Szamoa a 2024. évi nyári olimpiai játékokon
Szamoa az olimpiai játékokon | |||||
Szamoa zászlaja | |||||
NOB-országkód: SAM | |||||
OOB | Szamoai Sportszövetség és Nemzeti Olimpiai Bizottság | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
2024. évi nyári olimpiai játékok Párizs | |||||
Versenyzők | 24 fő 9 sportágban | ||||
Érmek |
| ||||
Szamoa az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: |
Szamoa a franciaországi Párizsban megrendezett 2024. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete. Az országot az olimpián 9 sportágban 24 sportoló képviseli.
Atlétika
Bővebben: Atlétika a 2024. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Alex Rose | Diszkoszvetés |
Birkózás
Bővebben: Birkózás a 2024. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
- Szabadfogású
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Gaku Akazawa | 65 kg |
Cselgáncs
Bővebben: Cselgáncs a 2024. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
William Tai Tin | Könnyűsúly |
Kajak-kenu
Bővebben: Kajak-kenu a 2024. évi nyári olimpiai játékokon |
Síkvízi
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Helyezés | |||
Kajak egyes 1000 m |
Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Helyezés | |||
Kajak egyes 500 m |
Ökölvívás
Bővebben: Ökölvívás a 2024. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Ato Leau Plodzicki-Faoagali | Nehézsúly |
Rögbi
Bővebben: Rögbi a 2024. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi rögbitorna a 2024. évi nyári olimpiai játékokon |
Szamoai férfi rögbi-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
B csoport
Hely. | Csapat | M | Gy | D | V | P+ | P– | Pk | P | Továbbjutás |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Ausztrália (AUS) | 3 | 3 | 0 | 0 | 64 | 35 | +29 | 9 | Bejutott a negyeddöntőbe |
2. | Argentína (ARG) | 3 | 2 | 0 | 1 | 73 | 46 | +27 | 7 | |
3. | Szamoa (SAM) | 3 | 1 | 0 | 2 | 52 | 49 | +3 | 5 | Kiesett |
4. | Kenya (KEN) | 3 | 0 | 0 | 3 | 19 | 78 | −59 | 3 |
Forrás: World Rugby
Sorrend szabályai: 1) pont; 2) egymás elleni eredmény; 3) pontkülönbség; 4) szerzett pont.
Sorrend szabályai: 1) pont; 2) egymás elleni eredmény; 3) pontkülönbség; 4) szerzett pont.
2024. július 24. 15:30 | Ausztrália (AUS) | 21–14 | Szamoa (SAM) | Stade de France, Saint-Denis | ||
(7–7) |
2024. július 24. 19:30 | Argentína (ARG) | 28–12 | Szamoa (SAM) | Stade de France, Saint-Denis | ||
(21–0) |
2024. július 25. 14:00 | Szamoa (SAM) | 26–0 | Kenya (KEN) | Stade de France, Saint-Denis | ||
(5–0) |
9–12. helyért
2024. július 25. 20:00 | Szamoa (SAM) | 42–7 | Japán (JPN) | Stade de France, Saint-Denis | ||
(14–7) |
9. helyért
2024. július 27. 17:00 | Szamoa (SAM) | 5–10 | Kenya (KEN) | Stade de France, Saint-Denis | ||
(0–5) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Szamoa (SAM) | 10. |
Súlyemelés
Bővebben: Súlyemelés a 2024. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Don Opeloge | 102 kg |
Női
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Iuniarra Sipaia | +81 kg |
Úszás
Bővebben: Úszás a 2024. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Johann Stickland | 100 m gyors |
Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Kaiya Brown | 50 m gyors |
Vitorlázás
Bővebben: Vitorlázás a 2024. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | É | ||||
Eroni Leilua | ILCA 7 (Laser) |
Női
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | É | ||||
ILCA 6 (Laser radial) |
Jegyzetek
Források
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap