Oroszország a 2010. évi nyári ifjúsági olimpiai játékokon
Oroszország az ifjúsági olimpiai játékokon | |||||
Oroszország zászlaja | |||||
NOB-országkód: RUS | |||||
OOB | Orosz Olimpiai Bizottság | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
2010. évi nyári ifjúsági olimpiai játékok Szingapúr | |||||
Versenyzők | 96 fő 20 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Igor Kalasnyikov[1] | ||||
Érmek |
| ||||
Oroszország az ifjúsági olimpiai játékokon | |||||
Nyári ifjúsági olimpiai játékok:
| |||||
Téli ifjúsági olimpiai játékok:
|
Oroszország a Szingapúrban megrendezett 2010. évi nyári ifjúsági olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Legeredményesebb versenyzőjük Viktorija Komova 3 arannyal és 1 bronzzal.
Érmesek
- Az alábbi táblázatban dőlt betűvel vannak feltüntetve azok az érmesek, akik nemzetek vegyes csapatának tagjaként szerezték az adott érmet.
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám | Dátum |
---|---|---|---|---|
1 Arany | Anasztaszija Valujeva | Taekwondo | Lány, 44 kg | augusztus 15. |
1 Arany | Ruszlan Adzsigov | Birkózás | Fiú, 85 kg, kötöttfogás | augusztus 15. |
1 Arany | Jana Karapetovna Jegorjan | Vívás | Lány, kard egyéni | augusztus 16. |
1 Arany | Andrej Usakov | Úszás | Fiú, 200 m gyors | augusztus 16. |
1 Arany | Andrej Usakov Alekszej Acapkin Ilja Lemajev Anton Lobanov | Úszás | Fiú, 4x100 m gyors | augusztus 17. |
1 Arany | Aldar Balzsinyimajev | Birkózás | Fiú szabadfogás, 46 kg | augusztus 17. |
1 Arany | Azamatbi Psnatlov | Birkózás | Fiú szabadfogás, 63 kg | augusztus 17. |
1 Arany | Jana Karapetovna Jegorjan | Vívás | Vegyes csapat | augusztus 18. |
1 Arany | Artyem Okulov | Súlyemelés | Fiú, 77 kg | augusztus 18. |
1 Arany | Olga Zubova | Súlyemelés | Lány, +63 kg | augusztus 18. |
1 Arany | Viktorija Komova | Torna | Lány, szertorna összetett | augusztus 19. |
1 Arany | Darja Gavrilova | Tenisz | Lány, egyes | augusztus 20. |
1 Arany | Jekatyerina Bljoszkina | Atlétika | Lány, 100 m gát | augusztus 21. |
1 Arany | Viktorija Komova | Torna | Lány, ugrás | augusztus 21. |
1 Arany | Viktorija Komova | Torna | Lány, felemás korlát | augusztus 21. |
1 Arany | Natalja Tronyeva | Atlétika | Lány, súlylökés | augusztus 22. |
1 Arany | Marija Kucsina | Atlétika | Lány, magasugrás | augusztus 22. |
1 Arany | Ilja Sugarov | Öttusa | Vegyes váltó | augusztus 24. |
1 Arany | Alekszandra Merkulova | Torna | Lány, ritmikus gimnasztika, egyéni összetett | augusztus 25. |
1 Arany | Kszenyija Dudkina Olga Ilina Karolina Szevasztyanova Alina Makarenko | Torna | Lány, ritmikus gimnasztika, csapat összetett | augusztus 25. |
2 Ezüst | Viktorija Alekszejeva | Vívás | Lány, tőr | augusztus 15. |
2 Ezüst | Krisztyina Kocsetkova | Úszás | Lány, 200 m-es vegyesúszás | augusztus 15. |
2 Ezüst | Alekszandra Papusa Olga Detenyjuk Krisztyina Kocsetkova Jekaterina Andrejeva | Úszás | Lány, 4×100 m-es vegyesúszás váltó | augusztus 16. |
2 Ezüst | Anton Lobanov | Úszás | Fiú, 100 m-es mellúszás | augusztus 16. |
2 Ezüst | Gyiana Ahmetova | Súlyemelés | Lány, 63 kg | augusztus 17. |
2 Ezüst | Viktorija Alekszejeva | Vívás | Lány, vegyes csapat | augusztus 18. |
2 Ezüst | Anton Lobanov | Úszás | Fiú, 200 m-es mellúszás | augusztus 18. |
2 Ezüst | Aliaszhab Szirazsov | Taekwondo | Fiú, 73 kg | augusztus 18. |
2 Ezüst | Alekszej Koszov | Súlyemelés | Fiú, 85 kg | augusztus 18. |
2 Ezüst | Alekszandra Papusa Anton Lobanov Krisztyina Kocsetkova Andrej Usakov | Úszás | Vegyes, 4×100m vegyesúszás váltó | augusztus 20. |
2 Ezüst | Viktor Baluda Mihail Birjukov | Tenisz | Fiú, páros | augusztus 21. |
2 Ezüst | Anna Dmitrijeva | Cselgáncs | Lány, 52 kg | augusztus 22. |
2 Ezüst | Haszan Halmurzajev | Cselgáncs | Fiú, 81 kg | augusztus 22. |
2 Ezüst | Ilja Sugarov | Öttusa | Fiú, egyéni | augusztus 22. |
2 Ezüst | Nyikita Uglov | Atlétika | Fiú, vegyes váltó | augusztus 23. |
2 Ezüst | Darja Vahterova Okszana Korobkova Irina Zagajnova Natalja Anyiszimova Tamara Csopikjan Okszana Kondrasina Nagyezsda Koroleva Natalja Dansina Anna Sukalova Nagyezsda Pasztuh Kszenyija Milova Viktorija Divak Veronika Garanyina Jekatyerina Csernobrovina | Kézilabda | Lány | augusztus 23. |
2 Ezüst | Anna Dmitrijeva | Cselgáncs | Vegyes csapat | augusztus 25. |
3 Bronz | Artur Szulejmanov | Birkózás | Fiú kötöttfogás, 58 kg | augusztus 15. |
3 Bronz | Alekszandra Papusa | Úszás | Lány, 100 m-es hátúszás | augusztus 16. |
3 Bronz | Szvetlana Lipatova | Birkózás | Lány szabadfogás, 60 kg | augusztus 16. |
3 Bronz | Alekszandra Papusa | Úszás | Lány, 50 m-es hátúszás | augusztus 19. |
3 Bronz | Tatyjana Szegina | Íjászat | Lány, egyéni | augusztus 20. |
3 Bronz | Bolot Cibzsitov | Íjászat | Fiú, egyéni | augusztus 21. |
3 Bronz | Nagyezsda Leontyeva | Atlétika | Lány, 5 km gyaloglás | augusztus 21. |
3 Bronz | Danyiil Kazacskov | Torna | Fiú szertorna, lólengés | augusztus 21. |
3 Bronz | Pavel Parsin | Atlétika | Fiú, 10 km gyaloglás | augusztus 22. |
3 Bronz | Viktorija Komova | Torna | Lány szertorna, talaj | augusztus 22. |
3 Bronz | Gulnaz Gubajdullina | Öttusa | Vegyes csapat | augusztus 24. |
3 Bronz | Bogdan Glivenko Ilja Nyikitin Valentyin Golubev Konsztantyin Oszipov Ivan Komarov Alekszandr Scsurin Makszim Kulikov Dmitrij Szolodilin Vlagyimir Manerov Alekszej Tertisnikov Filipp Mokijevszkij Vagyim Zolotyuhin | Röplabda | Fiú | augusztus 25. |
Asztalitenisz
Bővebben: Asztalitenisz a 2010. évi nyári ifjúsági olimpiai játékokon |
Lány
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronzmérkőzés | Döntő | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Csoportmérkőzések | Hely. | Csoportmérkőzések | Hely. | |||||||
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||||
Jana Noszkova | Egyes | Hsin Huang (TPE) 17-15, 11-5, 11-7 Caroline Kumahara (BRA) Adielle Rosheuvel (GUY) | 1. Q | Gu Yuting (CHN) 12-14, 9-11, 6–11 Tanioka Ajuka (JPN) Dina Meshreef (EGY) | 3. | kiesett | 9. |
Csapat
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronzmérkőzés | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Csoportmérkőzések | Hely. | ||||||||
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | ||||
Nemzetközi 2 Jana Noszkova (RUS) Elmurod Holikov (UZB) | Vegyes páros | Szingapúr Isabelle Siyun Li (SIN) Zhe Yu Clarence Chew (SIN) 3-2, 0-3, 1-3 Afrika 1 Egyiptom | 3. qB | Afrika 2 Jolie Mafuta Ivoso (CGO) Wa Warren Li Kam (MRI) 3-0, 3-0 | Európa 5 Katsiaryna Baravok (BLR) Ondrej Bajger (CZE) 0-2 | kiesett | 21. |
Atlétika
Bővebben: Atlétika a 2010. évi nyári ifjúsági olimpiai játékokon |
Fiú
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Nyikita Uglov | 400 m | 47.43 | 4 Q | 48.15 | 7. | ||
Pavel Parsin | 10 km gyaloglás | 44:18.04 | |||||
Szergej Morgunov | Távolugrás | 7.27 | 7 Q | 7.08 | 7. | ||
David Bolarinwa (GBR) Tomasz Kluczynski (POL) Marco Lorenzi (ITA) Nikita Uglov (RUS) | Vegyes váltó | 1:52.11 |
Lány
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Jekatyerina Renzsina | 200 m | 25.00 | 9 qB | 24.70 | 11. | ||
Jekatyerina Bljoszkina | 100 m gát | 13.32 | 1 Q | 13.34 | |||
Nagyezsda Leontyeva | 5 km gyaloglás | 22:35.05 | |||||
Natalja Tronyeva | Súlylökés | 15.06 | 3 Q | 15.66 | |||
Viktorija Szadova | Diszkoszvetés | 45.37 | 5 Q | 44.60 | 7. | ||
Marija Kucsina | Magasugrás | 1.76 | 1 Q | 1.89 | |||
Natalja Demidenko | Rúdugrás | 3.90 | 4 Q | 3.65 | 6. |
Birkózás
Bővebben: Birkózás a 2010. évi nyári ifjúsági olimpiai játékokon |
Fiú
Szabadfogás
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Hely. | Bronzmérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | ||||
Aldar Balzsinyimajev | 46 kg | Mohamed Abdelnaeem (EGY) 3-0, 2-1 Artak Hovhannisyan (ARM) | 1. | Mehran Sheihki (IRI) 4-2, 7-0 Tus | ||
Azamatbi Psnatlov | 63 kg | Johnny Pilay (ECU) 3-0, 8-0 Irakli Mosidze (GEO) | 1. | Bakhodur Kadirov (TJK) 4-0 Tus |
Kötöttfogás
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Hely. | Bronzmérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | ||||
Artur Szulejmanov | 58 kg | Olexandr Lytvynov (UKR) 7-0, 0-1, 0-1 Pedro Ramirez Camarillo (MEX) | 2. | Jason Afrikaner (NAM) 1-0, 3-0 | ||
Ruszlan Adzsigov | 85 kg | Varos Petrosyan (ARM) 6-0, 0-1, 1-0 Ruslan Kamilov (UZB) | 1. | Hamdy Abdelwahab (EGY) 1-0, 2-0 Tus |
Lány
Szabadfogás
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Hely. | Bronzmérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | ||||
Szvetlana Lipatova | 60 kg | Tayla Ford (NZL) 4-0, 4-0 Battsetseg Baatarzorig (MGL) | 2. | Dzhanan Ahmed (BUL) 1-0, 4-0 |
Cselgáncs
Bővebben: Cselgáncs a 2010. évi nyári ifjúsági olimpiai játékokon |
Fiú
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Haszan Halmurzajev | 81 kg | Arpad Szakacz (SVK) 100-001 | Tóth Krisztián (HUN) 001-000 | Jae Hyung Lee (KOR) 001-002 |
Lány
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Anna Dmitrijeva | 52 kg | Jing Fang Tang (SIN) 110-000 | Yu-Chin Wu (TPE) 011-001 | Un Ju Ri (PRK) 100-001 | Katelyn Bouyssou (USA) 000-021 |
Csapat
Csapattagok | Versenyszám | Selejtező | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Párizs Batizi Barbara (HUN) | Vegyes csapat | Tokió 3-5 | kiesett | 9. | ||
Belgrád Anna Dmitrieva (RUS) | Vegyes csapat | Oszaka 4-4 (3-1) | Tokió 5-3 | Essen 1-6 |
Evezés
Bővebben: Evezés a 2010. évi nyári ifjúsági olimpiai játékokon |
Lány
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Középdöntő/Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Jelizaveta Tyihanova Anasztaszija Tyihanova | Kétpárevezős | 3:43.98 | 3. | A/B | 3:51.46 | 5. | B | 3:42.13 | 2. | 8. |
Íjászat
Bővebben: Íjászat a 2010. évi nyári ifjúsági olimpiai játékokon |
Fiú
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronzmérkőzés | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Kiemelt | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Bolot Cibzsitov | Egyéni | 638 | 4. | Maciej Jaworski (POL) 6-0 | Frantisek Hajduk (CZE) 6-0 | Md. Emdadul Haque Milon (BAN) 6-0 | Rick van den Oever (NED) 4-6 | Gregor Rajh (SLO) 6-0 |
Lány
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronzmérkőzés | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Kiemelt | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Tatyjana Szegina | Egyéni | 63 | 3. | Kristina Zainutdinova (TJK) 6-0 | Mai Okubo (JPN) 6-4 | Isabel Viehmeier (GER) 6-0 | Tan Ya-ting (TPE) 2-6 | Mariana Avitia (MEX) 6-2 |
Vegyes
Versenyző | Versenyszám | Partner | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | ||||
Bolot Cibzsitov | Vegyes csapat | Tanja Sorsa (FIN) | Laurie Lecointre (FRA) és Axel Müller (SUI) 6-4 | Iryna Hul (BLR) és Siyue Luo (CHN) 5-6 | kiesett | 9. | |||
Tatyjana Szegina | Vegyes csapat | Maciej Jaworski (POL) | Begunhan Elif Unsal (TUR) és Abdul Davyan Bin Mohamed Jaffar (SIN) 4-6 | kiesett | 17. |
Kajak-kenu
Bővebben: Kajak-kenu a 2010. évi nyári ifjúsági olimpiai játékokon |
Fiú
Versenyző | Versenyszám | Időfutam | 1. forduló | 2. forduló (reményfutam) | 3. forduló | 4. forduló | 5. forduló | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Alekszej Volgin | Kenu szlalom, egyes | 2:48.65 | 14. | Wang Xiaodong (CHN) DNF-1:33.91 | - | |||||
Kenu sprint, egyes | DSQ | Kiesett | - | |||||||
Igor Kalasnyikov | Kajak szlalom, egyes | 1:47.43 | 15. | Vasyl Zelnychenko (UKR) 1:47.38-1:38.25 | Dikongue Dipoko (CMR) DSQ-1:51.10 | Kiesett | - | |||
Kajak sprint, egyes | 1:33.74 | 10. | Guillaume Bernis (FRA) 1:33.15-1:35.31 | Brandon Wei Cheng Ooi (SIN) 1:32.06-1:33.54 | Inigo Garcia (ESP) 1:32.87-1:32.42 | Kiesett | 5. |
Lány
Versenyző | Versenyszám | Időfutam | 1. forduló | 2. forduló (reményfutam) | 3. forduló | 4. forduló | 5. forduló | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Natalja Podolszkaja | Kajak szlalom, egyes | 1:57.33 | 13. | Ida Villumsen (DEN) 1:52.23-2:00.81 | Manon Hostens (FRA) 1:56.18-1:45.35 | Kiesett | - | |||
Kajak sprint, egyes | 1:41.65 | 2 | Genanilze Almeida Soares de Ceita (STP) 1:41.22-2:19.89 | Ajda Novak (SLO) 1:41.85-1:54.22 | Maria Elena Monleon (ESP) DNF-1:46.35 | Kiesett | 8. |
Kézilabda
Bővebben: Kézilabda a 2010. évi nyári ifjúsági olimpiai játékokon |
Lány
Csapattagok | Versenyszám | Csoportkör | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|
A Csoport | Helyezés | |||||
Darja Vahterova Irina Zagajnova | Lány kézilabda | Brazília (BRA) 35-20 Angola (ANG) | 1. Q | Kazahsztán (KAZ) 41-19 | Dánia (DEN) 26-28 |
Kosárlabda
Bővebben: Kosárlabda a 2010. évi nyári ifjúsági olimpiai játékokon |
Lány
Csapattagok | Versenyszám | Csoportkör | Helyosztók | Helyezés | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
A Csoport | Helyezés | 9.–16. helyért | 9.–12. helyért | 11.-12. helyért | |||
Kszenija Kozocskina Jelena Antonyenko Anasztaszija Mamedova Jevgenyija Bujkina | Lány kosárlabda | Elefántcsontpart (CIV) 16-6 Dél-Korea (KOR) Kanada (CAN) | 3. | Angola (ANG) 28-14 | Franciaország (FRA) 12-22 | Fehéroroszország (BLR) 21-14 | 11 |
Ökölvívás
Bővebben: Ökölvívás a 2010. évi nyári ifjúsági olimpiai játékokon |
Fiú
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | 5. helyért | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Vaszilij Vetkin | 51 kg | Emmanuel Rodriguez (PUR) 4-11 | Shaban Shahpalangov (AZE) Technikai K.O. 2:48 | 5. | ||
Anzor Elpijev | 81 kg | Irosvani Duverger (CUB) 1-7 | Bijan Aksin (IRI) Technikai K.O. 2:40 | 5. | ||
Alekszander Ivanov | 91 kg | Umit Can Patrir (TUR) 1-4 | Joshua Temple (USA) Technikai K.O. 2:48 | 5. |
Öttusa
Bővebben: Öttusa a 2010. évi nyári ifjúsági olimpiai játékokon |
Fiú
Versenyző | Vívás | Úszás | Lövészet és futás | Összesen | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Összes pont | Helyezés | |
Ilja Sugarov | 17–6 | 1040 | 1. | 2:06.40 | 1284 | 4. | 11:29.42 | 2244 | 10. | 4568 |
Lány
Versenyző | Vívás | Úszás | Lövészet és futás | Összesen | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Összes pont | Helyezés | |
Gulnaz Gubajdullina | 8–15 | 680 | 19. | 2:12.87 | 1208 | 2. | 12:53.28 | 1908 | 9. | 3796 | 9. |
Vegyes
Versenyző | Vívás | Úszás | Lövészet és futás | Összesen | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Összes pont | Helyezés | |
Anastasiya Spas (UKR) Ilja Sugarov (RUS) | 63–29 | 990 | 1. | 2:02.25 | 1336 | 4. | 15:42.32 | 2312 | 9. | 4638 | |
Gulnaz Gubajdullina (RUS) Lukas Kontrimavicius (LTU) | 35–57 | 710 | 22. | 1:59.05 | 1372 | 2. | 14:59.91 | 2484 | 1. | 4566 |
Röplabda
Bővebben: Röplabda a 2010. évi nyári ifjúsági olimpiai játékokon |
Fiú
Csapattagok | Versenyszám | Csoportkör | Elődöntő | Bronzmérkőzés | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
A Csoport | Helyezés | ||||||
Vlagyimir Manerov Bogdan Glivenko | Szerbia (SRB) 25-17, 25-20, 25-12 Kongói Demokratikus Köztársaság (COD) | Fiú röplabda | 1. Q | Argentína (ARG) 10-25, 16-25, 19-25 | Szerbia (SRB) 25-17, 25-17, 25-15 |
Sportlövészet
Bővebben: Sportlövészet a 2010. évi nyári ifjúsági olimpiai játékokon |
Fiú
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Összesen | Helyezés | ||
Nyikolaj Kilin | 10 m-es légpisztoly | 572 | 4. Q | 96.8 | 668.8 | 8. |
Jegor Makszimov | 10 m-es légpuska | 574 | 19. | kiesett |
Lány
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Összesen | Helyezés | ||
Jekatyerina Barszukova | 10 m-es légpisztoly | 376 | 3. Q | 92.5 | 468.5 | 5. |
Súlyemelés
Bővebben: Súlyemelés a 2010. évi nyári ifjúsági olimpiai játékokon |
Fiú
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|
Artyem Okulov | 77 kg | 145 | 182 | 327 | |
Alekszej Koszov | 85 kg | 154 | 180 | 334 |
Lány
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|
Gyiana Ahmetova | 63 kg | 94 | 110 | 204 | |
Olga Zubova | +63 kg | 112 | 139 | 251 |
Taekwondo
Bővebben: Taekwondo a 2010. évi nyári ifjúsági olimpiai játékokon |
Fiú
Versenyző | Versenyszám | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Konsztantyin Minyin | 63 kg | BYE | Alejandro Valdes (MEX) 6-8 | kiesett | 5. | |
Aliaszhab Szirazsov | 73 kg | BYE | Vilson Lajcaj (MNE) 10-1 | Michel Samaha (LIB) 10-4 | Jin Hak Kim (KOR) 4-6 |
Lány
Versenyző | Versenyszám | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Anasztaszija Valujeva | 44 kg | BYE | Lineo Machobane (LES) DSQ | Seyma Tuncer (TUR) 8-4 | Iryna Romoldanova (UKR) 7-1 | |
Olga Ivanova | +63 kg | Hulita Matekuolava (TGA) RSC R1 0:07 | Briseida Acosta (MEX) 7-12 | kiesett | 5. |
Tenisz
Bővebben: Tenisz a 2010. évi nyári ifjúsági olimpiai játékokon |
Fiú
Versenyző | Versenyszám | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronzmérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Viktor Baluda | Egyes | Wang Chuhan (CHN) 7-5, 6-2 | Ricardo Rodrigue (VEN) 6-2, 4-6, 6-3 | Tiago Fernandes (BRA) 6-2, 7-6, | Juan Sebastián Gómez (COL) 1-6, 6-3, 5-7 | Damir Džumhur (BIH) 5-7, 1-6 | 4. | |
Mihail Birjukov | Egyes | Mate Pavić (CRO) 6-3, 6-3 | Damir Džumhur (BIH) 4-6, 1-6 | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronzmérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Viktor Baluda (RUS) Mihail Birjukov (RUS) | Páros | Darian King (BAR) Pavel Krainik (CAN) | Fucsovics Márton (HUN) Zsiga Máté (HUN) | Filip Horanský (SVK) Jozef Kovalik (SVK) | Oliver Golding (GBR) Jiří Veselý (CZE) |
Lány
Versenyző | Versenyszám | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronzmérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Darja Gavrilova | Egyes | Stefanie Tan (SIN) 6-2, 6-3 | Elina Szvitolina (UKR) 6-2, 6-3 | Tang Hao Chen (CHN) 6-0, 6-2 | Jana Čepelová (SVK) 5-7, 7-5, 6-3 | Cseng Szaj-szaj (CHN) 2-6, 6-2, 6-0 | ||
Julija Putyinceva | Egyes | Emi Mutaguchi (JPN) 6-3, 6-4 | An-Sophie Mestach (BEL) 6-4, 6-0 | Babos Tímea (HUN) 1-6, 3-6 | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronzmérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Darja Gavrilova (RUS) Julija Putyinceva (RUS) | Páros | Mónica Puig (PUR) Stefanie Tan (SIN) | Sofiya Kovalets (UKR) Elina Szvitolina (UKR) | Jana Čepelová (SVK) Chantal Škamlová (SVK) | Babos Tímea (HUN) An-Sophie Mestach (BEL) | 4. |
Torna
Bővebben: Torna a 2010. évi nyári ifjúsági olimpiai játékokon |
Szertorna
Fiú
Összetett egyéni és szerenkénti versenyszámok
Sportolók | Versenyszám | Szer | Selejtező | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Talaj | Lólengés | Gyűrű | Ugrás | Korlát | Nyújtó | Összesen | Helyezés | Összesen | Helyezés | ||
Danyiil Kazacskov | Összetett | 14.050 | 13.700 | 13.550 | 15.550 | 13.150 | 14.000 | 84.000 | 6. | kiesett | |
Talaj | 13.800 | 13.800 | 13. | kiesett | |||||||
Lólengés | 13.950 | 13.950 | 3. Q | 13.550 | |||||||
Gyűrű | 14.100 | 14.100 | 4. Q | 13.825 | 6. | ||||||
Ugrás | 15.800 | 15.800 | 3. Q | 14.962 | 6. | ||||||
Korlát | 13.900 | 13.900 | 7. Q | 12.900 | 8. | ||||||
Nyújtó | 13.850 | 13.850 | 5. Q | 14.025 | 5. |
Lány
Összetett egyéni és szerenkénti versenyszámok
Versenyző | Versenyszám | Szer | Selejtező | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ugrás | Felemás korlát | Gerenda | Talaj | Összesen | Helyezés | Összesen | Helyezés | ||
Viktorija Komova | Összetett | 15.650 | 15.450 | 15.250 | 14.900 | 61.250 | |||
Ugrás | 15.700 | 15.700 | 1. Q | 15.312 | |||||
Felemás korlát | 15.600 | 15.600 | 1. Q | 14.525 | |||||
Gerenda | 15.150 | 15.150 | 2. Q | 12.000 | 7. | ||||
Talaj | 14.550 | 14.550 | 1. Q | 14.175 |
Ritmikus gimnasztika
Egyéni
Versenyző | Selejtező | Döntő | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kötél | Karika | Labda | Buzogány | Összesen | Hely. | Kötél | Karika | Labda | Buzogány | Összesen | Helyezés | |
Alekszandra Merkulova | 25.550 | 26.300 | 26.200 | 25.375 | 103.425 | 1. Q | 25.950 | 26.250 | 25.800 | 25.550 | 103.500 |
Csapat
Versenyző | Selejtező | Döntő | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Karikák | Szalagok | Összesen | Hely. | Karikák | Szalagok | Összesen | Helyezés | |
Kszenyija Dudkina Olga Ilina Alina Makarenko Karolina Szevasztyanova | 26.450 | 25.800 | 52.250 | 1. Q | 26.275 | 26.075 | 52.350 |
Úszás
Bővebben: Úszás a 2010. évi nyári ifjúsági olimpiai játékokon |
Fiú
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés | ||
Andrej Usakov | 100 m-es gyorsúszás | 51.92 | 16. Q | 51.49 | 10. | kiesett | |
200 m-es gyorsúszás | 1:50.34 | 1. Q | 1:49.81 | ||||
Anton Labanov | 50 m-es mellúszás | 28.93 | 3. Q | 28.87 | 2. Q | 28.76 | 4. |
100 m-es mellúszás | 1:03.29 | 4. Q | 1:02.60 | 3. Q | 1:01.44 | ||
200 m-es mellúszás | 2:17.60 | 3. Q | 2:13.65 | ||||
Alekszej Acapkin | 200 m-es mellúszás | 2:18.06 | 5. Q | nem vett részt | |||
200 m-es vegyesúszás | 2:03.69 | 4. Q | 2:03.66 | 5. | |||
Ilja Lemajev | 100 m-es pillangóúszás | 55.77 | 18. | kiesett | |||
200 m-es pillangóúszás | 2:04.16 | 11. | kiesett | ||||
Andrej Usakov Alekszej Acapkin | 4×100 m-es gyorsúszás váltó | 3:27.21 | 6. Q | 3:23.91 | |||
Andrej Usakov Alekszey Acapkin | 4×100 m-es vegyesúszás váltó | 3.46:48 | 3. Q | 3:44.65 | 5. |
Lány
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés | ||
Jekatyerina Andrejeva | 200 m-es gyorsúszás | 2:06.37 | 20. | kiesett | |||
200 m-es vegyesúszás | 2:17.10 | 4. Q | 2:17.37 | 4. | |||
Alekszandra Papusa | 50 m-es hátúszás | 29.64 | 1. Q | 29.55 | 3. Q | 29.51 | |
100 m-es hátúszás | 1:02.33 | 3. Q | 1:02.62 | 3. Q | 1:02.15 | ||
200 m-es hátúszás | 2:17.36 | 10. | kiesett | ||||
Olga Detenyuk | 100 m-es mellúszás | 1:12.68 | 9. Q | 1:12.68 | 13. | kiesett | |
200 m-es mellúszás | 2:33.30 | 6. Q | 2:34.15 | 6. | |||
Krisztyina Kocsetkova | 100 m-es pillangóúszás | 1:01.08 | 4. Q | 1:00.99 | 5. Q | 1:01.04 | 6. |
200 m-es vegyesúszás | 2:15.73 | 1. | 2:15.13 | ||||
Alekszandra Papusa Krisztyina Kocsetkova | 4×100 m-es gyorsúszás váltó | DSQ | kiesett | ||||
Alekszandra Papusa Krisztyina Kocsetkova | 4×100 m-es vegyesúszás váltó | 4:13.43 | 3. Q | 4:11.07 |
Vegyes
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés | ||
Andrej Usakov Krisztyina Kocsetkova | 4×100 m gyorsúszás váltó | 3:39.69 | 7. Q | 3:42.63 | 8. | ||
Ilja Lemajev* Alekszey Acapkin* | 4×100m vegyesúszás váltó | 4:00.67 | 3. Q | 3:55.29 |
- *csak az előfutamon versenyzett
Vitorlázás
Bővebben: Vitorlázás a 2010. évi nyári ifjúsági olimpiai játékokon |
Fiú
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | M* | ||||
Artyem Murasev | Szörfvitorlázás (Techno 293) | 6 | 6 | 5 | 2 | 12 | 5 | 6 | 5 | 1 | 2 | 50 | 5. |
Vívás
Bővebben: Vívás a 2010. évi nyári ifjúsági olimpiai játékokon |
Csoportmérkőzések
Versenyző | Versenyszám | 1. mérkőzés | 2. mérkőzés | 3. mérkőzés | 4. mérkőzés | 5. mérkőzés | 6. mérkőzés | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Kirill Licsagin | Fiú tőr, egyéni | Györgyi Antal (HUN) 5-4 | Alexander Tofalides (GBR) 5-4 | Kwang Hun Lee (KOR) 1-5 | Mostafa Mahmoud (EGY) 5-3 | Edoardo Luperi (ITA) 2-5 | 5 | |
Artur Okunev | Fiú kard, egyéni | Szatmári András (HUN) 5-4 | Will Spear (USA) 2-5 | Miguel Breault-Mallette (CAN) 5-3 | Leonardo Affede (ITA) 3-5 | Jong Hun Song (KOR) 5-3 | 7 | |
Julija Bahareva | Lány párbajtőr, egyéni | Wanda Matshaya (RSA) 5-1 | Amalia Tataran (ROU) 5-4 | Hye Won Lee (KOR) 5-4 | Amy Radford (GBR) 5-4 | Clara Isabel Di Tella (ARG) 5-3 | 2 | |
Viktorija Alekszejeva | Lány tőr, egyéni | Rita Abou Jaoude (LIB) 5-0 | Alanna Goldie (CAN) 3-5 | Mona Shaito (USA) 3-5 | Menatalla Daw (EGY) 5-0 | Mame Ndao (SEN) 5-2 | Camilla Mancini (ITA) 5-0 | 3 |
Jana Karapetovna Jegorjan | Lány kard, egyéni | Ji Yeon Seo (KOR) 3-5 | Vittoria Ciardullo (ITA) 3-5 | Kenza Boudad (FRA) 5-3 | Mennatalla Yasser Ahmed (EGY) 5-0 | Maria Carreno (VEN) 5-3 | 6 |
Egyenes kieséses szakasz
Versenyző | Versenyszám | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Kirill Licsagin | Fiú tőr, egyéni | Xian Sin Justin Ong (SIN) 15-10 | Kwang Hyun Lee (KOR) 10-15 | kiesett | 5. | |
Artur Okunev | Fiú kard, egyéni | Jackson Wang (HKG) 15-14 | Mikhail Akula (BLR) 12-15 | kiesett | 7. | |
Julija Bahareva | Lány párbajtőr, egyéni | Alberta Santuccio (ITA) 7-13 | kiesett | 5. | ||
Viktorija Alekszejeva | Lány tőr, egyéni | Ye Ying Liane Wong (SIN) 15-5 | Lupkovics Dóra (HUN) 15-11 | Camilla Mancini (ITA) 9-15 | ||
Jana Karapetovna Jegorjan | Lány kard, egyéni | Maria Carreno (VEN) 15-7 | Ji Yeon Seo (KOR) 15-11 | Alina Komaschuk (UKR) 15-14 | Celina Merza (USA) 15-8 | |
Európa 1 Jana Karapetovna Jegorjan (RUS) | Vegyes csapat | Amerika 2 30-17 | Amerika 1 30-25 | Európa 2 30-24 | ||
Európa 2 Anja Musch (GER) | Vegyes csapat | Ázsia-Óceánia 2 30-24 | Ázsia-Óceánia 1 30-27 | Európa 1 24-30 | ||
Európa 3 Alina Komascsuk (UKR) | Vegyes csapat | Amerika 1 28-30 | 5.-8. helyért Amerika 2 30-23 | 5.-6. helyért Európa 4 29-30 | 6. |
Fordítás
Ez a szócikk részben vagy egészben a Russia at the 2010 Summer Youth Olympics című angol Wikipédia-szócikk fordításán alapul. Az eredeti cikk szerkesztőit annak laptörténete sorolja fel. Ez a jelzés csupán a megfogalmazás eredetét és a szerzői jogokat jelzi, nem szolgál a cikkben szereplő információk forrásmegjelöléseként.
Jegyzetek
- ↑ ^ "List of NOC Flag Bearers for Opening Ceremony" (Press release). Singapore Youth Olympic Games Organising Committee. 14 August 2010. Hozzáférés ideje: 2010-08-14.
Források
További információk
- A 2010. évi nyári ifjúsági olimpiai játékok hivatalos honlapja (angolul)
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap