Member | State | Constituency |
Abonta Nkem | Abia | Ukwa East / Ukwa West |
Arunsi Arua | Arochukwu / Ohafia |
Azubuike Charles | Aba North / Aba South |
Ibeji Oluchi | Ikwuano / Umuahia North / Umuahia South |
Ike Ferdinand | Isiala-Ngwa North / Isiala-Ngwa South |
Nnenna Ukeje | Bende |
Ohajuruka Ugochukwu | Abia Central |
Onyejocha Chidubem | Isuikwuato / Umu-Nneochi |
Ubani Chinwe | Obingwa / Osisioma Ngwa / Ugwunagbo |
Ganama Kwaga | Adamawa | Michika / Madagali |
Hammantukur Ribadu | Fufore / Song |
Hananiya Francis | Hong / Gombi |
Madwatte Lazarus | Demsa / Numan / Lamurde |
Nathaniel Kauda | Guyuk / Shelleng |
Nwangubi Fons | Jada / Ganye / Mayo Belwa / Toungo |
Aishatu Dahiru Ahmed | Yola North / Yola South / Girei |
Wambai Mahmud | Mubi North / Mubi South / Maiha |
Archibong Edet | Akwa Ibom | Itu / Ibiono-Ibom |
Effiong Akpan | Etinan / Nsit-Ibom / Nsit-Ubium |
Ekon Bartholomew | Abak / Etim Ekpo / Ika |
Ekpenyong Etim | Uyo / Uruan / Nsit Atai / Ibesikpo Asutan |
Udoh Francis | Ikot Ekpene / Essien Udim / Obot-Akara |
Udoka Akpan | Ikono / Ini |
Ukoete Issac | Ukanafun / Oruk Anam |
Umoh Micah | Ikot Abasi / Mkpat-Enin / Eastern Obolo |
Uwak Edet | Oron / Mbo / Okobo / Urue-Offong/Oruko / Udung-Uko |
Bassey Dan-Abia | Eket / Onna / Esit Eket / Ibeno |
Ameke Ikechukwu | Anambra | Anambra East / Anambra West |
Azubogu Ifeanyi | Nnewi North / Nnewi South / Ekwusigo |
Cyril Egwuatu | Onitsha North / Onitsha South |
Dike Ifeanyi | Ihiala |
Julius Ucha | Aguata |
Uche Lilian Ekwunife | Anaocha / Njikoka / Dunukofia |
Ben Nnebedum Nwankwo | Orumba North / Orumba South |
Nwogbo Emmanuel | Awka North / Awka South |
Obidigwe Lambert | Oyi / Ayamelum |
Odedo Charles | Idemili North / Idemili South |
Ogene Afamuefuna | Ogbaru |
Abdulahi Adamu | Bauchi | Alkaleri / Kirfi |
Abdulrazak Zaki | Ningi / Warji |
Abubakar Tutare | Darazo / Gunjuwa |
Ahmed Misau | Misau / Damban |
Yakubu Dogara | Bogoro / Dass / Tafawa Balewa |
Aliyu Ibrahim Gebi | Bauchi |
Gololo Ahmed | Gamawa |
Lawal Yahaya Gumau | Toro |
Gurai Adamu | Shira / Giade |
Hassan Gusau | Jamaare / Itas/Gadau |
Saleh Dahiru | Katagum |
Daniel-Ofongo Aladeinyefa | Bayelsa | Southern Ijaw |
Dorgu Oluwarotimi Ayamara | Sagbama / Ekeremor |
Jephthah Foingha | Brass / Nembe |
Karibo Soalaboye | Ogbia |
Ogoriba Weri | Yenagoa / Kolokuma/Opokuma |
Aboho Ityokumba | Benue | Kwande / Ushongo |
Adaji Ezekiel | Otukpo / Ohimini |
Alaaga Demnenge | Gwer East / Gwer West |
Dyegh John | Gboko / Tarka |
Entonu Ochepo | Apa / Agatu |
Iorwase Herman | Vandeikya / Konshisha |
Jime Emmanuel | Makurdi / Guma |
Saleh Anthony | Ado / Ogbadibo / Okpokwu |
Udende Memga | Katsina-Ala / Ukum / Logo |
Biye Gumtha | Borno | Damboa / Gwoza / Chibok |
Gujbawu Kyari | Maiduguri |
Khadi Kaamuna | Jere |
Lawan Isa | Kukawa / Mobbar / Abadam / Guzamala |
Maina Lawan Maina | Dikwa / Mafa / Konduga |
Monguna Tahir | Monguno / Marte / Nganzai |
Msheliza Musa | Askira/Uba / Hawul |
Muktar Betara | Biu / Bayo / Shani / Kwaya Kusar |
Sanda Alhaji | Kaga / Gubio / Magumeri |
Terab Abba | Bama / Ngala / Kala/Balge |
Asuouo Effiong | Cross River | Akamkpa / Biase |
Ayi Ekpeyong | Akpabuyo / Bakassi / Calabar South |
Bassey Henshaw | Yakurr / Abi |
Enoh Owan | Obubra / Etung |
Eta Sunday | Ikom / Boki |
Oko Okoji | Ogoja / Yala |
Toyo Esu | Calabar Municipal / Odukpani |
Adah Busam | Bekwarra / Obudu / Obanliku |
Akpodiogaga Sunday | Delta | Ethiope |
Austin Okpoviekpurai | Ughelli North / Ughelli South / Udu |
Elumelu Godwin | Aniocha North / Aniocha South / Oshimili North / Oshimili South |
Francis Penawei | Burutu |
Oboro Omavowan | Okpe / Sapele / Uvwie |
Ossai Nicholas | Ndokwa / Ukwuani |
Reyemeju Oritsegbubemi | Warri |
Victor Onyemechi | Ika |
Ali Oge | Ebonyi | Ohaukwu / Ebonyi |
Isu Christopher | Afikpo North / Afikpo South |
Ogbaga Sylvester | Abakaliki / Izzi |
Okorie Linus | Ivo / Ohaozara / Onicha |
Tobias Chukwuemeka | Ikwo / Ezza South |
Oyemaechi Edeh | Ezza North / Ishielu |
Adun Aiku | Edo | Egor / Ikpoba Okha |
Akpatason Ohiozojeh | Akoko Edo |
Bello Razaq | Oredo |
Iriase Obokhuaime | Owan West / Owan East |
Itulah Friday | Esan North-East / Esan South-East |
Momoh Eshiokpek | Etsako East / Etsako West / Etsako Central |
Osahon Isaac | Ovia South-West / Ovia North-East |
Patrick Ikhariale | Esan Central / Esan West / Igueben |
Ajiboye Gbadebo | Ekiti | Ikole / Oye |
Arowosoge Ifeoluwa | Ekiti South-West / Ikere / Ise/Orun |
Bamidele Opeyemi | Ado Ekiti / Irepodun/Ifelodun |
Daramola Oluwafemi | Ido Osi / Moba / Ilejemeje |
Faparusi Ayodele | Emure / Gbonyin / Ekiti East |
Ojo Oladimeji | Ijero / Ekiti West / Efon |
Chukwuegbo Gregory | Enugu | Enugu North / Enugu South |
Ebenyi Kingsley | Enugu East / Isi Uzo |
Ifeanyi Ugwuanyi | Igbo Eze North / Udenu |
Ngwu Obiageli | Igbo Etiti / Uzo Uwani |
Nnaji Uzoamaka | Nkanu East / Nkanu West |
Okechukwu Toby | Aninri / Awgu / Oji-uzo |
Oziokoja Patrick | Igbo Eze North / Udenu |
Ozomgbachi Ora | Ezeagu / Udi |
Bitrus Jisalo | Federal Capital Territory | AMAC / Bwari |
Egah Dobi | Kuje / Abaji / Gwagwalada / Kwali |
Ahmed Mailantarki | Gombe | Gombe / Kwami / Funakaye |
Ahmed Nafada | Dukku / Nafada |
Bello Maigari | Kaltungo / Shongom |
Galadima Umar | Yamaltu/Deba |
Kumo Bello | Akko |
Manu Swa | Balanga / Billiri |
Alagbaso Jerry | Imo | Orlu / Oru East / Orsu |
Alphonsus Gerald | Ohaji/Egbema |
Emeka Ihedioha | Aboh Mbaise / Ngor Okpala |
Ifeanyichukwu Mbadiwe | Ideato North / Ideato South |
Igbokwe Nnanna | Ahiazu Mbaise / Ezinihitte |
Matthew Omegara | Isiala Mbano / Okigwe / Onuimo |
Onyereri Victor | Isu / Njaba / Nkwerre / Nwangele |
Onyewuchi Francis | Owerri Municipal / Owerri North / Owerri West |
Uwazurike Patrick | Ehime Mbano / Ihitte/Uboma / Obowo |
Adamu Bashir | Jigawa | Kazaure / Roni / Gwiwa / Yankwashi |
Hassan Abunabo | Biriniwa / Guri / Kiri Kasamma |
Hussein Abdulkadir | Hadejia / Kafin Hausa / Auyo |
Ibrahim Garba | Gumel / Maigatari / Sule Tankarkar / Gagarawa |
Ibrahim Kiyawa | Dutse / Kiyawa |
Mustapha Khabeeb | Jahun / Miga |
Sabo Nakudu | Birnin Kudu / Buji |
Safiyanu Ubale | Ringim / Taura |
Usman Garki | Babura / Garki |
Yusufu Dunari | Malam Madori / Kaugama |
Abdullahi Ango | Kaduna | Birnin Gwari / Giwa |
Ahmed Rufai | Kaduna South |
Arabo Yakubu | Kauru |
Ashiru Mohammed | Makarfi / Kudan |
Bala Yusuf | Ikara / Kubau |
Barde Umaru | Chikun / Kajuru |
Gaiya Ali | Zangon Kataf / Jaba |
Garba Nicholas | Jema'a / Sanga |
Gideon Lucas | Kaura |
Ibrahim Bello | Igabi |
Jagaba Adams | Kachia / Kagarko |
Lawal Kayarda | Lere |
Mustapha Khalid | Soba |
Tajudeen Abbas | Zaria |
Usman Shehu | Kaduna North |
Abdulkadir Jobe | Kano | Dawakin Tofa / Tofa / Rimin Gado |
Abdulrahaman Suleiman | Sumaila / Takai |
Adamu Abdulsalam | Tsanyawa / Kunchi |
Ado Tsamiya | Gezawa / Gabasawa |
Aliyu Mohammed | Rano / Bunkure / Kibiya |
Ayuba Badamasi | Dambatta / Makoda |
Bala Dawaki | Dawakin Kudu / Warawa |
Bashir Babale | Minjibir / Ungogo |
Chiromawa Muhammad | Kura / Madobi / Garun Mallam |
Danagundi Babba | Kumbotso |
Galadanchi Bashir | Gwale |
Garba Ado | Tudun Wada / Doguwa |
Garo Sule | Gwarzo / Ikabo |
Ila Baballe | Tarauni |
Lawan Mohammed | Bagwai / Shanono |
Madaki Sani | Dala |
Mohammed Adamu | Albasu / Gaya / Ajingi |
Musa Fatahi | Kano Municipal |
Nassir Ali | Nasarawa |
Shehu Lawan | Bichi |
Suleiman Goro | Fagge |
Wudil Ali | Wudil / Garko |
Zarewa Audi | Karaye / Rogo |
Abubakar Umar | Katsina | Katsina North Central |
Ahmed Kaita | Kankia / Ingawa / Kusada |
Amiruddin Tukur | Bakori / Danja |
Auwalu Sani | Dutsin-Ma / Kurfi |
Dalhat Hamza | Rimi / Charanchi / Batagarawa |
Dan-Musa Musa | Safana / Batsari / Dan Musa |
Daura Ado | Daura / Sandamu / Mai'Adua |
Doro Lawal | Mani / Bindawa |
Funtua Mansur | Funtua / Dandume |
Garba Danlami | Musawa / Matazu |
Ibrahim Ida | Malumfashi / Kafur |
Machika Abbas | Kankara / Sabuwa / Faskari |
Mashi Bello | Mashi / Dvisi |
Salisco Salisu | Kaita / Jibia |
Sani Daura | Baure / Zango |
Bello Kaoje | Kebbi | Bagudo / Suru |
Gulma Musa | Argungu / Augie |
Halilu Umar | Gwandu / Aliero / Jega |
Kamba Bawa | Arewa Dandi |
Mohammed Ndume | Zuru / Fakai / Sakaba / Wasagu/Danko |
Mohammed Umar | Birnin Kebbi / Kalgo / Bunza |
Musa Koko | Maiyama / Koko/Besse |
Uba Umar | Yauri / Shanga / Ngaski |
Hussain Inah | Kogi | Idah / Ibaji / Igalamela / Ofu |
Idris Ibrahim | Ankpa / Omala / Olamaboro |
Jibril Buba | Lokoja / Kogi / KK |
Karim Steve | Yagba East / Yagba West / Mopa-Muro |
Mohammed Asema | Ajaokuta |
Tijani Yusuf | Okene / Ogori/Magogo |
Yusuf Tajudeen | Kabba/Bunu / Ijumu |
Zakari Ogijo | Dekina / Bassa |
Ahmad Ali B. | Kwara | Ilorin East / Ilorin South |
Ahman Bahago | Edu / Moro / Pategi |
Akeem Olayinka | Ekiti / Isin / Irepodun / Oke Ero |
Ibrahim Adebayo | Offa / Oyun / Ifelodun |
Mustapha Mashood | Asa / Ilorin West |
Zakari Mohammed | Baruten / Kaiama |
Abayomi Michael | Lagos | Ifako-Ijaiye |
Abiodun James | Ikeja |
Adejare Babatunde | Agege |
Adenekan Oyewole | Ajeromi-Ifelodun |
Adeola Olamilekan | Alimosho |
Ajebiosu Ekundayo A. | Kosofe |
Akinloye Baba Jide | Eti-Osa |
Babatunde Adewale | Apapa |
Balogun Akanni | Lagos Island II |
Bode Olajumoke | Lagos Island I |
Dabiri-Erewa Abike | Ikorodu |
Fatai Akinderu | Oshodi-Isolo I |
Jakande Labib | Somolu |
Kako Dauda | Mushin I |
Kazeem Babatunde | Surulere II |
Mukaila Lanre | Lagos / Epe |
Muniru Abiodun | Oshodi-Isolo II |
Oladunjoye Ganiyu | Mushin II |
Onabamiro Arinola | Badagry |
Owolabi Alao | Lagos Island II |
Tunji Ganiyu | Amuwo Odofin |
Emmanuel Ombugadu | Nasarawa | Akwanga / Nasarawa Eggon / Wamba |
Haruna Joseph | Lafia / Obi |
Kana Ahmed | Keffi / Karu / Kokona |
Onawo Ogoshi | Awe / Doma / Keana |
Onwana Baba | Nasarawa / Toto |
Adamu Ali | Niger | Bosso / Paikoro |
Bago Umaru | Chanchaga |
Garba Idris | Kontagora / Wushishi / Mariga / Mashegu |
Haliru Jikantoro | Agwara / Borgu |
Ibrahim Ebbo | Agaie / Lapai |
Mohammed Sani | Lavun / Mokwa / Edati |
Mohammed Ricco | Shiroro / Rafi / Munya |
Shamaki Atiku | Magama / Rijau |
Usman Dagaci | Bida / Gbako / Katcha |
Abudu Abiodun | Ogun | Ijebu North / Ijebu East / Ogun Waterside |
Adeyemi Adekunle | Ifo / Ewekoro |
Buraimo Taofeek | Ikenne / Shagamu / Remo North |
Festus Ola | Ado-Odo/Ota |
Isiaq Akinlade | Egbado South / Ipokia |
Osoba Babatunde | Abeokuta North / Obafemi Owode / Odeda |
Razaq Tunde | Imeko Afon / Egbado North |
Williams Olusegun | Abeokuta South |
Nomiye Oloye | Ondo | Ese Odo / Ilaje |
Abegunde Sunday | Akure North / Akure South |
Albert Akintoye | Okitipupa / Irele |
Bakare Abiodun | Idanre / Ifedore |
Dauda Oluwadare | Akoko North-East / Akoko North-West |
Eniolorunda Omosule | Owo / Ose |
Johnson Akintola | Ile Oluji/Okeibo / Odigbo |
Joseph Iranola | Ondo East / Ondo West |
Ologunagba Jerome | Akoko South-East / Akoko South-West |
Agunbiaze Ige | Osun | Obokun / Oriade |
Ajayi Ayantunji | Odo Otin / Ifelodun / Boripe |
Ajibola Israel | Atakunmosa East / Atakunmosa West / Ilesa East |
Fakeye Olufemi | Boluwaduro / Ifedayo / Ila |
Gafaru Amere | Aiyedire / Iwo / Ola Oluwa |
Olarotimi Mikail | Ife Federal Constituency |
Omidiran Ayo | Ayedaade/Irewole/Isokan |
Sulaimon Lasun | Irepodun / Olorunda / Osogbo / Orolu |
Tajudeen Adetunji | Ede North / Ede South / Egbedore / Ejigbo |
Abisodun Tajudeen | Oyo | Atisbo / Saki East / Saki West |
Adeyemi Sunday | Ibarapa East / Ido |
Ajaja Adebukola | Ibadan North-East / Ibadan South-East |
Ajibola Saubana | Ibarapa Central / Ibarapa North |
Akinlabi Kamil | Afijio / Atiba East / Oyo West |
Awoleye Dada | Ibadan North |
Busari Sikiru | Ona Ara / Egbeda |
Busari Adewale | Lagelu / Akinyele |
Jimoh Adelowo | Olorunsogo / Orelope |
Odebunmi Dokun | Ogo oluwa |
Olayfa Adeniyi | Oluyole |
Oyekola Julius | Iseyin / Itesiwaju / Kajola / Iwajowa |
Saheed Fijabi | Ibadan North |
Goar Luka | Plateau | Pankshin / Kanke / Kanam |
Idris Ahmed | Wase |
Jonathan Punwet | Mangu / Bokkos |
Kaze Bitrus | Jos South / Jos East |
Kwande Yahaya | Bassa / Jos North |
Lar Beni | Langtang North / Langtang South |
Mwadkwon Davou | Barkin Ladi / Riyom |
Tirsel Zeitet | Mikang / Qua'an Pan / Shendam |
Chikere Anayo | Rivers | Port Harcourt I |
Chinda Ogundu | Obio/Akpor |
Davies Huttin | Degema / Bonny |
George Ibietela | Akuku-Toru / Asari-Toru |
Gogo Tamuno | Okrika / Ogu–Bolo |
Honourable Asita | Ahoada West / Ogba Egbema |
Mpigi Barinada | Tai / Eleme / Oyigbo |
Nsiegbe Ibiba | Port Harcourt II |
Nwuke Ogbonna | Etche / Omuma |
Okagua-Apiafi Jocelyne | Ahoada East / Abua–Odual |
Peterside Adol | Andoni / Opobo–Nkoro |
Pronen Maurice | Khana / Gokana |
Uchendu Igbonule | Ikwerre / Emohua |
Achida Marafa | Sokoto | Wurno / Rabah |
Aminu Tambuwal | Kebbe / Tambuwal |
Bashir Salihu | Gudu / Tangaza |
Bature Mohammed | Sokoto North / Sokoto South |
Gobir Gwandu | Isa / Sabon Birni |
Sa'adu Mohammed | Binji / Silame |
Sarkin Musa | Goronyo / Gada |
Shagari Shehu | Shagari / Yabo |
Shehu Aliyu | Bodinga / Dange Shuni / Tureta |
Wamakko Muhammed | Kware / Wamako |
Aminu Ibrahim | Taraba | Jalingo / Yorro / Zing |
El-Sudi Tukur | Gashaka / Kurmi / Sardauna |
Manu Haruna | Bali / Gassol |
Manwe Sameul | Lau / Karim Lamido / Ardo Kola |
Sam-Tsokwa Taminu | Donga / Ussa / Takum |
El-Badawy Kaku | Yobe | Bade / Jakusko |
Gadaka Ahmed | Fika / Fune |
Ibrahim Bukar | Damaturu / Gujba / Gulani / Tarmuwa |
Lawan Bukar | Bursari / Geidam / Yunusari |
Machinama Bukar | Machina / Nguru / Karasuwa / Yusufari |
Yakubu Ali | Nangere / Potiskum |
Hassan Anka | Zamfara | Anka / Mafara |
Ibrahim Doruwa | Bungudu / Maru |
Lawal B/Tudu | Gummi / Bukkuyum |
Mutawalle Maradun | Bakura / Maradun |
Sani Umar | Kaura Namoda / Birnin Magaji |
Shenu Ibrahim | Tsafe / Gusau |
Yusuf Shinkafi | Zurmi / Shinkafi |