Mistrovství světa v rychlobruslení juniorů 2009
Mistrovství světa v rychlobruslení juniorů 2009 | |
---|---|
Země | Polsko |
Datum | 2009 |
Předchozí | Mistrovství světa v rychlobruslení juniorů 2008 |
Následující | Mistrovství světa v rychlobruslení juniorů 2010 |
Některá data mohou pocházet z datové položky. |
Mistrovství světa v rychlobruslení juniorů 2009 se konalo od 20. do 22. února 2009 na otevřené rychlobruslařské dráze Tor Cos v polském Zakopanem. Celkově se jednalo o 38. světový šampionát pro chlapce a 37. pro dívky. Českou výpravu tvořili Pavel Kulma, Milan Sáblík, Karolína Erbanová a Andrea Jirků.
Premiérově byly na mistrovství světa juniorů udělovány tituly i na jednotlivých tratích.
Program | ||
---|---|---|
500 m chlapci 1 500 m dívky 3 000 m chlapci2 | 1 000 m dívky 1 500 m chlapci 3 000 m dívky 5 000 m chlapci | 500 m dívky1 1 000 m chlapci1 družstva chlapci1 družstva dívky1 |
1 závody, které se nezapočítávaly do víceboje
2 závod, který byl pouze součástí víceboje
Chlapci
500 metrů
| 1 000 metrů
|
1 500 metrů
| 3 000 metrů
|
5 000 metrů
| Stíhací závod družstev
|
Celkové výsledky víceboje
- Závodu se zúčastnilo 39 závodníků.
Pořadí | Jméno | Země | 500 m | 3 000 m | 1 500 m | 5 000 m | Počet bodů |
Koen Verweij | Nizozemsko Nizozemsko | 37,26 (5.) | 3:52,73 (1.) | 1:53,52 (2.) | 6:47,54 (1.) | 154,642 | |
Jonathan Kuck | USA USA | 36,99 (2.) | 3:54,22 (3.) | 1:53,56 (3.) | 6:52,81 (3.) | 155,160 | |
Brian Hansen | USA USA | 37,15 (3.) | 3:55,22 (4.) | 1:54,32 (4.) | 6:51,80 (2.) | 155,639 | |
4. | Pim Cazemier | Nizozemsko Nizozemsko | 37,78 (10.) | 3:53,63 (2.) | 1:52,66 (1.) | 6:53,85 (4.) | 155,656 |
5. | Sun Lung-ťiang | Čína Čína | 37,38 (6.) | 4:00,89 (8.) | 1:55,56 (9.) | 7:00,00 (8.) | 158,048 |
6. | Sverre Lunde Pedersen | Norsko Norsko | 38,18 (16.) | 3:59,12 (5.) | 1:55,64 (10.) | 6:56,78 (5.) | 158,257 |
7. | Demian Roelofs | Nizozemsko Nizozemsko | 37,76 (9.) | 4:00,13 (6.) | 1:55,08 (7.) | 7:04,09 (11.) | 158,550 |
8. | Guillaume Blois-Dufour | Kanada Kanada | 36,82 (1.) | 4:03,49 (14.) | 1:54,40 (5.) | 7:19,95 (16.) | 159,529 |
9. | Ha Hong-son | Jižní Korea Jižní Korea | 38,36 (18.) | 4:06,16 (21.) | 1:54,47 (6.) | 7:04,91 (13.) | 160,033 |
10. | Milan Sáblík | Česko Česko | 38,51 (22.) | 4:03,32 (13.) | 1:57,27 (19.) | 7:01,70 (9.) | 160,323 |
16. | Pavel Kulma | Česko Česko | 53,84* (38.) | 4:02,59 (11.) | 1:58,59 (27.) | 7:02,19 (10.) | 176,020 |
* pád
Dívky
500 metrů
| 1 000 metrů
|
1 500 metrů
| 3 000 metrů
|
Stíhací závod družstev
- Závod nebyl součástí víceboje.
- Závodu se zúčastnilo 14 týmů.
Pořadí | Jméno | Čas ve finále | Čas v rozjížďce |
---|---|---|---|
Nizozemsko Nizozemsko Yvonne Nautová, Jorieke van der Geestová, Roxanne van Hemertová | 3:16,30 | 3:17,18 | |
Japonsko Japonsko Mai Kijamaová, Miho Takagiová, Risa Takajamaová | 3:19,86 | 3:19,45 | |
Jižní Korea Jižní Korea An Či-min, Im Čong-su, Pak To-jong | 3:20,18 | 3:19,84 | |
4. | Německo Německo Jennifer Bayová, Roxanne Dufterová, Karolin Siebertová | 3:22,30 | 3:20,37 |
5. | Rusko Rusko Anna Černovová, Olga Fatkulinová, Angelina Golikovová | — | 3:20,46 |
6. | Polsko Polsko Aleksandra Gossová, Katarzyna Woźniaková, Kinga Woźniaková | — | 3:21,08 |
7. | Kanada Kanada Ivanie Blondinová, Sarah Greggová, Brianne Tuttová | — | 3:24,05 |
8. | Kazachstán Kazachstán Jekatěrina Ajdovová, Viktorija Lugová, Olga Žiginová | — | 3:26,43 |
9. | Norsko Norsko Hege Bøkková, Hanne Hauglandová, Ida Njåtunová | — | 3:27,82 |
10. | USA USA Petra Ackerová, Mia Manganellová, Sugar Toddová | — | 3:28,20 |
Celkové výsledky víceboje
- Závodu se zúčastnilo 35 závodnic.
Pořadí | Jméno | Země | 500 m | 1 500 m | 1 000 m | 3 000 m | Počet bodů |
Roxanne van Hemertová | Nizozemsko Nizozemsko | 40,85 (3.) | 2:02,91 (1.) | 1:20,55 (1.) | 4:25,98 (3.) | 166,425 | |
Yvonne Nautová | Nizozemsko Nizozemsko | 41,17 (7.) | 2:05,88 (2.) | 1:22,15 (6.) | 4:21,54 (1.) | 167,595 | |
Katarzyna Woźniaková | Polsko Polsko | 41,59 (10.) | 2:07,07 (5.) | 1:22,10 (5.) | 4:26,98 (4.) | 169,492 | |
4. | Miho Takagiová | Japonsko Japonsko | 49,96 (5.) | 2:07,00 (4.) | 1:22,99 (9.) | 4:30,02 (7.) | 169,791 |
5. | Pak To-jong | Jižní Korea Jižní Korea | 42,45 (20.) | 2:07,49 (8.) | 1:23,63 (12.) | 4:24,82 (2.) | 170,897 |
6. | An Či-min | Jižní Korea Jižní Korea | 40,36 (1.) | 2:09,89 (15.) | 1:21,91 (4.) | 4:37,73 (12.) | 170,899 |
7. | Ivanie Blondinová | Kanada Kanada | 41,95 (16.) | 2:07,95 (9.) | 1:23,46 (11.) | 4:27,44 (5.) | 170,903 |
8. | Hege Bøkková | Norsko Norsko | 41,22 (8.) | 2:09,12 (12.) | 1:20,63 (2.) | 4:38,30 (14.) | 170,958 |
9. | Angelika Golikovová | Rusko Rusko | 41,59 (10.) | 2:10,05 (16.) | 1:22,31 (7.) | 4:33,02 (8.) | 171,598 |
10. | Ida Njåtunová | Norsko Norsko | 41,91 (15.) | 2:09,26 (13.) | 1:22,57 (8.) | 4:33,24 (9.) | 171,821 |
11. | Andrea Jirků | Česko Česko | 42,89 (24.) | 2:07,42 (7.) | 1:23,99 (13.) | 4:28,33 (6.) | 172,079 |
16. | Karolína Erbanová | Česko Česko | 40,88 (4.) | 2:06,79 (3.) | 1:21,24 (3.) | DSQ | 123,763 |
Externí odkazy
- (anglicky) Výsledky z mistrovství světa juniorů 2009, speedskatingnews.info
Mistrovství světa v rychlobruslení juniorů (chlapci/dívky) | |
---|---|
1972 Lisleby • 1973 Assen • 1974 Cortina d'Ampezzo • 1975 Strömsund • 1976 Madonna di Campiglio • 1977 Inzell • 1978 Montreal • 1979 Grenoble • 1980 Assen • 1981 Elverum • 1982 Innsbruck • 1983 Sarajevo • 1984 Assen • 1985 Røros • 1986 Sainte-Foy • 1987 Strömsund • 1988 Soul • 1989 Kyjev • 1990 Obihiro • 1991 Calgary • 1992 Varšava • 1993 Baselga di Piné • 1994 Berlín • 1995 Seinäjoki • 1996 Calgary • 1997 Butte • 1998 Roseville • 1999 Geithus • 2000 Seinäjoki • 2001 Groningen • 2002 Klobenstein • 2003 Kuširo • 2004 Roseville • 2005 Seinäjoki • 2006 Erfurt • 2007 Innsbruck • 2008 Čchang-čchun • 2009 Zakopane • 2010 Moskva • 2011 Seinäjoki • 2012 Obihiro • 2013 Klobenstein • 2014 Bjugn • 2015 Varšava • 2016 Čchang-čchun • 2017 Helsinky • 2018 Salt Lake City • 2019 Baselga di Piné • 2020 Tomaszów Mazowiecki • 2022 Innsbruck • 2023 Inzell |
Portály: Sport