Úszás a 2010. évi nyári ifjúsági olimpiai játékokon
Úszás az I. nyári ifjúsági olimpián | ||||||||||||||||
Adatok | ||||||||||||||||
Helyszín | Singapore Sports School | |||||||||||||||
Dátum | augusztus 15.–19. | |||||||||||||||
Versenyszámok | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||
Magyar szereplés | ||||||||||||||||
Magyar résztvevők | 8 fő | |||||||||||||||
| ||||||||||||||||
|
Úszás a 2010. évi nyári ifjúsági olimpiai játékokon | ||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Gyorsúszás | ||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||
Hátúszás | ||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||
Mellúszás | ||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||
Pillangóúszás | ||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||
Vegyesúszás | ||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||
Sablon:Úszás a 2010. évi nyári ifjúsági olimpiai játékokon
|
A 2010. évi nyári ifjúsági olimpiai játékokon az úszás versenyeinek Szingapúrban a Singapore Sports School adott otthont augusztus 15. és 19. között. A fiúknál és a lányoknál is 16–16 versenyszámot rendeztek, ezenkívül 2 olyan versenyszám volt, amelyben fiú és lány úszók is szerepeltek. Összesen 34 ifjúsági olimpiai bajnokot avattak.
Éremtáblázat
Magyarország és a rendező Szingapúr eltérő háttérszínnel, az egyes számoszlopok legmagasabb értéke vastagítással kiemelve.
A 2010. évi nyári ifjúsági olimpiai játékok éremtáblázata úszásban | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ország | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen | |
1. | Kína (CHN) | 11 | 2 | 1 | 14 |
2. | Ausztrália (AUS) | 4 | 6 | 6 | 16 |
3. | Magyarország (HUN) | 4 | 1 | 1 | 6 |
4. | Franciaország (FRA) | 3 | 1 | 2 | 6 |
5. | Ukrajna (UKR) | 3 | 1 | 1 | 5 |
6. | Oroszország (RUS) | 2 | 5 | 2 | 9 |
7. | Kanada (CAN) | 2 | 1 | 4 | 7 |
8. | Dél-afrikai Köztársaság (RSA) | 1 | 3 | 2 | 6 |
9. | Olaszország (ITA) | 1 | 2 | 2 | 5 |
10. | Egyesült Államok (USA) | 1 | 2 | 0 | 3 |
11. | Dél-Korea (KOR) | 1 | 1 | 0 | 2 |
12. | Trinidad és Tobago (TRI) | 1 | 0 | 0 | 1 |
Horvátország (CRO) | 1 | 0 | 0 | 1 | |
14. | Spanyolország (ESP) | 0 | 2 | 1 | 3 |
15. | Izrael (ISR) | 0 | 2 | 0 | 2 |
16. | Németország (GER) | 0 | 1 | 2 | 3 |
17. | Venezuela (VEN) | 0 | 1 | 1 | 2 |
Szerbia (SRB) | 0 | 1 | 1 | 2 | |
19. | Szingapúr (SIN) | 0 | 1 | 0 | 1 |
20. | Nagy-Britannia (GBR) | 0 | 0 | 2 | 2 |
21. | Csehország (CZE) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Norvégia (NOR) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Portugália (POR) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Kuvait (KUW) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Japán (JPN) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Lengyelország (POL) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Románia (ROU) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Összesen | 35 | 33 | 35 | 103 |
- Fiú, 50 m-es hátúszásban holtverseny miatt 2 bronzérmet osztottak ki.
- Lány, 50 m-es gyorsúszásban holtverseny miatt 2 aranyérmet osztottak ki, ezüstérmes nem volt.
Érmesek
Magyarország és a rendező Szingapúr sportolói eltérő háttérszínnel kiemelve.
Fiú
Versenyszám | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
50 m gyors Döntő: augusztus 18., 18:32 | Andrii Govorov Ukrajna (UKR) | 22.35 | Kenneth To Ausztrália (AUS) | 22.82 | Aitor Martinez Spanyolország (ESP) | 22.83 |
100 m gyors Döntő: augusztus 20., 18:54 | Medhy Metella Franciaország (FRA) | 49.99 | Velimir Stjepanovic Szerbia (SRB) | 50.25 | Kenneth To Ausztrália (AUS) | 50.29 |
200 m gyors Döntő: augusztus 16., 18:41 | Andrey Ushakov Oroszország (RUS) | 1:49.81 | Cristian Quintero Venezuela (VEN) | 1:49.98 | Jeremi Bagshaw Kanada (CAN) | 1:50.67 |
400 m gyors Döntő: augusztus 15., 18:32 | Jun Dai Kína (CHN) | 3:50.91 | Chad le Clos Dél-afrikai Köztársaság (RSA) | 3:51.37 | Cristian Quintero Venezuela (VEN) | 3:53.44 |
50 m hát Döntő: augusztus 18., 19:00 | Christian Homer Trinidad és Tobago (TRI) | 26.36 | Kai Wee Ng Rainer Szingapúr (SIN) | 26.45 | Abdullah Altuwaini Kuvait (KUW) Max Ackermann Ausztrália (AUS) | 26.36 |
100 m hát Döntő: augusztus 16., 18:32 | Jianbin He Kína (CHN) | 55.16 | Yakov Toumarkin Izrael (ISR) | 55.28 | Lavrans Solli Norvégia (NOR) | 56.20 |
200 m hát Döntő: augusztus 20., 18:35 | Bernek Péter Magyarország (HUN) | 1:59.18 | Yakov Toumarkin Izrael (ISR) | 1:59.39 | Zámbó Balázs Magyarország (HUN) | 2:01.60 |
50 m mell Döntő: augusztus 20., 20:00 | Ivan Capan Horvátország (CRO) | 28.55 | Nicholas Schafer Ausztrália (AUS) | 28.59 | Razvan Tudosie Románia (ROU) | 28.69 |
100 m mell Döntő: augusztus 16., 19:38 | Nicholas Schafer Ausztrália (AUS) | 1:01.38 | Anton Lobanov Oroszország (RUS) | 1:01.44 | Flavio Bizzarri Olaszország (ITA) | 1:02.22 |
200 m mell Döntő: augusztus 18., 18:42 | Flavio Bizzari Olaszország (ITA) | 2:13.31 | Anton Lobanov Oroszország (RUS) | 2:13.65 | Nicholas Schafer Ausztrália (AUS) | 2:13.72 |
50 m pillangó Döntő: augusztus 19., 18:53 | Andrii Govorov Ukrajna (UKR) | 23.64 | Gyucheol Chang Dél-Korea (KOR) | 24.05 | Tommaso Romani Olaszország (ITA) | 24.80 |
100 m pillangó Döntő: augusztus 17., 18:50 | Gyucheol Chang Dél-Korea (KOR) | 53.13 | Chad le Clos Dél-afrikai Köztársaság (RSA) | 53.31 | Velimir Stjepanovic Szerbia (SRB) | 53.77 |
200 m pillangó Döntő: augusztus 20., 19:20 | Biczó Bence Magyarország (HUN) | 1:55.89 | Chad le Clos Dél-afrikai Köztársaság (RSA) | 1:56.85 | Marcin Cieslak Lengyelország (POL) | 1:57.68 |
200 m vegyes Döntő: augusztus 16., 19:46 | Chad le Clos Dél-afrikai Köztársaság (RSA) | 2:00.68 | Kenneth To Ausztrália (AUS) | 2:02.51 | Dylan Bosch Dél-afrikai Köztársaság (RSA) | 2:02.59 |
4×100 m gyorsúszás váltó Döntő: augusztus 17., 19:32 | Oroszország (RUS) Andrey Ushakov Alexey Atsapkin Ilya Lemaev Anton Lobanov | 3:23.91 | Kína (CHN) Bowei Sun Jun Dai Ximing Wang Jianbin He | 3:24.46 | Dél-afrikai Köztársaság (RSA) Chad le Clos Murray McDougall Dylan Bosch Pierre Keune | 3:24.66 |
4×100 m vegyesúszás váltó Döntő: augusztus 18., 19:53 | Ausztrália (AUS) Max Ackermann Nicholas Schafer Kenneth To Justin James | 3:42.50 | Franciaország (FRA) Ganesh Pedurand Thomas Rabeisen Jordan Coelho Medhy Metella | 3:43.84 | Németország (GER) Christian Diener Christian Vom Lhen Melvin Herrmann Kevin Leithold | 3:44.22 |
Lány
Versenyszám | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
50 m gyors Döntő: augusztus 20., 18:32 | Tang Yi Kína (CHN) Anna Santamans Franciaország (FRA) | 25.40 | Az első helyen holtverseny volt, emiatt nem volt ezüstérmes. | Emma McKeon Ausztrália (AUS) | 25.61 | |
100 m gyors Döntő: augusztus 17., 19:28 | Yi Tang Kína (CHN) | 54.46 | Emma McKeon Ausztrália (AUS) | 55.37 | Lauren Earp Kanada (CAN) | 56.59 |
200 m gyors Döntő: augusztus 18., 19:31 | Yi Tang Kína (CHN) | 1:58.78 | Kapás Boglárka Magyarország (HUN) | 2:00.99 | Emma McKeon Ausztrália (AUS) | 2:01.18 |
400 m gyors Döntő: augusztus 20., 19:43 | Kapás Boglárka Magyarország (HUN) | 4:10.37 | Kiera Janzen Egyesült Államok (USA) | 4:14.28 | Eleonora Faulkner Nagy-Britannia (GBR) | 4:14.31 |
50 m hát Döntő: augusztus 19., 18:57 | Mathilde Cini Franciaország (FRA) | 29.19 | Daryna Zevina Ukrajna (UKR) | 29.34 | Alexandra Papusha Oroszország (RUS) | 29.51 |
100 m hát Döntő: augusztus 16., 19:42 | Daryna Zevina Ukrajna (UKR) | 1:01.51 | Anqi Bai Kína (CHN) | 1:01.97 | Alexandra Papusha Oroszország (RUS) | 1:02.15 |
200 m hát Döntő: augusztus 17., 18:45 | Anqi Bai Kína (CHN) | 2:11.46 | Kaitlyn Jones Egyesült Államok (USA) | 2:12.20 | Daryna Zevina Ukrajna (UKR) | 2:12.31 |
50 m mell Döntő: augusztus 16., 18:46 | Rachel Nicol Kanada (CAN) | 32.06 | Martina Carraro Olaszország (ITA) | 32.44 | Ana de Pinho Rodrigues Portugália (POR) | 32.49 |
100 m mell Döntő: augusztus 18., 19:04 | Tera van Beilen Kanada (CAN) | 1:08.95 | Emily Selig Ausztrália (AUS) | 1:09.06 | Rachel Nicol Kanada (CAN) | 1:09.18 |
200 m mell Döntő: augusztus 20., 18:58 | Emily Selig Ausztrália (AUS) | 2:27.78 | Tera van Beilen Kanada (CAN) | 2:29.39 | Maya Hamano Japán (JPN) | 2:29.75 |
50 m pillangó Döntő: augusztus 18., 18:57 | Lan Liu Kína (CHN) | 26.97 | Elena di Liddo Olaszország (ITA) | 27.06 | Anna Santamans Franciaország (FRA) | 27.31 |
100 m pillangó Döntő: augusztus 20., 18:40 | Liu Lan Kína (CHN) | 59.67 | Judit Ignacio Spanyolország (ESP) | 1:00.07 | Rachael Kelly Nagy-Britannia (GBR) | 1:00.26 |
200 m pillangó Döntő: augusztus 16., 18:36 | Kapás Boglárka Magyarország (HUN) | 2:08.72 | Judit Ignacio Spanyolország (ESP) | 2:10.11 | Lan Liu Kína (CHN) | 2:11.94 |
200 m vegyes Döntő: augusztus 15., 19:10 | Kaitlyn Jones Egyesült Államok (USA) | 2:14.53 | Kristina Kochetkova Oroszország (RUS) | 2:15.13 | Barbora Zavadova Csehország (CZE) | 2:15.36 |
4×100 m gyorsúszás váltó Döntő: augusztus 19., 19:17 | Kína (CHN) Lan Liu Anqi Bai Chang Wang Yi Tang | 3:46.64 | Németország (GER) Juliane Reinhold Lena Kalla Dorte Baumert Lina Rathsack | 3:49.02 | Kanada (CAN) Lindsay Delmar Tera van Beilen Rachel Nicol Lauren Earp | 3:49.12 |
4×100 m vegyesúszás váltó Döntő: augusztus 16., 20:08 | Ausztrália (AUS) Madison Wilson Emily Selig Zoe Johnson Emma McKeon | 4:11.07 | Oroszország (RUS) Alexandra Papusha Olga Detenyuk Kristina Kochetkova Ekaterina Andreeva | 4:11.76 | Németország (GER) Dorte Baumert Lina Rathsack Lena Kalla Juliane Reinhold | 4:16.72 |
Vegyes
Versenyszám | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
4×100 m gyorsúszás váltó Döntő: augusztus 15., 19:16 | Kína (CHN) Bowei Sun Yi Tang Lan Liu Jianbin He | 3:31.34 | Ausztrália (AUS) Kenneth To Emma McKeon Madison Wilson Justin James | 3:31.69 | Franciaország (FRA) Medhy Metella Anna Santamans Mathilde Cini Jordan Coelho | 3:35.90 |
4×100m vegyesúszás váltó Döntő: augusztus 20., 20:13 | Kína (CHN) | 3:52.52 | Oroszország (RUS) | 3:55.29 | Ausztrália (AUS) | 3:55.63 |
Források
- Naptár[halott link]
- singapore2010.sg: Úszás eredményei. [2009. november 18-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2010. augusztus 20.)
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap