2020 Polonya Açık Turnuvası
2020 Ziolkowski, Pytlasinski, Polonya Açık | |
---|---|
Ev sahibi şehir | Polonya, Varşova |
Tarih | 3-8 Kasım 2020 |
Stadyum | Arena Ursynow |
Şampiyonlar | |
Serbest | Türkiye |
Grekoromen | Polonya |
Kadınlar | Rusya |
← 2019 2021 → |
2020 Ziolkowski, Pytlasinski, Polonya Açık, 3-8 Kasım 2020 tarihleri arasında Polonya'nın Varşova kentinde düzenlenen bir güreş yarışmasıdır.[1][2] Turnuva üç farklı isimli yarışmadan oluşuyordu: Waclaw Ziolkowski Kupası (erkekler serbest), Wladyslaw Pytlasinski Kupası (erkekler grekoromen) ve Polonya Açık (kadınlar serbest).[3]
Etkinlik videoları
Etkinlik SportZona YouTube kanalında ücretsiz yayınlanmıştır.
Yayınlar | |||
---|---|---|---|
4 Kasım 2020-Elemeler Minder 1 5 Şubat 2022 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi. | 4 Kasım 2020-Elemeler Minder 2 5 Şubat 2022 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi. | 4 Kasım 2020-Finaller Minder 1 5 Şubat 2022 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi. | 4 Kasım 2020-Finaller Minder 2 5 Şubat 2022 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi. |
5 Kasım 2020-Elemeler Minder 1 5 Şubat 2022 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi. | 5 Kasım 2020-Elemeler Minder 2 5 Şubat 2022 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi. | 5 Kasım 2020-Finaller Minder 1 5 Şubat 2022 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi. | 5 Kasım 2020-Finaller Minder 2 5 Şubat 2022 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi. |
6 Kasım 2020-Elemeler Minder 1 5 Şubat 2022 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi. | 6 Kasım 2020-Elemeler Minder 2 5 Şubat 2022 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi. | 6 Kasım 2020-Finaller Minder 1 5 Şubat 2022 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi. | 6 Kasım 2020-Finaller Minder 2 5 Şubat 2022 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi. |
7 Kasım 2020-Elemeler Minder 1 5 Şubat 2022 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi. | 7 Kasım 2020-Elemeler Minder 2 5 Şubat 2022 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi. | 7 Kasım 2020-Finaller Minder 1 5 Şubat 2022 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi. | 7 Kasım 2020-Finaller Minder 2 5 Şubat 2022 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi. |
8 Kasım 2020-Elemeler Minder 1 5 Şubat 2022 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi. | 8 Kasım 2020-Elemeler Minder 2 5 Şubat 2022 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi. | 8 Kasım 2020-Finaller Minder 1 5 Şubat 2022 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi. | 8 Kasım 2020-Finaller Minder 2 5 Şubat 2022 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi. |
Madalya tablosu
Sıra | Ülke | Altın | Gümüş | Bronz | Toplam |
---|---|---|---|---|---|
1 | Türkiye | 10 | 6 | 18 | 34 |
2 | Polonya | 6 | 7 | 14 | 27 |
3 | Rusya | 6 | 5 | 4 | 15 |
4 | Fransa | 3 | 2 | 3 | 8 |
5 | Kırgızistan | 2 | 0 | 0 | 2 |
6 | Moldova | 1 | 2 | 7 | 10 |
7 | Romanya | 1 | 1 | 1 | 3 |
8 | Hollanda | 1 | 1 | 0 | 2 |
9 | Estonya | 0 | 2 | 2 | 4 |
10 | Macaristan | 0 | 2 | 1 | 3 |
11 | İsveç | 0 | 1 | 1 | 2 |
12 | Letonya | 0 | 1 | 0 | 1 |
13 | Yunanistan | 0 | 0 | 3 | 3 |
Toplam (13 Ülke) | 30 | 30 | 54 | 114 |
Takım sıralaması
Sıra | Erkekler serbest | Erkekler grekoromen | Kadınlar serbest | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Takım | Puanlar | Takım | Puanlar | Takım | Puanlar | |
1 | Türkiye | 299 | Polonya | 341 | Rusya | 318 |
2 | Polonya | 177 | Türkiye | 320 | Polonya | 285 |
3 | Moldova | 134 | Fransa | 82 | Türkiye | 131 |
4 | Fransa | 96 | Estonya | 65 | Kırgızistan | 54 |
5 | Romanya | 74 | Hollanda | 45 | Moldova | 50 |
Madalya özeti
Erkekler serbest (Waclaw Ziolkowski Kupası)
Etkinlik | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
57 kg | Razvan Kovacs (ROU) | Petru Craciun (MDA) | Ali Karaboğa (TUR) |
61 kg | Ahmet Duman (TUR) | Recep Topal (TUR) | Ivan Guidea (ROU) |
Georgios Pilidis (GRE) | |||
65 kg | Krzysztof Bienkowski (POL) | Ilman Mukhtarov (FRA) | Selahattin Kılıçsallayan (TUR) |
Nicolai Grahmez (MDA) | |||
70 kg | Magomedmurad Gadzhiev (POL) | Haydar Yavuz (TUR) | Servet Coşkun (TUR) |
Mihail Sava (MDA) | |||
74 kg | Fazlı Eryılmaz (TUR) | Maxim Vasilioglo (ROU) | Andrzej Sokalski (POL) |
Charles Afa (FRA) | |||
79 kg | Saifedine Alekma (FRA) | Alans Amirovs (LAT) | Muhammet Nuri Kotanoğlu (TUR) |
Ramazan Sarı (TUR) | |||
86 kg | Piotr Ianulov (MDA) | Zbigniew Baranowski (POL) | Selim Yaşar (TUR) |
Fatih Erdin (TUR) | |||
92 kg | Erhan Yaylacı (TUR) | Arif Özen (TUR) | Georgii Rubaev (MDA) |
Michal Bielawski (POL) | |||
97 kg | Süleyman Karadeniz (TUR) | Radosław Baran (POL) | Sven Engstrom (SWE) |
Radu Lefter (MDA) | |||
125 kg | Robert Baran (POL) | Daniel Ligeti (HUN) | Samhan Jabrailov (MDA) |
Erkekler grekoromen (Wladyslaw Pytlasinski Kupası)
Etkinlik | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
55 kg | Ali Elçin | Mairbek Salimov | |
60 kg | Dawid Andrzej Ersetic | Grzegorz Kunkel | Helary Mägisalu |
Ahmet Uyar | |||
63 kg | Abdurahman Altan | Mehmet İsa Çeker | Fatih Üçüncü |
Mateusz Radoslaw Szewczuk | |||
67 kg | Gevorg Sahakyan | Enes Başar | Hacı Karakuş |
Mateusz Bernatek | |||
72 kg | Cengiz Arslan | Mahmoud Ghanem | Ahmet Yılmaz |
77 kg | Edgar Babayan | Marcel Sterkenburg | Iwan Nylypiuk |
Patryk Bednarz | |||
82 kg | Tyrone Sterkenburg | Ranet Kaljola | Joseph Dacher |
87 kg | Doğan Göktaş | Szymon Szymonowicz | Ali Cengiz |
Kacper Kaźmierczak | |||
97 kg | Mélonin Noumonvi | Süleyman Demirci | Doğan Yılmaz |
Laokratis Kessidis | |||
130 kg | Hamza Bakır | Heiki Nabi | Osman Yıldırım |
Rafał Płowiec |
Kadınlar serbest (Polonya Açık)
Etkinlik | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
50 kg | Ekaterina Poleshchuk (RUS) | Maria Tyumerekova (RUS) | Nadezhda Sokolova (RUS) |
Evin Demirhan (TUR) | |||
53 kg | Angela Vetoshkina (RUS) | Katarzyna Krawczyk (POL) | Roksana Zasina (POL) |
Maria Prevolaraki (GRE) | |||
55 kg | Olga Khoroshavtseva (RUS) | Marina Simonyan (RUS) | Mehlika Öztürk (TUR) |
Angelika Mytkowska (POL) | |||
57 kg | Veronika Chumikova (RUS) | Barka Emese (HUN) | Jowita Wrzesień (POL) |
Anastasia Nichita (MDA) | |||
59 kg | Svetlana Lipatova (RUS) | Johanna Lindborg (SWE) | Anastasia Lakovleva (RUS) |
Mariana Cherdivara (MDA) | |||
62 kg | Aisuluu Tynybekova (KGZ) | Anzhela Fomenko (RUS) | Cansu Aksoy (TUR) |
Anna Szel (HUN) | |||
65 kg | Maria Kuznetsova (RUS) | Irina Ringacı (MDA) | Zuzanna Wólczyńska (POL) |
Aslı Demir (TUR) | |||
68 kg | Meerim Zhumanazarova (KGZ) | Agnieszka Wieszczek-Kordus (POL) | Velleva Khanum (RUS) |
Natalia Strzalka (POL) | |||
72 kg | Koumba Larroque (FRA) | Marina Surovtseva (RUS) | Evgeniia Zakharchenko (RUS) |
Anna Urbanowicz (POL) | |||
76 kg | Yasemin Adar (TUR) | Ekaterina Bukina (RUS) | Epp Mäe (EST) |
Pauline Lecarpentier (FRA) |
Katılımcı Ülkeler
17 ülkeden 205 güreşçi katıldı.
- Polonya (69)
- Türkiye (47)
- Estonya (5)
- Hollanda (2)
- Fransa (21)
- Yunanistan (4)
- Rusya (16)
- Kırgızistan (4)
- Macaristan (4)
- İsveç (4)
- Tunus (1)
- Birleşik Krallık (2)
- İspanya (7)
- Letonya (1)
- Ukrayna (1)
- Moldova (12)
- Romanya (5)
Kaynakça
- ^ "Tournements Ziolkowski/ Poland Open & Pytlasinski". www.uww-eu.org. 17 Temmuz 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi.
- ^ "Polski Związek Zapaśniczy". www.zapasy.org.pl. 24 Şubat 2001 tarihinde kaynağından arşivlendi.
- ^ "Arşivlenmiş kopya". 5 Şubat 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 5 Şubat 2022.
Dış bağlantılar
- Sonuç kitapçığı 6 Kasım 2021 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.