Dél-Korea a 2024. évi nyári olimpiai játékokon
Ebben a szócikkben a koreai nyelvű szavak átdolgozott latin betűs és magyaros átírása között ide kattintva szabadon lehet választani. |
Dél-Korea az olimpiai játékokon | |||||
Dél-Korea zászlaja | |||||
NOB-országkód: KOR | |||||
OOB | Dél-koreai Olimpiai Bizottság | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
2024. évi nyári olimpiai játékok Párizs | |||||
Versenyzők | 141 fő 24 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | U Szanghjok (Woo Sang-hyeok)(wd) Kim Szojong (Kim Seo-yeong)(wd) | ||||
Érmek 0. helyezés |
| ||||
Dél-Korea az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: | |||||
Más szereplések: |
Dél-Korea a franciaországi Párizsban megrendezett 2024. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete. Az országot az olimpián 24 sportágban 141 sportoló képviseli.
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
1 Arany | O Szanguk (Oh Sang-uk) | Vívás | Kard, egyéni |
1 Arany | O Jedzsin (Oh Ye-jin) | Sportlövészet | Légpisztoly (10 m) |
1 Arany | Cson Hunjong (Jeon Hun-young) Im Sihjon (Lim Si-hyeon) Nam Szuhjon (Nam Su-hyeon) | Íjászat | Női csapat |
1 Ezüst | Kum Dzsihjon (Keum Ji-hyeon) Pak Hadzsun (Park Ha-jun) | Sportlövészet | Légpuska (10 m) |
1 Bronz | Kim Umin (Kim Woo-min) | Úszás | 400 m gyors |
Asztalitenisz
Bővebben: Asztalitenisz a 2024. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 64-es főtábla | 48-as főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Cso Deszong (Cho Dae-seong)(wd) | Egyes | |||||||||
Csang Udzsin (Jang Woo-jin)(wd) | ||||||||||
Cso Deszong (Cho Dae-seong) Csang Udzsin (Jang Woo-jin) Im Dzsonghun (Lim Jong-hoon)(wd) | Csapat | — |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 64-es főtábla | 48-as főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Cson Dzsihi (Jeon Ji-hee)(wd) | Egyes | |||||||||
Sin Jubin (Shin Yu-bin)(wd) | ||||||||||
Sin Jubin (Shin Yu-bin) Cson Dzsihi (Jeon Ji-hee) I Unhje (Lee Eun-hye)(wd) | Csapat | — |
- Vegyes
Versenyző | Versenyszám | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Im Dzsonghun (Lim Jong-hoon) Sin Jubin (Shin Yu-bin) | Vegyes páros |
Atlétika
Bővebben: Atlétika a 2024. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Cshö Bjonggvang (Choe Byeong-kwang)(wd) | 20 km gyaloglás |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
U Szanghjok (Woo Sang-hyeok)(wd) | Magasugrás | ||||
Kim Dzsangu (Kim Jang-woo)(wd) | Hármasugrás |
Birkózás
Bővebben: Birkózás a 2024. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
- Kötöttfogású
Versenyző | Versenyszám | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Kim Szungdzsun (Kim Seung-jun)(wd) | 97 kg | |||||||
I Szungcshan (Lee Seung-chan)(wd) | 130 kg |
Breaktánc
Bővebben: Breaktánc a 2024. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Becenév | Versenyszám | Kvalifikáció | Csoportkör | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő / bronzmeccs | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Helyezés | |||
Kim Hongjol (Kim Hong-yul)(wd) | Hong10 | Férfi egyéni | 0 |
Cselgáncs
Bővebben: Cselgáncs a 2024. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Kim Vondzsin (Kim Won-jin)(wd) | Légsúly | erőnyerő | Zulu (ZAM) 10–00 | Aghayev (AZE) 10–00 | Mkheidze (FRA) 00–01 | kiesett | ||||
An Baul | Harmatsúly | |||||||||
I Dzsunhvan (Lee Joon-hwan)(wd) | Váltósúly | |||||||||
Han Dzsujop (Han Ju-yeop)(wd) | Középsúly | |||||||||
Kim Mindzsong (Kim Min-jong)(wd) | Nehézsúly |
- Női
Versenyző | Versenyszám | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
I Hjegjong (Lee Hye-kyeong)(wd) | Légsúly | erőnyerő | Babulfath (SWE) 00–10 | kiesett | |||||
Csong Jerin (Jung Ye-rin)(wd) | Harmatsúly | ||||||||
Ho Mimi (Huh Mi-mi)(wd) | Könnyűsúly | ||||||||
Kim Dzsiszu (Kim Ji-su)(wd) | Váltósúly | ||||||||
Jun Hjondzsi (Yoon Hyun-ji)(wd) | Félnehézsúly | ||||||||
Kim Hajun (Kim Ha-yun)(wd) | Nehézsúly |
- Vegyes csapat
Versenyző | Versenyszám | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Vegyes csapat |
Golf
Bővebben: Golf a 2024. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | 3. forduló | 4. forduló | Összesen | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Par | Pont | Par | Pont | Par | Pont | Par | Pontszám | Par | Helyezés | ||
Tom Kim(wd) | Férfi egyéni | |||||||||||
An Bjonghon (An Byeong-hun)(wd) | ||||||||||||
Ko Dzsinjong (Ko Jin-young)(wd) | Női egyéni | |||||||||||
Amy Yang(wd) | ||||||||||||
Kim Hjodzsu (Kim Hyo-joo)(wd) |
Íjászat
Bővebben: Íjászat a 2024. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Kiemelés | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Kim Dzsedok (Kim Je-deok)(wd) | Egyéni | 682 | 2 | Roux (RSA) – | ||||||
Kim Udzsin (Kim Woo-jin) | 686 | 1 | Madaye (CHA) – | |||||||
I Uszok (Lee Woo-seok)(wd) | 681 | 5 | Boukouvalas (AUS) – | |||||||
Kim Dzsedok (Kim Je-deok) Kim Udzsin (Kim Woo-jin) I Uszok (Lee Woo-seok) | Csapat | 2049 | 1 | — | erőnyerő |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Kiemelés | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Cson Hunjong (Jeon Hun-young)(wd) | Egyéni | 664 | 13 | Healey (GBR) – | ||||||
Im Sihjon (Lim Si-hyeon)(wd) | 694 | 1 | Rivera (PUR) – | |||||||
Nam Szuhjon (Nam Su-hyeon)(wd) | 688 | 2 | Ali (EGY) – | |||||||
Cson Hunjong (Jeon Hun-young) Im Sihjon (Lim Si-hyeon) Nam Szuhjon (Nam Su-hyeon) | Csapat | 2046 | 1 | — | erőnyerő |
- Vegyes csapat
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Kiemelés | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Kim Udzsin (Kim Woo-jin) Im Sihjon (Lim Si-hyeon) | Vegyes | 1380 | 1 | Tajvan (TPE) – |
Kerékpározás
Bővebben: Kerékpározás a 2024. évi nyári olimpiai játékokon |
Országúti kerékpározás
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Kim Juro (Kim Euro)(wd) | Mezőnyverseny |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Szong Mindzsi (Song Minji)(wd) | Mezőnyverseny |
Kézilabda
Bővebben: Kézilabda a 2024. évi nyári olimpiai játékokon |
Női
Bővebben: Női kézilabdatorna a 2024. évi nyári olimpiai játékokon |
Dél-koreai női kézilabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Szövetségi kapitány: Henrik Signell[1] |
Lovaglás
Bővebben: Lovaglás a 2024. évi nyári olimpiai játékokon |
- Díjlovaglás
Versenyző | Ló | Versenyszám | Selejtező | Döntő | Végeredmény | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Csop. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | |||
Hvang Jongsik (Hwang Young-shik)(wd) | Delmonte | Egyéni |
Műugrás
Bővebben: Műugrás a 2024. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
U Haram (Woo Ha-ram)(wd) | 3 m műugrás | ||||||
I Dzsegjong (Yi Jae-gyeong)(wd) | |||||||
Kim Jongthek (Kim Yeong-taek)(wd) | 10 m toronyugrás | ||||||
Sin Dzsonghü (Shin Jung-whi)(wd) |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Kim Szudzsi (Kim Su-ji)(wd) | 3 m műugrás | ||||||
Kim Nahjon (Kim Na-hyun)(wd) | 10 m toronyugrás |
Ökölvívás
Bővebben: Ökölvívás a 2024. évi nyári olimpiai játékokon |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | ||||
Im Edzsi (Im Ae-ji)(wd) | Harmatsúly | 0 | ||||||
O Jondzsi (Oh Yeon-ji)(wd) | Könnyűsúly | Vu (Wu) (TPE) 0-5 | kiesett |
Öttusa
Bővebben: Öttusa a 2024. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Vívás (V) | Úszás | Bónusz vívás (B) | Lovaglás | Futás/Lövészet | Összesen | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Pont | Idő | Pont | Hely. | Eredmény | Pont | V+B Hely. | Idő | Hibapont | Pont | Hely. | Lövőhiba | Idő | Pont | Hely. | Összes pont | Helyezés | ||
Cson Ungthe (Jun Woong-tae)(wd) | Férfi | ||||||||||||||||||
Szo Cshangvan (Seo Chang-wan)(wd) | |||||||||||||||||||
Kim Szonu (Kim Sun-woo)(wd) | Női | ||||||||||||||||||
Szong Szungmin (Seong Seung-min)(wd) |
Sportlövészet
Bővebben: Sportlövészet a 2024. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Cshö Dehan (Choe Dae-han)(wd) | Légpuska (10 m) | ||||
Pak Hadzsun (Park Ha-jun)(wd) | |||||
I Vonho (Lee Won-ho) | Légpisztoly (10 m) | 580 | 4. Q | ||
Cso Jongdzse (Cho Yeong-jae) | 575 | 14. | kiesett | ||
I Gonhjok (Lee Gun-hyeok) | Gyorstüzelő pisztoly (25 m) | ||||
Szong Dzsongho (Song Jong-ho)(wd) | |||||
Kim Minszu (Kim Min-su)(wd) | Skeet |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Kum Dzsihjon (Keum Ji-hyeon)(wd) | Légpuska (10 m) | ||||
Kvon Undzsi (Kwon Eunji)(wd) | |||||
I Unszo (Lee Eun-seo) | Sportpuska, összetett (50 m) | ||||
Kim Dzsehi (Kim Je-hee) | |||||
Kim Jedzsi (Kim Ye-ji)(wd) | Légpisztoly (10 m) | 578 | 5. Q | ||
O Jedzsin (Oh Ye-jin)(wd) | 582 | 2. Q | |||
Kim Dzsangmi (Kim Jang-mi)(wd) | Sportpisztoly (25 m) | ||||
Jang Dzsiin (Yang Ji-in)(wd) | |||||
Csang Gukhi (Jang Kook-hee) | Skeet | ||||
Cso Szona (Cho Seon-ah) | Trap |
- Vegyes
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Kum Dzsihjon (Keum Ji-hyeon) Pak Hadzsun (Park Ha-jun) | Légpuska (10 m) | 631.4 | 2 QG | 12 | 02 Ezüst | ||
Pan Hjodzsin (Ban Hyo-jin)(wd) Cshö Dehan (Choe Dae-han) | 623.7 | 22 | kiesett |
Sportmászás
Bővebben: Sportmászás a 2024. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Összesítés | ||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Gyorsasági mászás | Boulder mászás | Nehézségi mászás | |||||||||||||||||
A | B | Jobb idő | Pont | Hely. | 1 | 2 | 3 | 4 | Összesítés | Pont | Hely. | Elért zóna | idő | Pont | Hely. | Pont | Hely. | ||
I Dohjon (Lee Do-hyun)(wd) | Férfi kombinált | ||||||||||||||||||
Szo Cshehjon (Seo Chae-hyun)(wd) | Női kombinált | ||||||||||||||||||
Sin Uncshol (Shin Eun-cheol)(wd) | Férfi gyorsasági |
Súlyemelés
Bővebben: Súlyemelés a 2024. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Pak Csuhjo (Bak Joo-hyo)(wd) | 73 kg | ||||||
Ju Dongdzsu (Yu Dong-ju)(wd) | 89 kg | ||||||
Csang Jonhak (Jang Yeon-hak)(wd) | 102 kg |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Kim Szuhjon (Kim Su-hyeon)(wd) | 81 kg | ||||||
Pak Hjedzsong (Park Hye-jeong)(wd) | +81 kg |
Szinkronúszás
Bővebben: Szinkronúszás a 2024. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | Helyezés | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Szabad gyakorlat | Technikai gyakorlat | Összesítés | Szabad gyakorlat | Összesítés | ||||||||
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont+ST | Hely. | |||
Ho Junszo (Hur Yoon-seo)(wd) I Rijong (Lee Ri-young)(wd) | Páros |
Taekwondo
Bővebben: Taekwondo a 2024. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Pak Thedzsun (Park Tae-joon)(wd) | Légsúly | |||||||||
Szon Gonu (Seo Geon-woo)(wd) | Váltósúly |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Kim Judzsin (Kim Yu-jin) | Pehelysúly | |||||||||
I Dabin (Lee Da-bin)(wd) | Nehézsúly |
Tenisz
Bővebben: Tenisz a 2024. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Kvon Szunu (Kwon Soon-woo)(wd) | Egyes |
Tollaslabda
Bővebben: Tollaslabda a 2024. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | ||
Cson Hjokcsin (Jeon Hyeok-jin)(wd) | Férfi egyes | Coelho (BRA) | Naraoka (JPN) | — | ||||||
Kang Minhjok (Kang Min-hyuk)(wd) Szo Szungdzse (Seo Seung-jae)(wd) | Férfi páros | Král / Mendrek (CZE) | C Popov / T Popov (FRA) | Jomkoh / Kedren (THA) | — | |||||
Kim Gaun (Kim Ga-eun)(wd) | Női egyes | Scholtz (RSA) W (21–12, 21–6) | Goh JW (MAS) | — | ||||||
Pek Hana (Baek Ha-na)(wd) I Szohi (Lee So-hee)(wd) | Női páros | Fruergaard / Thygesen (DEN) | Lambert / Tran (FRA) | Kititharakul / Prajongjai (THA) | — | |||||
Kim Szojong (Kim So-yeong)(wd) Kong Hijong (Kong Hee-yong)(wd) | Crasto / Ponnappa (IND) | Macujama / Sida (JPN) | Mapasa / Yu (AUS) | — | ||||||
Szo Szungdzse (Seo Seung-jae) Cshe Judzsong (Chae Yoo-jung)(wd) | Vegyes páros | K Mammeri / T Mammeri (ALG) W (21–10, 21–7) | Tabeling / Piek (NED) | Puavaranukroh / Taerattanachai (THA) | ||||||
Kim Vonho (Kim Won-ho)(wd) Csong Naun (Jeong Na-eun)(wd) | Cseng (Zheng) / Huang (CHN) | Rivaldy / Mentari (INA) L (20-22, 21-14, 19-21) | Gicquel / Delrue (FRA) |
Torna
Bővebben: Torna a 2024. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Ho Ung (Hur Woong)(wd) | Egyéni összetett | ||||
I Dzsunho (Lee Jun-ho)(wd) | |||||
Rju Szonghjon (Ryu Sung-hyun)(wd) |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Jo Szodzsong (Yeo Seo-jeong)(wd) | Női csapat összetett | — | |||
Om Dohjon (Eom Do-hyun)(wd) | |||||
I Dajong (Lee Da-yeong)(wd) | |||||
I Junszo (Lee Yun-seo)(wd) | |||||
Sin Szori (Shin Sol-yi)(wd) | |||||
Összesített |
Úszás
Bővebben: Úszás a 2024. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Csi Jucshan (Ji Yu-chan)(wd) | 50 m gyors | ||||||||
Hvang Szonu (Hwang Sun-woo)(wd) | 100 m gyors | ||||||||
200 m gyors | |||||||||
I Hodzsun (Lee Ho-joon)(wd) | |||||||||
Kim Umin (Kim Woo-min)(wd) | 400 m gyors | 3:45.52 | 7 Q | — | 3:42.50 | 03 Bronz | |||
800 m gyors | — | ||||||||
10 km nyílt vízi | — | ||||||||
I Dzsuho (Lee Ju-ho)(wd) | 100 m hát | ||||||||
200 m hát | |||||||||
Cshö Dongjol (Choi Dong-yeol)(wd) | 100 m hát | 1:00.17 | 18 | kiesett | |||||
| 4 × 200 m gyors | — | |||||||
| 4 × 100 m vegyes |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
I Undzsi (Lee Eun-ji)(wd) | 200 m hátúszás | ||||||||
Kim Szojong (Kim Seo-yeong)(wd) | 200 m vegyes |
- Vegyes
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
| 4 × 100 m vegyes |
Vitorlázás
Bővebben: Vitorlázás a 2024. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | |||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | É | ||||
Ha Dzsimin (Ha Jee-min)(wd) | ILCA 7 | — |
Vívás
Bővebben: Vívás a 2024. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Kim Dzsevon (Kim Jae-won)(wd) | Párbajtőr, egyéni | ||||||||
Ha Thegju (Ha Tae-gyu)(wd) | Tőr, egyéni | ||||||||
Ku Bongil (Gu Bon-gil)(wd) | Kard, egyéni | erőnyerő | Ferjani (TUN) L 8–15 | kiesett | |||||
O Szanguk (Oh Sang-uk)(wd) | erőnyerő | Girault (NIG) W 15–8 | Pakdaman (IRI) W 15–10 | Arfa (CAN) W 15–13 | Samele (ITA) W 15–5 | Ferjani (TUN) W 15–11 | 01 | ||
Pak Szangvon (Park Sang-won)(wd) | erőnyerő | Colin Heathcock (USA) W 15–10 | Sen (Shen) (CHN) L 11–15 | kiesett | |||||
Ku Bongil (Gu Bon-gil) O Szanguk (Oh Sang-uk) Pak Szangvon (Park Sang-won) To Gjongdong (Do Gyeong-dong)(wd)* | Kard, csapat | — |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Szong Szera (Song Se-ra)(wd) | Párbajtőr, egyéni | erőnyerő | Swatowska-Wenglarczyk (POL) W 15–11 | Muhari (HUN) L 6–15 | kiesett | ||||
I Hjein (Lee Hye-in)(wd) | erőnyerő | Jü (Yu) (CHN) L 13–15 | kiesett | ||||||
Kang Jongmi (Kang Young-mi)(wd) | erőnyerő | Differt (EST) L 13–14 | kiesett | ||||||
Szong Szera (Song Se-ra) I Hjein (Lee Hye-in) Kang Jongmi (Kang Young-mi) Cshö Indzsong (Choi In-jeong)(wd)* | Párbajtőr, csapat | — | |||||||
Jun Dzsiszu (Yoon Ji-su)(wd) | Kard, egyéni | ||||||||
Cshö Szebin (Choi Se-bin)(wd) | |||||||||
Cson Hajong (Jeon Ha-young)(wd) | |||||||||
Jun Dzsiszu (Yoon Ji-su) Cshö Szebin (Choi Se-bin) Cson Hajong (Jeon Ha-young) Cson Unhje (Jeon Eun-hye)(wd)* | Kard, csapat | — |
Jegyzetek
- ↑ Team roster: South Korea. ihf.info, 2024. július 25. (Hozzáférés: 2024. július 25.)
Források
- South Korea at the 2024 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2024. július 25.)
- Olimpiaportál
- Korea-portál