Seznam medailistů na mistrovství Evropy v biatlonu – stíhací závod mužů
Tento článek obsahuje jména bez správné české transkripce.
Můžete Wikipedii pomoci tím, že ho vhodně vylepšíte. Inspiraci k vylepšení můžete hledat v radách na stránkách v kategorii Transkripce, případně na diskusní stránce článku.
Související informace naleznete také v článku Mistrovství Evropy v biatlonu.
Seznam medailisů na mistrovství Evropy v biatlonu z stíhacího závodu mužů představuje chronologický přehled stupňů vítězů ve stíhacích závodech mužů na 12,5 km na mistrovství Evropy konaného pravidelně od roku 1998.
Stíhací závod mužů byl na evropský šampionát zařazen poprvé v roce 1998 a kromě roku 1999 v něm účastníci závodí v každém ročníku.
Seznam vítězů
Rok | Místo | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|---|
1998 | Minsk | Gunar Bretschneider | Ilmārs Bricis | Oļegs Maļuhins |
1999 | Iževsk | nebyl na programu | ||
2000 | Zakopané | Tomasz Sikora | Gunar Bretschneider | Andreas Stitzl |
2001 | Haute Maurienne | Vincent Defrasne | Michael Greis | Wiesław Ziemianin |
2002 | Kontiolahti | Oļegs Maļuhins | Carsten Heymann | Ilmārs Bricis |
2003 | Forni Avoltri | Andrij Deryzemlja | Alexander Os | Władimir Draczew |
2004 | Minsk | Tomasz Sikora | Alexander Os | Jewgieni Trebuszenko |
2005 | Novosibirsk | Andrij Deryzemlja | Carsten Pump | Aleksiej Bołtienko |
2006 | Langdorf-Arberse | Sergej Novikov | Edgars Piksons | Wjaczesław Derkacz |
2007 | Bansko | Tomasz Sikora | Ilmārs Bricis | Egil Gjelland |
2008 | Nové Město | Siergiej Konowałow | Artiom Gusiew | Maksim Maksimow |
2009 | Ufa | Daniel Böhm | Serhij Sedniew | Rune Brattsveen |
2010 | Otepää | Alexej Volkov | Erik Lesser | Christoph Knie |
2011 | Ridnaun | Alexej Volkov | Krasimir Anew | Jean-Guillaume Béatrix |
2012 | Osrblie | Alexej Volkov | Serhij Semenov | Daniel Böhm |
2013 | Bansko | Benedikt Doll | Vetle Sjåstad Christiansen | Timofiej Łapszyn |
2014 | Nové Město na Moravě | Maxim Cvetkov | Lars Helge Birkeland | Anton Babikov |
2015 | Otepää | Aleksiej Slepow | Krasimir Anew | Anton Babikov |
2016 | Ťumeň | Anton Babikov | Jevgenij Garaničev | Florian Graf |
2017 | Dušníky | Alexandr Loginov | Jevgenij Garaničev | Andrejs Rastorgujevs |
2018 | Ridnaun | Alexandr Loginov | Krasimir Anew | Jevgenij Garaničev |
2019 | Raubiči | Tarjei Bø | Matvej Jelisejev | Håvard Bogetveit |
2020 | Raubiči | Siergiej Boczarnikow | Sturla Holm Laegreid | Sivert Guttorm Bakken |
2021 | Dušníky | Artem Pryma | Michal Krčmář | Håvard Bogetveit |
2022 | Velký Javor | Sverre Dahlen Aspenes | Petr Paščenko | Lucas Fratzscher |
2023 | Lenzerheide | Vebjørn Sørum | Erlend Bjøntegaard | Endre Strømsheim |
2024 | Brezno-Osrblie | Isak Frey | Dmitrii Shamaev | Antonin Guigonnat |
Mistrovství Evropy v biatlonu | |
---|---|
Kontiolahti 1994 • Le Grand-Bornand 1995 • Ridnaun 1996 • Windischgarsten 1997 • Minsk 1998 • Iževsk 1999 • Zakopane 2000 • Haute Maurienne 2001 • Kontiolahti 2002 • Forni Avoltri 2003 • Minsk 2004 • Novosibirsk 2005 • Langdorf 2006 • Bansko 2007 • Nové Město na Moravě 2008 • Ufa 2009 • Otepää 2010 • Ridnaun 2011 • Osrblie 2012 • Bansko 2013 • Nové Město na Moravě 2014 • Otepää 2015 • Ťumeň 2016 • Dušníky 2017 • Ridnaun 2018 • Raubiči 2019 • Raubiči 2020 • Dušníky 2021 • Velký Javor 2022 • Lenzerheide 2023 • Osrblie 2024 • Martell 2025 • Sjusjøen 2026 | |
Medailisté muži | |
Medailisté ženy | |
Medailisté smíšené |
Portály: Sport