Отворено првенство Прага у тенису 2006 — појединачно
Други обновљени професионални тениски ВТА турнир Отворено првенство Прага у тенису 2006. у појединачној конкуренцији под именом „ЕЦМ Праг опен 2006.“ одржан је у Прагу Чешка Република у времену од 8 до 14. маја 2006. године. Турнир је IV категорије са наградним фондом од 145.000 долара. Игра се на отвореним теренима Првог тениског клуба у Прагу са земљаном подлогом и учешћем 32 играчице из 20 земаља у појединачној конкреницији.
Победница турнира за 2005. Динара Сафина из Русије, није бранила титулу.
Победница турнира за 2006. је Шахар Пер из Израела, која је у финалу победила аустралијску тенисерку Саманту Стосур са 2:1 (4-6, 6-2, 6-1) и тако освојила своју другу ВТА титулу у појединачној конкуренцији у каријери.
Списак носилаца
Број | Играчица | Резултат | |
---|---|---|---|
1 | Марион Бартоли Француска (27) | 1. коло | Каја Канепи Естонија (89) |
2 | Луција Шафарова Чешка (31) | 1. коло | Магдалена Рибарикова Словачка ВК (287) |
3 | Шахар Пер Израел (36) | Победница | Саманта Стосур Аустралија (5) |
4 | Емил Лоа Француска (50) | четвртфинале | Саманта Стосур Аустралија (5) |
5 | Саманта Стосур Аустралија (55) | Финале | Шахар Пер Израел (3) |
6 | Марија Елена Камерин Италија (59) | четвртфинале | Каја Канепи Естонија (89) |
7 | Шуај Пенг Кина (64) | полуфинале | Саманта Стосур Аустралија (5) |
8 | Аљона Бондаренко Украјина (69) | четвртфинале | Шахар Пер Израел (3) |
- Број у загради означава пласман на ВТА листи 21. априла 2008.
Прво коло
бр. меча | 1. играч | Резултат | 2. играч |
---|---|---|---|
1. | Марион Бартоли Француска (27) (1) | 7-6(5), 3-6, 2-6 | Каја Канепи Естонија (89) |
2. | Стефани Форетз Француска (83) | 6-3, 6-3 | Еманела Гаљарди Швајцарска (103) |
3. | Виктоија Кутузова Украјина (105) | 2-6, 2-6 | Меган Шонеси САД (74) |
4. | Олга Савчук Украјина (101) | 4-6, 1-6 | Марија Елена Камерин Италија (59) (6) |
5. | Шахар Пер Израел (36) (3) | 6-3, 6-1 | Никола Франкова Чешка ВК (466) |
6. | Зузана Ондрашкова Чешка (102) | 4-6, 7-6(6), 6-3 | Маријана Дијаз-Олива Аргентина (84) |
7. | Мелинда Цинк Мађарска (100) | 1-6, 6-2, 6-2 | Антонела Сера Занети Италија (81) |
8. | Мартина Суха Словачка (82) | 6-7(1), 2-6 | Аљона Бондаренко Украјина (69) (8) |
9 | Саманта Стосур Аустралија (55) (5) | 6-2, 6-2 | Натали Грандин Јужна Африка КВ (190) |
10. | Акико Моригами Јапан (77) | 6-3, 6-1 | Барбора Стрикова Чешка КВ (205) |
11. | Ешли Харклроуд САД (78) | 6-0, 6-6, 3-6 | Каролина Спрем Хрватска (73) |
12. | Агњешка Радвањска Пољска КВ (309) | 2-6, 4-6 | Емил Лоа Француска (50) (4) |
13. | Шуај Пенг Кина (64) (7) | 6-2, 6-3 | Бетани Матек САД (109) |
14. | Михаела Пастикова Чешка КВ (153) | 6-2, 7-5 | Викторија Азаренка Белорусија КВ (122) |
15. | Миларгос Секера Венецуела (135) | 4-6, 6-4, 7-5 | Кристина Бранди Порторико (97) |
16. | Магдалена Рибарикова Словачка ВК (287) | 6-7, 6-4, 6-4 | Луција Шафарова Чешка (31) (2) |
Друго коло
бр. меча | 1. играч | Резултат | 2. играч |
---|---|---|---|
1. | Каја Канепи Естонија (89) | 7-5, 1-6, 7-6(8) | Стефани Форетз Француска (83) |
2. | Меган Шонеси САД (74) | 5-7, 4-6 | Марија Елена Камерин Италија (59) (6) |
3. | Шахар Пер Израел (36) (3) | 7-6(6), 0-6, 6-3 | Зузана Ондрашкова Чешка (102) |
4. | Мелинда Цинк Мађарска (100) | 6-2, 6-0, 6-2 | Аљона Бондаренко Украјина (69) (8) |
5. | Саманта Стосур Аустралија (55) (5) | 6-1, 6-2 | Акико Моригами Јапан (77) |
6. | Каролина Спрем Хрватска (73) | 4-6, 3-6 | Емил Лоа Француска (50) (4) |
7. | Шуај Пенг Кина (64) (7) | 6-2, 6-4 | Михаела Пастикова Чешка КВ (153) |
8. | Миларгос Секера Венецуела (135) | 6-7(3), 0-6 | Магдалена Рибарикова Словачка ВК (287) |
Четвртфинале
бр. меча | 1. играч | Резултат | 2. играч |
---|---|---|---|
1. | Каја Канепи Естонија (89)) Естонија (89) | 7-5, 7-0-6, 7-5 | Марија Елена Камерин Италија (59) (6) |
2. | Шахар Пер Израел (36) (3) | 7-5, 6-0 | Аљона Бондаренко Украјина (69) (8) |
3. | Саманта Стосур Аустралија (55) (5) | 6-4, 6-3 | Емил Лоа Француска (50) (4) |
4. | Шуај Пенг Кина (64) (7) | 7-5, 6-4 | Магдалена Рибарикова Словачка ВК (287) |
Полуфинале
бр. меча | 1. играч | Резултат | 2. играч |
---|---|---|---|
1. | Каја Канепи Естонија (89) | 3-6, 0-6 | Шахар Пер Израел (36) (3) |
2. | Саманта Стосур Аустралија (55) (5) | 6-1, 6-3 | Шуај Пенг Кина (64) (7) |
Финале
бр. меча | 1. играч | Резултат | 2. играч |
---|---|---|---|
1. | Шахар Пер Израел (36) (3) | 4-6, 6-2, 6-1 | Саманта Стосур Аустралија (55) (5) |
Види још
Спољашње везе
- Резултати Архивирано на сајту Wayback Machine (16. мај 2022)