Плавання на літніх Олімпійських іграх 2024
Плавання на XXXIII Олімпійських іграх | |
Місце проведення | Арена Дефанс Міст Александра III |
---|---|
Дати | 27 липня — 4 серпня 2024 8—9 серпня 2024 року (марафон) |
← 2020 | 2028 → |
Плавання на літніх Олімпійських іграх 2024 | ||||
---|---|---|---|---|
Вільний стиль | ||||
50 м | чоловіки | жінки | ||
100 м | чоловіки | жінки | ||
200 м | чоловіки | жінки | ||
400 м | чоловіки | жінки | ||
800 м | чоловіки | жінки | ||
1500 м | чоловіки | жінки | ||
На спині | ||||
100 м | чоловіки | жінки | ||
200 м | чоловіки | жінки | ||
Брас | ||||
100 м | чоловіки | жінки | ||
200 м | чоловіки | жінки | ||
Батерфляй | ||||
100 м | чоловіки | жінки | ||
200 м | чоловіки | жінки | ||
Комплексне плавання | ||||
200 м | чоловіки | жінки | ||
400 м | чоловіки | жінки | ||
Естафета вільним стилем | ||||
4×100 м | чоловіки | жінки | ||
4×200 м | чоловіки | жінки | ||
Естафета комплексом | ||||
4×100 м | чоловіки | жінки | ||
змішана | ||||
Марафон | ||||
10 км | чоловіки | жінки | ||
Кваліфікація |
Змагання з плавання на літніх Олімпійських іграх 2024 року в Парижі відбувались з 27 липня по 9 серпня 2024 року на «Арені Дефанс», а також у річці Сена, поблизу Мосту Александра III (плавання на відкритій воді).
Програма з плавання складається з рекордної кількості дисциплін — 37 (по 18 для кожної статі й 1 змішана). Порівняно з попередніми Іграми змін у програмі не відбулося.[1][2]
Дисципліни
Подібно до попередніх Олімпійських ігор, програма з плавання на Олімпійських іграх 2024 року складається загалом з 37 дисциплін (по 18 серед чоловіків і жінок і 1 змішана), зокрема, два марафони на відкритій воді завдовжки 10 км. Змагання відбудуться в таких дисциплінах (всі змагання в басейні проводяться на довгій воді, а відстані подано в метрах, якщо не вказано інше):
- Вільний стиль: 50, 100, 200, 400, 800, і 1500.
- Плавання на спині: 100 і 200.
- Брас: 100 і 200.
- Батерфляй: 100 і 200.
- Індивідуальне комплексне плавання: 200 і 400.
- Естафети: 4 × 100 вільним стилем, 4 × 200 вільним стилем; 4 × 100 комплексом (чоловічі, жіночі та змішані).
- Марафон: 10 кілометрів
Розклад
На відміну від попередніх Олімпійських ігор, розклад програми плавання складається з двох сегментів. Для змагань в басейні попередні змагання відбуватимуться вранці, а півфінали і фінали — під час вечірніх сесій змагань. Розклад змагань узгоджується з американською телекомпанією NBC (NBC заплатив великі гроші за права на трансляції Олімпіади, тому МОК дозволив NBC впливати на розклад, щоб максимально збільшити американські телевізійні рейтинги, коли це можливо. 7 травня 2014 року NBC погодився заплатити $7,75 млрд за продовження контракту на трансляцію Ігор до 2032 року включно.[3] Ця телекомпанія є одним із найважливіших джерел доходів МОК,[4] тож фінали в кожній дисципліні буде показано в прямому ефірі в США).[5][6]
Змагальна програма була розширена до дев'яти днів. Це зроблено з метою полегшення навантаження на плавців, які будуть змагатися у басейні та на відкритій воді.[7][8]
З | Попередні запливи | ½ | Півфінали | Ф | Фінал |
Р = ранкова сесія, що починається о 10:30 за місцевим часом (01:30 UTC).
В = вечірня сесія, що починається о 19:00 за місцевим часом (10:00 UTC).
Дата → | 27 лип | 28 лип | 29 лип | 30 лип | 31 лип | 1 сер | 2 сер | 3 сер | 4 сер | 8 сер | 9 сер | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Дисципліна ↓ | Р | В | Р | В | Р | В | Р | В | Р | В | Р | В | Р | В | Р | В | Р | В | Р | В | Р | В |
50 м вільним стилем | З | ½ | Ф | |||||||||||||||||||
100 м вільним стилем | З | ½ | Ф | |||||||||||||||||||
200 м вільним стилем | З | ½ | Ф | |||||||||||||||||||
400 м вільним стилем | З | Ф | ||||||||||||||||||||
800 м вільним стилем | З | Ф | ||||||||||||||||||||
1500 м вільним стилем | З | Ф | ||||||||||||||||||||
100 м на спині | З | ½ | Ф | |||||||||||||||||||
200 м на спині | З | ½ | Ф | |||||||||||||||||||
100 м брасом | З | ½ | Ф | |||||||||||||||||||
200 м брасом | З | ½ | Ф | |||||||||||||||||||
100 м батерфляєм | З | ½ | Ф | |||||||||||||||||||
200 м батерфляєм | З | ½ | Ф | |||||||||||||||||||
200 м комплексом | З | ½ | Ф | |||||||||||||||||||
400 м комплексом | З | Ф | ||||||||||||||||||||
естафета 4×100 м вільним стилем | З | Ф | ||||||||||||||||||||
естафета 4×200 м вільним стилем | З | Ф | ||||||||||||||||||||
естафета 4×100 м комплексом | З | Ф | ||||||||||||||||||||
10 км | Ф |
Дата → | 27 лип | 28 лип | 29 лип | 30 лип | 31 лип | 1 сер | 2 сер | 3 сер | 4 сер | 8 сер | 9 сер | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Дисципліна ↓ | Р | В | Р | В | Р | В | Р | В | Р | В | Р | В | Р | В | Р | В | Р | В | Р | В | Р | В |
50 м вільним стилем | З | ½ | Ф | |||||||||||||||||||
100 м вільним стилем | З | ½ | Ф | |||||||||||||||||||
200 м вільним стилем | З | ½ | Ф | |||||||||||||||||||
400 м вільним стилем | З | Ф | ||||||||||||||||||||
800 м вільним стилем | З | Ф | ||||||||||||||||||||
1500 м вільним стилем | З | Ф | ||||||||||||||||||||
100 м на спині | З | ½ | Ф | |||||||||||||||||||
200 м на спині | З | ½ | Ф | |||||||||||||||||||
100 м брасом | З | ½ | Ф | |||||||||||||||||||
200 м брасом | З | ½ | Ф | |||||||||||||||||||
100 м батерфляєм | З | ½ | Ф | |||||||||||||||||||
200 м батерфляєм | З | ½ | Ф | |||||||||||||||||||
200 м комплексом | З | ½ | Ф | |||||||||||||||||||
400 м комплексом | З | Ф | ||||||||||||||||||||
естафета 4×100 м вільним стилем | З | Ф | ||||||||||||||||||||
естафета 4×200 м вільним стилем | З | Ф | ||||||||||||||||||||
естафета 4×100 м комплексом | З | Ф | ||||||||||||||||||||
10 км | Ф |
Дата → | 27 лип | 28 лип | 29 лип | 30 лип | 31 лип | 1 сер | 2 сер | 3 сер | 4 сер | 8 сер | 9 сер | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Дисципліна ↓ | Р | В | Р | В | Р | В | Р | В | Р | В | Р | В | Р | В | Р | В | Р | В | Р | В | Р | В |
естафета 4×100 м комплексом | З | Ф |
Медалі
Таблиця медалей
* Країна-господарка ( Франція)
Місце | Країна | Золото | Срібло | Бронза | Загалом |
---|---|---|---|---|---|
1 | США | 8 | 13 | 7 | 28 |
2 | Австралія | 7 | 9 | 3 | 19 |
3 | Франція* | 4 | 1 | 2 | 7 |
4 | Канада | 3 | 2 | 3 | 8 |
5 | Угорщина | 3 | 1 | 1 | 5 |
6 | Китай | 2 | 3 | 7 | 12 |
7 | Італія | 2 | 1 | 3 | 6 |
8 | Швеція | 2 | 0 | 0 | 2 |
9 | Велика Британія | 1 | 4 | 0 | 5 |
10 | Німеччина | 1 | 1 | 1 | 3 |
11 | ПАР | 1 | 1 | 0 | 2 |
12 | Ірландія | 1 | 0 | 2 | 3 |
Нідерланди | 1 | 0 | 2 | 3 | |
14 | Румунія | 1 | 0 | 1 | 2 |
15 | Греція | 0 | 1 | 0 | 1 |
Японія | 0 | 1 | 0 | 1 | |
17 | Гонконг | 0 | 0 | 2 | 2 |
18 | Південна Корея | 0 | 0 | 1 | 1 |
Швейцарія | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Загалом (19 збірних) | 37 | 38 | 36 | 111 |
Чоловічі дисципліни
Дисципліни | Золото | Срібло | Бронза | |||
---|---|---|---|---|---|---|
50 м вільним стилем докладніше | Кемерон Макевой Австралія | 21.25 | Бенджамін Прауд Велика Британія | 21.30 | Флоран Маноду Франція | 21.56 |
100 м вільним стилем докладніше | Пань Чжаньле Китай | 46.40 WR | Кайл Чалмерс Австралія | 47.48 | Давід Попович Румунія | 47.49 |
200 м вільним стилем докладніше | Давід Попович Румунія | 1:44.72 | Метью Річардс Велика Британія | 1:44.74 | Лук Гобсон США | 1:44.79 |
400 м вільним стилем докладніше | Лукас Мертенс Німеччина | 3:41.78 | Елайджа Віннінґтон Австралія | 3:42.21 | Кім У Мін Південна Корея | 3:42.50 |
800 м вільним стилем докладніше | Денієл Віффен Ірландія | 7:38.19 OR, ER | Роберт Фінк США | 7:38.75 | Грегоріо Пальтріньєрі Італія | 7:39.38 |
1500 м вільним стилем докладніше | Роберт Фінк США | 14:30.67 WR | Грегоріо Пальтріньєрі Італія | 14:34.55 | Денієл Віффен Ірландія | 14:39.63 |
100 м на спині докладніше | Томас Чеккон Італія | 52.00 | Сюй Цзяюй Китай | 52.32 | Раян Мерфі США | 52.39 |
200 м на спині докладніше | Хуберт Кош Угорщина | 1:54.26 | Апостолос Хрістоу Греція | 1:54.82 | Роман Мітюков Швейцарія | 1:54.85 |
100 м брасом докладніше | Ніколо Мартіненьї Італія | 59.03 | Адам Піті Велика Британія Нік Фінк США | 59.05 | Не нагороджували позаяк срібну медаль поділили. | |
200 м брасом докладніше | Леон Маршан Франція | 2:05.85 OR | Зак Стабблеті-Кук Австралія | 2:06.79 | Каспар Корбо Нідерланди | 2:07.90 |
100 м батерфляєм докладніше | Кріштоф Мілак Угорщина | 49.90 | Джошуа Льєндо Канада | 49.99 NR | Ілля Харун Канада | 50.45 |
200 м батерфляєм докладніше | Леон Маршан Франція | 1:51.21 OR, NR | Кріштоф Мілак Угорщина | 1:51.75 | Ілля Харун Канада | 1:52.80 NR |
200 м комплексом докладніше | Леон Маршан Франція | 1:54.06 OR, ER | Данкан Скотт Велика Британія | 1:55.31 | Ван Шунь Китай | 1:56.00 |
400 м комплексом докладніше | Леон Маршан Франція | 4:02.95 OR | Томоюкі Мацушіта Японія | 4:08.62 | Карсон Фостер США | 4:08.66 |
естафета 4 × 100 м вільним стилем докладніше | США (USA) Джек Алексі (47.67) Кріс Ґільяно (47.33) Гантер Армстронґ (46.75) Кайлеб Дрессел (47.53) Раян Гелд[b] Меттью Кінґ[b] | 3:09.28 | Австралія (AUS) Джек Картрайт (48.03) Флінн Саутем (48.00) Кай Тейлор (47.73) Кайл Чалмерс (46.59) Вільям Янґ[b] | 3:10.35 | Італія (ITA) Алессандро Мірессі (48.04) Томас Чеккон (47.44) Паоло Конте Бонін (48.16) Мануель Фріго (47.06) Лоренцо Дзадзері[b] Леонардо Деплано[b] | 3:10.70 |
естафета 4 × 200 м вільним стилем докладніше | Велика Британія (GBR) Джеймс Ґай (1:45.09) Том Дін (1:45.28) Метт Річардс (1:45.11) Данкан Скотт (1:43.95) Кіран Берд[b] Джек Макміллан[b] | 6:59.43 | США (USA) Лук Гобсон (1:45.55) Карсон Фостер (1:45.31) Дрю Кіблер (1:45.12) Кіаран Сміт (1:44.80) Брукс Керрі[b] Блейк П'єроні[b] Кріс Ґільяно[b] | 7:00.78 | Австралія (AUS) Максімілліан Джульяні (1:45.99) Флінн Саутем (1:45.53) Елайджа Віннінґтон (1:45.19) Томас Нілл (1:45.27) Кай Тейлор[b] Зак Інсерті[b] | 7:01.98 |
естафета 4 × 100 комплексом докладніше | Китай (CHN) Сюй Цзяюй (52.37) Цінь Хайян (57.98) Сунь Цзяцзюнь (51.19) Пань Чжаньле (45.92) Ван Чанхао[b] | 3:27.46 | США (USA) Раян Мерфі (52.44) Нік Фінк (58.97) Кайлеб Дрессел (49.41) Гантер Армстронґ (47.19) Чарлі Свонсон[b] Томас Гейлмен[b] Джек Алексі[b] | 3:28.01 | Франція (FRA) Йоанн Ндує-Бруар (52.60) Леон Маршан (58.62) Максім Груссе (49.57) Флоран Маноду (47.59) Клеман Секкі[b] Рафаель Фант-Дамер[b] | 3:28.38 NR |
10 км на відкритій воді докладніше | Кріштоф Рашовскі Угорщина | 1:50:52.7 | Олівер Клемет Німеччина | 1:50:54.8 | Давід Бетлехем Угорщина | 1:51:09.0 |
AF Рекорд Африки | AM Рекорд Америки | AS Рекорд Азії | ER Рекорд Європи | OC Рекорд Океанії | OR Олімпійський рекорд | WJR Світовий юніорський рекорд | WR Світовий рекорд |
a Плавці, які брали участь тільки в запливах і здобули медалі.
Жіночі дисципліни
Дисципліни | Золото | Срібло | Бронза | |||
---|---|---|---|---|---|---|
50 м вільним стилем докладніше | Сара Шестрем Швеція | 23.71 | Меґ Гарріс Австралія | 23.97 | Чжан Юйфей Китай | 24.20 |
100 м вільним стилем докладніше | Сара Шестрем Швеція | 52.16 | Торрі Гаск США | 52.29 | Шівон Хогі Гонконг | 52.33 |
200 м вільним стилем докладніше | Моллі О'Каллаган Австралія | 1:53.27 OR | Аріарн Тітмус Австралія | 1:53.83 | Шівон Хогі Гонконг | 1:54.55 |
400 м вільним стилем докладніше | Аріарн Тітмус Австралія | 3:57.49 | Саммер Макінтош Канада | 3:58.37 | Кейті Ледекі США | 4:00.86 |
800 м вільним стилем докладніше | Кейті Ледекі США | 8:11.04 | Аріарн Тітмус Австралія | 8:12.29 OC | Пейдж Мадден США | 8:13.00 |
1500 м вільним стилем докладніше | Кейті Ледекі США | 15:30.02 OR | Анастасія Кирпичникова Франція | 15:40.35 NR | Ізабель Марі Ґозе Німеччина | 15:41.16 NR |
100 м на спині докладніше | Кейлі Маккіон Австралія | 57.33 OR, =OC | Реган Сміт США | 57.66 | Кетрін Беркофф США | 57.98 |
200 м на спині докладніше | Кейлі Маккіон Австралія | 2:03.73 OR | Реган Сміт США | 2:04.26 | Кайлі Масс Канада | 2:05.57 |
100 м брасом докладніше | Татьяна Сміт Південно-Африканська республіка | 1:05.28 | Тан Цяньтін Китай | 1:05.54 | Мона Макшеррі Ірландія | 1:05.59 |
200 м брасом докладніше | Кейт Дуглас США | 2:19.24 | Татьяна Сміт Південно-Африканська республіка | 2:19.60 | Тес Схаутен Нідерланди | 2:21.05 |
100 м батерфляєм докладніше | Торрі Гаск США | 55.59 | Ґретхен Волш США | 55.63 | Чжан Юйфей Китай | 56.21 |
200 м батерфляєм докладніше | Саммер Макінтош Канада | 2:03.03 OR, WJ, AM | Реган Сміт США | 2:03.84 NR | Чжан Юйфей Китай | 2:05.09 |
200 м комплексом докладніше | Саммер Макінтош Канада | 2:06.56 OR, WJ, NR | Кейт Дуглас США | 2:06.92 | Кейлі Маккіон Австралія | 2:08.08 |
400 м комплексом докладніше | Саммер Макінтош Канада | 4:27.71 | Кейті Ґраймс США | 4:33.40 | Емма Веянт США | 4:34.93 |
естафета 4 × 100 м вільним стилем докладніше | Австралія (AUS) Моллі О'Каллаган (52.24) Шейна Джек (52.35) Емма Маккеон (52.39) Меґ Гарріс (51.94) Олівія Вунш[b] Бронте Кемпбелл[b] | 3:28.92 OR | США (USA) Кейт Дуглас (52.98) Ґретхен Волш (52.55) Торрі Гаск (52.06) Сімоне Мануель (52.61) Еббі Вейтцейл[b] Еріка Браун (плавчиня)[b] | 3:30.20 AM | Китай (CHN) Ян Цзюньсюань (52.48) Чен Юйцзє (52.76) Чжан Юйфей (52.75) У Цінфен (52.31) Юй Їтін[b] | 3:30.30 AS |
естафета 4 × 200 м вільним стилем докладніше | Австралія (AUS) Моллі О'Каллаган (1:53.52) Лані Паллістер (1:55.61) Бріанна Тросселл (1:56.00) Аріарн Тітмус (1:52.95) Джеймі Перкінс[b] Шейна Джек[b] | 7:38.08 OR | США (USA) Клер Вайнстайн (1:54.88) Пейдж Мадден (1:55.63) Кейті Ледекі (1:54.93) Ерін Ґеммелл (1:55.40) Анна Пепловскі[b] Сімоне Мануель[b] Алекс Шейкелл[b] | 7:40.86 | Китай (CHN) Ян Цзюньсюань (1:54.52) Лі Бінцзє (1:55.05) Ґе Чутун (1:57.45) Лю Ясінь (1:55.32) Тан Мухань[b] Кун Яці[b] | 7:42.34 |
естафета 4 × 100 комплексом докладніше | США (USA) Реган Сміт (57.28) OR Ліллі Кінг (1:04.90) Ґретхен Волш (55.03) Торрі Гаск (52.42) Кетрін Беркофф[b] Емма Вебер[b] Алекс Шейкелл[b] Кейт Дуглас[b] | 3:49.63 WR | Австралія (AUS) Кейлі Маккіон (57.72) Дженна Страуч (1:07.31) Емма Маккеон (56.25) Моллі О'Каллаган (51.83) Іона Андерсон[b] Елла Рамзей[b] Александрія Перкінс[b] Меґ Гарріс[b] | 3:53.11 | Китай (CHN) Вань Летянь (59.81) Тан Цяньтін (1:05.79) Чжан Юйфей (55.52) Ян Цзюньсюань (52.11) Ван Сюеер[b] Юй Їтін[b] У Цінфен[b] | 3:53.23 |
10 км на відкритій воді докладніше | Шарон ван Раувендал Нідерланди | 2:03:34.2 | Моеша Джонсон Австралія | 2:03:39.7 | Джиневра Таддеуччі Італія | 2:03:42.8 |
AF Рекорд Африки | AM Рекорд Америки | AS Рекорд Азії | ER Рекорд Європи | OC Рекорд Океанії | OR Олімпійський рекорд | WJR Світовий юніорський рекорд | WR Світовий рекорд |
b Плавчині, які брали участь тільки в запливах і здобули медалі.
Змішані дисципліни
Дисципліни | Золото | Срібло | Бронза | |||
---|---|---|---|---|---|---|
естафета 4 × 100 комплексом докладніше | США (USA) Раян Мерфі (52.08) Нік Фінк (58.29) Ґретхен Волш (55.18) Торрі Гаск (51.88) Реган Сміт[b] Чарлі Свонсон[b] Кайлеб Дрессел[b] Еббі Вейтцейл[b] | 3:37.43 WR | Китай (CHN) Сюй Цзяюй (52.13) Цінь Хайян (57.82) Чжан Юйфей (55.64) Ян Цзюньсюань (51.96) Тан Цяньтін[b] Пань Чжаньле[b] | 3:37.55 AS | Австралія (AUS) Кейлі Маккіон (57.90) Джошуа Йонґ (58.43) Метью Темпл (50.42) Моллі О'Каллаган (52.01) Іона Андерсон[b] Зак Стабблеті-Кук[b] Емма Маккеон[b] Кайл Чалмерс[b] | 3:38.76 OC |
AF Рекорд Африки | AM Рекорд Америки | AS Рекорд Азії | ER Рекорд Європи | OC Рекорд Океанії | OR Олімпійський рекорд | WJR Світовий юніорський рекорд | WR Світовий рекорд |
b Плавці та плавчині, які брали участь тільки в запливах і здобули медалі.
Примітки
- ↑ Paris 2024 – Swimming. Paris 2024. Процитовано 18 вересня 2022.
- ↑ Paris 2024 – Marathon Swimming. Paris 2024. Процитовано 18 вересня 2022.
- ↑ Olympics on NBC through 2032. Ю-Ес-Ей тудей. Gannett Company. 7 травня 2014.
- ↑ Fewer Russians Could Be a Windfall for U.S. Olympic Business. Нью-Йорк таймс. 7 грудня 2017. Процитовано 5 лютого 2018.
- ↑ Tokyo 2020 Aquatics To Have Morning Olympic Finals. Swimming World Magazine. 13 вересня 2018. Процитовано 14 вересня 2018.
- ↑ Longman, Jeré (12 February 2018). For Olympic Figure Skaters, a New Meaning to Morning Routine. The New York Times (амер.). ISSN 0362-4331. Архів оригіналу за 16 February 2018. Процитовано 17 лютого 2018.
- ↑ а б в г Rieder, David (3 квітня 2022). Event Changes Likely as Paris 2024 Moves to Nine-Day Schedule of Finals. Swimming World Magazine. Процитовано 12 листопада 2022.
- ↑ Kaufman, Sophie (9 квітня 2022). Paris 2024 Unveils New Nine Day Format For Swimming. SwimSwam. Процитовано 12 листопада 2022.
- ↑ а б в Schedule – Paris 2024 Olympics (PDF). SwimSwam. Процитовано 12 листопада 2022.
- ↑ а б в Overend, Riley (25 липня 2022). Paris 2024 Olympic Schedule Resolves Some Event Conflicts With New 9-Day Calendar. SwimSwam. Процитовано 12 листопада 2022.
- п
- о
- р
Академічне веслування • Артистичне плавання • Бадмінтон • Баскетбол • Брейкданс • Бокс • Боротьба • Важка атлетика • Велоспорт • Веслування на байдарках і каное • Вітрильний спорт • Водне поло • Волейбол • Гандбол • Гімнастика • Гольф • Дзюдо • Кінний спорт • Легка атлетика • Настільний теніс • Плавання • Регбі-7 • Серфінг • Скейтбординг • Спортивне скелелазіння • Стрибки у воду • Стрільба • Стрільба з лука • Сучасне п'ятиборство • Теніс • Тріатлон • Тхеквондо • Фехтування • Футбол • Хокей на траві