2021 Avrupa Okçuluk Şampiyonası
2021 Avrupa Okçuluk Şampiyonası | |||
---|---|---|---|
Ev sahibi şehir | Antalya, Türkiye | ||
Açılış seremonisi | 31 Mayıs 2021 | ||
Kapanış seremonisi | 6 Haziran 2021 | ||
2021 Avrupa Okçuluk Şampiyonası, 31 Mayıs-6 Haziran 2021 tarihleri arasında Türkiye'nin Antalya kentinde düzenlendi.[1]
Madalya tablosu
* Ev sahibi ülke ( Türkiye)
Sıra | Ülke | Altın | Gümüş | Bronz | Toplam |
---|---|---|---|---|---|
1 | Rusya | 2 | 1 | 1 | 4 |
2 | Fransa | 2 | 1 | 0 | 3 |
3 | Türkiye* | 2 | 0 | 0 | 2 |
4 | Hollanda | 1 | 1 | 1 | 3 |
Danimarka | 1 | 1 | 1 | 3 | |
6 | İspanya | 1 | 1 | 0 | 2 |
7 | Belçika | 1 | 0 | 0 | 1 |
8 | Almanya | 0 | 1 | 2 | 3 |
9 | Büyük Britanya | 0 | 1 | 0 | 1 |
Belarus | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Ukrayna | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Estonya | 0 | 1 | 0 | 1 | |
13 | Polonya | 0 | 0 | 2 | 2 |
14 | İtalya | 0 | 0 | 1 | 1 |
Slovakya | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Yunanistan | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Toplam (16 Ülke) | 10 | 10 | 10 | 30 |
Madalya özeti
Klasik yay
Etkinlik | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
Erkekler bireysel | Pablo Acha | Galsan Bazarzhapov | Moritz Wieser |
Kadınlar bireysel | Lisa Barbelin | Karyna Dziominskaya | Denisa Baránková |
Erkekler takım | Hollanda Steve Wijler Sjef van den Berg Rick van der Ven | Ukrayna Ivan Kozhokar Oleksii Hunbin Heorhiy Ivanytskyy | Rusya Aldar Tsybikzhapov Galsan Bazarzhapov Beligto Tsynguev |
Kadınlar takım | Rusya Elena Osipova Svetlana Gomboeva Ksenia Perova | Almanya Lisa Unruh Michelle Kroppen Charline Schwarz | Danimarka Maja Jager Kirstine Andersen Randi Degn |
Karma takım | Rusya Elena Osipova Aldar Tsybikzhapov | İspanya Elia Canales Pablo Acha | Polonya Magdalena Śmiałkowska Kacper Sierakowski |
Makaralı yay
Etkinlik | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
Erkekler bireysel | Yakup Yıldız | Mathias Fullerton | Lukasz Przybylski |
Kadınlar bireysel | Tanja Gellenthien | Ella Gibson | Sanne de Laat |
Erkekler takım | Türkiye Evren Çağıran Furkan Oruç Yakup Yıldız | Fransa Quentin Baraër Nicolas Girard Adrien Gontier | Yunanistan Dimitrios-Konstantinos Drakiotis Stavros Koumertas Andreas Zacharakis |
Kadınlar takım | Fransa Lola Grandjean Sophie Dodemont Tiphaine Renaudin | Hollanda Sanne de Laat Jody Vermeulen Inge van der Ven | İtalya Sara Ret Irene Franchini Marcella Tonioli |
Karma takım | Belçika Sarah Prieels Reginald Kools | Estonya Lisell Jäätma Robin Jäätma | Almanya Janine Meissner Tim Krippendorf |
Katılımcı ülkeler
Bu yarışmaya 40 ülke katıldı.[2]
- Avusturya (9)
- Azerbaycan (5)
- Belarus (6)
- Belçika (6)
- Bulgaristan (4)
- Hırvatistan (6)
- Kıbrıs Cumhuriyeti (4)
- Çekya (11)
- Danimarka (11)
- Estonya (9)
- Finlandiya (6)
- Fransa (12)
- Almanya (12)
- Birleşik Krallık (3)
- Yunanistan (9)
- Macaristan (2)
- İzlanda (1)
- İrlanda (3)
- İsrail (6)
- İtalya (12)
- Kosova (2)
- Letonya (1)
- Litvanya (6)
- Lüksemburg (5)
- Moldova (5)
- Monako (1)
- Hollanda (11)
- Norveç (2)
- Polonya (12)
- Portekiz (10)
- Romanya (6)
- Rusya (12)
- Sırbistan (4)
- Slovakya (9)
- Slovenya (7)
- İspanya (12)
- İsveç (7)
- İsviçre (10)
- Türkiye (12)
- Ukrayna (8)
Kaynakça
Dış bağlantılar
- Sonuç kitapçığı 24 Haziran 2021 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.