Золотий глобус (72-га церемонія вручення)
72-га церемонія вручення нагород премії «Золотий глобус»
11 січня 2015 року
Постер церемонії
Найкращий фільм — драма:
«Юність»
Найкращий фільм —
комедія або мюзикл:
«Готель «Ґранд Будапешт»
Найкращий телесеріал — драма:
«Роман»
Найкращий телесеріал —
комедія або мюзикл:
«Очевидне»
Найкращий мінісеріал або телефільм:
«Фарґо»
< 71-ша • Церемонії вручення • 73-тя >
72-га церемонія вручення нагород премії «Золотий глобус» за заслуги в галузі кінематографу і телебачення за 2014 рік, що відбулася 11 січня 2015 в готелі Беверлі-Гілтон (Беверлі-Гіллз, Лос-Анджелес, Каліфорнія). Номінантів оголосили Кейт Бекінсейл, Пітер Краузе, Паула Паттон, Джеремі Півен 11 грудня 2014.[1] Церемонія транслювалася американською телекомпанією NBC. Ведучими втретє стали Тіна Фей та Емі Полер.[2] Церемонія спродюсована компанією Dick Clark Productions у співпраці з голлівудською асоціацією іноземної преси.
Найбільшу кількість номінацій (7) було у картини Алехандро Гонсалеса Іньярріту «Бердмен», але у своїй номінації Найкраща комедія або мюзикл фільм програв «Готелю «Ґранд Будапешт» Веса Андерсона. Російський фільм «Левіафан» переміг у категорії Найкращий іноземний фільм. Неочікуваною для більшості стала нагорода за найкращу чоловічу роль у драмі, яку отримав Едді Редмейн за роль Стівена Гокінга у фільмі «Теорія всього». Премію «Золотий глобус» в категорії Найкращий драматичний фільм отримала стрічка «Юність», над якою режисер Річард Лінклейтер працював протягом 12 років.
Список лауреатів і номінантів
Кіно
- Фільми з найбільшою кількістю нагород та номінацій
Фільм | Перемоги | Номінації |
---|---|---|
• «Юність» | ||
• «Бердмен» | ||
• «Теорія всього» | ||
• «Готель «Ґранд Будапешт» | ||
• «Сельма» | ||
• «Великі очі» | ||
• «Все ще Еліс» | ||
• «Одержимість» | ||
• «Як приборкати дракона 2» | ||
• «Левіафан» | ||
• «Гра в імітацію» | ||
• «Загублена» | ||
• «Мисливець на лисиць» | ||
• «У темному-темному лісі» | ||
• «Енні» | ||
• «Святий Вінсент» |
• Переможці вказані першими і виділені окремим кольором.
Категорія | Лауреати і номінанти | |
---|---|---|
• «Юність» | ||
• «Мисливець на лисиць» | ||
• «Гра в імітацію» | ||
• «Сельма» | ||
• «Теорія всього» | ||
• «Готель «Ґранд Будапешт» | ||
• «Бердмен» | ||
• «У темному-темному лісі» | ||
• «Гордість» | ||
• «Святий Вінсент» | ||
чоловіча роль — драма | • «Теорія всього» — Едді Редмейн за роль Стівена Гокінга | |
• «Мисливець на лисиць» — Стів Карелл за роль Джона Дюпона | ||
• «Гра в імітацію» — Бенедикт Камбербетч за роль Алана Тюрінга | ||
• «Стерв'ятник» — Джейк Джилленгол за роль Луї Блума | ||
• «Сельма» — Девід Оєлово за роль Мартіна Лютера Кінга | ||
жіноча роль — драма | • «Все ще Еліс» — Джуліанн Мур за роль Еліс Гавленд | |
• «Торт» — Дженніфер Еністон за роль Клер Беннетт | ||
• «Теорія всього» — Фелісіті Джонс за роль Джейн Вайлд Гокінг | ||
• «Загублена» — Розамунд Пайк за роль Емі Елліот Данн | ||
• «Дика» — Різ Візерспун за роль Шеріл Стрейд | ||
чоловіча роль — комедія або мюзикл | • «Бердмен» — Майкл Кітон за роль Ріггана Томсона / Бердмена | |
• «Готель Гранд Будапешт» — Рейф Файнс за роль месьє Густава | ||
• «Великі очі» — Крістоф Вальц за роль Волтера Кіна | ||
• «Святий Вінсент» — Білл Мюррей за роль Вінсента Маккена | ||
• «Вроджена вада» — Хоакін Фенікс за роль Ларрі «Дока» Спортелло | ||
жіноча роль — комедія або мюзикл | • «Великі очі» — Емі Адамс за роль Маргарет Кін | |
• «У темному-темному лісі» — Емілі Блант за роль дружини Булочника | ||
• «Прянощі та пристрасті» — Гелен Міррен за роль Мадам Малорі | ||
• «Зоряна карта» — Джуліанн Мур за роль Гавани Сегранд | ||
• «Енні» — Ковенженей Волліс за роль Енні Беннетт | ||
чоловіча роль другого плану | • «Одержимість» — Дж. К. Сіммонс за роль Теренса Флетчера | |
• «Суддя» — Роберт Дюваль за роль Джозефа Палмера | ||
• «Юність» — Ітан Гоук за роль Мейсона Евенса | ||
• «Бердмен» — Едвард Нортон за роль Майка Шайнера | ||
• «Мисливець на лисиць» — Марк Руффало за роль Дейва Шульца | ||
жіноча роль другого плану | • «Юність» — Патриція Аркетт за роль Олівії Еванс | |
• «Найжорстокіший рік» — Джессіка Честейн за роль Анни Моралес | ||
• «Гра в імітацію» — Кіра Найтлі за роль Джоан Кларк | ||
• «У темному-темному лісі» — Меріл Стріп за роль відьми | ||
•«Бердмен» — Емма Стоун за роль Сем Томпсон | ||
режисерська робота | • «Юність» — Річард Лінклейтер | |
• «Готель «Ґранд Будапешт» — Вес Андерсон | ||
• «Загублена» — Девід Фінчер | ||
• «Сельма» — Ава Дюверней | ||
• «Бердмен» — Алехандро Гонсалес Іньярріту | ||
• «Бердмен» — Алехандро Гонсалес Іньярріту, Ніколас Джіакобоне, Армандо Бо, Александер Дінеларіс-мол. | ||
• «Готель «Ґранд Будапешт» — Вес Андерсон | ||
• «Загублена» — Гіліян Флінн | ||
• «Гра в імітацію» — Грем Мур | ||
• «Юність» — Річард Лінклейтер | ||
• «Теорія всього» — Йоганн Йоганнссон | ||
• «Бердмен» — Антоніо Санчес | ||
• «Загублена» — Трент Резнор, Аттікус Росс | ||
• «Гра в імітацію» — Александр Деспла | ||
• «Інтерстеллар» — Ганс Ціммер | ||
• «Сельма» — «Glory» — Джон Ледженд, Common | ||
• «Великі очі» — «Big Eyes» — Лана Дель Рей, Ден Хіт | ||
• «Ной» — «Mercy Is» — Патті Сміт, Ленні Кей | ||
• «Енні» — «Opportunity» — Сіа Ферлер, Грег Керстін, Вілл Глак | ||
• «Голодні ігри: Переспівниця. Частина І» — «Yellow Flicker Beat» — Lorde, Джоел Літтл | ||
анімаційний фільм | • «Як приборкати дракона 2» | |
• «Супер шістка» | ||
• «Книга життя» | ||
• «Сімейка монстрів» | ||
• «Lego Фільм» | ||
іноземною мовою | • «Левіафан» (Росія) | |
• «Іда» (Польща) | ||
• «Форс-мажор» / «Turist» (Швеція) | ||
• «Мандарини» (Естонія) | ||
• «Гет» (Ізраїль) |
Телебачення
- Телесеріали з найбільшою кількістю нагород та номінацій
Фільм | Перемоги | Номінації |
---|---|---|
• «Фарґо» | ||
• «Роман» | ||
• «Очевидне» | ||
• «Картковий будинок» | ||
• «Звичайне серце» | ||
• «Незаймана Джейн» | ||
• «Абатство Даунтон» | ||
• «Шляхетна жінка» | ||
• «Справжній детектив» | ||
• «Гарна дружина» | ||
• «Олівія Кіттерідж» | ||
• «Помаранчевий — хіт сезону» | ||
• «Американська історія жаху» | ||
• «Дівчата» | ||
• «Рей Донован» | ||
• «Зниклий безвісти» |
Категорія | Лауреати і номінанти | |
---|---|---|
Найкращий серіал — драма | • «Роман» / The Affair | |
• «Абатство Даунтон» | ||
• «Гра престолів» | ||
• «Картковий будинок» | ||
• «Гарна дружина» | ||
серіал — комедія або мюзикл | • «Очевидне» | |
• «Дівчата» / Girls | ||
• «Незаймана Джейн» / Jane the Virgin | ||
• «Помаранчевий — хіт сезону» | ||
• «Кремнієва долина» | ||
мінісеріал або телефільм | • «Фарґо» | |
• «Зниклий безвісти» / The Missing | ||
• «Звичайне серце» | ||
• «Олівія Кіттерідж» | ||
• «Справжній детектив» | ||
чоловіча роль серіалу — драма | • «Картковий будинок» — Кевін Спейсі за роль Френка Андервуда | |
• «Лікарня Нікербокер» — Клайв Овен за роль Джона «Тека» Текері | ||
• «Рей Донован» — Лев Шрайбер за роль Рея Донована | ||
• «Чорний список» — Джеймс Спейдер за роль Реймонда Реддінгтона | ||
• «Роман» — Домінік Вест за роль Ноя Солловея | ||
жіноча роль серіалу — драма | • «Роман» — Рут Вілсон за роль Елісон Бейлі | |
• «Батьківщина» — Клер Дейнс за роль Керрі Метісон | ||
• «Як уникнути покарання за вбивство» — Віола Девіс за роль Енн Кітінг | ||
• «Гарна дружина» — Джуліанна Маргуліс за роль Алісії Флоррік | ||
• «Картковий будинок» — Робін Райт за роль Клер Андервуд | ||
чоловіча роль серіалу — комедія або мюзикл | • «Очевидне» — Джефрі Тембор за роль Мори Феффермен | |
• «Луї» — Луї Сі Кей за роль Луї | ||
• «Оселя брехні» — Дон Чідл за роль Марті Каана | ||
• «Дерек» — Рікі Джервейс за роль Дерека Ноакса | ||
• «Безсоромні» — Вільям Мейсі за роль Френка Ґаллагера | ||
жіноча роль серіалу — комедія або мюзикл | • «Незаймана Джейн» — Джина Родрігес за роль Джейн Віллануева | |
• «Помаранчевий — хіт сезону» — Тейлор Шиллінг за роль Пайпер Чепмен | ||
• «Дівчата» — Лена Дангем за роль Хенни Хорвас | ||
• «Віцепрезидент» — Джулія Луї-Дрейфус за роль Селіни Маєр | ||
• «Медсестра Джекі» — Іді Фалко за роль Джекі Пейтон | ||
чоловіча роль мінісеріалу або телефільму | • «Фарґо» — Біллі Боб Торнтон за роль Лорена Мальво | |
• «Фарґо» — Мартін Фріман за роль Лестера Найгарда | ||
• «Справжній детектив» — Вуді Гаррельсон за роль Мартіна Гарта | ||
• «Справжній детектив» — Меттью Макконехі за роль Раста Коула | ||
• «Звичайне серце» — Марк Руффало за роль Неда Вікса | ||
жіноча роль мінісеріалу або телефільму | • «Шляхетна жінка» — Меггі Джилленгол за роль Несси Штейн | |
• «Американська історія жаху» — Джессіка Ленґ за роль Ельзи Марс | ||
• «Олівія Кіттерідж» — Френсіс Мак-Дорманд за роль Олівії Кіттерідж | ||
• «Зниклий безвісти» — Френсіс О'Коннор за роль Емілі Х'юз | ||
• «Фарґо» — Еллісон Толман за роль Моллі Солверсон | ||
чоловіча роль другого плану серіалу, мінісеріалу або телефільму | • «Звичайне серце» — Меттью Бомер за роль Фелікса Тернера | |
• «Гарна дружина» — Алан Каммінг за роль Ілая Голда | ||
• «Фарґо» — Колін Генкс за роль Ґаса Грімлі | ||
• «Олівія Кіттерідж» — Білл Мюррей за роль Джека Кеннісона | ||
• «Рей Донован» — Джон Войт за роль Міккі Донована | ||
жіноча роль другого плану серіалу, мінісеріалу або телефільму | • «Абатство Даунтон» — Джоан Фроггатт за роль Анни Бэйтс | |
• «Помаранчевий — хіт сезону» — Узо Адуба за роль Сьюзенн Воррен | ||
• «Американська історія жаху» — Кеті Бейтс за роль Етель Дарлінг | ||
• «Мама» — Еллісон Дженні за роль Бонні Планкетт | ||
• «Справжній детектив» — Мішель Монаган за роль Меггі Гарт |
Спеціальні нагороди
(Нагорода за внесок у кінематограф) | Джордж Клуні американський актор, режисер, продюсер та сценарист | |
(Символічний титул) | Грір Греммер донька актора Келсі Греммера та Беррі Бакнер |
Примітки
Посилання
- Премія «Золотий глобус» на сайті «IMDb» (англ.)
- Офіційний вебсайт премії «Золотий Глобус» — Переможці та номінанти [Архівовано 10 грудня 2019 у Wayback Machine.] (англ.)
Портал «Кінематограф» Портал «США» |