2023 Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası - Kadınlar 60 metre engelli
2023 Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası | ||
---|---|---|
Pist etkinlikleri | ||
60 m | erkekler | kadınlar |
400 m | erkekler | kadınlar |
800 m | erkekler | kadınlar |
1500 m | erkekler | kadınlar |
3000 m | erkekler | kadınlar |
60 m engelli | erkekler | kadınlar |
4×400 m bayrak yarışı | erkekler | kadınlar |
Saha etkinlikleri | ||
Yüksek atlama | erkekler | kadınlar |
Sırıkla atlama | erkekler | kadınlar |
Uzun atlama | erkekler | kadınlar |
Üç adım atlama | erkekler | kadınlar |
Gülle atma | erkekler | kadınlar |
Kombine etkinlikler | ||
Pentatlon | kadınlar | |
Heptatlon | erkekler | |
|
2023 Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası'nda kadınlar 60 metre engelli etkinliği, 4 Mart 2023 tarihinde saat 10:35'te (eleme serileri), yarı final ve final ise 5 Mart tarihinde yerel saatle 10:55 ve 20:55'te gerçekleştirilmiştir.
Madalya kazananlar
Altın | Gümüş | Bronz |
Reetta Hurske Finlandiya | Nadine Visser Hollanda | Ditaji Kambundji İsviçre |
Rekorlar
2023 Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası öncesi rekorlar | ||||
---|---|---|---|---|
Dünya rekoru | Susanna Kallur (SWE) | 7.68 | Karlsruhe, Almanya | 10 Şubat 2008 |
Avrupa rekoru | ||||
Şampiyona rekoru | Ludmila Engquist (URS) | 7.74 | Glasgow, Birleşik Krallık | 4 Mart 1990 |
Dünyada yılın en iyi derecesi | Masai Russell (USA) | 7.77 | Arkansas, Amerika Birleşik Devletleri | 25 Şubat 2023 |
Avrupa'da yılın en iyi derecesi | Pia Skrzyszowska (POL) | 7.78 | Łódź, Polonya | 4 Şubat 2023 |
Sonuçlar
Eleme serileri
Eleme kuralı: Her seride ilk 3 atlet (Q) ve bunlar dışında kalan en hızlı 4 atlet (q) yarı finale yükselir.[1]
Sıra | Seri | Atlet | Ülke | Derece | Notlar |
---|---|---|---|---|---|
1 | 1 | Nadine Visser | Hollanda | 7.88 | Q |
2 | 3 | Reetta Hurske | Finlandiya | 7.93 | Q |
3 | 3 | Mette Graversgaard | Danimarka | 7.96 | Q, |
4 | 1 | Laeticia Bapte | Fransa | 7.97 | Q |
5 | 2 | Cyréna Samba-Mayela | Fransa | 7.99 | Q |
6 | 4 | Ditaji Kambundji | İsviçre | 8.02 | Q |
6 | 4 | Sarah Lavin | İrlanda | 8.03 | Q |
8 | 3 | Judy Chalcou | Fransa | 8.03 | Q |
9 | 2 | Maayke Tjin-A-Lim | Hollanda | 8.03 | Q |
10 | 1 | Gréta Kerekes | Macaristan | 8.04 | Q |
11 | 2 | Natalia Christofi | Kıbrıs Cumhuriyeti | 8.08 | Q |
12 | 4 | Zoë Sedney | Hollanda | 8.08 | Q |
13 | 2 | Weronika Nagięć | Polonya | 8.09 | q |
14 | 4 | Elisa Di Lazzaro | İtalya | 8.10 | q |
15 | 1 | Anne Zagré | Belçika | 8.13 | q |
16 | 2 | Annimari Korte | Finlandiya | 8.14 | q |
17 | 2 | Mathilde Heltbech | Danimarka | 8.15 | |
18 | 4 | Lotta Harala | Finlandiya | 8.17 | |
19 | 1 | Xènia Benach | İspanya | 8.17 | |
20 | 1 | Monika Zapalska | Almanya | 8.19 | |
21 | 2 | Anna Tóth | Macaristan | 8.20 | |
22 | 4 | Olimpia Barbosa | Portekiz | 8.21 | |
23 | 3 | Andrea Rooth | Norveç | 8.21 | |
24 | 4 | Anja Lukić | Sırbistan | 8.23 | |
25 | 1 | Victoria Rausch | Lüksemburg | 8.23 | |
26 | 3 | Viktória Forster | Slovakya | 8.24 | |
27 | 3 | Anna Plotitsyna | Ukrayna | 8.26 | |
28 | 3 | Nicla Mosetti | İtalya | 8.30 | |
29 | 2 | Anais Karagianni | Yunanistan | 8.34 | |
30 | 1 | Joni Tomičić Prezelj | Slovenya | 9.22 | |
31 | 4 | Elisavet Pesiridou | Yunanistan | Başlamadı |
Yarı finaller
Eleme kuralı: Her seride ilk 4 atlet (Q) finale yükselir.[2]
Sıra | Seri | Atlet | Ülke | Derece | Notlar |
---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | Reetta Hurske | Finlandiya | 7.85 | Q |
2 | 2 | Laëticia Bapté | Fransa | 7.91 | Q |
3 | 1 | Nadine Visser | Hollanda | 7.93 | Q |
4 | 1 | Mette Graversgaard | Danimarka | 7.94 | Q, |
5 | 1 | Ditaji Kambundji | İsviçre | 7.97 | Q |
6 | 2 | Sarah Lavin | İrlanda | 7.99 | Q |
7 | 2 | Gréta Kerekes | Macaristan | 8.00 | Q, |
8 | 2 | Cyréna Samba-Mayela | Fransa | 8.00 | |
9 | 1 | Maayke Tjin-A-Lim | Hollanda | 8.02 | Q |
10 | 2 | Zoë Sedney | Hollanda | 8.06 | |
11 | 2 | Elisa Di Lazzaro | İtalya | 8.06 | |
12 | 2 | Anne Zagré | Belçika | 8.08 | |
13 | 1 | Annimari Korte | Finlandiya | 8.13 | |
14 | 1 | Weronika Nagięć | Polonya | 8.15 | |
15 | 1 | Judy Chalcou | Fransa | Başlamadı | |
1 | Natalia Christofi | Kıbrıs Cumhuriyeti |
Final
[3]
Sıra | Kulvar | Atlet | Ülke | Derece | Notlar |
---|---|---|---|---|---|
5 | Reetta Hurske | Finlandiya | 7.79 | = | |
4 | Nadine Visser | Hollanda | 7.84 | ||
7 | Ditaji Kambundji | İsviçre | 7.91 | ||
4 | 6 | Mette Graversgaard | Danimarka | 7.92 | |
5 | 3 | Laëticia Bapté | Fransa | 7.97 | |
6 | 8 | Sarah Lavin | İrlanda | 8.03 | |
7 | 1 | Gréta Kerekes | Macaristan | 8.03 | |
8 | 2 | Maayke Tjin-A-Lim | Hollanda | 8.09 |
Kaynakça
- ^ "Women's 60m hurdles - Heats Results" (PDF). 4 Mart 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 5 Mart 2023.
- ^ "Women's 60m hurdles - Semifinals Results" (PDF). 5 Mart 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 5 Mart 2023.
- ^ "Women's 60m hurdles - Final Results" (PDF). 5 Mart 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 5 Mart 2023.