5. | Szwecja | awans: MŚ 2023 |
6. | Holandia | awans: MŚ 2023 |
7. | Niemcy | |
8. | Słowenia | |
9. | Hiszpania | |
10. | Chorwacja | |
11. | Węgry | |
12. | Rumunia | |
13. | Polska | |
14. | Szwajcaria | |
15. | Serbia | |
16. | Macedonia Północna |
Nagrody indywidualne
Wybór zależał od oceny internautów i ekspertów, a nagrody indywidualne otrzymały[15]:
Najlepsza bramkarka | Najlepsza lewoskrzydłowa | Najlepsza lewa rozgrywająca | Najlepsza środkowa rozgrywająca | Najlepsza obrotowa | Najlepsza prawa rozgrywająca | Najlepsza prawoskrzydłowa | Najlepsza broniąca | MVP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Cléopatre Darleux | Emma Friis | Cristina Neagu | Stine Oftedal | Pauletta Foppa | Katrin Klujber | Jovanka Radičević | Kathrine Heindahl | Henny Ella Reistad |
Przypisy
- ↑ Women’s EHF EURO 2022 logo and brand identity unveiled. eurohandball.com. [dostęp 2021-10-12]. [zarchiwizowane z tego adresu (2021-04-06)]. (ang.).
- ↑ EHF Competitions Commission (Meeting no. 03 of the period 2016 – 2020). handball.no. [dostęp 2017-09-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-07-11)]. (ang.).
- ↑ EHF Executive Committee meeting held in Austria. eurohandball.com. [dostęp 2021-01-27]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-03-27)]. (ang.).
- ↑ BEYOND 2020: EHF DETAILS BIDDING PROCESS FOR EHF EUROS 2022/24. eurohandball.com. [dostęp 2017-09-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-07-11)]. (ang.).
- ↑ a b FOUR NATIONS INTEND TO BID FOR WOMEN'S EHF EUROS IN 2022 AND 2024. eurohandball.com. [dostęp 2017-09-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-09-07)]. (ang.).
- ↑ EHF Competitions Commission (Meeting no. 04 of the period 2016 – 2020). handball.no. [dostęp 2021-01-27]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-06-28)]. (ang.).
- ↑ EHF EUROs bids for 2022/24 now available online. eurohandball.com. [dostęp 2021-01-27]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-02-15)]. (ang.).
- ↑ EHF EUROS BEYOND 2020 – SEVEN BIDS FROM ACROSS EUROPE. eurohandball.com. [dostęp 2017-11-13]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-11-13)]. (ang.).
- ↑ Can we handball? Yes we can!. eurohandball.com. [dostęp 2021-10-12]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-06-18)]. (ang.).
- ↑ EHF Congress final day round-up. eurohandball.com. [dostęp 2018-07-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-06-20)]. (ang.).
- ↑ a b Trio of nations awarded with Women’s EHF EURO 2022. eurohandball.com. [dostęp 2021-01-27]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-06-20)]. (ang.).
- ↑ EHF Competitions Commission (Meeting no. 06 of the period 2016 – 2020). handball.no. [dostęp 2021-10-12]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-12-31)]. (ang.).
- ↑ EHF Competitions Commission (Meeting no. 15 of the period 2016 – 2020). handball.no. [dostęp 2021-10-12]. [zarchiwizowane z tego adresu (2021-05-14)]. (ang.).
- ↑ Update on referee nominations for EHF EURO 2022. eurohandball.com. [dostęp 2022-11-03]. (ang.).
- ↑ MVP Reistad leads EHF EURO 2022 All-star Team. ehfeuro.eurohandball.com. [dostęp 2022-11-20]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-11-20)]. (ang.).
- p
- d
- e