2023 Dünya Güreş Şampiyonası - Erkekler serbest 86 kg
Erkekler serbest 86 kg | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Mekan | Štark Arena | ||||||||||||
Yer | Belgrad, Sırbistan | ||||||||||||
Tarih | 16-17 Eylül | ||||||||||||
Sporcu sayısı | 45 ülkeden 48 sporcu | ||||||||||||
Madalya kazananlar | |||||||||||||
| |||||||||||||
← 2022 2024 → |
Erkekler serbest 86 kg, 2023 Dünya Güreş Şampiyonası'nda yer alan ve 16-17 Eylül 2023 tarihleri arasında Sırbistan'ın Belgrad kentinde düzenlenen bir güreş yarışmadır.[1]
Bu serbest stil güreş müsabakası, iki bronz madalyanın sahibini belirlemek için kullanılan bir repesaj ile tek elemeli bir turnuvadan oluşmaktadır. İki finalist altın ve gümüş madalya için karşı karşıya gelir. İki finalistten birine yenilen her güreşçi repesaja kalır ve yarı finalde kaybedenlerin her birinin kendi yarı finalinde kalan repesaj rakibiyle karşılaştığı bir çift bronz madalya maçıyla sonuçlanır.
Sonuçlar
- Açıklama
- T - Tuş ile kazandı
- HG - Hükmen galip
- C - Rakibe verilen 3 ihtar ile kazanıldı
- S - Sakatlandı
Finaller
Yarı finaller | Final | ||||||
Javrail Shapiev (UZB) | 0 | ||||||
Hasan Yezdani (IRI) | 10 | Hasan Yezdani (IRI) | 3 | ||||
Azamat Dauletbekov (KAZ) | 0 | David Taylor (USA) | 9F | ||||
David Taylor (USA) | 7T |
Üst yarı
1. Bölüm
Son 64 turu | Son 32 turu | Son 16 turu | Çeyrek finaller | |||||||||||||||
Sebastian Jezierzański (POL) | 1 | |||||||||||||||||
Javrail Shapiev (UZB) | 4 | |||||||||||||||||
Javrail Shapiev (UZB) | 11 | |||||||||||||||||
Andrei Franț (ROU) | 0 | Osman Göçen (TUR) | 0 | |||||||||||||||
Osman Göçen (TUR) | 10 | Osman Göçen (TUR) | 12 | |||||||||||||||
Vladyslav Prus (UKR) | 0 | Ilia Hristov (BUL) | 4 | |||||||||||||||
Ilia Hristov (BUL) | 3 | Javrail Shapiev (UZB) | 15 | |||||||||||||||
Aimar Andruse (EST) | 0 | Hayato Ishiguro (JPN) | 5 | |||||||||||||||
Rasul Tsikhayeu (ANA) | 4 | Rasul Tsikhayeu (ANA) | 6 | |||||||||||||||
Taimuraz Friev (ESP) | 11 | Taimuraz Friev (ESP) | 2 | |||||||||||||||
Muhammad Inam (PAK) | 1 | Rasul Tsikhayeu (ANA) | 2 | |||||||||||||||
Hayato Ishiguro (JPN) | 4 | |||||||||||||||||
Hayato Ishiguro (JPN) | 10 | |||||||||||||||||
Tariel Gaphrindashvili (GEO) | 4 | |||||||||||||||||
2. Bölüm
Son 64 turu | Son 32 turu | Son 16 turu | Çeyrek finaller | |||||||||||||||
Hasan Yezdani (IRI) | 8T | |||||||||||||||||
Jayden Lawrence (AUS) | 2 | |||||||||||||||||
Hasan Yezdani (IRI) | 11 | |||||||||||||||||
Yurieski Torreblanca (CUB) | 0 | Byambasürengiin Bat-Erdene (MGL) | 0 | |||||||||||||||
Döwletmyrat Orazgylyjow (TKM) | 4T | Döwletmyrat Orazgylyjow (TKM) | 9 | |||||||||||||||
Byambasürengiin Bat-Erdene (MGL) | 4 | Byambasürengiin Bat-Erdene (MGL) | 14 | |||||||||||||||
Kang Dea-kyu (KOR) | 0 | Hasan Yezdani (IRI) | 7 | |||||||||||||||
Dejan Mitrov (MKD) | 0 | Myles Amine (SMR) | 2 | |||||||||||||||
Sandeep Singh Mann (UWW) | 10 | Sandeep Singh Mann (UWW) | 0 | |||||||||||||||
Lars Schäfle (GER) | 3 | Lin Zushen (CHN) | 11 | |||||||||||||||
Lin Zushen (CHN) | 4 | Lin Zushen (CHN) | 4 | |||||||||||||||
Myles Amine (SMR) | 7 | |||||||||||||||||
Noel Torres (MEX) | 0 | |||||||||||||||||
Myles Amine (SMR) | 10C | |||||||||||||||||
Alt yarı
3. Bölüm
Son 64 turu | Son 32 turu | Son 16 turu | Çeyrek finaller | |||||||||||||||
Azamat Dauletbekov (KAZ) | 9 | |||||||||||||||||
Domantas Pauliuščenko (LTU) | 0 | |||||||||||||||||
Azamat Dauletbekov (KAZ) | 4T | |||||||||||||||||
Ivan Ichizli (MDA) | 1 | Arslan Bagaev (ANA) | 0 | |||||||||||||||
Arslan Bagaev (ANA) | 5 | Arslan Bagaev (ANA) | 12 | |||||||||||||||
Pedro Ceballos (VEN) | 4 | Ethan Ramos (PUR) | 2 | |||||||||||||||
Ethan Ramos (PUR) | 4 | Azamat Dauletbekov (KAZ) | 10 | |||||||||||||||
Rakhim Magamadov (FRA) | 10 | Rakhim Magamadov (FRA) | 0 | |||||||||||||||
Matteo Monteiro (CPV) | 0 | Rakhim Magamadov (FRA) | 11 | |||||||||||||||
Stefan Reichmuth (SUI) | 4 | Carlos Izquierdo (COL) | 4 | |||||||||||||||
Carlos Izquierdo (COL) | 5T | Rakhim Magamadov (FRA) | 9 | |||||||||||||||
Abubakr Abakarov (AZE) | 6S | |||||||||||||||||
Alex Moore (CAN) | 2 | |||||||||||||||||
Abubakr Abakarov (AZE) | 12 | |||||||||||||||||
4. Bölüm
Son 64 turu | Son 32 turu | Son 16 turu | Çeyrek finaller | |||||||||||||||
David Taylor (USA) | 2T | |||||||||||||||||
Sofiane Padiou Belmir (MAR) | 0 | |||||||||||||||||
David Taylor (USA) | 10 | |||||||||||||||||
Patrik Püspöki (HUN) | 7T | Benjamin Greil (AUT) | 0 | |||||||||||||||
Ivan Masakwe (UGA) | 0 | Patrik Püspöki (HUN) | 0 | |||||||||||||||
Narbek Izabekov (KGZ) | Benjamin Greil (AUT) | 3 | ||||||||||||||||
Benjamin Greil (AUT) | HG | David Taylor (USA) | 12 | |||||||||||||||
William Raffi (ITA) | 10 | Magomed Sharipov (BRN) | 2 | |||||||||||||||
Mark Inguyesi (KEN) | 0 | William Raffi (ITA) | 0 | |||||||||||||||
Ivars Samušonoks (LAT) | 4 | Magomed Sharipov (BRN) | 10 | |||||||||||||||
Magomed Sharipov (BRN) | 9 | Magomed Sharipov (BRN) | 5 | |||||||||||||||
Boris Makojev (SVK) | 4 | |||||||||||||||||
Matt Finesilver (ISR) | 1 | |||||||||||||||||
Boris Makojev (SVK) | 12 | |||||||||||||||||
Repesaj
1. repesaj turu | 2. repesaj turu | Bronz madalya maçı | |||||||||
Jayden Lawrence (AUS) | 1 | Byambasürengiin Bat-Erdene (MGL) | 2 | Javrail Shapiev (UZB) | 5 | ||||||
Byambasürengiin Bat-Erdene (MGL) | 3T | Myles Amine (SMR) | 8 | Myles Amine (SMR) | 8 | ||||||
Sofiane Padiou Belmir (MAR) | 0 | Benjamin Greil (AUT) | 0 | Azamat Dauletbekov (KAZ) | 5 | ||||||
Benjamin Greil (AUT) | 10 | Magomed Sharipov (BRN) | 10 | Magomed Sharipov (BRN) | 3 |
Olimpiyat kota maçı | |||
Javrail Shapiev (UZB) | 3 | ||
Magomed Sharipov (BRN) | 1 |
Sıralama
Sıra | Güreşçi |
---|---|
David Taylor (USA) | |
Hasan Yezdani (IRI) | |
Azamat Dauletbekov (KAZ) | |
Myles Amine (SMR) | |
5 | Javrail Shapiev (UZB) |
6 | Magomed Sharipov (BHR) |
7 | Byambasürengiin Bat-Erdene (MGL) |
8 | Rakhim Magamadov (FRA) |
9 | Benjamin Greil (AUT) |
10 | Lin Zushen (CHN) |
11 | Osman Göçen (TUR) |
12 | Arslan Bagaev (ANA) |
13 | Hayato Ishiguro (JPN) |
14 | Rasul Tsikhayeu (ANA) |
15 | Döwletmyrat Orazgylyjow (TKM) |
16 | Carlos Izquierdo (COL) |
17 | Patrik Püspöki (HUN) |
18 | Boris Makojev (SVK) |
19 | Taimuraz Friev (ESP) |
20 | Abubakr Abakarov (AZE) |
21 | William Raffi (ITA) |
22 | Sandeep Singh Mann (UWW) |
23 | Ilia Hristov (BUL) |
24 | Ethan Ramos (PUR) |
25 | Pedro Ceballos (VEN) |
26 | Ivars Samušonoks (LAT) |
27 | Tariel Gaphrindashvili (GEO) |
28 | Lars Schäfle (GER) |
29 | Alex Moore (CAN) |
30 | Sebastian Jezierzański (POL) |
31 | Ivan Ichizli (MDA) |
32 | Muhammad Inam (PAK) |
33 | Matt Finesilver (ISR) |
34 | Stefan Reichmuth (SUI) |
35 | Jayden Lawrence (AUS) |
36 | Narbek Izabekov (KGZ) |
37 | Vladyslav Prus (UKR) |
38 | Aimar Andruse (EST) |
39 | Yurieski Torreblanca (CUB) |
40 | Kang Dea-kyu (KOR) |
41 | Ivan Masakwe (UGA) |
42 | Domantas Pauliuščenko (LTU) |
43 | Andrei Franț (ROU) |
44 | Dejan Mitrov (MKD) |
45 | Noel Torres (MEX) |
46 | Matteo Monteiro (CPV) |
47 | Mark Inguyesi (KEN) |
48 | Sofiane Padiou Belmir (MAR) |
2024 Yaz Olimpiyatları'na kota alan ülkeler |
Kaynakça
- ^ "86kg Bracket". Dünya Güreş Birliği. Erişim tarihi: 15 Eylül 2023.
Dış bağlantılar
- Resmî internet sitesi