Mistrovství světa v rychlobruslení juniorů 2006
Mistrovství světa v rychlobruslení juniorů 2006 | |
---|---|
Místo | Eissportzentrum Erfurt |
Země | Německo |
Datum | březen 2006 |
Předchozí | Mistrovství světa v rychlobruslení juniorů 2005 |
Následující | Mistrovství světa v rychlobruslení juniorů 2007 |
Některá data mohou pocházet z datové položky. |
Mistrovství světa v rychlobruslení juniorů 2006 se konalo od 10. do 12. března 2006 v rychlobruslařské hale Gunda Niemann-Stirnemann Halle v německém Erfurtu. Celkově se jednalo o 35. světový šampionát pro chlapce a 34. pro dívky. Českou výpravu tvořili Zdeněk Haselberger, Pavel Kulma, Milan Sáblík, Andrea Jirků a Martina Sáblíková.
Program | ||
---|---|---|
500 m dívky 3 000 m chlapci | 1 500 m chlapci 1 500 m dívky | 5 000 m chlapci družstva dívky1 družstva chlapci1 |
1 závody, které se nezapočítávaly do víceboje
Chlapci
500 metrů
| 3 000 metrů
|
1 500 metrů
| 5 000 metrů
|
Celkové výsledky víceboje
- Závodu se zúčastnilo 55 závodníků.
Pořadí | Jméno | Země | 500 m | 3 000 m | 1 500 m | 5 000 m | Počet bodů |
Håvard Bøkko | Norsko Norsko | 36,82 (4.) | 3:45,51 (1.) | 1:49,75 (2.) | 6:30,53 (1.) | 150,041 | |
Wouter olde Heuvel | Nizozemsko Nizozemsko | 37,38 (14.) | 3:52,28 (2.) | 1:51,21 (5.) | 6:33,12 (2.) | 152,475 | |
Šingo Hašibami | Japonsko Japonsko | 37,67 (17.) | 3:53,73 (4.) | 1:51,49 (6.) | 6:40,25 (4.) | 153,813 | |
4. | Alexej Žigin | Kazachstán Kazachstán | 36,80 (3.) | 3:53,75 (5.) | 1:51,75 (7.) | 6:48,47 (6.) | 153,855 |
5. | Ted-Jan Bloemen | Nizozemsko Nizozemsko | 38,03 (22.) | 3:52,84 (3.) | 1:51,97 (9.) | 6:37,36 (3.) | 153,895 |
6. | Mo Tche-pom | Jižní Korea Jižní Korea | 35,83 (1.) | 4:01,00 (20.) | 1:49,71 (1.) | 7:03,38 (20.) | 154,904 |
7. | Čoj Čin-jong | Jižní Korea Jižní Korea | 36,90 (5.) | 3:55,85 (9.) | 1:51,09 (4.) | 6:56,84 (13.) | 154,922 |
8. | Lucas Makowsky | Kanada Kanada | 37,30 (12.) | 3:55,23 (7.) | 1:51,94 (8.) | 6:52,15 (9.) | 155,033 |
9. | Igor Nefeďev | Rusko Rusko | 36,48 (2.) | 3:58,87 (16.) | 1:50,88 (3.) | 7:06,07 (21.) | 155,858 |
10. | Tim Roelofsen | Nizozemsko Nizozemsko | 37,73 (19.) | 3:55,40 (8.) | 1:52,94 (11.) | 6:53,67 (10.) | 155,976 |
43. | Milan Sáblík | Česko Česko | 39,56 (42.) | 4:13,78 (44.) | 2:00,91 (45.) | — | 122,159 |
49. | Zdeněk Haselberger | Česko Česko | 40,76 (50.) | 4:13,66 (43.) | 2:02,43 (49.) | — | 123,846 |
50. | Pavel Kulma | Česko Česko | 41,98 (53.) | 4:13,82 (45.) | 1:59,98 (41.) | — | 124,276 |
Stíhací závod družstev
- Závodu se zúčastnilo 17 týmů.
Pořadí | Jméno | Celkový čas |
---|---|---|
Nizozemsko Nizozemsko Ted-Jan Bloemen, Boris Kusmirak, Wouter olde Heuvel | 3:56,27 | |
Jižní Korea Jižní Korea Čoj Čin-jong, Kim Jong-ho, Mo Tche-pom | 3:58,77 | |
Kanada Kanada Lucas Makowsky, Matt McLean, Aaron Sadlier | 3:59,16 | |
4. | USA USA Brent Aussprung, Mike Blumel, Kreg Greer | 4:01,24 |
5. | Bělorusko Bělorusko Vitalij Michajlov, Roman Smirnov, Vadim Visockij | 4:02,72 |
6. | Japonsko Japonsko Hiroki Abe, Šingo Hašibami, Masaši Mičišita | 4:04,42 |
7. | Německo Německo Arne Becker, Nico Dorsch, Eric Rauschenbach | 4:04,80 |
8. | Itálie Itálie Marco Cignini, Jan Daldossi, Luca Stefani | 4:05,41 |
9. | Rusko Rusko Sergej Grjazcov, Alexandr Lebeděv, Igor Nefeďev | 4:06,29 |
10. | Norsko Norsko Håvard Bøkko, Joachim Jalmar Haugen, Christoffer Fagerli Rukke | 4:08,08 |
12. | Česko Česko Zdeněk Haselberger, Pavel Kulma, Milan Sáblík | 4:10,81 |
Dívky
500 metrů
| 1 000 metrů
|
1 500 metrů
| 3 000 metrů
|
Celkové výsledky víceboje
- Závodu se zúčastnilo 44 závodnic.
Pořadí | Jméno | Země | 500 m | 1 000 m | 1 500 m | 3 000 m | Počet bodů |
Kim Ju-lim | Jižní Korea Jižní Korea | 39,48 (1.) | 1:18,26 (1.) | 2:00,73 (1.) | 4:23,44 (13.) | 162,759 | |
Martina Sáblíková | Česko Česko | 41,22 (13.) | 1:19,95 (4.) | 2:00,74 (2.) | 4:08,26 (1.) | 162,817 | |
I Ču-jon | Jižní Korea Jižní Korea | 40,38 (2.) | 1:18,89 (2.) | 2:00,74 (2.) | 4:17,75 (4.) | 163,029 | |
4. | Nancy Swiderová-Peltzová | USA USA | 40,90 (7.) | 1:20,25 (5.) | 2:03,12 (6.) | 4:18,55 (6.) | 165,156 |
5. | Maren van Spronsenová | Nizozemsko Nizozemsko | 40,71 (5.) | 1:19,60 (3.) | 2:03,86 (10.) | 4:20,21 (7.) | 165,164 |
6. | No Son-jong | Jižní Korea Jižní Korea | 41,22 (13.) | 1:20,27 (6.) | 2:02,95 (5.) | 4:18,00 (5.) | 165,338 |
7. | Sü Ťin-ťin | Čína Čína | 40,40 (3.) | 1:20,43 (7.) | 2:04,00 (12.) | 4:21,20 (10.) | 165,481 |
8. | Šoko Fudžimuraová | Japonsko Japonsko | 41,12 (10.) | 1:21,11 (9.) | 2:03,24 (7.) | 4:20,55 (9.) | 166,180 |
9. | Masako Hozumiová | Japonsko Japonsko | 41,44 (18.) | 1:21,40 (11.) | 2:02,89 (4.) | 4:20,34 (8.) | 166,493 |
10. | Šiho Išizawaová | Japonsko Japonsko | 40,84 (6.) | 1:20,79 (8.) | 2:05,16 (16.) | 4:21,61 (11.) | 166,556 |
23. | Andrea Jirků | Česko Česko | 42,93 (33.) | 1:23,83 (29.) | 2:07,23 (22.) | 4:25,03 (15.) | 171,426 |
Stíhací závod družstev
- Závodu se zúčastnilo 11 týmů.
Pořadí | Jméno | Celkový čas |
---|---|---|
Nizozemsko Nizozemsko Ingeborg Kroonová, Maren van Spronsenová, Foske Tamar van der Walová | 3:09,11 | |
Jižní Korea Jižní Korea Kim Ju-lim, I Ču-jon, No Son-jong | 3:09,24 | |
Japonsko Japonsko Šoko Fudžimuraová, Masako Hozumiová, Šiho Išizawaová | 3:11,42 | |
4. | USA USA Ericka Hawkeová, Mia Manganellová, Nancy Swiderová-Peltzová | 3:12,12 |
5. | Německo Německo Stephanie Beckertová, Angie Fischerová, Bente Krausová | 3:14,79 |
6. | Kanada Kanada Nicole Garridová, Marie-Pier Gervaisová-Moreauová, Justine l'Heureuxová | 3:16,84 |
7. | Čína Čína Fu Čchun-jen, Chuang Pej-ťing, Sü Ťin-ťin | 3:17,08 |
8. | Rusko Rusko Taťana Boďaginová, Darja Kaparejková, Jekatěrina Mališevová | 3:19,99 |
9. | Rumunsko Rumunsko Daniela Dumitruová, Raluca Moldovanová, Oana Opincariuová | 3:26,76 |
10. | Kazachstán Kazachstán Jelena Obaturovová, Olga Ucjaninová, Jelena Jervancevová | 3:26,87 |
Externí odkazy
- (anglicky) Výsledky z mistrovství světa juniorů 2006, speedskatingnews.info
Mistrovství světa v rychlobruslení juniorů (chlapci/dívky) | |
---|---|
1972 Lisleby • 1973 Assen • 1974 Cortina d'Ampezzo • 1975 Strömsund • 1976 Madonna di Campiglio • 1977 Inzell • 1978 Montreal • 1979 Grenoble • 1980 Assen • 1981 Elverum • 1982 Innsbruck • 1983 Sarajevo • 1984 Assen • 1985 Røros • 1986 Sainte-Foy • 1987 Strömsund • 1988 Soul • 1989 Kyjev • 1990 Obihiro • 1991 Calgary • 1992 Varšava • 1993 Baselga di Piné • 1994 Berlín • 1995 Seinäjoki • 1996 Calgary • 1997 Butte • 1998 Roseville • 1999 Geithus • 2000 Seinäjoki • 2001 Groningen • 2002 Klobenstein • 2003 Kuširo • 2004 Roseville • 2005 Seinäjoki • 2006 Erfurt • 2007 Innsbruck • 2008 Čchang-čchun • 2009 Zakopane • 2010 Moskva • 2011 Seinäjoki • 2012 Obihiro • 2013 Klobenstein • 2014 Bjugn • 2015 Varšava • 2016 Čchang-čchun • 2017 Helsinky • 2018 Salt Lake City • 2019 Baselga di Piné • 2020 Tomaszów Mazowiecki • 2022 Innsbruck • 2023 Inzell |
Portály: Sport