2000 Yaz Olimpiyatları'nda güreş - Erkekler grekoromen 63 kg
2000 Yaz Olimpiyatları'nda erkekler grekoromen 63 kg | ||||||||||
Yer | Sidney Kongre ve Sergi Sarayı | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tarih | 24-26 Eylül 2000 | |||||||||
Ülke sayısı | 20 | |||||||||
Sporcu sayısı | 20 | |||||||||
Madalya kazananlar | ||||||||||
| ||||||||||
← 1996 | 2004 → |
2000 Yaz Olimpiyatları'nda Güreş | ||
---|---|---|
Serbest | Grekoromen | |
54 kg | 54 kg | |
58 kg | 58 kg | |
63 kg | 63 kg | |
69 kg | 69 kg | |
76 kg | 76 kg | |
85 kg | 85 kg | |
97 kg | 97 kg | |
130 kg | 130 kg | |
|
Erkekler grekoromen 63 kg müsabakaları 2000 Yaz Olimpiyatları'nda güreş müsabakaları kapsamında 24-26 Eylül 2000 tarihlerinde Sidney Kongre ve Sergi Sarayı'nda yapıldı. Her havuzda üç veya dört güreşçiden oluşan bir eleme sistemi ile düzenlenen yarışma, kazananlar doğrudan eleme yoluyla çeyrek finallere, yarı finallere ve finallere katılmaya hak kazandı.[1]
Program
Tüm zamanlar Avustralya Yaz Saati (UTC+11.00)
Tarih | Saat | Etkinlik |
---|---|---|
24 Eylül 2000 | 09:30 | 1. Tur |
09:30 | 2. Tur | |
17:00 | 3. Tur | |
25 Eylül 2000 | 09:30 | Çeyrek finaller |
17:00 | Yarı finaller | |
26 Eylül 2000 | 17:00 | Final |
Sonuçlar
- Açıklama
- T - Tuş ile kazandı
- HG - Hükmen galip
Eleme Turları
1.Grup
Sonuç | SP | ||
---|---|---|---|
Varteres Samurgashev (RUS) | 5–2 | Şeref Eroğlu (TUR) | 3–1 PP |
Włodzimierz Zawadzki (POL) | 0–8 | Varteres Samurgashev (RUS) | 0–3 PO |
Şeref Eroğlu (TUR) | HG | Włodzimierz Zawadzki (POL) | 4–0 PA |
2.Grup
Sonuç | SP | ||
---|---|---|---|
Kevin Bracken (USA) | 12–5 | Choi Sang-sun (KOR) | 3–1 PP |
Riccardo Magni (ITA) | 2–2 | Kevin Bracken (USA) | 3–1 PP |
Choi Sang-sun (KOR) | 5–1 | Riccardo Magni (ITA) | 3–1 PP |
3.Grup
Sonuç | SP | ||
---|---|---|---|
Akaki Chachua (GEO) | 11–0 Tuş | Yi Shanjun (CHN) | 4–0 TO |
Vaghinak Galstyan (ARM) | 5–6 | Akaki Chachua (GEO) | 1–3 PP |
Yi Shanjun (CHN) | 2–2 | Vaghinak Galstyan (ARM) | 1–3 PP |
4.Grup
Sonuç | SP | ||
---|---|---|---|
Vitaly Zhuk (BLR) | 0–1 | Michael Beilin (ISR) | 0–3 PO |
Bakhodir Kurbanov (UZB) | 6–1 | Vitaly Zhuk (BLR) | 3–1 PP |
Michael Beilin (ISR) | 0–4 | Bakhodir Kurbanov (UZB) | 0–3 PO |
5.Grup
Sonuç | SP | ||
---|---|---|---|
Juan Marén (CUB) | 8–0 | Gurbinder Singh (IND) | 3–0 PO |
Mkhitar Manukyan (KAZ) | 11–0 | Yassine Djakrir (ALG) | 4–0 ST |
Juan Marén (CUB) | 5–3 | Mkhitar Manukyan (KAZ) | 3–1 PP |
Gurbinder Singh (IND) | 3–0 | Yassine Djakrir (ALG) | 3–0 PO |
Juan Marén (CUB) | 4–1 | Yassine Djakrir (ALG) | 3–1 PP |
Gurbinder Singh (IND) | 3–8 | Mkhitar Manukyan (KAZ) | 1–3 PP |
6.Grup
Sonuç | SP | ||
---|---|---|---|
Yasutoshi Motoki (JPN) | 3–8 | Beat Motzer (SUI) | 1–3 PP |
Rasoul Amani (NZL) | 0–10 | Hrihoriy Kamyshenko (UKR) | 0–4 ST |
Yasutoshi Motoki (JPN) | 14–0 | Rasoul Amani (NZL) | 4–0 ST |
Beat Motzer (SUI) | 3–1 | Hrihoriy Kamyshenko (UKR) | 3–1 PP |
Yasutoshi Motoki (JPN) | 1–3 | Hrihoriy Kamyshenko (UKR) | 1–3 PP |
Beat Motzer (SUI) | 11–0 | Rasoul Amani (NZL) | 4–0 ST |
Final Turları
Çeyrek finaller | Yarı finaller | Altın madalya maçı | |||||||||||
Varteres Samurgashev (RUS) | 11 | ||||||||||||
Kevin Bracken (USA) | 5 | Varteres Samurgashev (RUS) | 7 | ||||||||||
Akaki Chachua (GEO) | 3 | Akaki Chachua (GEO) | 4 | ||||||||||
Bakhodir Kurbanov (UZB) | 2 | Varteres Samurgashev (RUS) | 3 | ||||||||||
Juan Marén (CUB) | 0 | ||||||||||||
Juan Marén (CUB) | 3 | ||||||||||||
Beat Motzer (SUI) | 0 | Bronz madalya maçı | |||||||||||
Akaki Chachua (GEO) | 6T | ||||||||||||
Beat Motzer (SUI) | 2 |
Sıralama turu 5-6 | |||
Kevin Bracken (USA) | 0 | ||
Bakhodir Kurbanov (UZB) | 10 |
Final sıralaması
Sıra | Güreşçi |
---|---|
Varteres Samurgashev (RUS) | |
Juan Marén (CUB) | |
Akaki Chachua (GEO) | |
4 | Beat Motzer (SUI) |
5 | Bakhodir Kurbanov (UZB) |
6 | Kevin Bracken (USA) |
7 | Mkhitar Manukyan (KAZ) |
8 | Hrihoriy Kamyshenko (UKR) |
9 | Yasutoshi Motoki (JPN) |
10 | Şeref Eroğlu (TUR) |
11 | Choi Sang-sun (KOR) |
12 | Vaghinak Galstyan (ARM) |
13 | Gurbinder Singh (IND) |
14 | Riccardo Magni (ITA) |
15 | Michael Beilin (ISR) |
16 | Yi Shanjun (CHN) |
17 | Vitaly Zhuk (BLR) |
18 | Yassine Djakrir (ALG) |
19 | Włodzimierz Zawadzki (POL) |
20 | Rasoul Amani (NZL) |
Kaynakça
- ^ "Wrestling at the 2000 Sydney Summer Games: Men's Lightweight, Greco-Roman". Sports Reference. 18 Nisan 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 5 Mayıs 2019.
Dış bağlantılar
- Resmi rapor 23 Mayıs 2011 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.