2010 Rusya Artistik Patinaj Şampiyonası (Rusça: Чемпионат России по фигурному катанию на коньках 2010), Rusya Artistik Patinaj Şampiyonalarının 2009-2010 sezonunda düzenleneni. Patenciler dört disiplinde; erkekler, kadınlar, çiftler ve buz dansında yarışmaktadır. Gençler düzeyinde yarışma sonradan düzenlenmektedir.
Yarışma 23 Aralık - 27 Aralık 2009 tarihleri arasında Sankt-Peterburg'da, Yubileyny Sports Palace'da yapılmıştır. Kazananlar 2010 Rusya Şampiyonu unvanını almıştır.
Sonuçlar
Erkekler
Rank | Name | City | Total Points | SP | FS |
1 | Evgeni Plushenko | SPB | 271.59 | 1 | 1 |
2 | Sergey Voronov | SPB | 240.01 | 2 | 4 |
3 | Artem Borodulin | MOS | 234.92 | 3 | 2 |
4 | Konstantin Menshov | SPB | 228.71 | 4 | 3 |
5 | Denis Leushin | MOS | 217.21 | 6 | 5 |
6 | Ivan Tretyakov | MOS | 215.68 | 5 | 6 |
7 | Artem Grigoriev | MOS | 197.49 | 7 | 8 |
8 | Gordey Gorshkov | SPB | 193.83 | 11 | 7 |
9 | Nikita Mikhailov | MOS | 192.96 | 9 | 10 |
10 | Mark Shahmatov | MOS | 187.91 | 12 | 11 |
11 | Vladimir Uspenskiy | MOS | 184.18 | 10 | 13 |
12 | Sergei Dobrin | MOS | 183.87 | 8 | 14 |
13 | Artur Gachinskiy | SPB | 179.99 | 14 | 12 |
14 | Artur Dmitriev | SPB | 179.51 | 17 | 9 |
15 | Aleksander Uspenskiy | MOS | 174.04 | 16 | 15 |
16 | Stanislav Kovalev | MOS | 166.68 | 13 | 16 |
17 | Zhan Bush | CHE | 162.18 | 15 | 17 |
18 | Konstantin Milyukov | KAZ | 141.96 | 18 | 18 |
Kadınlar
Rank | Name | City | Total Points | SP | FS |
1 | Ksenia Makarova | SPB | 178.90 | 2 | 3 |
2 | Alena Leonova | SPB | 175.89 | 4 | 2 |
3 | Elizaveta Tuktamisheva | SPB | 173.53 | 10 | 1 |
4 | Adelina Sotnikova | MOS | 172.69 | 3 | 4 |
5 | Anna Ovcharova | MOS | 157.53 | 5 | 5 |
6 | Sofya Biryukova | MOS | 154.56 | 1 | 7 |
7 | Oksana Gozeva | MOS | 143.51 | 11 | 6 |
8 | Kristina Zaseeva | MOS | 139.52 | 6 | 9 |
9 | Katarina Gerboldt | MOS | 135.80 | 7 | 10 |
10 | Polina Agafonova | SPB | 130.17 | 13 | 8 |
11 | Ekaterina Kozyreva | MOS | 124.38 | 8 | 11 |
12 | Maria Artemyeva | SPB | 122.87 | 9 | 12 |
13 | Ksenya Doronina | SPB | 118.81 | 12 | 13 |
14 | Nina Petushkova | MOS | 103.73 | 14 | 14 |
Çiftler
Buz dansı
Gençler şampiyonasında sonuçlar (Junior-Level)
Junior men
Junior ladies
Sıra | İsim | Şehir | Puan | SP | FS |
1 | Polina Agafonova | Saint Petersburg | 166.71 | 2 | 2 |
2 | Anna Ovcharova | Moscow | 163.87 | 8 | 1 |
3 | Polina Shelepen | Moscow | 159.34 | 10 | 3 |
4 | Elizaveta Tuktamisheva | Saint Petersburg | 159.01 | 9 | 4 |
5 | Julia Lipnitskaya | Moscow | 155.50 | 5 | 5 |
6 | Adelina Sotnikova | Moscow | 150.78 | 4 | 6 |
7 | Sofya Birukova | Moscow | 149.70 | 3 | 7 |
8 | Maria Artemyeva | Saint Petersburg | 145.12 | 7 | 9 |
9 | Kristina Zaseeva | Moscow | 144.42 | 1 | 12 |
10 | Polina Korobeinikova | Moscow | 142.03 | 12 | 8 |
11 | Elena Radionova | Moscow | 131.38 | 18 | 10 |
12 | Valeria Kachalina | Saint Petersburg | 130.82 | 11 | 14 |
13 | Darya Medvedeva | Saint Petersburg | 130.81 | 6 | 16 |
14 | Ekaterina Frolova | Moscow | 130.16 | 15 | 11 |
15 | Maria Stavitskaya | Saint Petersburg | 125.27 | 14 | 13 |
16 | Roza Sheveleva | Moscow Oblast | 122.92 | 13 | 15 |
17 | Anna Shershak | Moscow | 110.81 | 16 | 17 |
18 | Darya Afanasyeva | TOL | 109.48 | 17 | 18 |
19 | Maria Sharova | SAR | 94.13 | 19 | 19 |
Çftler (Junior Pairs)
Sıra | İsim | Şehir | Puan | SP | FS |
1 | Ksenya Stolbova / Fedor Klimov | Saint Petersburg | 167.18 | 1 | 1 |
2 | Tatyana Novik / Mikhail Kuznetsov | Moscow | 157.46 | 2 | 3 |
3 | Anna Silaeva / Artur Minchuk | Saint Petersburg | 151.75 | 3 | 2 |
4 | Ekaterina Petaikina / Maksim Kurdyukov | Moscow | 147.01 | 5 | 4 |
5 | Aleksandra Vasilieva / Yuriy Shevchuk | Saint Petersburg | 144.85 | 6 | 5 |
6 | Ekaterina Kuklina / Eduard Kushtanov | Perm | 138.06 | 4 | 8 |
7 | Kristina Astakhova / Nikita Bochkov | Moscow | 138.00 | 7 | 7 |
8 | Tatyana Danilova / Andrey Novoselov | Moscow | 136.40 | 8 | 9 |
9 | Elizaveta Semenova / Maksim Petukhov | Perm | 131.24 | 11 | 6 |
10 | Irina Moiseeva / Vladimir Morozov | Moscow | 121.76 | 9 | 10 |
11 | Elizaveta Makarova / Aleksey Shemet | Moscow | 108.47 | 12 | 11 |
WD | Valeria Morozova / Denis Golubev | Saint Petersburg | | | |
Buz dansı (Junior Ice Dancing)
Sıra | İsim | Şehir | Puan | CD | OD | FD |
1 | Ksenia Monko / Kirill Khalyavin | Moscow | 193.43 | 1 | 1 | 1 |
2 | Elena Ilyinikh / Nikita Katsalapov | Moscow | 184.51 | 2 | 2 | 2 |
3 | Ekaterina Pushkash / Johnathan Guerreiro | Moscow | 175.95 | 3 | 4 | 3 |
4 | Marina Antipova / Artem Kudashev | TOL | 170.61 | 4 | 3 | 4 |
5 | Valeria Zenkova / Valeriy Sinitsin | Moscow | 161.46 | 5 | 6 | 6 |
6 | Viktoria Sinitsina / Ruslan Zhiganshin | Moscow | 160.51 | 7 | 5 | 5 |
7 | Aleksandra Stepanova / Ivan Bukin | Moscow | 149.92 | 8 | 7 | 9 |
8 | Angelina Telegina / Valentin Molotov | MOR | 148.93 | 9 | 10 | 7 |
9 | Tatyana Baturintseva / Ivan Volobuev | Moscow | 148.19 | 6 | 9 | 10 |
10 | Valeria Starigina / Nikolai Moroshkin | TOL | 144.73 | 13 | 8 | 8 |
11 | Inga Ruchkina / Semen Kozhevnikov | TOL | 137.79 | 10 | 11 | 12 |
12 | Evgenia Kosigina / Sergey Mozgov | Moscow Oblast | 136.40 | 14 | 13 | 11 |
13 | Anna Yanovskaya / Egor Kosheev | Moscow | 135.33 | 11 | 12 | 13 |
14 | Ksenya Antipova / Konstantin Kolganov | Moscow | 132.81 | 12 | 14 | 14 |
15 | Valeria Loseva / Denis Lunin | Moscow | 130.07 | 15 | 15 | 15 |
Yarışmalara katılacak Rusya takımlarının seçimi
Olimpiyat Takımı
Avrupa Şamp. takımı
2010 Avrupa Artistik Patinaj Şampiyonasına katılacak takım açıklanmıştır.[1]
Kaynakça
- ^ "Пресс-релиз №12 : Утверждён состав сборной России на чемпионат Европы" (Rusça). Figure Skating Federation of Russia. 27 Aralık 2009. 1 Mart 2012 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 28 Aralık 2009.
- Official calendar at Figure Skating Federation of Russia
- Results
Dış bağlantılar
|
---|
1990 • 1991 • 1992 • 1993 • 1994 • 1995 • 1996 • 1997 • 1998 • 1999 2000 • 2001 • 2002 • 2003 • 2004 • 2005 • 2006 • 2007 • 2008 • 2009 2010 • 2011 • 2012 • 2013 • 2014 • 2015 • 2016 • 2017 • 2018 • 2019 |