Чемпіонат світу з біатлону 2013
Кубок світу |
попередній — 2012–13 — наступний |
Чоловіки |
Загальний | Спринт | Персьют | Мас-старт | Індивідуальна | Естафета |
Змішана естафета |
Жінки |
Загальний | Спринт | Персьют | Мас-старт | Індивідуальна | Естафета |
Етапи |
Естерсунд | Гохфільцен | Поклюка | Обергоф | Рупольдінг |
Чемпіонат світу |
49-й чемпіонат світу з біатлону проходив у Новому Месті-на-Мораві, Чехія, з 7 по 17 лютого 2013 року.
До програми чемпіонату входило 11 змагань із окремих дисциплін: спринту, гонки переслідування, індивідуальної гонки, мас-старту та естафет — жіночої, чоловічої і змішаної. Наступний чемпіонат світу проходив в Контіолагті, Фінляндія у 2015 році.
Розклад
Чемпіонат світу з біатлону 2013 | ||||
---|---|---|---|---|
Індивідуальні | чоловіки | жінки | ||
Спринт | чоловіки | жінки | ||
Персьют | чоловіки | жінки | ||
Мас-старт | чоловіки | жінки | ||
Естафети | чоловіки | жінки | ||
Змішана естафета | змішана естафета |
У таблиці приведено попередній розклад змагань. Час подано за UTC+1.
Дата | Час | Чоловіки | Жінки |
---|---|---|---|
7 лютого | 17:30 | змішана естафета | |
9 лютого | 13:00/16:15 | спринт | спринт |
10 лютого | 13:00/16:15 | персьют | персьют |
13 лютого | 17:15 | індивідуальна | |
14 лютого | 17:15 | індивідуальна | |
15 лютого | 17:15 | естафета | |
16 лютого | 17:15 | естафета | |
17 лютого | 12:00/15:00 | мас-старт | мас-старт |
Медалісти та призери
Чоловіки
Гонка: | Золото: | Час | Срібло: | Час | Бронза: | Час |
Індивідуальна гонка, 20 км деталі | Мартен Фуркад Франція | 49:43.0 (0+0+0+1) | Тім Берк США | 50:06.5 (0+0+0+1) | Фредрик Ліндстрем Швеція | 50:16.7 (0+0+0+1) |
Спринт 10 км деталі | Еміль-Гегле Свендсен Норвегія | 23:25.1 (0+1) | Мартен Фуркад Франція | 23:33.2 (0+1) | Яков Фак Словенія | 23:36.3 (0+0) |
Персьют 12,5 км деталі | Еміль-Гегле Свендсен Норвегія | 32:35.6 (0+0+0+1) | Мартен Фуркад Франція | 32:35.7 (0+1+1+0) | Антон Шипулін Росія | 32:39.1 (0+0+1+0) |
Мас-старт 15 км деталі | Тар'єй Бо Норвегія | 36:15.8 (0+0+0+0) | Антон Шипулін Росія | 36:19.5 (0+0+1+0) | Еміль-Гегле Свендсен Норвегія | 36:23.2 (0+1+0+0) |
Естафета 4 x 7,5 км деталі | Норвегія Уле-Ейнар Б'єрндален Генрік л'Абе-Лунд Тар'єй Бо Еміль-Гегле Свендсен | 1:15:39.0 (0+1) (0+2) (0+0) (0+0) (0+1) (0+0) (0+0) (0+1) | Франція Сімон Фуркад Жан-Гійом Беатрікс Алексі Беф Мартен Фуркад | 1:16:51.8 (0+0) (0+3) (0+0) (0+1) (0+1) (0+0) (0+0) (0+2) | Німеччина Сімон Шемпп Андреас Бірнбахер Арнд Пайффер Ерік Лессер | 1:16:57.5 (0+0) (0+0) (0+0) (0+0) (0+0) (0+0) (0+0) (2+3) |
Жінки
Гонка: | Золото: | Час | Срібло: | Час | Бронза: | Час |
Індивідуальна 15 км деталі | Тура Бергер Норвегія | 44:52.5 (0+0+0+0) | Андреа Генкель Німеччина | 45:45.2 (0+0+0+0) | Валя Семеренко Україна | 46:35.0 (1+0+0+0) |
Спринт 7,5 км деталі | Олена Підгрушна Україна | 21:01.1 (0+0) | Тура Бергер Норвегія | 21:08.5 (0+1) | Віта Семеренко Україна | 21:24.9 (0+0) |
Персьют 10 км деталі | Тура Бергер Норвегія | 28:48.4 (0+1+2+0) | Христина Палка Польща | 29:06.9 (0+0+1+1) | Олена Підгрушна Україна | 29:09.9 (0+0+2+0) |
Мас-старт 12,5 км деталі | Дарія Домрачева Білорусь | 35:54.5 (1+0+0+1) | Тура Бергер Норвегія | 36:03.2 (1+0+1+0) | Моніка Гойніш Польща | 36:22.19 (0+0+1+0) |
Естафета 4 x 6 км | Норвегія Гілде Фенне Анн Крістін Флатланд Сіннове Солемдаль Тура Бергер | 1:08:11.0 (0+2) (1+3) (0+0) (0+2) (0+0) (0+1) (0+0) (0+1) | Україна Юлія Джима Віта Семеренко Валя Семеренко Олена Підгрушна | 1:08:18.0 (0+0) (0+1) (0+2) (0+0) (0+1) (0+0) (0+0) (0+1) | Італія Доротея Вірер Ніколь Гонтьє Мікела Понца Карін Обергофер | 1:08:22.6 (0+0) (0+0) (0+2) (0+0) (0+0) (0+2) (0+0) (0+0) |
Змішана естафета
Гонка: | Золото: | Час | Срібло: | Час | Бронза: | Час |
Змішана естафета 2 x 6 км + 2 x 7,5 км деталі | Норвегія Тура Бергер Сюнневе Сулемдаль Тар'єй Бо Еміль Хегле Свендсен | 1:12:04.94 (0+0) (0+0) (0+0) (0+2) (0+1) (0+0) (0+0) (0+1) | Франція Марі Лор Брюне Марі Дорен Абер Алексі Беф Мартен Фуркад | 1:12:24.98 (0+0) (0+2) (0+1) (0+2) (0+0) (0+2) (0+0) (0+1) | Чехія Вероніка Віткова Габріела Соукалова Ярослав Соукуп Ондрей Моравець | 1:12:37.27 (0+2) (0+2) (0+1) (0+0) (0+0) (0+1) (0+0) (0+0) |
Таблиця медалей
Місце | Країна | Золото | Срібло | Бронза | Загалом |
---|---|---|---|---|---|
1 | Норвегія | 8 | 2 | 1 | 11 |
2 | Франція | 1 | 4 | 0 | 5 |
3 | Україна | 1 | 1 | 3 | 5 |
4 | Білорусь | 1 | 0 | 0 | 1 |
5-7 | Німеччина | 0 | 1 | 1 | 2 |
5-7 | Польща | 0 | 1 | 1 | 2 |
5-7 | Росія | 0 | 1 | 1 | 2 |
8 | США | 0 | 1 | 0 | 1 |
9-12 | Чехія | 0 | 0 | 1 | 1 |
9-12 | Словенія | 0 | 0 | 1 | 1 |
9-12 | Швеція | 0 | 0 | 1 | 1 |
9-12 | Італія | 0 | 0 | 1 | 1 |
Всього | 11 | 11 | 11 | 33 |
Країни-учасниці
У чемпіонаті світу взяли участь біатлоністи із 43 країн.
Цікаві факти
- Протягом чемпіонату вибороти нагороди змогли представники 12 країн. Попередній рекорд, в 11 країн, був установлений на чемпіонаті світу 2011 року, що проходив у Ханти-Мансійську.
- Збірна Норвегії здобула 11 медалей, тим самим встановивши рекорд за кількістю здобутих медалей представниками однієї країни протягом одного чемпіонату світу.
- Збірна України здобула 5 медалей, повторивши свій найкращий результат показаний 1999 року. Як і тоді, медалі здобували представники лише жіночої збірної.
- Срібна медаль, яку українські дівчата вибороли в естафеті, стала 30-ю медаллю, яку здобули представники України за всі часи виступів на чемпіонатах світу з біатлону. Станом на 2013 рік у доробку українських спортсменів 30 медалей: 5 золотих, 9 срібних і 16 бронзових.
Посилання
- Офіційний сайт
- Взгляд изнутри: подведение итогов Чемпионата мира IBU
- п
- о
- р
Умео 1961 • Гямеенлінна 1962 • Зефельд 1963 • Ельверум 1965 • Гарміш-Партенкірхен 1966 • Альтенберг 1967 • Закопане 1969
Естерсунд 1970 • Гямеенлінна 1971 • Лейк-Плесід 1973 • Мінськ 1974 • Антерсельва 1975 • Антерсельва 1976[1] • Вінгрум 1977 • Гохфільцен 1978 • Рупольдінг 1979
Лахті 1981 • Мінськ 1982 • Антерсельва 1983 • Шамоні 1984[2] • Рупольдінг 1985, Егг 1985[2] • Фалун 1986, Голменколлен 1986[2] • Лейк-Плесід 1987, Лахті 1987[2] •
Шамоні 1988[2] • Файстритц 1989[3]
Ханти-Мансійськ 2010[1] • Ханти-Мансійськ 2011 • Рупольдінг 2012 • Нове Место-на-Мораві 2013 • Контіолахті 2015 • Голменколлен 2016 • Гохфільцен 2017 • Естерсунд 2019
Антерсельва 2020 • Поклюка 2021 • Обергоф 2023 • Нове Место-на-Мораві 2024 • Ленцергайде 2025
- ↑ а б в г д е ж Чемпіонати світу проводились тільки з окремих дисциплін, оскільки проходили в рік Олімпійських ігор
- ↑ а б в г д Жіночі чемпіонати світу
- ↑ з 1989 року чоловічі та жіночі чемпіонати проводяться одночасно