Seznam medailistů na mistrovství Evropy v biatlonu – sprint mužů
Tento článek obsahuje jména bez správné české transkripce.
Můžete Wikipedii pomoci tím, že ho vhodně vylepšíte. Inspiraci k vylepšení můžete hledat v radách na stránkách v kategorii Transkripce, případně na diskusní stránce článku.
Související informace naleznete také v článku Mistrovství Evropy v biatlonu.
Seznam medailistů na mistrovství Evropy v biatlonu z sprintu mužů představuje chronologický přehled stupňů vítězů ve sprintu mužů na 10 km na Mistrovství Evropy konaného pravidelně od roku 1994.
Sprint mužů byl na evropský šampionát zařazen poprvé v roce 1994.
Seznam vítězů
Rok | Místo | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|---|
1994 | Kontiolahti | Hogler Schönthier | René Cattarinussi | Vesa Hietalahti |
1995 | Le Grand-Bornand | Raphaël Poirée | Gilles Marguet | Aleh Ryżenkau |
1996 | Ridnaun | Władimir Draczew | Siergiej Tarasow | Aleh Ryżenkau |
1997 | Windischgarsten | Andriej Padin | Jože Poklukar | Tomas Globočnik |
1998 | Minsk | Jekabs Nakums | Aleksander Popow | Ilmārs Bricis |
1999 | Iževsk | Alexander Wolf | Roman Dostál | Rustam Waliullin |
2000 | Zakopané | Andreas Stitzl | Ivan Masařík | Oļegs Maļuhins |
2001 | Haute Maurienne | Vincent Defrasne | Wiesław Ziemianin | Wjaczesław Derkacz |
2002 | Kontiolahti | Oļegs Maļuhins | Carsten Heymann | Tomasz Sikora |
2003 | Forni Avoltri | Ołeksij Korabejnikow | Władimir Draczew | Carsten Pump |
2004 | Minsk | Aleksander Syman | Tomasz Sikora | Władimir Draczew |
2005 | Novosibirsk | Ołeksij Ajdarow | Andrij Deryzemlja | Aleksiej Bołtienko |
2006 | Langdorf-Arberse | Jaroslav Soukup | Sergej Novikov | Carsten Pump |
2007 | Bansko | Tomasz Sikora | Jaroslav Soukup | Tobias Eberhard |
2008 | Nové Město | Artiom Gusiew | Stian Eckhoff | Michal Šlesingr |
2009 | Ufa | Rune Brattsveen | Jevgenij Usťugov | Anton Šipulin |
2010 | Otepää | Daniel Böhm | Alexej Volkov | Ronny Hafsås |
2011 | Ridnaun | Tobias Eberhard | Alexej Volkov | Lukas Hofer |
2012 | Osrblie | Alexej Volkov | Artem Pryma | Siergiej Klaczin |
2013 | Bansko | Vetle Sjåstad Christiansen | Benedikt Doll | Artem Pryma |
2014 | Nové Město na Moravě | Lars Helge Birkeland | Maxim Cvetkov | Andrejs Rastorgujevs |
2015 | Otepää | Alexej Slepov | Lars Helge Birkeland | Antonin Guigonnat |
2016 | Ťumeň | Jevgenij Garaničev | Henrik L'Abée-Lund | Anton Babikov |
2017 | Dušníky | Vladimir Iliev | Alexandr Loginov | Krasimir Anev |
2018 | Ridnaun | Andrejs Rastorgujevs | Alexandr Loginov | Krasimir Anev |
2019 | Raubiči | Tarjei Bø | Jesper Nelin | Dmitrij Malyško |
2020 | Raubiči | Matvej Jelisejev | Andrejs Rastorgujevs | Aleksander Fjeld Andersen |
2021 | Dušníky | Martin Jäger | Said Karimulla Chalili | Johannes Kühn |
2022 | Velký Javor | Erlend Bjøntegaard | Nikita Poršnev | Lucas Fratzscher |
2023 | Lenzerheide | Erlend Bjøntegaard | Vebjørn Sørum | Philipp Nawrath |
2024 | Brezno-Osrblie | Antonin Guigonnat | Johan-Olav Botn | Isak Frey |
Mistrovství Evropy v biatlonu | |
---|---|
Kontiolahti 1994 • Le Grand-Bornand 1995 • Ridnaun 1996 • Windischgarsten 1997 • Minsk 1998 • Iževsk 1999 • Zakopane 2000 • Haute Maurienne 2001 • Kontiolahti 2002 • Forni Avoltri 2003 • Minsk 2004 • Novosibirsk 2005 • Langdorf 2006 • Bansko 2007 • Nové Město na Moravě 2008 • Ufa 2009 • Otepää 2010 • Ridnaun 2011 • Osrblie 2012 • Bansko 2013 • Nové Město na Moravě 2014 • Otepää 2015 • Ťumeň 2016 • Dušníky 2017 • Ridnaun 2018 • Raubiči 2019 • Raubiči 2020 • Dušníky 2021 • Velký Javor 2022 • Lenzerheide 2023 • Osrblie 2024 • Martell 2025 • Sjusjøen 2026 | |
Medailisté muži | |
Medailisté ženy | |
Medailisté smíšené |
Portály: Sport